Menu
معرفی و آموزش استوری اینستاگرام

معرفی و آموزش استوری اینستاگرام

در این قست از مجموعه آموزش های اینستاگرام نحوه استفاده و کار با استوری اینستاگرام را برای شما بیان می کنیم. قابلیت جدید اینستاگرام به نام Stories  یا داستان ها  به کاربران امکان می دهد تا عکس ها ، ویدیو ها و چرخه های بومرنگ را به صورت اسلاید ایجاد کنند که فقط 24 ساعت باقی می مانند. با استوری اینستاگرام شما می توانید لحظات روز خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و آن هایی را که می خواهید در پروفایل خود نگه دارید، به صورت پست ارسال کنید. شما می توانید داستان های اینستاگرام خود را به پست های دائمی خود اضافه کنید یا انتخاب کنید که بعد از 24 ساعت غیب شود. برای داشتن استوری اینستاگرام ، باید اپلیکیشن اینستاگرام خود را آپدیت نمایید.

معرفی و اموزش استوری اینستاگرام

چگونگی کار با استوری اینستاگرام

  • برای اضافه کردن یک داستان ، بر روی علامت + در بالا و گوشه سمت چپ ایسنتاگرام خود بزنید و یک عکس یا ویدیوی 10 ثانیه ای بگذارید. به اینصورت که دکمه دایره‌ای شکل را فشار داده و عکس گرفته و یا با نگه ‌داشتن آن تا ده ثانیه ویدئو ثبت کنید.
  • دکمه صاعقه برای فعال یا غیر فعال کردن یا غیر فعال کردن فلش دوربین و دکمه ای با دوفلش برای جابه جایی دوربین پشت و سلفی کاربرد دارد.
  • برای انتخاب عکس از گالری گوشی خود کافی است انگشت تان را از بالا به پایین بکشید. شما می توانید با انتخاب قلم و رنگ آن ، روی عکس ها و ویدیوی های خود نقاشی بکشید یا هرچه می خواهید تایپ کنید. هم چنین با فشردن دکمه Aa می توانید روی تصاویر بنویسید و با زوم کردن یا چرخاندن سایز آن را تغییر دهید.
  • با کشیدن به سمت چپ ، می توانید از فیلتر های مختلف برای داستان خود استفاده کنید. بعد از اتمام کار ویرایش، می توانید تصویر را ذخیره کنید یا با فشار دکمه دایره ای شکل آن را ارسال کنید.
  • بعد از ارسال پست می توانید استوری خود را باز کرده ، روی سه نقطه ضربه زده و انتخاب Share as Post ، استوری خود را به صورت پست عادی در پیج خود منتشر کنید.
  • هم چنین شما می توانید به افراد خاصی اجازه دهید که استوری شما را ببینند و استوری خود را از افراد خاصی مخفی کنید. در قسمت story settings اینستاگرام این امکان برای شما وجود دارد.
  • در صفحه ی اصلی بر روی my story  بزنید و به بالا بکشید؛ به اینصورت می توانید بفهمید چه کسانی استوری شما را دیده اند.
  • برای دیدن استوری افراد می توانید به صفحه شخصی او رفته و اگر حلقه رنگی قرمزی دور آن باشد، بر روی عکس پروفایلش بزنید و استوری های او را ببینید.
  • می توانید با کشیدن صفحه به سمت چپ یا راست ، به کلیپ قبلی یا بعدی بروید. استوری اینستاگرام را نمیتوان لایک کرد و فقط می توانید نظر خود را به صاحب استوری بگویید.
  • با نسخه تحت وب اینستاگرام نمی توانید استوری افراد را مشاهده کنید. برای این منظور می توانید افزونه Chrome IG Story را برای مرورگر گوگل کروم خود دانلود کنید.

 

هم چنین بخوانید:

آموزش ویرایش و به اشتراک گذاری تصاویر در اینستاگرام

آموزش تگ کردن افراد در عکس های اینستاگرامی

فالو جت  : برنامه افزایش فالوور اینستاگرام به شکل واقعی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *