افراد برای پیشرفت در اینستاگرام به غیر از تبلیغ و جذب فالوور به برنامه های مربوط به اینستاگرام نیز نیاز دارند.

ابزار اینستاگرامی، مکمل آن می باشند و در طراحی پست و همچنین آنالیز پیجتان و به طور کلی در مسیر توسعه و پیشرفت پیجتان کمک شایانی به شما می کنند. در ادامه تعدادی از ابزار های مهم مربوط به اینستاگرام را نام برده و توضیح مختصری در مورد آن ها می دهیم.

برنامه مربوط به تحلیل اینستاگرام

 • برنامه sprout social

این نرم افزار یک نرم افزار تحلیل گر می باشد که با آن می توانید، پست های خود را در یک تقویم محتوایی به صف کنید و هر کدام را به ترتیب در زمان مناسب در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

این نرم افزار همچنین این امکان را به شما می دهد تا بتوانید محتوایی را که فالوور های شما علاقه بیشتری به آن دارند را تولید کنید.

برنامه های مربوط به تصاویر اینستاگرام

 • برنامه Befunky

این برنامه جز برنامه های مربوط به اینستاگرام در دسته اینفوگرافیک می باشد‌. که در طراحی گرافیکی و همچنین ادیت تصاویر به شما کمک می کند. این برنامه تحت وب می باشد و در نرم کردن لبه های تصاویر و همچنین برش و تغیر اندازه و رتوش و… و … تاثیر می گذارد.

از خوبی های دیگر این برنامه این است که شما برای استفاده از نسخه رایگان آن نیاز به ایجاد حساب کاربری ندارید.

برنامه های مربوط به تصاویر اینستاگرام
 • برنامه Pic Monkey

این برنامه همانند برنامه Befunkey برای ویرایش عکس می باشد. برخی اوقات ممکن عکس سلفی زیبایی گرفته باشید ولی چهره شما در عکس دارای چین و چروک هایی نمایانی باشد، بنابراین باید به سراغ Pic Monkey بروید که تخصصش ویرایش عکس های سلفی و عکس هایی است که در آن چهره نمایان است.

با Pic Monkey می توانید صورت خود را درخشان تر و زیباتر و صاف تر کنید، همچنین می توانید به عکس خود رنگ و لعاب ببخشید. تحقیقات نشان داده است، عکس هایی که در آن چهره نمایان باشد، معمولا 38 درصد لایک بیشتری می گیرند.

Pic Monkey به دلیل کارایی که دارد در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام از محبوبیت خاصی برخوردار است.

بیشتر بدانید: فالوور فیک اینستا بدون برنامه

 • برنامه Adobe Aviary

همه ما Adobe را می شناسیم شرکتی که در زمینه خلق نرم افزار های گرافیکی قدرت بسیاری دارد. حال نام Adobe در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام نیز دیده می شود.

اگر از این نرم افزار ویرایشگر استفاده می کنید، حتما این را می دانید که عکس هایتان به دست ویرایشگر قدرتمندی ادیت می شود.

برنامه Adobe Aviary

برنامه Adobe Aviary یک برنامه با محیط کاربری ساده است، اما دارای ابزارهای خلاقانه بسیاری می باشد. یکی از ویژگی هایی که این نرم افزار ادوبی دارد، این است که به شما پیشنهاد هایی برای ادیت عکس هایتان می دهد.

 • برنامه canva

یکی از برنامه های مربوط به اینستاگرام است که در دسته نرم افزارهای اینفوگرافیک قرار می گیرد. این برنامه همانند برنامه های قبلی در ادیت تصاویر نقش بسیاری دارد اما به مانند آن ها از ویژگی های گرافیکی و بصری زیادی برخوردار نیست و بیشتر برای ادیت عکس نوشته ها و حرکت های خلاقانه اما ساده می باشد.

 • برنامه picktochart

این نرم افزار به مانند برنامه canva در دسته نرم افزار های اینفوگرافیک قرار می گیرد، در واقع یکی از قوی ترین نرم افزارهای اینفوگرافیک می باشد که دارای ابزارهایی همچون پالت، تصویر زمینه، اشکال، آیکون ها و خطوط و … می باشد.

یکی از ویژگی های این نرم افزار راحتی کار با آن می باشد و شما هنگام کار با آن به راحتی می توانید بلوک های محتوایی را در این نرم افزار حذف یا اضافه کنید.

piktochart

در نرم افزار پیکتو چارت قبل از دانلود و به اشتراک گذاری می توانید یک پیش نمایش از طرح خود را ببینید و سپس آن را دانلود کنید یا به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی نرم افزار پیکتوچارت منحصر به فرد است و شما با ویدئو ها و راهنمایی های درون برنامه آن می توانید، طرح های زیبایی خلق کنید.

همچنین بخوانید: معرفی ۲ روش برای لایو اینستاگرام با کامپیوتر

 • برنامه framatic

در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام، framatic برنامه ای است که دانلود فراوانی داشته و بیش از بیست میلیون بار دانلود شده است. از ویژگی های این نرم افزار می توان به کنار هم قرار دادن تصاویر اشاره کرد که در حال حاضر دیگر به دست فراموشی سپرده شده است.

این برنامه دارای 36 لایه مختلف، 92 افکت برای اعمال بر روی عکس ها، 40 الگوی بک گراند عالی و ابزار گرد کردن حاشیه عکس ها و ابزار سایه درست کردن برای عکس ها و … می باشد.

برنامه framatic
 • برنامه landscape sprout

این نرم افزار یک برنامه برای تغیر اندازه عکس هایتان برای شبکه های اجتماعی شما می باشد.

این نرم افزار دارای یک محیط کاربری ساده است و کار با آن بسیار ساده است، فقط کافیست عکسی که می خواهید آن در اینستاگرام آپلود کنید را انتخاب کنید، سپس در قسمت برش می توانید اندازه عکس خود را تغیر دهید، پس از برشی که بر روی عکس اعمال کردید، می توانید آن را در شبکه های اجتماعی خود همچون اینستاگرام بارگزاری کنید.

 • برنامه square sized

نرم افزار دیگری در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام که افراد زیادی آن را دانلود می کنند.

یکی از ویژگی های خاص نرم افزار، تغیر اندازه تصاویر و بهینه کردن آن برای شبکه های اجتماعی مختلف می باشد، حتما تا بحال برایتان پیش آمده که ابعاد عکس شما متناسب با ابعاد مجاز برای پست گذاشتن در اینستاگرام نباشد، در نتیجه برنامه Square sized به شما کمک می کند تا بتوانید بدون برش تصویر مورد نظر ابعاد آن را مطابق با خواسته های اینستاگرام تغیر دهید.

این نرم افزار امکانات زیادی همچون مات کردن دور تصاویر و همچنین چرخاندن تصاویر و قابلیت میرور را در خود دارد.

Square Fit Size
 • برنامه No crop and square

یکی از برنامه های مربوط به اینستاگرام می باشد که دقیقا آنچه اینستاگرام و شما میخواهید را انجام می دهد و تصاویر شما را مطابق با خواست اینستاگرام مربعی می کند و مطابق با خواست شما برش نمی زند، اسم این نرم افزار خود گویای همه چیز است، بدون برش و مربع اسمی خلاقانه برای برنامه که نرم افزار No crop and square به آن متعهد می باشد.

در این نرم افزار استیکر ها و فیلتر هایی نیز برای خلاقیت بخرج دادن و اعمال بر روی عکس ها وجود دارند.

 • برنامه Instagram layout

این نرم افزار از برنامه های مربوط به اینستاگرام است که توسط خود اینستاگرام منتشر شده است. نرم افزار لایوت برای ساخت عکس های کلاژ ساخته شده است و شما با آن می توانید عکس های کلاژ زیبایی را برای اینستاگرام خود تهیه کنید.

در واقع در این نرم افزار شما می توانید، عکس های خود را انتخاب کنید و آنها را کنار هم قرار دهید، محدودیت انتخاب تصاویر در این نرم افزار روی عدد 9 قرار دارد و بیشتر از 9 عکس را نمی توانید در کنار هم قرار دهید.

این نرم افزار تعدادی فیلتر سنتی را با خود به همراه دارد که شما می توانید از آن ها در کلاژهای خود استفاده کنید.

برنامه Instagram layout
 • برنامه LiPix

این نرم افزار در دسته برنامه های ادیت عکس مربوط به اینستاگرام است. LiPix یک برنامه اجتماعی محسوب می شود که افراد زیادی، بالغ بر ده میلیون نفر در آن فعالیت می کنند. این نرم افزار دارای 90 قالب قابل تنظیم و 54 حاشیه عکس و 20 افکت عکس می باشد.

برنامه های مربوط به ادیت فیلم

 • برنامه Boomerang

یکی از برنامه های مربوط به اینستاگرام است که بومی اینستاگرام محسوب می شود، یعنی توسط خود اینستاگرام تولید شده است. در این اپلیکیشن امکان ساخت یک فیلم کوتاه به صورت گیف وجود دارد. فیلم هایی که با این برنامه ساخته می شود در واقع همان فوتو لایو می باشند که در اپل موجود است.

در این برنامه یک فیلم یک ثانیه ای وجود دارد که در چرخه بی نهایت قرار می گیرد و هر وقت که تمام شود، دوباره از اول شروع شده و پخش می شود و این روند بی نهایت بار به مانند یک گیف ادامه دارد.

boomerang
 • برنامه inShot

نرم افزاری جامع برای ادیت فیلم ها می باشد که می تواند به ادیت شما سرعت ببخشد و شما یک ویدئو را به سرعت برای اینستاگرام آماده کنید.  اینشات یک نرم افزار جامع ادیت فیلم است، زیرا بیش تر ابزار های لازم همچون کراپ،فیلتر،تریم،قاب و … و … را دارد.

inShot در بین فیلتر های خود از فیلتر مشهور Glitch  بهتره می برد که زیبایی خاصی به فیلم ها می دهد. این نرم افزار دارای بخش های رایگان و غیر رایگان بسیاری است که همان بخش رایگان کار شما را راه می اندازد.

 • برنامه Video Editor

این برنامه قبلا نام دیگر به نام vStudio داشته است. در حال حاضر این برنامه از پنج ستاره ممکن، 4.5 ستاره را کسب کرده است.

این برنامه تمامی امکانات و ابزارهای لازم برای ادیت ویدئو را برای شما به همراه دارد و شما می توانید با استفاده از 80 فیلتر مختلف، فیلم های خود را ادیت بزنید و آماده اشتراک در اینستاگرام کنید.

 • برنامه Hyper laps

این نرم افزار در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام جز برنامه های بومی محسوب می شود و توسط خود اینستاگرام ساخته شده است.

hyper laps

با این برنامه می توانید، ویدئو های تایم لپس تولید کنید و آن ها را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. این برنامه دارای ویژگی است که به شما این امکان را می دهد ویدئو تایم لپس بگیرید حتی زمانی که ساکن نیستید و در حال حرکت هستید.

 • برنامه Laps It

یکی دیگر از برنامه های مربوط به اینستاگرام است که به مانند برنامه قبلی در زمینه ساخت تایم لپس نقش دارد ولی با این تفاوت که دارای جلوه های بصری بسیار زیبا و همچنین معکوس کردن فیلم و … می باشد و باعث می شود یک تایم لپس بسیار زیبا را برای اینستاگرام خود بسازید.

همچنین بخوانید: ربات نینجاگرام چیست؟

 • برنامه Quick یا Go Pro

این برنامه همانطور که دیدید شامل دونام Quick یا Go pro می باشد. در این برنامه شما می توانید به ادیت فیلم های خود بپردازید و فیلم هایتان را با کیفیت بالا ذخیره کنید یا به طور مستقیم در اینستاگرام آپلود کنید.

برنامه Quick یا Go Pro

با این برنامه می توانید به سرعت ویدئو های خود را ادیت بزنید و شامل طرح ها و مدل هایی است که فیلم را زیبا تر می کند.

 • برنامه crop square video

این برنامه یکی از برنامه های مربوط به اینستاگرام است که به سرعت می توانید ویدیوی خود را ادیت بزنید. این نرم افزار کار های بسیار ساده اما کاربردی را انجام می دهد شما با این نرم افزار می توانید قاب ویدیو را برش بدهد و موقعیت ویدیو را تنظیم کنید.

برنامه های استوری اینستاگرام

 • برنامه Hypetype

این برنامه در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام یک برنامه تایپوگرافی محسوب می شود که با آن می توانید بر روی فیلم های خود متون را به حرکت در آورید. به حرکت در آوردن متن ها باعث می شود که توجه افراد به این متن ها بیشتر جلب شود و یک زیبایی بصری ایجاد می شود. برای لینک ios‌ اینجا کلیک کنید.

 • برنامه Over

برنامه ای که متن های بسیار زیبایی را می تواند به عکس ها اضافه کند و زیبایی عکس ها را چندین برابر کند. در بین برنامه های مربوط به اینستاگرام این نرم افزار برای ساخت استوری منحصر به فرد با عکس نوشته حرف اول را میزند.

برنامه Over
 • برنامه Adobe spark

برنامه ای دیگر از برنامه های ادوبی که برای ساخت استوری پیشنهاد می شود زیرا محیط کاربری این بسیار ساده می باشد و در واقع هر فردی به راحتی می تواند با آن کار کند و استوری زیبا بسازد.

نتیجه گیری

اینستاگرام یک اپلیکیشن محبوب و اجتماعی است که برای موفقیت در آن باید از برنامه های مربوط به اینستاگرام نیز استفاده کرد. این برنامه ها قادر به ادیت تصاویر یا ادیت ویدئو می باشند و به طور کلی جلوه های بصری زیادی برای عرضه دارند که فیلم ها و تصاویر شما را زیباتر می کند.

سوالات متداول

آیا همه برنامه های مربوط به اینستاگرام توسط اینستاگرام ساخته شده اند؟

خیر همه برنامه های مربوط به اینستاگرام ساخت اینستاگرام نیستند و تنها تعدادی از آن ها همچون بوم رنگ و … ساخت اینستاگرام می باشند.

برنامه Instagram layout چه کاری را انجام می دهد؟

برنامه اینستاگرام لایوت در کلاژ کردن عکس ها نقش دارد