این روزها که خبر فیلتر شدن تردز به گوش همه رسیده و جزو اولین خبرهای فضای مجازی است، افرادی که تاکنون نام تردز را نشنیده بودند، علاقه پیداکرده‌اند که درباره آن اطلاعاتی داشته باشند و بدانند چرا تردز فیلتر شده است.

تردز اینستاگرام چیست؟

شاید تصور می‌کنید که تردز نام یک اپلیکیشن یا شبکه اجتماعی مجزا است، اما بهتر است بدانید که تردز (Threads) یکی از جدیدترین قابلیت‌های اینستاگرام است که به صورت مجزا به کار می‌رود؛ اما در واقع به همان اکانت قبلی اینستاگرام خودتان اتصال پیدا می‌کند. یعنی درواقع شما می‌توانید پیام‌های اپلیکیشن اینستاگرام را روی برنامه تردز هم مشاهده کنید.

 این برنامه‌ای که قابلیت نصب روی گوشی های پرطرفدار اندرویدی و ios را دارا هست، ویژگی‌های بسیار متنوعی دارد. یکی از ویژگی‌های جالب آن این است که می‌توانید در بخش Status عکس‌ها یا وضعیت‌های دلخواهتان را قرار دهید و آن ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

خوبی برنامه تردز اینستاگرام این است که نیاز به ساختن اکانت جدید ندارد و می‌توانید آن را با استفاده از همان اکانت قبلی اینستاگرام لاگین کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از این ویژگی اینستاگرام به تعداد فالوورهای خودتان اضافه کنید و کسب و کارتان را رونق ببخشید.

برای رشد هر چه بهتر در تردز خرید فالوور تردز و خرید لایک تردز را به شما پیشنهاد می کنیم

همه چیز در مورد تردز اینستاگرام

با تردز اینستاگرام چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

با استفاده از این قابلیت جدید برنامه اینستاگرام می‌توانید پست یا استوری‌های جدید را قرار دهید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. اتصالی که بین این دو برنامه وجود دارد، باعث می‌شود تا با نصب این برنامه، به راحتی از طریق اینستاگرام وارد برنامه تردز شوید و کارهای زیر را نیز انجام دهید.

 • بارگذاری نمودن انواع متن کوتاه
 • اشتراک گذاری عکس و فیلم
 • لایک پست‌های دیگران
 • اشتراک گذاری متن دیگران و بازنشر آن ها

نحوه استفاده از تردز اینستاگرام

از آنجا که اینستاگرام و برنامه‌های آن فیلتر شده‌اند، قبل از اینکه بخواهید برنامه تردز را نصب کنید و آن را فعال کنید، باید حتماً فیلترشکنتان را روشن کنید. حالا می‌توانید از پلی استور این برنامه را دانلود کنید. برنامه تردز تنها ۷۶ مگابایت ظرفیت دارد و لوگوی آن دارای رنگ‌های معروف برنامه اینستاگرام است؛ بنابراین به راحتی می‌توانید آن را تشخیص دهید و دانلود کنید.

 • حالا به راحتی می‌توانید پس از باز کردن برنامه، اکانت اینستاگرام خودتان را در پایین همان صفحه مشاهده کنید.
 • گزینه‌ای که مربوط به اکانت اینستاگرام شما می‌شود، انتخاب کنید و وارد صفحه بعد شوید.
 • در این صفحه سه بخش برای وارد کردن نام، Bio و Link وجود دارد. در پایین این بخش‌ها هم عبارت Import From Instagram را مشاهده می‌نمایید.
 • اگر بخواهید نام و بیوگرافی خودتان را تغییر دهید، باید آن ها را از ابتدا بنویسید، اما اگر نیازی ندارید آن را تغییر دهید، فقط کافی است گزینه آخر یعنی انتقال از اینستاگرام را انتخاب کنید. به این صورت تمام اطلاعات شما از برنامه اینستاگرام به برنامه تردز انتقال داده می‌شود.

حالا تمامی اطلاعات مانند عکس پروفایل، لینک بیوگرافی و … در پروفایل تردز هم ذخیره می‌شوند، اما اگر منصرف شده‌اید و می‌خواهید یک پروفایل جدید بسازید، می‌توانید مجدداً از طریق گزینه Reimprt به صفحه قبلی بازگردید و آن ها را تغییر دهید.

 • مرحله بعدی که می‌توانید با استفاده از آن پروفایلتان را شخصی یا عمومی کنید، در مقابلتان به نمایش در می‌آید. اگر می‌خواهید که همه بتوانند پیج شما را ببینند، Public Profile را انتخاب کنید، اما اگر می‌خواهید صفحه شما کاملاً شخصی باشد و تنها فالوورهای شما بتوانند پست‌ها و استوری‌های شما را ببینند، گزینه Private را انتخاب نموده و پیج شخصی بسازید.
 • حالا یک لیست از تمام افرادی که در اینستاگرام آن ها را دنبال می‌کنید و می‌شناسید، پیش روی شما قرار می‌گیرد.
 • با انتخاب گزینه Follow All می‌توانید در تردز هم آن ها را دنبال کنید. آن ها هم به این صورت جزو فالوورهای شما قرار می‌گیرند.

مزایای استفاده از تردز اینستاگرام چیست؟

تردز در مقابل توییتر

بسیاری از افراد که عاشق فضای مجازی هستند و از برنامه‌هایی چون اینستاگرام و توییتر به صورت دائمی استفاده می‌کنند، معتقدند که برنامه تردز اینستاگرام مزایایی نسبت به توییتر دارد. به همین خاطر ترجیح می‌دهند از این برنامه به جای توییتر استفاده کنند. البته برخی هم معتقدند که فیلتر بودن تردز و عدم تفکیک آن از اینستاگرام، جزو معایب آن محسوب می‌شود و چون نمی‌توان از طریق آن هشتگ گذاری کرد یا پست‌ها را ویرایش نمود، ضعف هایی دارد؛ اما همچنان هستند افرادی که معتقدند مزایای این برنامه نسبت به معایب آن بیشتر است و علاقه دارند از آن استفاده کنند. به طور کلی مزایای برنامه تردز عبارتند از:

 • استفاده از متن‌هایی که طول آن ها ۵۰۰ حرف است. درصورتی‌که در توییتر طول متن تنها ۲۸۰ حرف است.
 • اشتراک گذاری ویدیوهای ۵ دقیقه‌ای
 • استفاده آسان به دلیل اتصال به اینستاگرام
 • کاربرد ساده‌تر نسبت به توییتر

سخن پایانی

تردز اینستاگرام که این روزها به عنوان رقیب اصلی توییتر، جای خود را در بین کاربران فضای مجازی بازکرده، به راحتی به اکانت اینستاگرام متصل می‌شود و کار کردن با آن بسیار ساده است. درصورتی‌که با این برنامه آشنایی ندارید و قصد دارید آن را نصب کنید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جذب فالوور در تردز اینستاگرام به سایت فالوجت مراجعه نمایید و پاسخ سؤال‌های خود را به دست بیاورید.

سوالات متداول

Threads اینستاگرام چیست؟

تردز شبکه اجتماعی است که متصل به حساب ایستاگرام افراد می شود و کاربران می توانند استوری و پست های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

نحوه ایجاد حساب تردز چگونه است؟

برای ایجاد اکانت در تردز نیازی به ساخت اکانت جدید ندارید و با همان اکانت اینستاگرامی خود می توانید در Threads لاگین کنید.