گاهی کاربران فعالیت‌هایی در اینستاگرام انجام می‌دهند که اینستاگرام، آن فعالیت‌ها را ربات‌گونه تشخیص می‌دهد. یا به عبارت دیگر فکر می‌کند شما ربات هستید یا اداره پیج در دست ربات قرار دارد.
بنابراین بهتر است قبل از بروز این مشکل، فعالیت‌های اسپم‌گونه را شناخته و از انجام آن پرهیز کنیم.در ادامه با ما در فالوجت همراه باشید تا این فعالیت ها را به شما همراهان عزیز معرفی کرده و نکاتی برای فعالیت حرفه ای تر در این بستر بیان کنیم.

مگر ربات ها چطور رفتار می کنند؟ نمونه هایی از رفتار ربات گونه در اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام مخالف این است که شما از ربات برای افزایش فالوور و لایک استفاده کنید و تاکید دارد از روش‌های متعارف و حقیقی استفاده کنید و با کسانی که قصد دارند اینستاگرام را دور بزنند شدیدا برخورد می‌کند.

 ربات گونه در اینستاگرام

حال اگر خودتان به تعداد زیاد فالو و آنفالو کردید و رباتی در کار نبود، چون این رفتار شبیه رفتار ربات‌هاست و اینستاگرام تصور می‌کند که شخص حقیقی اکانت شما را مدیریت نمی‌کند باز با جریمه اینستاگرام مواجه خواهید شد.

اینجاست که باید به اینستاگرام ثابت کنید که انسان هستید و رباتی در کار نبوده است.
همانطور که می‌دانید فالوور زیاد در اینستاگرام حرف اول را می‌زند و بالطبع آن تعداد لایک و کامنت به اعتبار پست‌ها می‌افزاید و کاربران، بیشتر به سمت پیج‌ها و پست‌هایی جذب می‌شوند که تعداد فالوور، لایک و کامنت زیادی داشته باشد. به خاطر همین افراد به فکر افزایش فالوور، لایک و کامنت فیک افتادند تا اعتبار پست‌هایشان را بالا ببرند.

بنابراین بهترین راه حل که از نظر اقتصادی هم برای آنها به صرفه باشد، استفاده از ربات و برنامه های جانبی است.ربات ها در مدت زمان اندک و بدون تلاش خاصی مثل انسان‌های عادی، پیج ها را فالو و لایک کرده و کامنت می‌گذارند، که این خود ممکن است موجب بروز خطراتی برای پیجشان شود.

شناسایی شدن پیج به عنوان پیج خاطی توسط الگوریتم اینستاگرام، یکی از اثرات استفاده از ربات است که پیج را به قعر اینستاگرام هدایت می کند.

استفاده از ربات

نمونه‌هایی از رفتار ربات‌گونه که انسان انجام می‌دهد و از طرف اینستاگرام، ربات تشخیص داده می‌شود می‌توان به این نمونه‌ها اشاره کرد:

 1. فالو و آنفالو کردن زیاد در یک بازه زمانی کوتاه
  شما در روز بیشتر از ۲۰۰ اکانت را نمی‌توانید فالو و آنفالو کنید یعنی هر ۱ ساعت ۱۰ فالو یا آنفالو، و اگر این کار را بکنید از طرف اینستاگرام ربات تشخیص داده می‌شوید و اکانت شما مسدود می‌شود‌.
 2. کامنت گذاشتن بیش از حد در روز
  شما بیشتر از ۲۰۰ کامنت در روز نمی‌توانید بگذارید.
 3. کامنت تکراری گذاشتن یا استفاده از ایموجی در کامنت به تنهایی
 4. زیاد دایرکت‌ فرستادن
  شما در هر روز فقط مجازید ۸۰ عدد دایرکت بفرستید.
 5. استفاده از هشتگ‌های اسپمی

اینستاگرام چگونه با رفتار ربات گونه برخورد می کند؟

همانطور که قبلا گفتیم اینستاگرام پیج کسی که رفتار ربات‌گونه انجام داده را جریمه می کند. یکی از انواع جریمه های اینستاگرام شادوبن می باشد. شادوبن در لغت به معنای سایه‌بان است.ولی در اینستاگرام این معنی است که پیج شما دیگر دیده نمی‌شود.
شادوبن به این علت روی پیجی اعمال می‌شود که آن پیج خطایی مرتکب شده و قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته باشد .پیج به طور کل مسدود نمی‌شود و تنها مدتی محدود می‌شود؛ یعنی پست‌هایش به اکسپلور نمی‌رود یا توسط هشتگ‌ها، پست هایش نشان داده نمی‌شود.
به طور کلی اکانت‌هایی که قوانین را زیر پا بگذارند؛ برای مدت محدودی بسته به نوع تخلفشان، به بقیه توصیه و نشان داده نمی‌شوند و به صاحب پیج فرصت داده می‌شود تا این خطا را جبران کند یا اینکه ثابت کند رباتی در کار نبوده است.

shadowban اینستاگرام

البته خود طراحان اینستاگرام می‌گویند ما مفهومی به اسم شادوبن نداریم. ما فقط پیج‌هایی که قوانین را به طور مکرر نقض می‌کنند، محدود می‌کنیم؛ یعنی پست‌های آنها را به کسی توصیه نمی‌کنیم و پست‌ها وارد اکسپلورر نخواهند شد.
در کل اتفاقی که برای پیج ما می‌افتد از قبیل افت شدید تعامل، همین مفهوم را به ما می‌رساند. برنامه خرید فالوور اینستاگرام را در این مقاله از سایت فالوجت معرفی کرده ایم.

سخن پایانی

رفتارهای ربات‌گونه به طور کلی رفتارهایی هستند که شبیه یک انسان معمولی نیست و این تصور را ایجاد می‌کند که یک ربات مرتکب این رفتارها شده. بهتر است این رفتارها را بشناسیم و از این رفتارها در فعالیت‌ها و تعامل‌هایمان داخل اینستاگرام استفاده نکنیم تا مبادا از سوی اینستاگرام ربات تشخیص داده نشویم. شما می توانید از این سایت خرید ربات اینستاگرام را جهت افزایش فالوور اینستاگرام انجام دهید. همچنین سوالات خود در ارتباط با خرید فالوور اینستاگرام را پاسخگو هستیم.