اگر قصد تبلیغات در اینستاگرام را دارید ولی در مورد آن اطلاعات کاملی ندارید بهتر است قبل از هر اقدامی این مطلب را مطالعه نمایید، چرا که قصد داریم درباره تبلیغات و هزینه promote اینستاگرام مطالبی را برای شما بیان کنیم.

امروزه در دنیای تجارت، تبلیغات حرف اول را می‌زند. برند شما در صورتی موفق به یافتن بازار هدف خواهد شد، که علاوه بر کیفیت مناسب، بتواند تبلیغات مناسبی نیز داشته باشد.

تبلیغات باعث ثبت شدن نام برند شما در ذهن مخاطب شده و تاثیر به سزایی در افزایش فالوور واقعی و فروش شما خواهد داشت.

شما قبل از شروع تبلیغات خود می توانید با استفاده از بسته های خرید فالوور فوری ایرانی ، میزان فالوور خود را بالاتر ببرید تا تبلیغات شما موثرتر باشد.

خرید 100 فالوور ایرانی
خرید 200 فالوور ایرانی
خرید 500 فالوور ایرانی

در حال حاضر اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی محبوب یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات است. اما شاید دغدغه بسیاری از افرادی که خواهان استفاده از این قابلیت هستند بی اطلاعی از هزینه تبلیغات در اینستاگرام باشد.

اکنون اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و قصد استفاده از خدمات promote‌ اینستاگرام را دارید، توصیه می کنم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

گزینه تبلیغ در اینستاگرام چیست؟

گزینه تبلیغ در اینستاگرام چیست؟

در صورتی که پیج شما در اینستاگرام تجاری باشد، شما می‌توانید گزینه Promote یا تبلیغ را در قسمت پایین پست‌هایتان ببینید. با کلیک بر روی این گزینه و انجام چند مرحله از جمله انتخاب سایت، کشور، کیف پول و پرداخت هزینه تبلیغات، می توانید از خدمات این پلتفرم بهره‌مند شوید.

نام دیگر این نوع تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغات اسپانسری است. انجام تبلیغ باعث می‌شود که پست شما در قسمت اکسپلور به نمایش آید و افراد مختلفی در منطقه‌ جغرافیایی که مشخص کرده‌اید از آن دیدن کنند. متاسفانه به دلیل تحریم‌ها امکان انتخاب ایران در این لیست وجود ندارد، اما اخیرا برخی شرکت‌ها موفق به انجام تبلیغات اسپانسری در ایران شده‌اند.

در صورتی که به تازگی از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کرده باشید، متوجه می‌شوید که در قسمت استوری‌ها نیز، این گونه تبلیغ دیده ‌می‌شود. این قابلیت اینستاگرام به تازگی به آن اضافه شده است و کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

لازم به ذکر است که هزینه promote اینستاگرام به مدت زمانی که می‌خواهید تبلیغ انجام شود و منطقه تبلیغاتی‌تان بستگی دارد.

در محتوای آشنایی و آموزش تبلیغات در اینستاگرام می توانید بیشتر در مورد قوانین تبلیغات در اینستاگرام و انواع تبلیغات و راه های تبلیغاتی در اینستاگرام مطالعه نمایید.

هزینه promote اینستاگرام

نحوه محاسبه هزینه promote اینستاگرام و استفاده از آن

در صورتی که صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید که آن را در فضای اینستاگرام Promote کنید، متاسفانه با مشکل تحریم ایران مواجه خواهید شد. در صورتی که بخواهید از این قابلیت اینستاگرام استفاده نمایید، باید از طریق شرکت‌های تبلیغاتی اقدام نمایید.

این شرکت‌ها به عنوان واسطه‌ای میان شما و اینستاگرام عمل کرده و شما هزینه promote اینستاگرام را به صورت غیرمستقیم پرداخت خواهید کرد. بنابراین در صورتی که می‌خواهید این تبلیغات را انجام دهید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • اول از هرچیز باید بدانید که برای استفاده از گزینه Promote در اینستاگرام باید پیج شما بیزینسی باشد.
 • ابتدا یکی از پست های اینستاگرام تان را که می خواهید برای تبلیغات استفاده کنید، انتخاب کرده و وارد آن پست شوید.
انتخاب پست تبلیغاتی
 • سپس دکمه آبی رنگ ارتقا پست (Promote) را لمس کنید.
 • در صفحه ای که برای شما باز می شود، باید هدف خود از تبلیغات در اینستاگرام را مشخص کنید. آیا می خواهید بازدید پیج تان بیشتر شود یا بازدید وبسایت و یا می خواهید تعامل تان بیشتر شود. سپس گزینه بعدی (Next) را انتخاب می کنید.
هدف تبلیغات در اینستاگرام
 • در مرحله بعد باید مخاطب هدف تان را انتخاب کنید که می توانید یافتن مخاطب هدف تان را به عهده اینستاگرام بگذارید یا اینکه خودتان لیست مخاطب هدف را ایجاد کنید. پس از آن دوباره گزینه بعدی (Next) را انتخاب کنید.
انتخاب مخاطب هدف
 • در مرحله بعد، باید بودجه ای که برای تبلیغات درنظر گرفته اید و تعداد روز هایی که برای تبلیغات مدنظر دارید را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.( هزینه promote در اینستاگرام )
بودجه تبلیغات اینستاگرام
 • در این مرحله باید هزینه تبلیغات را پرداخت کنید و سپس ارتقاء پست (Promote) را انتخاب کنید.
هزینه تبلیغات
 • در مرحله آخر صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که قوانین تبلیغات در اینستاگرام را یادآوری می کند. شما باید این قوانین را مطالعه کرده و موافقت خود را با آن اعلام کنید.
قوانین تبلیغات در اینستاگرام

همچنین به یاد داشته باشید شما هر زمان که بخواهید می توانید تبلیغات اینستاگرام را لغو کنید.

تبلیغات اینستاگرام در ایران

همانطور که گفته شد به دلیل تحریم بودن ایران، نمی‌توان با روش‌های معمول از قسمت تبلیغات اینستاگرام استفاده کرد، حتی برای پرداخت هزینه promote اینستاگرام نیز شما به یک مسترکارت یا ویزاکارت نیاز دارید. بنابراین انجام تبلیغات اسپانسری در ایران یکسری پیچیدگی‌هایی دارد که باعث شده این کار کمتر در ایران انجام شود و افراد زیادی از آن غافل شوند.

لازم به ذکر است که تبلیغات اسپانسری برخلاف تبلیغاتی که پیج‌های محبوب در ازاء دریافت مبلغی انجام می‌دهند، جامعه هدف مشخصی دارند. در این تبلیغات بازدید و لایک فیک معنی ندارد.

تبلیغات اینستاگرام در ایران

برای توضیح بیشتر به نکات زیر توجه نمایید:

 • هر فرد هنگام ثبت نام یکسری اطلاعات را در اختیار اینستاگرام قرار می‌دهد و اینستاگرام در تبلیغات، این مورد را مد نظر قرار می‌دهد. مثال جنسیت فرد و نشان دادن تبلیغات مخصوص زنان و مردان از این راه ممکن است.
 • اینستاگرام با توجه به لایک‌های شما متوجه علائق شما به موضوعاتی خاص می‌شود. برای مثال در صورتی که شما تصاویر مربوط به مدلینگ را بیشتر لایک کنید، تبلیغات مربوط به این حوزه بیشتر برای شما نمایش داده خواهد شد.
 • پیج هایی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید نیز در نمایش نوع تبلیغات تاثیر می‌گذارند. برای مثال در صورتی که پیج‌های مربوط به اتومبیل را فالو کنید، اینستاگرام متوجه علاقه شما به اتومبیل شده و تبلیغات این حوزه را بیشتر به شما نمایش می‌دهد.

تبلیغ ویژه اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اسپانسری یا promotion که نیازمند پرداخت هزینه promote به اینستاگرام است که شامل سه نوع زیر می‌شود:

 1. تبلیغ بر اساس میزان بازدید: در زمان سفارش این نوع تبلیغات شما برای اینستاگرام مشخص می‌کنید که اینستاگرام پست تبلیغاتی شما را به چند نفر نمایش دهد. تعداد نمایش برای تمامی افرادی که با صدای بیشتر از 50 درصد، بیشتر از 5 ثانیه از ویدئو تبلیغاتی شما را ببینند، محاسبه خواهد شد. هزینه این نوع تبلیغ به ازای هر بازدید محاسبه می‌شود که شما باید از قبل آن را به اینستاگرام پرداخت کنید.
 • تبلیغ Reach: در این روش شما می‌توانید به صورت انتخابی یا رندم، تعداد مشخصی از افراد را مشخص کرده و به اینستاگرام دهید. سپس اینستاگرام تبلیغ شما را به افرادی که مشخص کردید، ارسال می‌کند. این نوع تبلیغ هزینه‌ای معادل یک هشتم قیمت هزینه تبلیغات بر اساس بازدید را دارد.
 • تبلیغات کلیکی: این نوع تبلیغات بیشتر برای فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌شود. به این صورت که هربار فردی در فضای اینستاگرام بر روی پست تبلیغاتی شما کلیک کند، اینستاگرام هزینه آن را برای شما محاسبه خواهد کرد. احتمالا شما این نوع تبلیغات را با علامت سبد خرید بر روی پست‌های داخل اکسپلورر خود مشاهده کرده‌اید.
تبلیغ ویژه اینستاگرام چیست

در صورتی که قادر به انجام تبلیغات به روش Promotion نبودید، می‌توانید از روش‌های ساده‌تری برای تبلیغ در اینستاگرام استفاده کنید. این روش‌ها که در ارتباط با ادمین پیج‌های تبلیغاتی انجام می‌شوند و شما به جای پرداخت هزینه promote اینستاگرام، آن را به صاحب پیج پرداخت خواهید کرد. این تبلیغات به صورت زیر هستند:

 1. پست‌های تبلیغاتی: در این روش، پیج مورد نظر شما که ممکن است یک پیج محبوب در زمینه سرگرمی، علمی، اخبار یا موارد دیگر باشد. پست تبلیغاتی شما را در ازاء دریافت مبلغی در میان پست‌های خود قرار می‌دهد و به این ترتیب همه‌ی افرادی که آن پیج را دنبال می‌کنند، تبلیغ شما را خواهند دید. برخی از پیج‌ها هزینه طراحی پست را نیز به صورت جداگانه‌ای برای شما محاسبه می‌کنند.
 2. شات تبلیغاتی: اصطلاح شات کردن به معنی تبلیغ کردن محتوای یک پیج در استوری‌های پیج محبوب دیگری است. در این روش مخاطب اطلاعات مربوط به پیج شما را در استوری مشاهده کرده و کلیک بر روی آن به صفحه شما در اینستاگرام منتقل خواهد شد. این نوع تبلیغ هزینه کمتری نسبت به پست تبلیغاتی دارد و به مدت ۲۴ ساعت در دسترس مخاطبان است.
 3. خرید لایک و فالوور: این روش به صورت مستقیم چیزی را تبلیغ نمی‌کند، اما باعث می‌شود که صفحه شما مطابق با پروتکل‌های اینستاگرام در رده بالاتری قرار بگیرد. در صورتی که پست تبلیغاتی شما لایک و کامنت بیشتری داشته باشد، احتمال آن که در اکسپلور اینستا و برای افراد مختلف نمایش داده شود، بیشتر است. به این ترتیب شما با خرید لایک و فالوور برای پست تبلیغاتی خود، به بیشتر دیده شدن آن کمک خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی روش پروموشن یا تبلیغات اینستاگرامی پرداختیم اما بد نیست بدانید قبل از تبلیغات ویترینی جذاب از فالوور و لایک و … برای جذب هر چه بیشتر فالوور برای پیج خود ایجاد کنید این امر با خرید فالوور فیک محقق می شود. همچنین در صورتی که از حضور اینفلوئنسرها برای تبلیغات در لایو اینستاگرامی خود استفاده می کنید حتما نسبت به خرید بازدیدکننده لایو اینستاگرام اقدام نمایید تا لایوی جذاب داشته باشید و بازدیدکننده‌های شما ماندگاری بیشتری داشته باشند.

خرید 100 بازدید لایو
خرید 200 بازدید لایو
خرید 300 بازدید لایو

سوالات متداول

 • تبلیغات اسپانسری چیست؟
  تبلیغات اسپانسری یا promotion که نیازمند پرداخت هزینه promote به اینستاگرام است.
 • آیا تبلیغات promotion در ایران ممکن است؟
  به صورت مستقیم و بلاواسطه خیر! به دلیل تحریم بودن ایران شما می توانید از طریق شرکت های تبلیغاتی فعال در این زمینه این گونه تبلیغات را انجام دهید.
 • انواع تبلیغات promotion چیست؟
  تبلیغات کلیکی – تبلیغ بر اساس میزان بازدید – تبلیغ reach