کسب درآمد از اینستاگرام، یکی از فرصت های بی نظیری است که افراد زیادی به دنبال یادگیری روش های آن هستند. در حال حاضر بسیاری از کسب و کار ها توانسته اند از طریق این پلتفرم درآمد خوبی داشته باشند. اگر شما هم روش های آن را یاد بگیرید، می توانید یکی از افرادی باشید که از اینستاگرام درآمد کسب می کنند. ما در این مقاله، تعدادی از این روش ها را به شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان درآمد از اینستاگرام داشت؟

برای کسب درآمد از اینستاگرام راه های مختلفی وجود دارد. شما با توجه به مهارت ها، توانایی ها، منابع مالی و… خود می توانید یکی از راه ها را انتخاب کنید و ظرف مدت کوتاهی به درآمد برسید. از جمله راه هایی که به کسب درآمد از اینستاگرام می انجامند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- درآمد از طریق فروش محصول

این روش، یکی از روش های کسب درآمد است که بسیاری از شرکت ها و برند ها از آن استفاده می کنند. کسب و کار های زیادی هستند که با وجود داشتن شعبه فیزیکی، پیجی در اینستاگرام ایجاد کرده و به صورت آنلاین نیز فروش دارند.
این مسئله کمک می کند که علاوه بر مشتریان محلی و افرادی که به فروشگاه حضوری شما دسترسی دارند، افراد دیگری از سراسر ایران و جهان، از فروشگاه آنلاین تان خرید کنند.
همچنین، ساختن یک پیج اینستاگرام هزینه ای برای کسب و کار ها ندارد. بنابراین کاملا سود است.
شما چه یک کسب و کار قدیمی باشید چه به تازگی در فکر ایجاد کسب و کار خود و فروش محصول باشید، داشتن یک پیج اینستاگرام، جزو ملزومات کار شما است.

بیشتر بخوانید: آموزش اینستاگرام از صفر تا صد (همراه با تصویر)کسب درآمد با فروش محصول

2- کسب درآمد از طریق آموزش

اگر شما در زمینه خاصی اطلاعات و تخصص دارید، آموزش دادن آن می تواند یک راه خوب برای درآمد از اینستاگرام باشد.
زمانی که افراد زیادی فیلم های آموزشی شما را مشاهده کرده و به شما و اطلاعات تان اعتماد کردند، مشتاق می شوند که اطلاعات بیشتر و تخصصی تری از شما بگیرند.
در این زمان شما می توانید با دریافت هزینه، کلاس ها و کارگاه های آموزشی برگزار کنید و درآمد خوبی داشته باشید.
همچنین بسیاری از افراد ممکن است برای مشاوره گرفتن در زمینه کسب و کار خود یا حوزه تخصصی شما، به شما مراجعه کنند.

کسب درآمد از طریق آموزش

3- کسب درآمد از طریق تبلیغات در اینستاگرام

یکی دیگر از روش های داشتن درآمد از اینستاگرام، بلاگری و تبلیغات در اینستاگرام است. بلاگر ها افرادی هستند که در یک زمینه خاص تولید محتوا می کنند و دنبال کننده ها و طرفداران زیادی دارند.
این افراد معمولا از طریق تبلیغات کسب درآمد می کنند. به این صورت که کسب و کار های دیگر در ازای تبلیغ صفحات شان در پیج بلاگر ها، مبلغی پول به آن ها پرداخت می کنند.
اگر دوست دارید بیشتر درباره بلاگر ها و انواع آن ها بدانید، می توانید مقاله چگونه بلاگر شویم را بخوانید.

کسب درآمد از طریق تبلیغات

4- کسب درآمد از طریق فروش پیج اینستاگرامی

برخی از افراد هستند که یک پیج را در اینستاگرام ایجاد می کنند و با استفاده از روش های افزایش فالوور، تعداد فالوور های آن پیج را بالا می برند. زمانی که تعداد بازدید ها و فالوور های پیج به میزان قابل توجهی رسید، آن پیج اینستاگرام را با مبلغ خوبی می فروشند.
بسیاری از این افراد، با استفاده از روش هایی مانند خرید لایک یا کامنت، می توانند پیج های اینستاگرامی را رشد دهند.
کسب و کار های زیادی هستند که ترجیح می دهند به جای سرمایه گذاری بر روی یک پیج نوپا، پیجی حاضر و آماده را خریداری کنند که فالوور های زیادی دارد.
اگر قصد کسب درآمد از اینستاگرام از طریق فروش پیج را دارید، می توانید همزمان بر روی چند پیج سرمایه گذاری کنید و آن ها را ارتقا دهید و در نهایت با مبالغ خیلی خوبی بفروشید.

فروش پیج اینستاگرام

5- مدیریت پیج اینستاگرام

برخی از افراد هم هستند که خودشان در اینستاگرام پیج کاری ندارند اما پیج افراد دیگر را مدیریت می کنند یا به اصطلاح ادمین پیج می شوند.
اگر شما یک کسب و کار داشته باشید و به فروش محصول بپردازید، ممکن است وقت کافی نداشته باشید که به پیج اینستاگرام تان هم رسیدگی کنید. بنابراین گرفتن یک ادمین برای پیج می تواند بسیار مفید باشد.
همچنین اگر قصد دارید ادمین پیج اینستاگرام شوید، می توانید چند پیج را همزمان مدیریت کنید و درآمد خوبی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره ادمین اینستاگرام و نحوه مدیریت پیج، می توانید مقاله هرآنچه باید در مورد مدیریت پیج اینستاگرام بدانید را مطالعه کنید.

مدیریت پیج اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام
ممکن است شما مدیریت یک پیج اینستاگرام را بر عهده نداشته باشید. اما با توجه به مهارتی که در تولید محتوای تصویری یا ویدیویی یا حتی نوشتاری دارید، می توانید برای پیج های اینستاگرام محتوا تولید کرده و در اختیار ادمین قرار دهید تا ادمین آن محتوا را انتشار دهد و از این طریق کسب درآمد کنید.
بسیاری از پیج های اینستاگرام هستند که روزانه نیاز به تعداد زیادی محتوا دارند یا اینکه تولید محتوا هایی که نیاز دارند زمانبر است و ترجیح می دهند شخص دیگری برایشان تولید محتوا کند.
این می تواند برای شما فرصت خوبی برای کسب درآمد از اینستاگرام باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش 0 تا 100 ساخت تقویم محتوایی اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام

یکی از راه های سریع و مطمئن که افراد با استفاده از آن فالوور های خود را افزایش می دهند و به درآمد و فروش بیشتر می رسند، خرید فالوور است. شما هم می توانید همین الان برای خرید بسته مورد نظر خود اقدام کنید.

میزان درآمد از اینستاگرام چقدر است؟

میزان درآمدی که شما از اینستاگرام کسب می کنید، متغیر است. اما عوامل مهمی که در میزان درآمد از اینستاگرام تاثیر می گذارند، شامل موارد زیر هستند:

  • تعداد فالوور ها
  • تعداد لایک ها و ویو پست ها و استوری ها
  • اینگیجمنت پست ها و اینگیجمنت کلی صفحه

هرچه تعداد فالوور ها و اینگیجمنت شما بالاتر باشد، به این معناست که شما بیشتر دیده می شوید. اگر شما یک بلاگر باشید، هرچه فالوور هایتان بالاتر می روند، می توانید با قیمت بالاتری سفارش تبلیغات بگیرید.

اگر به فروش محصولات خود مشغول باشید، هرچه پیج تان بیشتر دیده شود، به این معناست که مشتری های شما افزایش می یابند و در نتیجه فروش و درآمد شما بیشتر می شود.

اگر ادمین یک پیج اینستاگرام باشید، با بالابردن فالوور ها و اینگیجمنت پیج و فروش بیشتر، می توانید دستمزد بیشتری بگیرید.

میزان درآمد از اینستاگرام

بنابراین، همه چیز به میزان دیده شدن بستگی دارد. شما باید تلاش کنید با استفاده از راهکار های مختلف، بازدید پیج خود را بالا ببرید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله افزایش اینگیجمنت اینستاگرام را بخوانید.

سخن آخر

در این مقاله، راه های کسب درآمد از اینستاگرام را به شما معرفی کردیم و توضیح دادیم که چگونه می توانید از طریق این راه ها درآمد خوبی داشته باشید.

شما با کمی صبر و تلاش می توانید فرصت های خوبی را برای داشتن درآمد از اینستاگرام برای خود ایجاد کنید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر سوال یا نظری دارید و یا تجربه کسب درآمد از اینستاگرام را دارید، می توانید آن را در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران فالوجت به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چگونه می توانیم از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

راه های مختلفی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد. مانند فروش محصولات، فروش پیج اینستاگرامی با فالوور بالا، ارائه آموزش، بلاگری و…

میزان درآمد از اینستاگرام چقدر است؟

میزان درآمد از اینستاگرام کاملا بستگی به میزان دیده شدن شما دارد. بنابراین باید تلاش کنید تا فالوور های خود را افزایش داده و هرچه بیشتر دیده شوید.

آیا اگر شعبه فیزیکی نداشته باشیم، می توانیم یک فروشگاه در اینستاگرام ایجاد کنیم؟

بله. بسیاری از آنلاین شاپ ها هستند که شعبه حضوری و فیزیکی ندارند و توانسته اند فروش و درآمد خوبی از طریق اینستاگرام داشته باشند.