اینستاگرام به عنوان پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی دنیا شناخته می شود که برای حذف این جایگاه، باید رضایت کاربران را بیش از پیش جلب کند. بروز رسانی های زیاد و اضافه کردن امکانات و ابزارهای متنوع به اپلیکیشن از جمله فعالیت هایی هستند که این غول برنامه های اجتماعی مدام در حال انجام آن است. از طرفی، برای حفظ حریم کاربران و نظم دادن به فعالیت های درون برنامه ای، قوانین و محدودیت هایی نیز طراحی و اعمال شده است. در این مطلب، محدودیت ها و قوانین مهم اینستاگرام را به همراهان عزیز معرفی خواهیم کرد. با فالوجت همراه باشید.

با قوانین اینستاگرام آشنا شوید

برای موفقیت در این پلتفرم پر مخاطب، ابتدا باید با قوانین آن و محدودیت های هر بخش آشنا شوید تا بتوانید طبق اصول آن، به تولید محتوا و جذب مخاطب بپردازید.
هوش مصنوعی قدرتمند اینستاگرام که اکثر کاربران با نام الگوریتم آن را به خاطر دارند، اجرا کننده قوانین اینستاگرام و کنترل کننده تمامی فعالیت ها در این پلتفرم است. پس اولین گام، آشنایی با الگوریتم و نحوه کار آن می باشد.
فعالیت موفق در اینستاگرام در گرو دانستن تمامی محدودیت ها، قوانین و خط قرمز های الگوریتم اینستاگرام است.

قوانین اینستاگرام چیست؟

اوایل، عملکرد الگوریتم اینستاگرام به این صورت بود که پست‌ها و استوری‌هایی که دنبال می‌کردید را بر اساس زمان انتشار به شما نشان می‌داد. ولی در حال حاضر زمان انتشار پست دیگر اولویت الگوریتم اینستاگراک نیست و فاکتورهای مهم‌تری را مد‌نظر قرار می‌دهد. ما در ادامه به این عوامل می‌پردازیم.
توجه کنید که الگوریتم اینستاگرام، سالانه یا حتی ماهانه تغییر می‌کند و به همین خاطر باید استراتژی‌های خودمان را با این تغییرات تنظیم کنیم.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار می کند؟

جایگاه و رتبه محتوای شما به ۴ عامل مهم بستگی دارد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

۱- علاقه کاربران

شاید قبلا بارها شاهد این بوده‌اید که تا اینستاگرام را باز می‌کنید تمام ویدئوها و مطالبی که علاقه دارید برای شما نمایش داده می‌شود. دلیل این حرکت اینستاگرام، آنالیزهایی است که توسط الگوریتم اینستا بر روی رفتار شما انجام شده و از آنجایی که این هوش مصنوعی شگفت انگیز خطایی ندارد؛ محتواهای مورد علاقه هر کاربر را به درستی شناسایی و برای او گلچین و روی برنامه عمل می‌کند.
به این صورت که از بازدیدهای قبلی که داخل اینستاگرام داشتید یا لایک و کامنت‌ها، متوجه شده که شما به چه چیزی علاقه دارید و در مرحله بعد، داخل اکسپلور همان‌ها را به شما نشان می‌دهد. مثلا شما پست‌هایی با محوریت آشپزی تماشا کردید؛ اینستاگرام این را تشخیص داده و در مرحله بعد پست‌هایی با مضمون آشپزی به شما نشان می‌دهد.
پس محتواهای کاربر پسند بگذارید و همچنین فالوورها و کاربران اینستاگرام را تشویق کنید تا محتوای شما را لایک کنند، کامنت بگذارند، محتوای شما را سیو کنند و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

۲- روابط کاربران

لایک، کامنت و دایرکت نشانه روابط کاربران با یکدیگر است. وقتی شخصی پست‌های شما را لایک می‌کند، کامنت می‌گذارد و برای شما دایرکت می‌فرستد اینستاگرام تشخیص می‌دهد که او با شما رابطه قوی دارد و او به پست‌های شما علاقه داشته و باعث می‌شود به محض پست گذاشتن شما، پست‌های شما سریع به آن کاربر نشان داده شود.
پس برای داشتن بازدید بالاتر، از کاربران بخواهید تا با لایک و کامنت و به اشتراک گذاری محتوا به پیشرفت پیج کمک کنند. از طرفی برای ترغیب آنها به انجام این دسته از فعالیت ها می توانید از تکنیک های بازاریابی مثل جایزه و تخفیف و … استفاده کنید.

۳. زمان انتشار محتوا

اوایل کار اینستاگرام، “زمان انتشار محتوا” تنها عامل تاثیرگذار بر الگوریتم اینستاگرام بود و بر مبنای آن محتواها و پست‌ها را رتبه‌بندی می‌کرد. بنابراین افراد دنبال راهی بودند تا بفهمند بهترین زمان انتشار پست چه زمانی است. الان هم زمان انتشار محتوا در کنار الگوریتم‌های دیگر، از فاکتورهای مهم اینستاگرام است. تازه بودن محتوا با ارائه ایده های جدید نیز یک فاکتور مهم است که به هیچ‌وجه نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.
با استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌توانید به این زمان پی ببرید و بفهمید چه زمانی کاربران بیشتری آنلاین هستند.

۴- فعالیت شما و فالوورهای شما

قطعا مقدار فعالیت شما روی بالا بردن رتبه شما کمک می‌کند. اینستاگرام خیلی به فعال بودن حساب‌ها اهمیت می‌دهد؛ به همین خاطر، اگر می‌خواهید محتوای‌ شما به دست مخاطبان برسد و آن‌ها محتوای شما را ببینند، تلاش کنید که فعالیت خوبی در فضای اینستاگرام داشته باشید. فعالیت فالوورها نیز برای اینستاگرام اهمیت دارد. اگر تعداد زیادی از آن‌ها غیرفعال باشند، میزان تعامل شما پایین می‌آید، و این نشان می‌دهد کسی به محتوای شما علاقه ندارد و با شما ارتباط برقرار نمی‌کند. اینطوری جایگاه خوبی بدست نمی‌آورید‌.

محدودیت های اینستاگرام | مهم ترین قوانین اینستاگرام که باید بدانید

چگونه با الگوریتم اینستاگرام هماهنگ شویم؟

  • به صورت مداوم پست بگذارید.
  • صفحه اینستاگرامی خودتان را با دقت تجزیه و تحلیل کنید.
  • ببینید کدام محتواها بازخورد خوبی داشته، از آن‌ها بیشتر استفاده کنید.
  • با کاربران ارتباط صمیمانه برقرار کنید
  • از فالوورها نظرسنجی کنید که بیشتر از چه محتوایی خوششان می‌آید.
  • با پیج‌های دیگر تعامل کنید.
  • به روش قدیمی روابطی با کیفیت بالا ایجاد کنید
  • سعی کنید از هشتگ‌ها به بهترین شکل استفاده کنید
  • بهترین زمان را برای انتشار پست و استوری پیدا کنید.

بعضی از ممنوعیت‌های اینستاگرام

همانطور که گفتیم اینستاگرام آپدیت‌های زیادی داشته که در هر کدام یک سری قوانین جدید نیزاعمال شده که بعضی از این قوانین، ممنوعیت هایی است که در اصل برای حفظ حریم کاربران و رعایت قانون کپی رایت است. هرچند در ظاهر ما آنها را مضر بدانیم.
ما در اینجا به محدودیت‌های اینستاگرام اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید به بهترین شکل خود را با آن‌ها هماهنگ کنید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

محدودیت‌ها برای فالو و آنفالو کردن

حداکثر مقدار مجاز برای فالو و آنفالو کردن ۲۰۰ اکانت در روز یعنی هر ۱ ساعت ۱۰ فالو است، و اگر این کار را انجام دهید اینستاگرام شما را ربات تشخیص داده و باعث مسدود شدن موقت اکانت شما و اگر باز ادامه دهید باعث بلاک شدن کامل شما می‌شود.

محدودیت برای کامنت گذاشتن

به طور معمول حداکثر کامنت‌هایی که در طول یک روز می‌توانید بگذارید ۲۰۰ کامنت است. ولی شما سعی کنید از این تعداد نیز کمتر بگذارید تا مشکلی پیش نیاید، همچنین یکی از مواردی که اینستاگرام شما را اسپم یا ربات تشخیص می دهد کامنت تکراری گذاشتن یا استفاده از ایموجی به تنهایی داخل کامنت‌ها است.

محدودیت در تعداد کاراکترها در کپشن و کامنت

اینستاگرام مقدار کاراکترهایی که برای نوشتن کپشن هر پست و کامنت در اینستاگرام در نظر گرفته حداکثر ۲۲۰عدد است و بیشتر نمی‌توان نوشت.

محدودیت ها برای پیام گذاشتن در دایرکت‌ها

بیشترین تعداد دایرکت در هر روز حداکثر ۸۰ عدد است ولی شما سعی کنید کمتر بگذارید تا جریمه نشوید.

محدودیت ها در نوشتن هشتگ‌ها

تعداد هشتک‌ها برای هر پست ۳۰عدد است. محدودیت دیگر در رابطه با هشتگ‌ها به کار بردن هشتگ های ممنوع شده هست.

محدودیت ها در گذاشتن استوری

شما می‌توانید حداکثر ۱۰۰ استوری در یک روز منتشر کنید.

محدودیت در تعداد تگ‌ها

شما در روز تنها می‌توانید حداکثر ۲۰ نفر را تگ کنید.

محدودیت در منشن

شما در هر استوری می‌توانید ۱ الی ۱۰ نفر را منشن کنید.

محدودیت در تعداد کاراکترهای بیو

تعداد کاراکترهایی که مجاز هستید در بیو اینستاگرام خود بنویسید ۱۵۰ کاراکتر است.

محدودیت در تعداد کاراکترها برای اسم اکانت

این مورد نیز مجازی حداکثر 30 کاراکتر بگذارید.

از محدودیت‌های اینستاگرام چه می‌دانید؟

از محدودیت‌ در اینستاگرام به این موارد می‌توان اشاره کرد.

اکشن بن شدن حساب: اینستاگرام شما را اسپم تشخیص می‌دهد و شما را مسدود می‌کند
شادو بن شدن حساب: یعنی پست‌های شما دیگر برای کاربرها نشان داده نمی‌شود.

فول بن شدن حساب: سخت ترین مجازات است. و هیچ راهی برای برطرف کردن آن وجود ندارد
پیج کاملا بسته می‌شودو دیگر قابل دسترسی نیست. اگر نمی دانید ورود به حساب اینستاگرام خودم از طریق گوگل چگونه است، خواندن این مطلب برای شما مفید است.

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا محدودیت های اینستاگرام و هوش مصنوعی قدرتمند آن را به شما معرفی کنیم تا با دید بازتری در این پلتفرم فعالیت کنید.اگر شما هم اطلاعاتی در زمینه محدودیت های اینستا یا الگوریتم آن دارید، با ما و همراهان به اشتراک بگذارید. اگر به دنبال پیج اصلی تتلو در اینستا هستید، می توانید آن را در سایت ما مشاهده کنید. همچنین سوالات خود در ارتباط با خرید فالوور اینستاگرام را پاسخگو هستیم.