یوتیوب، یکی از بزرگترین پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو در جهان است. رقابت زیاد این شبکه اجتماعی به این دلیل است که خود یوتیوب به صاحبان پیج های پر بازدید و با سابسکرایبرهای زیاد درآمد می دهد. بنابر این شما می توانید هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستیقم از این پلتفرم به کسب درامد بپردازید. اما چگونه سابسکرایب رایگان بگیریم تا بتوانیم با کمترین هزینه درآمد خود را افزایش دهیم؟ در این مطلب به بیان روش های مطمئن و قطعی افزایش سابسکرایب رایگان در این پلتفرم می پردازیم.

همان‌طور که گفتیم جذابیت پلتفرم یوتیوب نه‌تنها به دلیل قابلیت انتشار ویدئوهای جذاب و حرفه‌ای در آن است؛ بلکه قابلیت کسب درآمد از آن از جمله مواردی است که موجب شده تا رقابت برای دیده‌شدن بیشتر در این اپلیکیشن بیشتر باشد. ترفندهای افزایش سابسکرایب یوتیوب زیاد هستند و البته هیچ یک قطعی نیستند! بنابراین در این مطلب به بررسی راهکارهای مؤثر برای افزایش بازدید و سابسکرایب یوتیوب خواهیم پرداخت تا با کمک این روش‌ها بتوانید به‌صورت مؤثرتری در این اپلیکیشن فعالیت نمایید.

افزایش سابسکرایب واقعی

ترفندهای بی‌نظیر برای افزایش سابسکرایب کانال یوتیوب

رشد کانال یوتیوب نیازمند رعایت و انجام یکسری نکات و امور به صورت روتین است. افزایش مخاطب و حفظ مخاطبان قدیمی نیازمند رعایت استراتژی موثرو کارآمد است. بسیاری از نکات و روش های زیر تنها نیازمند داشتن زمان کافی است و کمتر نیاز به پرداخت هزینه مالی دارد. با این حال ما تمام روش های رایگان و غیر رایگان را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید متناسب با بودجه خود و مدت زمانی که می خواهید به بازدهی موثر برسید روش و یا روش های مناسب خود را انتخاب نمایید.

۱. تولید محتوای جذاب و همیشگی

انتشار مستمر محتوای با کیفیت و جذاب، از مهمترین عناصر افزایش و حفظ مخاطب نه تنها در این پلتفرم بلکه در سایر شبکه های اجتماعی نیز هست. محتوایی که به روز باشد و ارزشی به مخاطبان شما اضافه کند موجب می شود تا اعتبار کانال شما را افزایش دهد و مخاطبانتان را به ماندگاری و تعامل بیشتر تشویق نماید.   

توجه داشته باشید ایده گرفتن برای تولید محتوا نکته مثبتی است؛ اما تقلید در تولید محتوا بدون هیچگونه خلاقیتی، به هیچ وجه پسندیده نیست.

۲. شناخت الگوریتم یوتیوب

فعالیت در شبکه های اجتماعی، گوگل و یا هر پلتفرمی در فضای اینترنت مستلزم دانستن کامل قوانین و مقررات حاکم بر آن دارد. بنابراین اگر می خواهید شاهد افزایش تعامل و سابسکرایب در یوتیوب باشید باید با الگوریتم های آن آشنایی کامل داشته باشید و البته فعالیت های شما نباید برخلاف قوانین یوتیوب باشد.

اینجاست که شناسایی عوامل کلیدی که بر فرایند تصمیم گیری این الگوریتم موثر است به شما کمک می کند تا فعالیت خود را در این شبکه اجتماعی بهینه کنید و شانس تان را برای افزایش مشترکین بیشتر در یوتیوب افزایش دهید.

الگوریتم های مهم YouTube  که باید هنگام فعالیت در یوتیوب مد نظر داشته باشید به شرح زیر هستند:

۱. زمان تماشا

با توجه به این الگوریتم هر چه کاربر مدت زمان بیشتر ویدیو شما را مشاهده کند و ویدیو شما مخاطبان را بیشتر درگیر کند شانس بیشتر در قرار گرفتن در لیست محتواهای پیشنهادی یوتیوب دارد. پس تولید محتوای جذاب و با کیفیت که میزان ماندگاری و تعامل مخاطب را بیشتر کند؛ از اهمیت بیشتری برخوردار است.

۲. نرخ کلیک یا CTR

اینکه بعد از بازدید مخاطب شما چه واکنشی نشان می دهد برای یوتیوب از اهمیت زیادی برخوردار است. گذاشتن کامنت، لایک یا ریشیر محتوای شما برای سایرین و … همگی سیگنال های مثبتی هستند که حضور شما را نزد مخاطب ارزشمندتر نشان می دهد. به این تعاملات نرخ کلیک می گویند. عواملی که موجب می شوند نرخ کلیک شما افزایش داشته باشند به شرح زیر هستند:

 1. نوشتن عنوان جذاب
 2. انتشار ویدیو جذاب و چالشی
 3. دادن توضیحات جامع و کامل در مورد ویدیو
 4. درخواست برای پرسیدن سوال، گفتن نظرات و لایک یا بازنشر محتوا

توجه داشته باشید که بسیاری از مواقع مخاطبان در دنیای مجازی علاقه ای به تعامل ندارند یا فراموش می کنند واکنشی به پست های شما نشان دهند؛ نوشتن یک دیسکریپشن جذاب و واضح و درخواست به اقدام هر یک از موارد فوق می تواند در افزایش تعامل های شما موثر باشد.

۳. بهینه سازی ویدیو برای الگوریتم های یوتیوب

از جمله نکات مهم و کلیدی انتخاب برچسب های مرتبط،‌ استفاده از کلمات کلیدی برای برچسب ها، عنوان ها و یا توضیحاتی که می نویسید کمک به بهتر دیده شدن ویدیو شما و درک بهتر الگوریتم های یوتیوب از ویو شما می کند.

۴. اعتبار کانال شما در یوتیوب

داشتن تعامل همیشگی با مخاطبان، تولید محتوای مستمر و در حقیقت حضور همیشگی در یوتیوب اعتبار کانال شما را در یوتیوب بیشتر می کند و در نهایت شانس شما را برای قرار گرفتن در لیست پیشنهادهای یوتیوب افزایش می دهد. فراموش نکنید در یوتیوب ایجاد محتوای مفید و ایجاد ارتباط حقیقی با مخاطبان باید در مرکز توجه شما باشد.

۵. انتخاب موضوعات پرطرفدار و پرسرچ یوتیوب

قطعا وقتی موضوعات پرطرفدار یوتیوب را پیدا کنید می توانید محتواهای خود را متناسب با علایق مخاطبانتان تولید کنید. با این کار شما می توانید شانس خود را برای جذب مخاطب بیشتر کنید. اما برای اینکه موضوعات پرطرفدار را پیدا کنید روش های زیر را می توانید امتحان کنید.

1-    استفاده از ابزارهای مناسب برای پیدا کردن کلمات کلیدی

برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی پرسرچ و پرطرفدار را پیدا کنید بهترین راه استفاده از ابزارهای شناخته شده در این حوزه است. از جمله ابزارهای این حوزه عبارتند از:

 • SEMrush
 • Ahref
 • Google Trends

2-    موضوعات ترند روز را در حوزه کاریتان چک کنید

به موضوعات پرطرفدار و ترند روز حوزه فعالیت خود آگاه باشید. بسیاری از مناسبت ها و رویدادها به راحتی می توانند ایده هایی جذاب برای تولید محتوای شما ایجاد کنند. این موضوع کمک می کند تا در تولید محتوای خود به طور فعال با جامعه همسو باشید.

3-    رقبا را تجزیه و تحلیل کنید

بررسی رقبا و کانال های فعال می تواند به شما ایده های جذابی در روش تولید محتوا و ارتباط با مخاطب بدهد و همچنین موضوعات جذابی بتوانید برای تولید محتوا پیدا کنید.

4-    در تولید محتوا خلاقیت و تنوع داشته باشید

در استمرار در تولید محتوا یا ایجاد محتواهای محبوب و منحصر به فرد باید همراه با تنوع و خلاقیت باشد تا بتواند مخاطبان شما را ماندگار و به مخاطبانی همیشگی تبدیل کند. از مهمترین عوامل کلیدی برای کسب سابسکرایب رایگان داشتن ثبات، اصالت و برآورده کردن انتظارات بینندگان است.

۶. خرید سابسکرایب یوتیوب

یک راه برای جلب اعتماد بینندگان تا اکانت شما را دنبال کنند خرید سابسکرایب است. وقتی میزان سابسکرایب های کانال شما کم باشد افراد کمتر ترغیب به دنبال کردن کانال شما می شوند.

توجه داشته باشید برای خرید سابسکرایب حتما به مراجع معتبر در این زمینه مراجعه کنید. بهترین سایت خرید سابسکرایب یوتیوب سایت فالوجت است که فعالیت زیادی در حوزه خدمات اجتماعی داشته همچنین داشتن ویژگی های زیر باعث شده تا نسبت به سایر ارائه دهندگان این خدمت بیشتر بدرخشد :

 • داشتن پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته
 • دارای نماد اعتماد الکترونیکی
 • ارائه خدمات منطبق با الگوریتم های یوتیوب

که تمام موارد بالا تنها بخشی از مزایای این سایت هستند.

۷. از قدرت تبلیغات و سوشال مدیا غافل نشوید

با تبلیغات در شبکه های اجتماعی محبوب دنیا چهره خود را محبوب تر کنید. به عنوان مثال برای تبلیغ کانال یوتیوب خود می توانید از پلتفرم هایی مثل فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و …استفاده کنید.

همچنین همکاری با سایر یوتیو‌برها یا اینفلوئنسرها در حوزه های فعالیت مشابه کمک می کند تا بیشتر در معرض دید قرار بگیرید.

۸. تعامل مستمر با مخاطبان

ارزش دادن به تعاملاتی که مخاطبان با کانال شما دارند دو مزیت دارد: ۱- ان ها را ترغیب به تعامل مستمر و بیشتر می کند ۲- افزایش نرخ تعامل یا همان  CTR موجب می  شود تا سیگنال های مثبتی به یوتیوب بدهید تا کار شما را در لیست پیشنهادات خود قرار دهد. راهکارهای زیر را در این زمینه مورد توجه قرار دهید:

1-    پاسخ به کامنت ها

جواب دادن به کامنت های مخاطبانتان بازخورد مثبتی در آن ها ایجاد می کند و به آن ها نشان می دهد که شما به سوالات و نظرات آن ها بهاء می دهید. همچنین ایجاد ارتباط متقابل و حس نزدیکی با مخاطبان آن ها را از یک سابسکرایبر معمولی و یا غیر فعال به سبسکرایبر همیشگی شما که فعال است تبدیل می کند.

2-    تشویق به اقدام

تشویق به اقدام شامل دعوت مخاطبانتان به انجام موارد زیر می شود:

 • گذاشتن کامنت و پرسیدن سوالات و دیدگاه ها
 • اشتراک گذاشتن ویدیو
 • شرکت در نظر سنجی
 • و …

شما می توانید از روش های مختلف مخاطبان خود را تشویق به اقدام و داشتن تعامل با کانال خود کنید که یکی از وسوسه بر انگیزترین آن ها مسابقه و نظر سنجی ها هستند.

3-    استفاده از Tab Community

از ویژگی Tab Community YouTube می توانید برای به اشتراک‌ گذاشتن نظرسنجی‌ها، محتوای پشت صحنه و … استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا مستقیماً با سابسکرایبرهای خود ارتباط برقرار کنید و آنها را در فرآیند تولید محتوا مشارکت دهید.

4-    برگزاری جلسات پرسش و پاسخ

برگزار کردن جلسات پرسش و پاسخ که با استفاده از آن به سوالات مخاطبانتان پاسخ دهید به موارد زیر کمک می کند:

 • با توجه به سوالات و دغدغه های مخاطبانتان تولید محتوا کنید
 • شناخت بیشتر مخاطبانتان از شما
 • شناخت بیشتر مخاطبانتان
 • تعامل بیشتر و دادن حس ارزشمندی به مخاطبان

5-    تعامل در رسانه های اجتماعی

حضور فعال در سایر شبکه های اجتماعی کمک به شناخته تر شدن و افزایش دنبال کننده های شما می کند. همچنین می توانید از نظرات و دیدگاه های مردم در سایر شبکه های اجتماعی کمک بگیرید تا ویدیوهای مناسب تولید کنید و از آن ها بخواهید ویدیو شما را برای حل مشکل، گرفتن ایده و یا … بازدید کنند.

۹. نوشتن زیرنویس های جذاب

داشتن زیر نویس دلایل مختلفی دارد که از مهمترین آن ها سه مورد زیر هستند:

 • تولید محتوا با استفاده از ویدیوهای جذاب دیگران
 • مخاطبان شما از اقساء نقاط جهان هستند
 • امکان مشاهده ویدیو در سکوت شب
 • و…

این جاست که نوشتن زیر نویس های جذاب، ساده و روان می تواند منظور شما را به راحتی به مخاطب القاء کند. داشتن زیرنویس های نامفهوم، نوشتن زیرنویس با فونت کوچک یا رنگ بد یا داشتن غلط های زیاد املائی و نگارشی همگی از مواردی هستند که موجب می شوند تا مخاطبان علاقه ای به مشاهده ویدیوهای شما نداشته باشند و ماندگاری و مدت زمان بازدید آن ها کاهش یابد.

۱۰. طراحی کاور ویدیو جذاب

اولین راه ارتباطی مخاطب با ویدیوهای شما کاور ویدیو یا تامبنیل آن است. بنابراین طراحی یک کاور جذاب با عنوانی درگیر کننده یک راه جلب توجه افراد و برانگیختن کنجکاوی آن ها است.

۱۱. از تصویر پروفایل مناسبی استفاده کنید

طراحی عکس پروفایل جذاب با داشتن شناخت کافی در مورد رنگ ها به راحتی ممکن است. سعی کنید اگر کانال شما کاری است عکس پروفایل شما در یوتیوب، عکس برند شما باشد.

۱۲. استفاده از هشتگ های مناسب

یک راه معرفی کانال شما به یوتیوب استفاده از هشتگ های مرتبط با هر ویدیو است. این هشتگ ها به مخاطبان شما کمک می کند تا به راحتی و تنها با یک سرچ ساده در محیط اکسپلور یوتیوب به ویدیو شما در دسته بندی خاص خود دسترسی داشته باشند. با داشتن استراتژی درست و انتخاب هشتگ ها محبوب و مرتبط با موضوع ویدیو می توانید شانس بازدید ویدیوهای خود را بیشتر کنید.

استفاده نادرست از هشتگ ها مخاطبان شما را نا امید می کند و ویدیو شما را یا بازدید نمی کنند یا پس از مدت کوتاهی ان را ترک می کنند. مورد یاد شده سبب می شود تا می شود تا سیگنال های منفی به یوتیوب داده شود بنابراین توجه داشته باشید حتما از هشتگ های مرتبط برای ویدیوهای خود استفاده کنید.

تجربه ها و راهکارهای شما …

امیداوریم ایده ها و راهکارهای معرفی شده به شما در افزایش سابسکرایب یوتیوب کمک کند. در انتها از شما همراهان گرامی می خواهیم تا در صورتی که شما هم از فعالان این پلتفرم محبوب هستید راهکارهای خود را با ما و سایر همراهان سایت به اشتراک بگذارید.