دغدغه اکثر فعالین اینستاگرام، یافتن روشی برای گرفتن فالوور رایگان است تا بتوانند در این شبکه اجتماعی دیده شوند و درآمدزایی کنند. اگر شما هم به دنبال افزایش فالوور هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید چرا که قصد داریم روش هایی را برای بالا بردن فالوور به صورت رایگان به شما معرفی کنیم.

چگونه فالوور واقعی بگیریم

راهکار های زیادی برای افزایش فالوور های واقعی اینستاگرام به صورت رایگان وجود دارد. در ادامه 6 تا از راهکار هایی که کمتر به آن ها توجه شده است را برای شما بازگو می کنیم.

 1. پیج اینستاگرام خود را سئو کنید
  سئو کردن پیج اینستاگرام به معنای بهینه سازی پست ها و محتواها با توجه به کلمات کلیدی پر جستجو است. اگر بهینه سازی محتوا ها، به صورت حرفه ای و با توجه به الگوریتم های اینستاگرام باشد، کاربران پس از جستجوی کلمات کلیدی پست های شما را مشاهده می کنند.
  در نتیجه بازدید پست های شما و در ادامه لایک ها و فالوور هایتان افزایش می یابد. برای اینکه یاد بگیرید چگونه پیج اینستاگرام خود را سئو کنید، می توانید مقاله تکنیک های سئو اینستاگرام را مطالعه کنید.

  سئو پیج اینستاگرام
 2. مکالمه را با مخاطبان خود آغاز کنید
  شما با استفاده از راه های مختلف، می توانید به ایجاد مکالمه میان خود و مخاطب تان کمک کنید. به عنوان مثال، یک استوری منتشر کنید و اتفاق جالبی که امروز برای شما افتاده را تعریف کنید.
  یا اینکه در قالب یک پست یا استوری، سوال خاصی که ذهن تان را درگیر کرده است، از مخاطبان بپرسید تا آن ها پاسخ دهند.
  همچنین می توانید برای افراد جدیدی که به تازگی پیج شما را فالو می کنند، پیام خوشامدگویی بفرستید.
  ایجاد مکالمه باعث افزایش صمیمیت شما با مخاطبان می شود و در نتیجه تعامل آن ها با پیج شما افزایش می یابد.
  در نهایت افزایش اینگیجمنت پیج و تعامل مخاطبان با شما، باعث بالا رفتن فالوور هایتان می شود.
 3. تقویم محتوایی ایجاد کنید
  نوشتن و ایجاد تقویم محتوایی به خصوص برای پیج های کاری ضروری است. با استفاده از تقویم محتوایی اولا شما همه اعضای تیم را باهم هماهنگ می کنید و همه اعضای تولید محتوا می دانند که چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهند.
  همچنین در برنامه ها و محتوا های خود نظم ایجاد می کنید و از مدتی قبل خود را برای تاریخ های خاص و محتوا های خاص آماده می کنید.
  شما می توانید از ابزار هایی مانند Trello برای هماهنگی میان اعضای تیم بهره بگیرید.
  اگر در ایجاد تقویم محتوایی مشکل دارید، می توانید آموزش صفر تا صد ساخت تقویم محتوایی را بخوانید.

  ساخت تقویم محتوایی
 4. از پیج های پرطرفدار بخواهید شما را به عنوان Partner در پست هایشان اضافه کنند
  شما می توانید از دوستان، شریک تجاری تان و یا برخی پیج های پرطرفدار بخواهید شما را به عنوان پارتنر به پست های خود اضافه کنند.
  برای اضافه کردن partner به پست، کافیست هنگام انتشار پست به قسمت Advanced settings رفته و اکانت مد نظر خود را اضافه کنید.
  با این کار زمانی که آن پست منتشر می شود، علاوه بر آیدی صاحب پیج، آیدی پارتنر نیز در بالای پست دیده می شود و این مسئله به دیده شدن بیشتر پیج شما و افزایش فالوور هایتان کمک می کند.
 5. آیدی اکانت اینستاگرام خود را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید
  یکی از راه های موثر برای گرفتن فالوور رایگان، اشتراک گذاری آیدی اینستاگرام تان در شبکه های اجتماعی دیگر و وب سایت تان است. با این کار مخاطبان تان در سایر پلتفرم ها را به سمت پیج اینستاگرام تان هدایت می کنید. در نتیجه پیج شما بیشتر دیده می شود و فالوور هایتان افزایش می یابند.

  اشتراک گذاری آیدی اینستاگرام در سایت
 6. فالوور های خود را شگفت زده کنید
  برای گرفتن فالوور رایگان می توانید با انجام برخی کار های غیر منتظره، مخاطبان را هیجان زده کنید. به عنوان مثال، اگر کافه یا رستوران دارید، هرماه به صورت تصادفی به یکی از فالوور ها برای خرید کردن از شما، چند درصد تخفیف بدهید.
  یا اگر آنلاین شاپ پوشاک دارید، یکی از محصولات پرطرفدار خود را به قید قرعه، به یکی از فالوور ها هدیه دهید.

چگونه پیج اینستاگرام را بالا ببریم

آنچه در بالا ذکر کردیم، راهکار ها و روش هایی هستند که شما می توانید بدون پرداخت پول و با استفاده از آن ها تعداد فالوور های خود را بالا ببرید.

اما به غیر از این روش ها، راه های دیگری هم برای افزایش فالوور وجود دارند که برای شما هزینه در بر خواهند داشت. با این وجود می توانند شما را سریع تر به هدفی که دارید برسانند.

چگونه پیج اینستاگرام را بالا ببریم

دو راه دیگری که برای بالا بردن فالوور وجود دارد:

 1. سفارش تبلیغات به بلاگر ها و اینفلوئنسر ها
  این راه یکی از راه های دیده شدن سریع است. مخاطبان بلاگر ها و اینفلوئنسر ها اغلب احساس صمیمیت و اطمینان زیادی نسبت به آن ها دارند و معرفی شما توسط آن ها می تواند کمک زیادی به دیده شدن شما بکند.
  البته در انتخاب بلاگر یا اینفلوئنسر مناسب به دو مسئله دقت کنید. اولا این که فالوور های آن شخص، جامعه هدف شما باشند. به این معنا که تیپ شخصیتی و محتوای پیج آن بلاگر با موضوع پیج شما همخوانی داشته باشد.
  ثانیا به وجهه و محبوبیت آن شخص توجه کنید. این مسئله بسیار مهم است که شخصی که شما به او سفارش تبلیغ می دهید صرفا معروف است یا اینکه محبوب هم هست.
 2. خرید فالوور
  خرید فالوور یکی دیگر از راه های دیده شدن و بالا بردن پیج اینستاگرام است. حتی بهتر است قبل از تبلیغ دادن به پیج های دیگر، شما تعدادی فالوور خریداری کنید.
  زمانی که یک بلاگر یا اینفلوئنسر پیج شما را تبلیغ می کند، تعداد زیادی از فالوور های آن شخص به پیج شما می آیند و آن را بررسی می کنند.
  هرچه تعداد فالوور های شما بالاتر باشد، آن افراد تمایل بیشتری خواهند داشت که شما را فالو کنند. در حالی که اگر فالوور های شما خیلی کم باشد، به شما اطمینان نخواهند کرد و جذابیتی برایشان نخواهید داشت.
خرید فالوور ارزان اینستاگرام

سخن آخر

در این مطلب، روش هایی را برای گرفتن فالوور رایگان به شما ارائه دادیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

بهتر است شما روش های رایگان و روش های غیر رایگان را در کنار هم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید چرا که این روش ها مکمل هم هستند و در کنار هم می توانند پیج شما را به سرعت ارتقا دهند و به دیده شدن شما کمک کنند.

شما می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

چه روش هایی برای گرفتن فالوور رایگان وجود دارد؟

شما می توانید از روش هایی مانند سئوی پیج اینستاگرام، افزودن پارتنر به پست ها، داشتن تقویم محتوایی و… برای گرفتن فالوور رایگان استفاده کنید.

خرید فالوور چه کمکی به ما می کند؟

خرید فالوور یک راه تضمینی است که در کنار روش های گرفتن فالوور رایگان، می تواند سرعت رشد شما در اینستاگرام را افزایش دهد.

برای افزایش فالوور به کدام اینفلوئنسر ها تبلیغ بدهیم؟

برای تبلیغ دادن به اینفلوئنسر ها، به وجهه و میزان محبوبیت آن ها بین فالوور هایشان و همچنین میزان مرتبط بودن پیج شان به حوزه فعالیت خود دقت کنید.