هر اکانت در اینستاگرام اعم از شخصی یا تجاری، یک اکانت یونیک محسوب می‌شود و به تمام اکانت‌هایی که از پست شما دیدن می‌کنند، اکانت یونیک می گویند. دلیل انتخاب این نام به خاطر این است که در بازدیدهای اینستاگرام شمارش خود اکانت‌ها ملاک است؛ نه دفعات بازدید هر اکانت. در ادامه با ما در فالوجت همراه باشید تا اکانت های یونیک را برای شما بیشتر باز کرده و نکات مهم در رابطه با بازدید آنها را بیان کنیم.

اصطلاح اکانت یونیک در بازدید از پیج تجاری

آمار اینستاگرام به صورت کلی ارائه می‌شود. یعنی اینستاگرام تمام آنچه برای ارتقای کسب و کار به آن نیاز دارید ، در اختیار شما قرار داده است ولی به چیزی که نقض حریم شخصی افراد محسوب می‌شود وارد نمی‌شود.
برای مثال: اینکه فلان فالوور اهل کجاست، چند سال دارد، چه زمانی شما را فالو یا آنفالو کرده، کدام پست را به اشتراک گذاشته یا حتی يک پست را چند بار دیده به هیچ وجه به شما نشان داده نمی‌شود. چرا که از نظر اینستاگرام این اطلاعات نقض حریم خصوصی افراد محسوب می شود.
اصطلاحی که در مورد اکانت یونیک در بازدید از پیج تجاری وجود دارد؛ منظور، تعداد اکانت‌هایی هستند که از پست شما بازدید کردند و اینستاگرام دیگر کاری ندارد آن اکانت محتوای منتشر شده در پست را چندین بار دیده است. پس از آشنایی با این مفهوم خواهید دانست که تعداد بازدید هایی که برای هر پست به شما نشان داده می‌شود بر چه مبنایی است.
یکی از دغدغه‌های صاحبان پیج‌های تجاری، دانستن تعداد بازدید های هر پست است. به همین خاطر، اطلاعات خود را در زمینه میزان بازدیدها و چگونگی افزایش آن بالا ببرید و از تعداد بازدید اکانت‌های یونیک نیز مطلع شوید.

اکانت یونیک

اطلاع از تعداد بازدید اکانت‌های یونیک

وقتی شما اکانت خود را تجاری می‌کنید، به امکاناتی دست پیدا خواهید کرد که در اکانت‌های خصوصی و عمومی وجود ندارد.
کسانی که پیجشان قفل یا پرایوت (private) است؛ آمار بازدید اکانت‌های یونیک به آن‌ها نشان داده نمی‌شود و اگر رصد کردن آمار برایشان مهم باشد، چاره‌ای جز تغییر حالت پیج به تجاری ندارند. با این کار پیج به صورت عمومی و قابل بازدید برای همه قرار می‌گیرد.
پیج تجاری قابلیت‌هایی دارد که مختص کسب و کارهاست و گزینه‌های تعبیه شده در آن، آمارهایی به شما می‌دهد که بتوانید به راحتی کسب و کار خود را مدیریت کنید. مثلا زمانی که گزینه insights را در پیج خود فعال می‌کنید؛ می‌توانید آمارهای پیشرفته پیجتان را مشاهده و تحلیل کنید؛ مثلا از تعداد بازدید اکانت‌های یونیک مطلع شوید.

اکانت یونیک

تعداد اکانت‌های یونیک که پست شما رو دیدن

برای اینکه تعداد دقیق بازدید اکانت‌های یونیک را متوجه شوید؛ لازم است چند نکته را رعایت کنید:

  1. همانطور که گفتیم برای اینکه بتوانید تعداد اکانت‌های یونیک که پست شما را دیدن محاسبه کنید، نیاز است اکانت خودتان را تجاری کنید.
  1. دقت داشته باشید که آمارهای اینستاگرام از روزی که پیج خودتان را تجاری کردید محاسبه می‌شود و به مرور دقیق‌تر خواهد شد. به خاطر همین است که شما از هر زمانی که پیج خود را به تجاری تبدیل می‌کنید آمارها صفر نشان داده می‌شود و آمار پست‌های قدیمی نشان داده نمی‌شود. پس بهترین کار این است که وقتی پیج را ساختید، از همان ابتدا آن را تجاری کنید تا همیشه به آمار اینسایت دسترسی داشته باشید.
    با این حال اگر می خواهید به آمارهای دقیق تری دسترسی داشته باشید و ماهانه گزارش عملکرد خود را طبق هدف هایی که مشخص کرده اید، دریافت کنید؛ بهترین راه استفاده از برنامه های جانبی آنالیز پیج می باشد.
  1. بازدیدهای اینستاگرام به دو بخش کلی (همه بازدیدها از کلیه پست‌ها) و جزئی (بازدیدها به ازای هر پست) تقسیم‌بندی می‌شوند.برای مشاهده آمارهای هر پست لازم است در زیر پست مورد نظر، گزینه View Insights را انتخاب نمایید.
  1. وقتی پیج را تجاری می‌کنید، در منوی اینستاگرام گزینه‌ای به نام insights ظاهر می‌شود. برای دیدن آمارهای کلی پیجتان باید وارد این گزینه شوید.

به محض وارد شدن سه تب یا سربرگ با این عنوان‌ها خواهید دید:CONTENT ACTIVITY AUDIENCE

سربرگ activity در بخش insights آمار بخش discovery( اکسپلور) در اینستاگرام است.
در این بخش مشخص می‌شود که چه تعداد از افراد در چه بازه زمانی محتوای شما را مشاهده کردند. (معمولا این آمار بر اساس هفت روز اخیر محاسبه می‌شود.) در این بخش دو گزینه reach و impressions مشاهده می‌شود.

اینسایت اکانت های یونیک اینستاگرام

reach : تعداد اکانت هایی که پست‌های شما رو دیدند. در این آمار، تعداد اکانت ها ملاک شمارش است.

ایمپرشن : تعداد بازدیدهایی که از پست‌های شما شده است. برای محاسبه این عدد، اگر یک اکانت چندین بار از محتوا بازدید کند، تمامی بازدیدها محاسبه شده و صرف تکراری بودن اکانت، میزان بازدید ها کم نخواهد شد.

همیشه تعداد ایمپرشن از تعداد reach بیشتر است؛ چرا که برخی اکانت ها، بعضی از پستها را بیشتر از یکبار می‌بینند.

  1. آمار بخش interactions در اینستاگرام

این قسمت به معنای بازخوردهای متقابل از سمت کاربران است، یعنی می‌توانید مشاهده کنید که در طول یک هفته چند اینتراکشن داشتید. اینتراکشن‌ها شامل دو مورد، نمایش پروفایل و کلیک‌های سایت هست. یعنی به شما می‌گوید که در طول یک هفته، پروفایل شما چه تعداد مشاهده شده و چند نفر روی لینک سایت شما که در بیو پیج گذاشتید، کلیک کردند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به نکات مورد نیاز در مورد تعداد بازدید اکانت یونیک در اینستاگرام پرداختیم. اگر سوالی در رابطه با بازدید در اینستاگرام داشتید، در قسمت کامنت‌ها بپرسید‌. اگر به دنبال پیج اصلی تتلو در اینستا هستید، می توانید آن را در سایت ما مشاهده کنید. همچنین سوالات خود در ارتباط با خرید فالوور اینستاگرام را پاسخگو هستیم. اگر نظر یا پیشنهادی هم داشتید با ما و دوستان به اشتراک بگذارید‌.