آیا برندهای معتبر ایران آبرومندانه فالوورهایشان را زیاد کرده‌اند؟

افزایش فالوور در اینستاگرام با نرخ اینگیجمنت بالا، تبدیل به یک دغدغه اصلی برای ادمین های پیج اینستاگرام تبدیل شده است. هر پیجی تلاش می کند به صورت مستمر، تعداد فالوورها، لایک و کامنت خود را بالا ببرد.

افزایش تعامل با پیج اینستاگرام علاوه بر این که می تواند بر فروش مستقیم کالا و خدمات بینجامد، می تواند جذب کننده تبلیغات نیز باشد.

امروز در فالوجت، به سراغ چند برند معتبر در اینستاگرام رفته ایم تا ببینیم فالوورها و نرخ تعامل آن ها با پیج اینستاگرام چگونه است؟

آنالیز پیج اینستاگرام میهن، دوست تو و من!

گروه غذایی میهن در حال حاضر با چندین پیج با نام های mihanfood, fruitland.mihan, mhanicecream, milkomfood, mihancafe, mihandairy, mihankids در اینستاگرام فعالیت می کند.

اما مهم ترین پیج آن ها mihanfood با 124K فالوور می باشد. اگر چه داشتن پیج های جداگانه امکان عملیات و تولید محتوای تخصصی تر را به ادمین می دهد اما کماکان جذب مخاطب بالا از اهمیت بیش تری برخوردار است. چیزی که شاید کم تر در پیج های جانبی میهن رعایت شده باشد.

اینستاگرام میهن

توضیحات کامل بیو، هشتگ گذاری مناسب و لینک وب سایت به خوبی انجام شده است. استوری ها کاملا منظم و دسته بندی شده قرار دارند به گونه ای که کاربر جدید در هنگام بررسی پیج، حتما به آن ها سر خواهد زد.

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور اینستاگرام با استفاده از هشتگ

بررسی پست های اینستاگرام

پست های اینستاگرام شرکت میهن متشکل از عکس هایی با تم واقعی و IGTV ها می باشد. IGTV ها، غالبا تهیه غذای های سنتی را با محصولات میهن، به خوبی نشان می دهند.

نکته جالبی که در پیج اینستاگرام میهن می توان دید ارتباط دادن موضوعات مختلف به میهن است. در واقع استفاده دو پهلو از کلمه میهن، هم باعث تولید محتوای جذاب تر و هم فعال تر بودن آن است. در اکثر پست ها برای ایجاد تعامل با کاربران یک سوال پرسیده می شود.

اکثر عکس ها و فیلم ها در محیط معمولی و بدون استفاده از ادیت خیلی خاصی به وجود آمده اند. اما طبیعی بودن آن ها از کیفیت شان نکاسته است.

به گونه ای که مخاطب در بالا و پایین کردن صفحات جذب آن می شود. پس برای تولید یک عکس خوب الزاما نیازی به کار با نرم افزارهای خاص و وسایل خاص نیست.

هم چنین می توان پست هایی را دید که مربوط به مناسبت های خاص تهیه شده است. این مساله می تواند مسئولیت اجتماعی این گروه را به خوبی نشان دهد.

اخیرا پستی درباره سفر میهن به مناطق محروم سیستان و بلوچستان منتشر شد که برای همدردی با سیل زدگان این ناحیه تهیه شده بود. ایجاد حس همدردی و بی تفاوت نبودن به مسائل جامعه می تواند یک پارامتر مناسب برای جذب مخاطب باشد.

بررسی اینگیجمنت و تعداد فالوورها

نرخ اینگیجمنت صفحه اینستاگرام میهن، 1.42% می باشد. هم چنین مقدار متوسط لایک ها برای هر پست 1.7k و تعداد کامنت ها 53 عدد می باشد. با توجه به تعداد 124k فالووری که در این پیج به نظر می رسد وجود دارد مقدار خوبی نیست.

نمودار زیر تغییرات تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام میهن را بر حسب زمان نشان می دهد:

برند_های_معتبر_ایران_آبرومندانه_فالوور_هایشان_را_زیاد_می_کنند

اگر چه نمودار افزایش فالور روند صعودی را نشان می دهد اما چنین چیزی در تعداد لایک ها و پست ها دیده نمی شود. اگر چه قسمتی از این روند می تواند به دلیل تغییر الگوریتم های اینستاگرام باشد.

اما تا پیش از سال 2019 که این الگوریتم اجرا شد رابطه میان افزایش فالوور و مقدار لایک و کامنت ها به خوبی دیده نمی شود. این قضیه می تواند به دلیل عدم گیرایی کامل پست ها یا عدم صحت و واقعی بودن فالوورها مربوط باشد.

هم چنین بررسی پیج های فالوورها نشان می دهد تعدادی فالوور بدون عکس و پست و… هستند که کمی این قضیه را بحث برانگیز می کند.

سیاست های افزایش فالوور میهن

یکی از سیاست هایی که برای افزایش فالوور در اینستاگرام شرکت میهن به کار گرفته می شود برگزاری مسابقه ها می باشد. دعوت به دوستان برای شرکت در مسابقه، منشن کردن آن ها، به اشتراک گذاری پست ها و استوری ها، برگزاری چالش های مختلف یکی از راهکارهای افزایش فالوور در اینستاگرام این برند می باشد.

 علاوه بر این به نظر می رسد تعداد فالوور بالا یکی از پارامترهایی است که در پیج اینستاگرام میهن حائز اهمیت است. چیزی که بر هیچ کس پوشیده نیست.

بیشتر بخوانید: ۷ نکته مهم و تاثیرگذار برای افزایش فالوور اینستاگرام

خرید فالووور اینستاگرام شاید یکی از گزینه هایی باشد که همواره به ذهن ادمین های پیج اینستاگرامی می رسد. در واقع می توان گفت تا حدی برای رشد صعودی و قرار گرفتن در لیست پیشنهادی ایسنتاگرام این قضیه اجتناب ناپذیر هم هست.

لذت زندگی به روایت کاله

برند کاله یکی دیگر از برندهای محبوب و پر اعتماد در بین مردم است. این برند با پیج های متنوعی مانند kallehicecream, lalleh.sport.club, majan food, pemina.food, kalleh.iraq, kalleland, kallehpro و … فعالیت می کند. اما مهم ترین پیج آن را می توان kallehbrand معرفی کرد که با 128 هزار فالوور در اینستاگرام فعالیت می کند.

اینستاگرام کاله

بررسی هایلایت های استوری

استوری ها کاملا دسته بندی شده و در موضوعات مختلف با نام گذاری متناسب است. جست و جو در هایلایت ها هم جذاب است و هم به نوعی باعث آشنایی با سایر پیج های کاله نیز می شود.

از طرفی استفاده از یک متن جذاب برای جذب مشتری و امکان خرید لحظه ای با عنوان از این جا بخریم ( قرار دادن لینک در استوری) یک مزیت برای کاله محسوب می شود.

پیج های جانبی کاله

همان طور که گفتیم کاله پیج های مختلف و متنوعی دارد. هر یک از پیج ها زمینه تخصصی خود را به خوبی طی می کنند. شما می توانید با توجه به نیاز و علاقه خود پیج های مختلف آن را فالو و به نیاز های خود پاسخ و اطلاعاتتان را افزایش دهید.

بررسی پست های اینستاگرام کاله

سه نوع متفاوت پست های اینستاگرام در پیج کاله دیده می شود. پست های معمولی و ویدیویی، IGTV و پست های فروشگاهی که امکان خرید مستقیم را برای فالوورها فراهم می آورد.

ظاهر عکس و فیلم های تهیه شده ترکیبی از واقعیت و به همراه به کارگیری خلاقیت و برنامه های گرافیکی است. خلاقیت به کار گرفته شده در طراحی عکس ها، گاها خیلی ساده اما حرفه ای است. به گونه ای که به خوبی باعث جذب مخاطب می شود.

تقریبا در همه پست ها یک سوال از فالوورها پرسیده می شودکه ان ها را به تعامل بیشتر دعوت می کند. مسابقه های هایی با سبک های همواره در انتظار مخاطبین است. مسابقه ها به گونه ای طراح شده اند که هم فالوورها به انجام آن رغبت می کنند، هم درجه سختی آن به میزان مطلوبی طراحی شده است و هم در راستای افزایش فالوور و وفادارسازی مخاطبین عمل می کند.

سبک پست ها نیز متنوع است. از شخصیت سازی گرفته تا به کار گرفتن تجربه های مشابه همگی در صفحات کاله دیده می شوند. اگر به دنبال ایده گرفتن برای ساخت محتواهای جذاب هستید حتما به پیج های کاله سر بزنید.

بررسی تعداد فالوورهای کاله در طول زمان

شکل زیر منحنی تغییرات تعداد فالوور ها را از سال 2017 برای پیج اینستاگرام برند کاله نشان می دهد. همان طور که مشاهده می شود تا سال 2019 تقریبا همواره صعودی بوده است. شیب ملایم افزایش فالوور کاله در طول زمان به نظر عادی می رسد. اما چه چیزی باعث افزایش این آهنگ افزایشی مرتب شده است؟

برند_های_معتبر_ایران_آبرومندانه_فالوور_هایشان_را_زیاد_می_کنند

سیاست های افزایش فالوور برند کاله

6555 فالوور در طی چهار هفته به تعداد فالوورهای این پیج افزوده شده است. چه بخواهیم بپذیریم چه نه، رقم قابل توجهی است. اما سوالی که مطرح می شود این است که کاله چگونه می تواند به این رقم برسد؟

یک شروع خوب و بی نقص

چیزی که با اطمینان می توان گفت این است که کاله با یک استارات خوب شروع به کار کرد و در ادامه با تولید محتوای خلاقانه و استاندارد توانست راه خود را در این عرصه باز کند و روز به روز بر تعداد فالوورهایش افزوده شود.

اگر چه شاید یک شروع قدرتمند و جذب مخاطب بالا برای برندی مانند کاله راحت تر باشد. اما به این آسانی ها هم نیست. حتی اگر برندی معروف باشید و تعداد فالوورهای پیج تان کم باشد افراد به واقعی بودن پیج شک می کنند.

کسی حاضر نیست پیج کاله با را 2000 فالوور، دنبال کند. زیرا در ناخودآگاه افراد، پیج کاله باید تعداد خیلی زیادی فالوور داشته باشد. پس حتما این پیج فیک و قلابی است. به همین سادگی! پس برای یک شروع خوب نیاز به تعدادی فالوور حتی اگر سیاهی لشکر باشد دارید.

حس وفاداری مشتریان، تبلیغات رایگان

بررسی تگ های پیج کاله نشان می دهد روزانه تعداد زیادی از فالوور ها از محصولات کاله استفاده و در پست خود منتشر می کنند.یک تبلیغ رایگان! که شاید راز موفقیت این افزایش فالوور در همین باشد.

از طرفی اشتراک گذاری فیلم های آشپزی از اینفلوئنسرهای معروف در پیج یکی دیگر از کلیدهای موفقیت این پیج می تواند باشد. در واقع کاله نشان داده است که برندی نیست که به خود تیم کاله محدود شود.

محتوا سازی جذاب

همه مواردی که در بالا گفتیم زمانی موثر واقع می شود که یک محتوای خوب در پیج انتظار مخاطب را بکشد. و این دقیقا همان چیزی است که در کاله اتفاق می افتد.

از طرفی داشتن پیج های مختلف در زمینه های مختلف مانند غذای کودک، قهوه ها و نوشیدنی ها، غذاهای نیمه آماده، دستورات پخت و … همگی موضوعاتی هستند که به پایبندی بیشتر مخاطب کمک می کنند.

اکتیو، پیجی که در آن لباس ها عاشق می شوند

در این قسمت از مقاله به سراغ برند اکتیو رفته ایم. برندی که محصولات شوینده آن بر سر زبان ها همواره جاری است.  این برند هم اکنون با 27.8K فالوور در اینستاگرام در حال فعالیت است.

هشتگ گذاری مناسب، معرفی کامل و دقیق به همراه لینک دهی به وب سایت یک بیوی خوب را به نمایش می گذارد. اگر چه جای شعار تبلیغاتی در بیو حس می شود.

اینستاگرام
خرید فالوور

بررسی هایلایت های استوری برند اکتیو

هایلایت های استوری اکیتو با قرار دادن یک لوگوی مناسب با عنوان هر دسته، در کنار یک دیگر مرتب شده اند. بررسی هایلایت های استوری به یک مخاطب تازه وارد هم سابقه ای از اعتبار کاری ارائه می دهد، هم با معرفی کردن محصولات سعی می کند نیاز مخاطب را با برند خود برآورده کند. هم چنین افزودن اطلاعات عمومی کاربر و حمایت از ورزش های بانوان به عنوان یک فعالیت فرهنگی ورزشی می تواند به عنوان یک تاثیرگذاری مثبت در دیدگاه مخاطب در نظر گرفته شود.

بررسی پست های اینستاگرام

پست های اینستاگرام اکتیو نیز متشکل از عکس های تکی یا آلبومی، کلیپ های کوتاه، IGTV و پست های فروشگاهی تشکیل شده است.

پست های فروشگاهی قیمت و تخفیف هر محصول را به خوبی نشان می دهد و شما می توانید با توجه به نیاز خود یک محصول را انتخاب و خرید کنید.

هم چنین تخفیف های درج شده امکان یک خرید اقتصادی تر را برای شما به همراه می آورد که امروزه برای خانواده ها بسیار مهم است.

پست ها و ویدیوهای تهیه شده هم از فضای طبیعی بهره می برد و هم از خلاقیت و برنامه های ویرایشی. تهیه محتواها کاملا با تجربه روزانه شما در ارتباط است و سعی شده از عناصر غیر تکراری در عکس ها استفاده شود.

پست ها عموما دو مدل هستند. یک دسته از پست ها با توجه به مناسبت ها تولید شده اند مانند روز مادر ، ویروس کرونا، سیل و … اما دسته دیگر پست ها حالت اموزشی دارند.

در این دسته از پست ها یک نیاز مخاطب که با آن سروکار دارد مطرح می شود و برای حل آن، یکی از محصولات معرفی می شود. این دسته از پست ها علاوه بر این که می تواند اطلاعات مخاطب را افزایش دهد، نیاز او را برطرف می کند و فالوور را تبدیل به یک مشتری وفادار می کند.

بررسی تغییرات تعداد فالوورهای برند اکتیو در زمان

بر خلاف برندهایی که تا به این جا معرفی کردیم، نمودار برند اکتیو کمی عجیب و غریب به نظر می رسد. افزایش فالوور 20 هزارتایی در اوایل سال 2019، با شیب زیاد کمی غیرعادی است.

از طرفی در کمال تعجب دیده می شود این مقدار افزوده شده ، پس از گذشت یک مدت زمانی، تقریبا با همان شیب به حالت اولیه خود بازگشته است و ریزش شدید فالوورها دیده می شود. و پس از آن این بار با شیب ملایم این روند صعودی در حال شکل گیری است.

برند_های_معتبر_ایران_آبرومندانه_فالوور_هایشان_را_زیاد_می_کنند

سیاست های افزایش فالوور در برند اکتیو

آن چه مسلم است این است که به قطعیت نمی توان درباره این سیاست ها صحبت کرد. اما نمودار عجیب و غریب تغییرات فالوورها در طول زمان کمی شک برانگیز است. به همین دلیل به سراغ اطلاعات بیشتری رفتیم تا ببینیم اوضاع از چه قرار است.

بررسی تعداد لایک، کامنت و حتی ویو ها تناسب چندانی با این تعداد لایک ندارد. بازدیدهای 500 تایی و لایک های 300 تایی خیلی برای این پیج مناسب نمی باشد. هم چنین بررسی تعداد لایک ها از بازه می 2019 تا سپتامبر 2019 نشان می دهد که تغییر به خصوصی نداشته است. در صورتی که این کاهش شدید حتما باید روی تعداد لایک و بازدید ها اثر گذاشته باشد.

احتمالی که در این جا می توان مطرح کرد خرید فالوور است اما نه به سبک سایر پیج ها! زیرا ریزش آن بعد از چندین ماه نشان از بی کیفیت بودن بسته خریداری شده دارد. هم چنین پایین بودن تعداد لایک ها و بودن پروفایل های بی نام و نشان در بین فالوورها عواملی هستند که به این شک دامن می زنند.

همان طور که گفتیم خرید فالوور با کیفیت از مرجع های معتبر و تضمینی شاید برای شروع پیج لازم باشد اما تمام ماجرا نیست. هر بار لازم است با توجه به روند پیج در سیاست های محتوانویسی و جذب مخاطب خود تجدید نظر کنید تا به بهترین راه حل برسید.

شما هم روی اسنوا حساب می کنید؟

در این قسمت از مقاله به معرفی پیج اینستاگرام اسنوا می پردازیم. اسنوا با شعار انتخابی روی ما حساب کنید با 37.9K فالوور در اینستاگرام فعالیت می کند.

اینستاگرام اسنوا

بیو و اطلاعات تماس به نظر کامل می رسد. بررسی اولیه پیج نشان می دهد که هایلایت استوری وجود ندارد. عدم وجود هایلایت استوری به معنای اهمیت دادن کم به استوری می باشد. با توجه به کاربردهای استوری، شما می توانید از آن به عنوان یک ابزار برای جذب مخاطب وفادار استفاده کنید. پس به نظر می رسد اهمیت ندادن به استوری کار منطقی نیست.

بررسی پست های اینستاگرام

پست های فروشگاهی بر خلاف سایر پیج هایی که تا به اینجا معرفی کردیم وجود ندارد. در واقع اسنوا با استفاده نکردن از این آیتم یکی دیگر از آیتم هایی را که می توانست منجر به خرید و افزایش ترافیک سایت شود را از دست داده است.

تعداد IGTV ها تنها دو عدد می باشد و آن هم مربوط به ارائه نتایج مسابقات است. IGTV، امروزه به عنوان یکی از ابزارهای جذب مخاطب در دنیای اینستاگرام شناخته می شود.

اسنوا می توانست امکانات محصولات خود را با این آیتم ویژه به فالوورها و مخاطبین خویش نشان دهد و آن ها را برای خرید مصمم تر کند.

مشتری را در نظر بگیرید که برای خرید یکی از محصولات خانگی وارد پیج اسنوا می شود. بررسی پست ها نمی تواند اطلاعات کافی به او بدهد. در صورتی که وجود یک IGTV برای هر محصول با ذکر مشخصات و ویژگی ها بسیار می توانست کار گشا باشد.

عکس ها و کلیپ های ساخته شده مثل سایر برندها ترکیبی از المان های واقعی و انیمیشنی است. اما چیزی که به چشم می خورد نبودن خلاقیت کافی برای ارائه محتوا است.

عکس ها نه کاملا واقعی هستند و نه آن قدر خلاق که فالوور ها جذب آن شوند. به نظر می رسد تیم سوشال مدیای اسنوا با توجه به مطرح بودن برند، به خوبی عمل نکرده است.

بررسی تغییرات زمانی تعداد فالوورهای پیج اسنوا

نمودار تغییرات زمانی تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام اسنوا در زیر قابل مشاهده است. ثابت بودن تعداد فالوورها در بازه نسبتا طولانی و سپس افزایش 3 برابری فالوورها تا حدود 40 هزار عدد، آن هم در بازه زمانی خیلی کوتاه، کمی عجیب به نظر می رسد. با ما همراه باشید تا در ادامه این روند نامعمول را بررسی کنیم.

برند_های_معتبر_ایران_آبرومندانه_فالوور_هایشان_را_زیاد_می_کنند

سیاست های افزایش فالوور اسنوا، آیا به اعداد اعتماد کرده اید؟

رفتار عجیب و غریب نمودار تغییرات زمانی برای من جای سوال داشت. پس به کندو کاو در پست های اینستاگرام، بازدیدها و تمامی اتفاقی که در این مدت می توانست رخ دهد پرداختم.

متاسفانه این بار هم افزایش 3 برابری تعداد فالوورها باعث افزایش چشمگیر تعداد لایک ها و بازدید ها نشده بود. تقریبا می توان گفت در بسیاری از پست ها این مقدار در رنج مشخصی قرار دارد.

شک خرید فالوور زمانی تقویت می گردد، در بین فالوورهای این پیج نیز اشخاص مشکوکی بدون پست، عکس و بیو دیده می شوند که بسیاری از این پروفایل ها با پیج هایی که در آن ها نیز گمانه زنی خرید فالوور زده می شود مشترک است.

اما نکته قابل توجه در بعضی پست های اینستاگرامی اسنوا وجود دارد. بازدید ها و تعامل فالوورها و کاربران اینستاگرام با پیج اسنوا در پست های مسابقاتی به شدت افزایش می یابد که این یک نشانه خوب برای تیم اسنوا است.

در واقع می توان گفت این الگوریتم برای چنین پیج هایی کارگشا است. اگر چه نمی توان از این مساله چشم پوشی کرد که به دلیل نوع محصول و قیمت این دسته از کالاها، جذب مخاطب و تولید محتوا بسیار دشوارتر خواهد بود.

سخن پایانی

تیم فالوجت تلاش کرد در این مقاله به شما، برای تولید محتوای خوب و داشتن یک پیج با فالوورهای بالا کمک کند. شما می توانید برای هر یک از محصولات خود از برندهای معتبر ایران و جهان ایده بگیرید و برای پیج خود به کار ببندید.

روش های بسیار زیادی برای افزایش فالوور و کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد. بررسی پیج خودتان و پیج های مشابه به شما می گوید که کدام دسته از محتواها و سیاست گذاری ها مناسب پیج شما است.

همان طور که دیدید خیلی از برندهای مشهور نیز برای افزایش مخاطب خود اقدام به خرید بسته های خرید فالوور می کنند. این اقدام نه تنها بد نیست بلکه گاهی الزامی و اجتناب ناپذیر است. اما فراموش نکنید این فقط یک قدم از مسیر شماست. برای موفقیت قدم های بعدی نیز لازم و ضروری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .