درباره اینستاگرام: چیزهایی که از اینستاگرام نمی دانیم (29 آمار عجیب 2023 از اینستاگرام)

درباره اینستاگرام می خواهید اطلاعات بیش تری به دست بیاورید؟ به دنبال چیزهایی هستید که از اینستاگرام نمی دانید؟ پس با ما همراه باشید.

فالوور

با توجه به گسترش استفاده اینستاگرام در بین مردم، تعیین یک استراتژی و خط مشی برای موفقیت پیج های اینستاگرامی بسیار مهم است. این اتفاق در حالی ست که دانستن واقعیت های این شبکه اجتماعی برای یک هدف گذاری درست الزامی است. برای اینکه مطمئن باشید با اطلاعات صحیح درباره اینستاگرام کار می کنید، در تیم فالوجت، تلاش کرده ایم اخرین و مهم ترین آمار مورد نیاز در مورد اینستاگرام را گردآوری کنیم.

در زیر می توانید اینفوگرافیکی ده آمار مهم درباره اینستاگرام را مشاهده کنید:

درباره اینستاگرام

1- درباره اینستاگرام: دومین رتبه دانلود در بین برنامه های رایگان

اینستاگرام پس از یوتیوب، رتبه دوم دانلود را در بین اپلیکیشن های رایگان گوشی های موبایل دارد. این بدین معناست که اینستاگرام روز به روز کاربران جدیدی به جامعه خود اضافه می کند و گسترش می یابد. پس اگر هنوز برای پیج اینستاگرام خود کاری نکرده اید فرصت دارید و دیر نشده است.

درباره اینستاگرام

بیشتر بخوانید: چگونه فالوور جمع کنیم؟ (بهترین روش سال ۹۹) + ۱۲ روش کاربردی از تجربه های پیج های اینستاگرامی


2- اینستاگرام، گزینه پرکاربرد در بین جست و جوهای رقیب خود

حدود نیمی از 10 جست و جوی (سرچ) گوگل را عبارات عمومی مانند هوا، اخبار و فیلم ها در بر می گیرند. اما در این بین، فیسبوک، گوگل، یوتیوب، آمازون و اینستاگرام، پس از جست و جوهای عمومی صدر نشین سرچ های گوگلی هستند.

این در حالی ست که اینستاگرام بسیار کم تر، از طریق وب استفاده می شود و به دست آوردن چنین رتبه ای بسیار حائز اهمیت و نشان از محبوبیت بالای این برنامه دارد.

درباره جست جو اینستاگرام

3- 7 کشوری که نمی دانند این پست چند لایک و بازدید دارد

با توجه به الگوریتم های اینستاگرام مبنی بر جلوگیری از جعل و سواستفاده از تعداد لایک و بازدیدها، اقدام به مخفی کردن تعداد لایک و بازدیدهای پست های اینستاگرامی کرد. این اقدام از ماه آوریل سال 2019 آغاز شد و در حال حاضر، این الگوریتم مخفی سازی برای 7 کشور به اجرا درآمده است. این کشورها عبارتند از: استرالیا، برزیل، کانادا، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و نیوزلند.

با این حال این بدین معنی نیست که لایک کردن دیگران، برای شما دیگر اهمیت ندارد. بلکه 41 درصد از تولیدکنندگان محتوای پیج های اینستاگرامی گفته اند که میزان تعاملات و اینگیجمنت، پس از مخفی سازی تعداد لایک و بازدید اینستاگرام کاهش چشمگیری یافته است. این بدان معنی ست که هم اکنون، تولید محتوای قوی ،تاثیرگذار و الهام بخش در اینستاگرام بیش از همیشه اهمیت دارد.

درباره اینستاگرام

رازهایی از کاربران اینستاگرام

با ما همراه باشید تا در قسمت بعدی آمارهای منتشر شده، نگاهی بر کاربران اینستاگرام داشته باشیم. این آمار جرئیات زیادی از مخاطبان اینستاگرام فاش می کند که بسیار می تواند مفید باشد.

4- اینستاگرام از یک میلیارد کاربر تغذیه می کند

در حال حاضر یک میلیارد نفر وجود دارد که در هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند. این آمار باعث می شود اینستاگرام پس از فیسبوک در رده دوم شبکه های اجتماعی سنتی قرار بگیرد. البته با در نظر گرفتن همه سیستم عامل های اجتماعی در رده ششم پس از فیسبوک، یوتیوب، واتساپ، FB Messenger و وی چت قرار می گیرد. پس برای سرمایه گذاری و کار کردن روی آن واقعا گزینه خوبی به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید» تعداد کاربران اینستاگرام

 

درباره اینستاگرام

5- 500 میلیون استوری در یک روز

از زمان راه اندازی استوری در اینستاگرام حدود سه سال می گذرد و به بخش محبوب و جدایی ناپذیر این شبکه تبدیل شده است. در حال حاضر نیم میلیارد نفر در روز از استوری ها استفاده ها می کنند. این یعنی استوری های اینستاگرام یک کانال ارتباطی خوب با مشتریان برای تبلیغ محصولات است.

درباره استوری اینستاگرام

6- ایران در لیست کشورهای پرکاربر اینستاگرامی

ایران با 24 میلیون کاربر اینستاگرامی در رده هشتم کشورهای پرکاربر جای گرفته است. حدود 30 درصد از جمعیت ایران در اینستاگرام فعال هستند که با توجه به نسبت بزرگسالان به جمعیت کل، عدد قابل ملاحظه ای است. در واقع می توان گفت بیش از نیمی از بزرگسالان ایران در اینستاگرام فعال هستند.

درباره اینستاگرام

7- 30 میلیون کاربر ایرانی در سال 99

با توجه به گسترش روزافزون اینستاگرام در جامعه، پیش بینی می شود تعداد کاربران ایرانی در سال جدید به 30 میلیون برسد.


8- سلبریتی های اینستاگرامی صدرنشین

با توجه به تحقیقات انجام گرفته، در 100 موضوع مهم اجتماعی، نرخ تاثیرگذاری و مشارکت سلبریتی های اینستاگرامی 83 درصد می باشد. که اختلاف بسیاری با سایر افرا تاثیرگذار جامعه دارد.

بیشتر بخوانید» کدام یک از ثروتمندان ایران موفقیت خود را مدیون اینستاگرام هستند؟

درباره اینستاگرام

9- تبلیغات اینستاگرامی میلیونی

در حال حاضر تبلیغات بسیاری از سوی پیج ها و افراد مختلف در اینستاگرام انجام می شود که وابسته به نرخ بازدید و مشارکت پیج، قیمت تبلیغات نیز متغیر است. به طور میانگین هزینه تبلیغات برای استوری حدود 600 هزار تومان و برای پست های اینستاگرامی یک میلیون تومان دریافت می شود.

دانستن حدود قیمتی این تبلیغات برای رقابت در بازار پر رفت و آمد اینستاگرام و برنامه ریزی برای آن ضروری می باشد.

بیشتر بخوانید» بهترین پیج های تبلیغاتی اینستاگرام

درباره اینستاگرام

10- درباره اینستاگرام: تفاهم مردان و زنان

آمار منتشر شده از تعداد کاربران نشان می دهد تعداد استفاده کنندگان در مردان و زنان تقریبا یکنواخت است. این امار برای زنان 52 درصد و برای مردان 48 درصد است. البته بدیهی ست این آمار با توجه به کشورهای مختلف می تواند تغییر کند.

این آمار برای شما یک پیش زمینه فکری برای تعیین استراتژی های محتوایی به شما می دهد که در مرحله اول ضروری و لازم است. در مراحل بعدی باید از ابزارهای تحلیلی دقیق تر برای آنالیز پیج خود استفاده کنید.

درباره اینستاگرام

آمار استفاده از اینستاگرام

اکنون که می دانید چه کسانی بیش تر از اینستاگرام استفاده می کنند ،  بهتر است به برخی از آمارهای استفاده از اینستاگرام نگاهی بیندازید تا نحوه استفاده آنها از شبکه و تعداد دفعات آن مشخص شود.

11- درباره اینستاگرام: چند درصد- چند بار؟

طبق بررسی های انجام شده 63 درصد از کاربران اینستاگرام در طول روز حداقل یک بار وارد اپلیکیشن اینستاگرام می شوند. در مقابل 42 درصد از افراد، چندین بار در طول روز اینستاگرام خود را چک می کنند. این در حالی ست که تنها 16 درصد از کاربران کم تر از یک بار وارد ایسنتاگرام می شوند و آن را چک می کنند.

برای بازدهی بهتر لازم است بدانید مخاطبین شما تا چه حد در اینستاگرام فعال هستند و بیشتر در طی چه ساعتی از روز فعالیت می کنند. با دانستن این اطلاعات به کمک ابزارهای تحلیلی، می توانید بهترین زمان ارسال پست و استوری اینستاگرام خود را بدانید.

درباره آمار اینستاگرام

12- فقط 28 دقیقه زمان دارید

کاربران اینستاگرام به طور میانگین 28 دقیقه از یک روز را برای کار با اینستاگرام اختصاص می دهند.

درباره زمان سپری شدن در اینستاگرام

13- پروفایل های تجاری، پاساژهای آنلاین

200 میلیون کاربر اینستاگرامی در روز حداقل از یک پروفایل تجاری یا بیزینس بازدید می کند. در واقع بخش قابل توجهی از این 28 دقیقه که کاربران در اینستاگرام هستند به پاساژگردی های آنلاین اختصاص دارد. شما از این امکان چگونه استفاده کرده اید؟

درباره اینستاگرام

14- عشق در یک لحظه

62 درصد از مردم می گویند که با دیدن یک محصول یا یک مارک در استوری به آن علاقه مند شده اند. اگر هنوز به استوری های اینستاگرام ایمان پیدا نکرده اید و از آن استفاده نمی کنید این آمار باید نظر شما را عوض کند. این آمار نشان می دهد که تبلیغ یک محصول یا یک مارک در استوری تا چه حد می تواند روی بازده فروش و مشتری های شما اثر بگذارد.

اگر با فوت و فن گذاشتن استوری خوب آشنا نیستید حتما این مطلب ما را بخوانید.

بیشتر بخوانید: نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام ( چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم )


15- درباره اینستاگرام: 11 درصد برای خریدهای اینستاگرامی

اگرچه پلتفرم و الگوریتم اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و ویدیوها ساخته شده است اما این تنها کاربرد آن نیست. حدود 11 درصد از کاربران اینستاگرامی از این شبکه اجتماعی برای خرید کردن یا پیدا کردن محصولات جدید استفاده می کنند. 81 درصد از کسانی که قصد خرید یا آگاهی از اطلاعات یک محصول دارند از اینستاگرام برای هدف خود استفاده می کنند. این دقیقا جایی ست که شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید و محصولاتتان را به فروش برسانید.

درباره هشتگ های اینستاگرام

16- درباره اینستاگرام: 130 میلیون در پست های خرید

هر ماه، 130 میلیون کاربر اینستاگرامی روی پست های فروشگاهی اینستاگرام ضربه می زنند. این یعنی بسیاری از مردم از طریق اینستاگرام اقدام به خرید مستقیم می کنند.

پست های فروشگاهی اینستاگرام، یک ویژگی به نسبت جدید است که هنوز بسیاری از پیج ها از آن استفاده نمی کنند. ویژگی جدیدتر اینستاگرام امکان پرداخت هزینه محصولات را بدون ترک آن امکان پذیر کرده است.

درباره اکسپلور اینستاگرام

17- گم شده ها این جا پیدا می شوند

بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام هر ماه از سرچ یا اکسپلور اینستاگرام استفاده می کنند. صفحه اکسپلور اینستاگرام جایی ست که کاربران می توانند مطالب و اکانت های جدید را در آن پیدا کنند و دنبال نمایند. نمایش محتوای شما در اکسپلور اینستاگرام یک راه کلیدی برای افزایش فالوور پیج شماست.

درباره اینستاگرام

18- درباره اینستاگرام: این جا هم عشق، حرف اول را می زند

گیف عشق قلبی، محبوب ترین برچسب در بین استوری های اینستاگرام است. بیش ترین استفاده از فیلترهای اینستاگرامی هم مربوط به صورت چشم قلبی است. هم چنین در سال گذشته، ایموجی قلب قرمز 18 میلیارد بار استفاده شده است.

درباره استیکر های اینستاگرام

19- روزنامه آنلاین یا اینستاگرام؟

در حال حاضر حدود 20 درصد از بزرگسالان ایران، از اینستاگرام به عنوان منبع خبری استفاده می کنند. اگر چه هنوز رقم چشم گیری به نظر نمی رسد اما در سال های آینده این رقم بسایر بزرگ تر خواهد شد. لازم است که به این مساله توجه کنید و از آن در راستای گسترش کسب و کار خود بهره ببرید.

درباره روزنامه آنلاین اینستاگرام

آمار تبلیغات اینستاگرام

با افزایش استفاده روزانه مردم از اینستاگرام، بدیهی ست تبلیغات در این شبکه اجتماعی بیش از پیش جای خود را باز کرده است. روزانه هزاران تبلیغ در اینستاگرام انجام می شود و کاربران زیادی را به خود جذب می کند. با ما همراه باشید تا نگاهی به این آمار داشته باشیم.

20- تبلیغاتی برای همه مردم جهان

میزان دسترسی احتمالی تبلیغات اینستاگرام در حدود 849 میلیون و 200هزار کاربر است. این عدد 14 درصد بزرگسالان سراسر دنیا است. تنها با یک اپلیکیشن، شما می توانید به سراسر دنیا دسترسی داشته باشید و از آن به نفع خود استفاده کنید. پیش بینی می شود این رقم تا سال آینده 5 درصد افزایش یابد.


فالور

21- قلک تبلیغاتی اینستاگرام

برندهای مختلف برای تبلیغات استوری و پست اینستاگرام در پیج های مختلف، بین 100 هزار تومان  تا 4 میلیون تومان هزینه می کنند. البته این مقدار بسته به پیج تبلیغ کننده، فیلم یا عکس بودن تبلیغ، تبلیغ به صورت پست اینستاگرام یا استوری متغیر می باشد.

تبلیغاتی اینستاگرام

22- نیمی از هزینه ها به اینجا راه پیدا می کند

با تقریب خوبی می توان گفت نیمی از هزینه های تبلیغاتی برندها و شرکت ها، صرف تبلیغات در اینستاگرام می شود. پس اگر به دنبال یک شروع خوب برای بازاریابی و تبلیغات خود هستید اینستاگرام بهترین مکان برای شماست.


23- درآمد میلیاردی اینستاگرام

طبق پیش بینی های انجام شده درآمد اینستاگرام در سال 2020 از طریق تبلیغات به 12میلیارد و 32 میلیون دلار خواهد رسید. این در حالی ست که درامد تبلیغاتی اینستاگرام در سال 2019، حدود 9 میلیارد دلار و در سال 2018، 6 میلیارد و 200 ملیون دلار بوده است.

درآمد میلیاردی اینستاگرام

24- نوجوانان شما را در اینستاگرام پیدا می کنند

73 درصد از نوجوانان و جوانان بیان کرده اند که اینستاگرام بهترین راه رسیدن به محصولات و برندهایی است که به دنبالشان بوده اند.


آماری از اشتراک گذاری های اینستاگرامی

25- 50 درصد مشاغل را در اینستاگرام پیدا می کنید

50 درصد از مشاغل، از هر صنف و دسته ای در اینستاگرام پیج مخصوص به خود دارند و در آن فعالیت می کنند. اگر شما هنوز برای کسب و کار خود پیج اختصاصی خود را ندارید بهتر است زودتر عجله کنید و در این بازار پر رقابت عقب نمانید. شاید فردا دیر باشد و کار کردن در این فضا سخت تر.

اشتراک گذاری های اینستاگرامی

26- رمانی از استوری ها

به طور میانگین پیج های بیزینسی و کسب و کاری در طول هفته 2.5 استوری ارسال می کنند.


27- درباره اینستاگرام: داستان مشاغل جذاب تر است

یک سوم از بیش ترین بازدیدهای استوری مربوط به پیج های کاری (فروش، خدمات، شغلی و … ) می باشد. استوری ها شکل منسجم تر و صمیمی تر محتوا در اینستاگرام هستند که می تواند برای بسیاری از مشاغل موثر واقع شود.


28- سلام فالوور در استوری

60 درصد از پیج های فروش، در یک ماه حداقل یک بار از برچسب های تعاملی مانند رای گیری، آزمون، تگ کردن و … استفاده می کنند. این یک راه خوب برای ارتباط برقرار کردن با فالوورها می باشد. نظرسنجی ها و پژوهش ها نشان می دهد که استفاده از برچسب های تعاملی، می تواند بازدید ویدیو و سایر تعاملات مانند لایک و کامنت را افزایش دهد.

فالوورهای اینستاگرام

آماری از ویدیوهای اینستاگرامی

برای بهتر استفاده کردن از ویدیوهای اینستاگرام لازم است نگاهی به آمار زیر بیندازید. حتما نکته خوبی برای شما در آن پیدا خواهد شد.

29- استیکرهای جذب کننده اینستاگرامی

استفاده از استیکرها در ویدیوها، 83 درصد عملکرد فیلم ها را بهبود می بخشد. فیسبوک به عنوان شرکت و مالک اصلی اینستاگرام اعلام کرده است استفاده از برچسب ها در ویدیو و پست ها می تواند به مشهور شدن برند یا محصول تجاری شما کمک شایانی بکند. اما در نظر داشته باشید استفاده از آن باید کاملا اندازه باشد و از بی نظمی بینایی جلوگیری کنید. تا نتیجه عکسی در این رابطه نداشته باشید.

استیکرهای جذب کننده اینستاگرامی

بیشتر بخوانید: تفاوت صفرهای پیج های اینستاگرامی: راه رسیدن از صد فالوور به یک میلیون فالوور

جمع بندی:

آمارهایی که تا به اینجا ارائه شد تنها برای دادن یک تصویر روشن از اینستاگرام است که می توانید برای شروع پیج خود و برنامه ریزی از آن استفاده کنید. اما در ادامه آن چه مهم است بررسی پیج خود و بازخوردهایی است ک از فالوورهایتان می گیرید.

می توانید پیج های موفق در این زمینه را پیدا کنید. نوع سیاست محتوا گذاری و رفتار آن ها را با فالوورهایشان بررسی کنید تا ایده خوبی برای پیج خودتان به دست آورید.

تیم فالوجت، ارزان ترین و معتبرترین سایت خرید فالوور در ایران، در کنار شماست. اگر به کمک ما نیاز داشتید، با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «درباره اینستاگرام: چیزهایی که از اینستاگرام نمی دانیم (29 آمار عجیب 2023 از اینستاگرام)»

    1. سلام همراه گرامی
      سوالی جالبی هست اما متاسفانه امار دقیقی مبنی بر تعداد پست های منتشر شده در هر روز در اینستاگرام جایی منتشر نشده. با توجه به تعداد زیاد کاربران محاسبه دقیق ان امری سخت به نظر می رسد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .