شاید شما هم اگر از فعالان شبکه اجتماعی اینستاگرام باشید با مشکل کم و زیاد شدن فالوور در اینستاگرام مواجه شدید اما علت کم و زیاد شدن فالوورهای اینستاگرام را نمی دانید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به بررسی علل کاهش و زیاد شدن فالوور اینستاگرامی بپردازیم. با خرید از بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام می توانید با اطمینان کامل در جهت رشد پیج خود گام بردارید.

7 دلیل کم و زیاد شدن فالوورهای اینستاگرام

دلایل زیادی برای کم و زیاد شدن فالوورهای اینستاگرام وجود دارد اما مهمترین دلایل این موضوع به شرح ذیل هستند:

 1. فالو و انفالو کردن فالوورها
  تعامل نداشتن و عدم تولید محتوای مستمر و جذاب از جمله مهمترین عوامل آنفالو کردن فالوورهای اینستاگرام است.
  همین فاکتورها را اگر به صورت مثبت رعایت کنید موجب افزایش فالوورهای اینستاگرام شما می شود. بخصوص اگر همراه با تبلیغات هدفمند اینستاگرامی باشد.
  علل کاهش فالوور اینستاگرام
 2. استفاده از ربات ها
  استفاده از ربات ها همانطور که موجب افزایش ناگهانی فالوورهای شما می شود احتمال ریزش شدید و ناگهانی فالوورهای اینستاگرامی را بالا می برد.
 3. حذف فالوورهای فیک توسط اینستاگرام
  گاهی اینستاگرام اقدام به حذف فالوورهای فیک، افرادی که قوانین آن را نادیده می گیرند و اقدام به استفاده از ربات ها برای افزایش فالوور در آن می کند. شاید شما هم در این مورد بخصوص در مورد حذف انبوهی از فالوورهای فیک سلبریتی ها شنیده اید.
 4. تبلیغات اینستاگرامی
  یکی دیگر از علل افزایش فالوورهای اینستاگرامی استفاده از تبلیغات است. اگر تبلیغات اینستاگرامی شما موثر باشد قطعا منجر به زیاد شدن فالوورهای اینستاگرام شما خواهد شد.
  دلیل افزایش فالوور
 5. آیا خرید فالوور فیک هم موجب کم شدن فالوورها میشه؟
  خیر؛ خرید فالوور فیک موجب افزایش فالوورهای شما می شود، اما توجه داشته باشید این زیاد شدن فالوورها اگر همراه با افزایش تولید محتوا و تعاملات اینستاگرامی شما نباشد تاثیر زیادی در اینگیجمنت پیج شما نخواهد داشت.
 6. استفاده از ترندها و هشتگ های ترند در تولید محتوا
  گاهی اوقات موضوعاتی در جامعه ترند می شوند و این زمان بهترین فرصت برای جذب فالوورهای جدید است. شما می توانید با تولید محتوا در مورد موضوعات ترند جامعه و استفاده از هشتگ های موضوعات ترند شاهد زیاد شدن فالوورهای اینستا باشید.
 7. فعالیت های منفی و جهت گیری های سوء
  گاهی با تولید محتوای نامناسب و جهت گیری های خلاف ارزش های جامعه می توانید منجر به کاهش فالوورهای پیج خود شوید.

سخن پایانی

علت کم و زیاد شدن فالوورهای اینستاگرام هر چه باشد قطعا تاثیر زیادی روی اکانت شما خواهد داشت بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما قوانین اینستاگرام را رعایت کنید و در تولید محتوا و تعامل اینستاگرامی تداوم داشته باشید. به نظر شما علت کم و زیاد شدن فالوورهای اینستاگرامی چیست؟ نظرات و دیدگاه های خود را با ما و سایر همراهان سایت به اشتراک بگذارید.