بیو و استوری اینستاگرام دو تا از قسمت های بسیار مهم اینستاگرام هستند که تاثیر به سزایی در جذب مخاطب دارند. بعد از اینکه مخاطب وارد پیج شما شود سبک نگارشی بیو و استوری های اینستاگرامی شما تاثیر زیادی در ماندگاری او در پیج شما و فالو کردن اکانت شما دارد. یکی از راه ها برای اینکه بتوانید شکل ظاهری پیج خود را به صورتی شیک و زیبا پایه ریزی کنید فونت اینستاگرام است برای آشنایی با نحوه تغییر فونت بیو و پست اینستاگرام تا انتها این مطلب همراه فالوجت باشید.

7 ابزار تغییر فونت استوری اینستاگرام و فونت بیو اینستا

خود استوری اینستاگرام دارای 9 فونت آماده می باشد که شما پس از درج کردن مطلب در استوری می توانید با استفاده از یکی از این فونت ها متن نوشته خود را جذاب تر کنید.

علاوه بر استفاده از این 9 فونت خود استوری اینستاگرام، روش های دیگری وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید و استوری های جذابی را تولید و منتشر کنید.

استوری گذاشتن مداوم با طرح و نقش های مختلف و جذاب می تواند بسیار روی مخاطب تاثیر گذار باشد و باعث ماندگاری فرد در پیج شما شود. بیو اینستاگرام نیز یکی از تاثیرگذار ترین قسمت های اینستاگرام در جذب مخاطب می باشد.

تغییر فونت بیو و استوری اینستاگرام

تغییر فونت بیو اینستاگرام

تغییر فونت بیو اینستاگرام به صورت عادی امکان پذیر نمی باشدو ولی در کل برای ایجاد تغییر فونت در استوری، بیو و حتی کپشن پست ها از نرم افزار ها، سایت ها و روش های دیگری می توان کمک گرفت و استفاده کرد. برای اینکه با تمام این روش ها آشنا شوید و بتوانید از آن ها استفاده کنید این مطلب را از دست ندهید.

۱- سایت Cool Symbol

استفاده از این سایت بسیار پیشنهاد می شود چون دارای یکسری قابلیت های بسیار جذاب و شگفت انگیز می باشد که هر کسی را محو خودش می کند.

Cool Symbol یک نرم افزار است که به صورت آنلاین می توانید از داخل سایت مد نظرش از آن استفاده کنید. این نرم افزار دارای لیستی بیش از 100 فونت متنوع است که به راحتی و با دستی باز می توانید بهترین فونت را برای خود انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

این نرم افزار علاوه بر داشتن فونت های متنوع می توانید متن شما را با شکلک ها و استیکر های جذابی همراه کند، یا به طور کلی خود متن شما را به صورت های مختلفی در بیاورد.

توجه داشته باشید که تغییر فونت، قرار دادن شکلک، عکس پروفایل جذاب و … همگی از راه های داشتن یک بیو جذاب است که در کنار افزایش فالوور اینستاگرام می تواند برای شما ویترینی جذاب جهت افزایش فالوور را به همراه داشته باشد.

تغییر فونت استوری اینستاگرام

نحوه استفاده از این نرم افزار آنلاین به این گونه است که، ابتدا وارد سایت Cool Symbol می شوید.

در صفحه باز شده در پیش روی شما صفحه ایی وجود دارد که شامل یک کادر می باشد که شما باید متن خود را وارد این کادر کنید.

در قسمت پایین کادر شما فونت های مورد نظر خود را مشاهده می کنید. هر کدام از این فونت ها را دوست داشتید کافی است علامت قلب کنار آن را فشار دهید تا همیشه که وارد این سایت می شوید جز اولین فونت ها به شما نمایش داده شود.

همچنین برای کپی کردن متن تان با فونت مورد نظر کافی است گزینه کپی کنار فونت را فشار دهید.

قسمت بعدی که شما در این نرم افزار آنلاین مشاهده می کنید وجود 10 گزینه در قسمت راست صفحه می باشد. هرکدام از این گزینه ها دارای یک قابلیت جذاب است که شما با کلیک کردن روی یک یک آن ها متوجه نحوه استفاده از آن ها می شوید.

نکته: این سایت دارای پشتیبانی از زبان لاتین است ولی بعضی از فونت ها آن روی زبان فارسی هم جواب می دهد. ولی غیر از فونت ها، استفاده از آن 10 گزینه برای همه زبان ها امکان پذیر است.

۲- سایت IGfonts

یکی از ویژگی های بارز این وب سایت امکان استفاده رایگان از آن می باشد. همچنین می توان از این فونت ها در متن بیو، استوری ها و حتی کپشن پست ها استفاده کرد.  یکی از ایراداتی که می توان به این وبسایت گرفت این است که این لینک و وب سایت فقط برای زبان انگلیسی و حروف لاتین تعبیه شده است و فقط از آن ها پشتیبانی می کند و متاسفانه پشتیبانی از زبان فارسی ندارد.

 1. برای استفاده از این وبسایت کافی است، ابتدا وارد وبسایت IGfonts بشوید.
 2. سپس در کادر اول جمله، کلمه یا عبارت خود را به زبان لاتین وارد کنید.
 3. پس از تایپ کردن عبارتتان یک منو جدید از انواع فونت ها برایتان باز می شود.
 4. برای دیدن گزینه های بیشتر فونت ها می توانید روی گزینه Load more fonts کلیک کنید.
 5. سپس روی فونت مورد علاقه خود کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.
 6. در نهایت کافی است عبارت خود را با فونت دلخواهتان که روی آن اعمال کرده اید انتخاب و کپی کنید و در هر بخش از اینستاگرام که دوست داشتید آن را پیست کنید.
فونت اینستاگرام

۳- سایت Instagram Fonts Top

Instagram Fonts Top نیز یک ابزار آنلاین است که استفاده از آن بسیار آسان می باشد. استفاده از این سایت نیز مانند چند سایت بالا می باشد که در مورد آن ها به طور مفصل توضیح دادیم. در این مورد نیز متن انگلیسی خود را در کادر مربوطه می نویسید و سپس با فونت مورد نظرتان متن را کپی کرده و در هر قسمت اینستاگرام خواستید جای گذاری می کنید.

۴- سایت Lingo Jam

استفاده از این نرم افزار آنلاین هم مانند سایر نرم افزار های ذکر شده می باشد. تنها کافی است وارد سایت Lingo Jam شده و متن مورد نظر خود را وارد کنید. سپس با فونت مد نظر خود متن را کپی کرده و در هر قسمتی از اینستاگرام که می خواهید آن را جایگذاری کنید.

۵- اپلیکیشن Sprezz

نرم افزار هایی که مربوط به کیبورد گوشی همراه می باشند نیز به شما در راستای تغییر فونت بیو و استوری و … کمک می کند. یکی از برنامه های مربوط به تغییر فونت کیبورد، نرم افزار Sprezz می باشد. شما با دانلود و نصب این برنامه از گوگل پلی یا از لینک مربوط به دانلود Sprezz می توانید به راحتی به این برنامه دست پیدا کنید. از این برنامه برای تغییر فونت بیو، استوری و کپشن پست های خود بهره ببرید.

تغییر فونت بیو و استوری

۶- اپلیکیشن Cool Font

این اپلیکیشن را می توانید از گوگل پلی خود دانلود و نصب کنید. سپس برنامه را به اجرا درآورده و وارد اپلیکیشن شوید. متن مورد نظر خودتان را وارد کنید. سپس فونت مورد نظر خود را نیز روی آن اعمال کرده و سپس آن را کپی کنید. در واقع استفاده از این اپلیکشن نیز مانند سایت هایی می باشد که در بالا برای شما نحوه کار آن ها را توضیح دادیم.

۷- اپلیکیشن ifont

این برنامه را نیز می توانید از داخل برنامه گوگل پلی خود دانلود و نصب کنید. این برنامه نیز دارای 100 ها فونت می باشد که استفاده از آن نیز مانند سایر اپلیکیشن ها و سایت های معرفی شده می باشد. علاوه بر استفاده فونت ها در قسمت ها مختلف اینستاگرام، این ها قابلیت استفاده در برنامه های دیگر را نیز دارند.

استفاده از اپلیکیشن ها برای جذاب تر کردن استوری هایتان

با مطالعه دقیق در مورد استوری اینستاگرام و تاثیر زیاد آن در افزایش تعامل و اینگیجمنت متوجه خواهید شد که استوری ها تاثیر به سزایی در جذب مخاطب برای پیج شما دارد.

یکی از نکات بسیار مهم نیز برای افزایش فروش در پیج های بیزینسی و همچنین پیشرفت و وارد شدن پیج به اکسپلورر داشتن تعداد ویو بالا استوری است که شما برای داشتن تعداد ویو بالا می توانید از خرید افزایش ویو استوری کمک بگیرید.

در این راستا نیز برای درست کردن محتواهایی جذاب برای انتشار در استوری یک سری اپلیکیشن هایی وجود دارد که شما می توانید از آن ها بهره ببرید و به راحتی یه محتوا جذاب و خیره کننده برای پیج تان تولید کنید. اپلیکیشن هایی مثل Polish, InShot, Collage Maker که به وسیله اینها می توانید متن هایی را روی عکس ها خود اضافه کرده، متن ها را ویرایش کنید و سپس از این عکس ها در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید.

اینشات

نحوه استفاده از این اپلیکیشن inshot به صورت زیر می باشد:

 1. اپلیکیشن مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید.
 2. وارد برنامه مورد نظر خود شوید.
 3. روی گزینه photos در اپلیکیشن ضربه بزنید تا وارد قسمت گالری تلفن همراهتان شده و از آنجا عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.
 4. در صورت اینکه تصویرتان نیاز به برش دارد گزینه برش (Crop) را انتخاب کرده و تصویر خود را تنظیم کنید. در واقع با انتخاب گزینه کراپ وارد قسمتی می‌شوید که قالب های مختلفی با سایز های مختلف در آنجا قرار دارد. شما در این قسمت باید سایز مناسب استوری اینستاگرام را انتخاب کنید.
 5. در نهایت پس از تنظیم سایز عکس روی علامت تیک بالای صفحه کلیک کنید.
 6. سپس گزینه Text که معمولا در اپلیکیشن ها به شکل “A” یا با همان نوشته Text نمایش داده می‌شود را لمس کنید و متن دلخواه خود را تایپ کنید.
 7. دوباره در این قسمت پس از نوشتن متن تان تیک تایید در بالای صفحه را لمس کنید.
 8. برای تغییر فونت نوشته گزینه فونت که معمولا با آیکون “Aa” ان را مشاهده می کنید را لمس کرده تا فونت‌ها را مشاهده کنید.
 9. سپس در پایین صفحه می توانید علامت “+” را انتخاب کنید و گزینه import your fonts را انتخاب کنید و از این طریق فونت های مورد نظر و ذخیره شده در گوشی همراه خود را اعمال کنید یا اینکه از بین فونت های خود اپلیکیشن یکی را انتخاب کنید.
 10. در این اپلیکیشن شما می‌توانید رنگ و اندازه نوشته ها را نیز تغییر دهید و در نهایت روی تیک تایید کلیک کنید.
 11. در آخر روی گزینه save کلیک کنید تا تصویر ادیت شده توسط شما در گالری تلفن تان ذخیره شود.

اکنون امکان استوری کردن عکس که خودتان آن را درست کرده اید را دارید.

فونت اینستاگرام

سخن پایانی

این نوشته در مورد چگونه تغییر دادن فونت قسمت های مختلف اینستاگرام نوشته شده است. در این راستا هیچ راهی غیر از استفاده کردن از روش هایی که ما در بالا برای شما شرح دادیم وجود ندارد و شما در نهایت باید از یک وبسایت یا اپلیکیشن کمک بگیرید. در صورت وجود سوال یا ابهامی در این مورد، سوالات خود را حتما در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

تغییر فونت بیو اینستاگرام چگونه میسر است؟

برای تغییر فونت بیو اینستاگرام شما باید از وبسایت ها یا اپلیکیشن های معرفی شده در متن بالا استفاده کنید.

تغییر فونت استوری اینستاگرام چگونه میسر است؟

خود اینستاگرام دارای 9 فونت است که به صورت عادی در استوری ها می توانید از آن ها کمک بگیرید ولی روش های دیگری نیز وجود دارد که به طور کامل در متن برایتان توضیح داده ایم.

تغییر فونت در کپشن پست های اینستاگرام نیز قابل اجرا است؟

با استفاده از وبسایت ها و اپلیکیشن های تغییر فونت، استفاده از متن هایی که تغییر فونت پیدا کرده اند در همه جای اینستاگرام امکان پذیر است.