آموزش فروش در تلگرام: پولدارهای تلگرامی چگونه از کانال های خود کسب درآمد می کنند؟ (فروش محصولات در تلگرام)

در این مقاله می خواهیم به آموزش فروش و بازاریابی در تلگرام بپردازیم.

تلگرام یکی از مهم ترین و پر کاربرترین شبکه های اجتماعی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیاست. امکانات ویژه ای که در تلگرام طراحی شده است آن را به یکی از مهم ترین ابزارهای فروش آنلاین تبدیل کرده است. به گونه ای که حتی فیلترهای داخلی نتوانسته اند آن را از عرصه به در ببرند. اگر شما هم کانال تلگرام دارید، یا به فکر راه انداختن آن هستید با ما باشید تا ببینیم برای کسب درامد از تلگرام باید چه مراحلی را طی کرد.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

بیشتر بخوانید: 12 روش افزایش ممبر کانال تلگرام


فروش در تلگرام: چرا باید به فکر فروش در کانال تلگرام باشیم؟

1- محبوب و مصرّ حتی با اعمال زور

قبل از فیلتر شدن، تلگرام حدود 40 میلیون کاربر و 750 هزار کانال فارسی داشت. علی رغم سیاست های کشور و فیلتر کردن آن، این برنامه از دور بازی خارج نشد و کماکان در عرصه باقی ماند. طبق نتایج و تحقیقات، تنها یک میلیون کاربر ایرانی پس از فیلتر شدن آن، تصمیم به حذف برنامه گرفتند. اما سایر کاربران ترجیح دادند با کمک دیگر روش ها حضور خود را در تلگرام ادامه دهند. این شیوه برخورد به خودی خود محبوب بودن تلگرام را نشان می دهد.

فروش در تلگرام

2- نیمی از ایران

تعداد کاربران 40 میلیونی تلگرام نشان می دهد که حدود نیمی از مردم ایران، در تلگرام عضویت دارند. اگر به اطراف خودمان نیز نگاه کنیم می بینیم خیلی دور از واقعیت نیست. پس شما با عضویت در این شبکه می توانید به نیمی از مردم ایران به صورت مستقیم دسترسی داشته باشید.

فروش در تلگرام

3- اصول دیجیتال مارکتینگ به شما می گوید

یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین به شما می گوید که حضور خود را در شبکه های مجازی اعلام کنید. اعلام حضور در شبکه محبوبی چون تلگرام هم شما را به یک جامعه کاربری بزرگ وصل می کند؛

  • هم باعث افزایش اعتماد کاربران به شما می گردد (هر چه یک کسب و کار در فضاهای بیشتری حضور داشته باشد نشان می دهد از اعتبار بالاتری برخوردار است و یک کار کلاهبرداری نیست).
  • و هم می تواند باعث افزایش بازدید سایت فروش شما و یا سایر شبکه های اجتماعی تان گردد.

4- در ایران تولید کنید، در خارج از ایران بفروشید

زمانی که شما از پلتفرم های جهانی برای ساخت کانال و پیج خود استفاده می کنید در واقع می توانید به کل جهان دسترسی داشته باشید. در این صورت اگر خوب عمل کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید نه تنها مشتریان ایرانی در خارج از ایران به سمت شما جذب خواهند شد بلکه می توانید مشتریان ایرانی و خارجی زبان نیز داشته باشید و درآمد دلاری به دست بیاورید.

در واقع می توانید به تومان تولید کنید، و به دلار بفروشید و کسب درآمد کنید.

فروش در تلگرام

5- تبلیغات کنید

مانند اینستاگرام که بازار گرمی برای تبلیغ پیج های مختلف راه افتاده است، تلگرام هم می تواند یک منبع خوب برای تبلیغات باشد. با توجه به نرخ بازدید و تعداد فالوورهای شما در تلگرام، می توانید هزینه های مختلفی برای تبلیغ پیج های مختلف دریافت کنید و از این راه نیز برای خود کسب درآمد داشته باشید

فروش در تلگرام

فروش در تلگرام: استراتژی های مهم را بشناسید و به کار بگیرید

1- گاوتان را بنفش کنید.

یکی از مهم ترین کتاب هایی که در زمینه فروش و کسب و کار وجود دارد، کتاب گاو بنفش اثر ست گودین است. او در شروع این کتاب می نویسد:

” چند سال پیش به همراه خانواده ام در فرانسه مشغول رانندگی بودم، مجذوب صدها گاوی شدیم که در مرتع زیبایی در کنار جاده می چریدند. از پشت شیشه اتومبیل، به این منظره چشم دوختیم و از این همه زیبایی لذت می بردیم.
پس از بیست دقیقه، همه چیز رنگ باخت. گاو های جدید به طور کامل شبیه به گاوهای قبلی بودند و چیزی که تا پیش از این سرگرم کننده بود، دیگر عادی شده بود. بدتر از عادی، کسالت آور شده بود.

گاوها پس از مدتی که آن ها را می بینید، خسته کننده می شوند. ممکن است گاو های بسیار خوب و جذابی باشند، گاو هایی خوش اخلاق یا سالم تر، اما باز کسالت آورند. ولی یک گاو بنفش می تواند جالب باشد. “

این قضیه در مورد هر کالایی که شما قصد فروش را دارید صدق می کند. مشتریان شما پس از مدتی، با دیدن کالا و خدمات تکراری علاقه ای برای دنبال کردن شما نخواهند داشت. شما برای اینکه در میان هزاران رقیب خود جایی برای ماندن و پیشرفت کردن داشته باشید، باید گاوهایتان را بنفش کنید.

فروش در تلگرام

2- قلاب تان همیشه آماده باشد

برای اینکه بتوانید مخاطبتان را جذب کنید باید همیشه یک قلاب برای جذب او داشته باشید. حتما دیده اید که ماهیگیرها برای جذب و صید ماهی ها از قلاب استفاده می کنند. قانون قلاب هم همین را می گوید.

طبق این قانون، اکثریت فیلم هایی که توانسته اند موفق شوند و در جهان مطرح شوند فیلم هایی هستند که در 10 دقیقه اول توانسته اند با قلاب هایی که در فیلم درست کرده اند مخاطب را به خود جذب کنند.

اگر محتوایی تولید می کنید؛ چه متن باشد و چه فیلم، باید قلاب هایی در ابتدای کار برای مخاطب خود به کار گذاشته باشید تا به کمک آن به محتوای شما جذب شود. ایجاد کنجکاوی و داستان پردازی در ارائه محتوا از مهم ترین ابزارهای ایجاد قلاب در دنیای دیجیتال مارکتینگ است.

بد نیست خودتان نیز به کانال ها و فیلم هایی که دارید نگاهی بیندازید و ببینید با کمک چه قلاب هایی توانسته اند شما را به دیدن ادامه آن، ترغیب کنند.

فروش در تلگرام

3- آیا مورد اطمینان هستید؟

یکی از مهم ترین پارامترهایی که در فروش های اینترنتی نقش بازی می کند جلب اعتماد کاربران به خودتان می باشد. حتی اگر دو مرحله بالا را خوب طی کنید اما کاربر نتواند به شما اعتماد کند قافیه را باخته اید.

  • برای این کار می توانید به صورت مداوم کد پیگیری محصولات ارسالی، عکس از رضایت مشتریان و … را در کانال خود قرار دهید. حتی بد نیست برای این کار یک کانال ویژه در نظر بگیرید و مطالب مربوط به رضایت مشتریان را در این کانال قرار دهید تا هر کس حتی در ابتدای ورورد به کانال بتواند به شما اعتماد کند.
  • برای این که جلب اعتماد مشتریان بهتر انجام شود بهتر است کدهای پیگیری و عکس از رضایت مشتریان به گونه ای در کانال قرار داده شود که به طور کامل نشان دهد مربوط به شماست. این کار هم چنین شما را از سوء استفاده کننده ها در امان نگه می دارد.
  • می توانید در انتهای چت های خود با مشتریان، اسم کانال خود را تایپ کنید که نشان دهد مربوط به شما می باشد. هم چنین در پست کردن بسته های ارسالی می توانید از اسم کانال نیز استفاده کنید.
  • حواستان به نرخ بازدید پست ها و تعداد کاربران کانال نیز باشد. پایین بودن این نسبت، می تواند باعث صلب اعتماد از کاربران و گمانه زنی درباره فیک بودن فالوورهایتان شود.
فروش در تلگرام

آیا می دانید تعداد ممبر تلگرام و بازدید پست تلگرام نقش زیادی در اعتماد فالوورهای تان به شما دارند؟


4- مشخصات خود را کامل وارد کنید.

کسانی که حرفه ای عمل می کنند، مستقل از اینکه در سایت باشند، اینستاگرام یا تلگرام، توضیحات کامل و دقیقی از خدمات و محصولات خود ارائه می دهند. بیان توضیحات کامل، به خواننده حس اعتماد بالایی را منتقل می کند. هم چنین نظر سنجی ها نشان می دهد که بیان کامل توضیحات، حس رضایت و شادمانی بیش تری در مخاطب ایجاد می کند و باعث می شود نسبت به خرید محصول تمایل بالاتری داشته باشند.

هم چنین سعی کنید روند سفارش دهی را برای مشتری آسان کنید. توضیح آن در یک شکل و به صورت یک پیام پین شده در کانال، به همراه آیدی ادمین کانال در زیر هر پست باعث می شود این روند با سادگی بیشتر انجام شود.

فروش در تلگرام

5- چگونه پیدایتان خواهم کرد؟

تا حد امکان تلاش کنید اطلاعات کاملی از خودتان در پروفایل کانال تلگرامی تان منتشر کنید. آدرس فروشگاه حضوری، وب سایت شخصی، آیدی سایر شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، درج شماره تماس در صورت امکان و … می تواند نقش مهمی در اصل و قابل اعتماد بودن شما داشته باشد.

فروش در تلگرام

چگونه فالور بگیرم

6- آتلیه را به کانال خودتان دعوت کنید.

عکس هایی که در کانال منتشر می کنید نقش به سزایی در جذب مخاطبین شما دارند. دقت کنید که عکس های شما باید دو پارامتر اساسی را رعایت کند. اول اینکه جذاب باشد و بتواند در نگاه اول مخاطب را به خود جذب کند. و ثانیا اینکه بتواند به مخاطب شما اعتماد و اطمینان بدهد. عکس های ژورنالی که در تمامی کانال ها پیدا می شوند اثربخشی کم تری در مخاطب دارند. برای این کار می توانید از تلفیق عکس های واقعی از محصولتان و عکس های ژورنالی استفاده کنید.

هم چنین فراموش نکنید کیفیت عکس ها نقش بسیار مهمی در جذب کاربران دارند. عکس های بی کیفیت از محصول می تواند به بهای خارج شدن کاربران از کانال تلگرام برای شما تمام شود.

فروش در تلگرام

7- سیب زمینی نباشید!

نسبت به سفارش های مشتریان خود واکنش نشان دهید. از آنان بخواهید نسبت به سفارش خود، به شما بازتاب نشان دهند. در صورتی که مرسوله شما پستی است حتما کد پیگیری سامانه را برای آنان ارسال یا در کانال خود منتشر کنید.

پیگیری رضایت مشتریان، خاطره خوبی از شما در ذهن آنان باقی خواهد گذشت. با این ترفند شما شاهد مشتریان دائمی خواهید بود که کم کم دامنه کاربران شما را گسترش می دهند و به دوستان و آشنایان خود، کانال شما را توصیه می کنند.

فروش در تلگرام

8- خسته نباشید

یکی از مهم ترین پارامترهایی که در رضایت کاربران شما و افزایش فروش شما نقش بازی می کند در دسترس بودن و پاسخ گویی سریع شما می باشد. اگر فاصله پاسخ گویی شما به کاربران تان زیاد باشد منجر به نارضایتی و حتی انصراف شان از خرید می شود. اگر حجم پیام های ارسالی شما زیاد می باشد شاید باید به فکر یک ادمین دیگر باشید. ممکن است از پاسخ گویی به پیام ها خسته شوید. اما نباید در این راه کم بیاورید. اگر در شرایطی قرار دارید که امکان پاسخ گویی به پیام ها را ندارید حتما در کانال اعلام کنید و کاربران خود را در جریان قرار دهید.

هم چنین در صورت امکان آخرین بازدید خود را مخفی نکنید. در دسترس بودن شما و آنلاین بودن تان به کاربران شما حس اطمینان و آرامش بیش تری می دهد.

بیش تر بخوانید: 4 کانال تلگرام با فالوورهای میلیونی و در آمدهای میلیونی


9- نظر کاربرانتان را بسنجید

با کمک آیتم هایی که تلگرام در اختیار شما قرار می دهد از کاربران خود نظرسنجی کنید. این نظرسنجی می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد و با توجه به محتوای کانال تعریف شود.

در صورتی که می خواهید کالای جدیدی به کانال خود اضافه کنید می توانید از نظرسنجی استفاده کنید و بازخورد اولیه از کاربران خود بگیرید. مشارکت کاربران تلگرامی در نظرسنجی ها می تواند شما را در راستای صحیح برای فروش هدایت کند و  بتوانبد سلیقه کاربران خود را بهتر بشناسید. علاوه بر این مشارکت کاربران، خود باعث احساس تعلق بیشتری به کانال می شود که به صورت غیر مستقیم در افزایش فروش شما اثر خواهد گذاشت.

فروش در تلگرام

10- حرف اضافی ممنوع

خیلی از افراد زمانی که یک کانال یا پیج می زنند خود را مالک بی قید و شرط آن می دانند و هر محتوایی که دوست دارند در آن منتشر می کنند. غافل از اینکه حجم انبوه مطالب بی ربط، می تواند کاربرانی هم که در کانال حضور دارند را فراری دهد. برای محتوا و محصولاتی که در کانال می خواهید انتشار دهید برنامه داشته باشید و طبق برنامه عمل کنید.


11- کانال خود را داد بزنید

برای مطرح کردن کانال خود درتلگرام از تبلیغات غافل نشوید. در صورت امکان، بودجه ای برای تبلیغات خود، به صورت هفتگی یا ماهانه در نظر بگیرید.

اگر این امکان وجود ندارد می توانید از تبادل لینک با سایر کانال ها استفاده کنید. اما به هیچ عنوان از اثر آن غافل نشوید. کانال هایی را پیدا کنید که حدس می زنید کاربران آن به محتوای پیج شما علاقه مند باشند. همان طور که در بالا گفتیم، گذاشتن قلاب در تیترهای تبلیغات فراموش نشود. با قلاب ها کاربران تلگرامی را به بازدید از پیج تان ترغیب کنید.

فروش در تلگرام

12- کانال تلگرام تان را به شبکه های اجتماعی دیگر معرفی کنید

اگر در اینستاگرام، ایتا، پینترست یا هر شبکه اجتماعی دیگری عضو هستید پس دست بجنبانید و لینک کانال خود را در آن جا نیز منتشر کنید. شاید به نظرتان این کار بی فایده باشد. اما شما با کمک کاربرانتان در  سایر شبکه های اجتماعی و معرفی شدن توسط آن ها، به گروهی از افراد که جز تلگرام دسترسی به شما ندارند، متصل شوید. در این صورت گفتن جمله

” کانال تلگرام هم داره، برات میفرستم ”

را  هرگز از دست نمی دهید.


13- مسابقه برای رقابت

می توانید در کانال خود مسابقه برگزار کنید و از این استراتژی برای بهبود کانال تان استفاده کنید. سعی کنید در طراحی مسابقه ها هوشمندانه عمل کنید.

قبل از برگزاری مسابقه بهتر است هدف اصلی تان را از اجرای آن مشخص کنید.

مثلا اگر هدف افزایش کاربر و ممبر تلگرام دارید بهتر است از شیوه رای دادن به عکس های مشتریان استفاده کنید.


اما بیش از هر چیز برای موفق شدن نیاز به صبر و حوصله دارید. مطمئن باشید با به کار بستن نکات بالا و  خرج کردن صبوری و تلاش برای کانال تان می توانید به یک کانال پر فروش تلگرامی تبدیل شوید.

شما چه راهی برای موفقیت در تلگرام می شناسید؟ با ما در میان بگذراید.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .