آموزش کامل نحوه رای دادن در استوری اینستاگرام | نظرسنجی اینستا

قابلیت نظرسنجی، یکی از قابلیت های جذاب اینستاگرام است. شما می توانید برای افزایش تعامل با مخاطبان تان از نظرسنجی اینستاگرام بهره ببرید و به اینگیجمنت و درآمد بیشتری برسید. در این مقاله، به طور کامل درباره نحوه رای دادن در استوری اینستاگرام صحبت خواهیم کرد.

نظرسنجی اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام، یکی از قابلیت های جذاب این اپلیکیشن است که کاربری راحتی دارد. اینستاگرام همواره ویژگی های جدید به آن اضافه می کند تا تجربه کار با استوری را لذت بخش تر کند. همه ویژگی های جدیدی که اضافه می شوند، در راستای افزایش و بهبود تعامل با کاربران دیگر هستند. خرید فالوور اینستاگرام واقعی باید از سایت های معتبری همچون فالوجت انجام شود.

قابلیت رای دادن در اینستاگرام

 

حتما می دانید که داشتن تعامل بالا، چقدر برای افزایش اینگیجمنت پیج و درآمد پیج های بیزینسی مفید است. یکی از راه هایی که می توانید تعامل فالوور هایتان را با استوری خود افزایش دهید درج نظرسنجی در استوری اینستاگرام است.

بسیاری از افراد هم با خرید بازدید لایو اینستاگرام، تعامل خود را با مخاطبان، بالا نگه می دارند.

امکان نظرسنجی اینستاگرامی| رای گیری در اینستاگرام

شما می توانید در مورد موضوعات مختلف از مخاطبان تان نظر بخواهید و این گونه گفتگو را با آن ها آغاز کنید. ا زموضوعات روزمره گزفته، تا موضوعات چالشی ماننده فوتبال، سیاست و…

این امکان به دلیل اینکه مدت زیادی است به اینستاگرام اضافه شده، برای همه اکانت ها فعال است و اگر شما در حال حاضر این قابلیت را ندارید، احتمالا به دلیل وجود باگ در اکانت شما می باشد.

نظرسنجی چیست

نحوه گذاشتن نظرسنجی در استوری اینستاگرام

نظرسنجی های استوری به شما امکان می دهد که یک سوال با انتخاب دو پاسخ، برای فالوورهایتان مطرح کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. عکس یا ویدیویی که دوست دارید پس زمینه استوری تان باشد انتخاب کنید.

 2. از برچسب های موجود در استوری، گزینه Poll را انتخاب کنید. پس از انتخاب، کادری برای شما به نمایش در می آید که می توانید سوال و پاسخ هایتان را وارد کنید. روی قسمت Ask a question بزنید و سوالتان را تایپ کنید. سپس روی قسمت های Yes و No بزنید و پاسخ های خودتان را در آنجا وارد کنید.

  برای پاسخ لازم نیست حتما کلمه را تایپ کنید بلکه وارد کردن شکلک های مختلف نیز امکان پذیر است. اگر به دنبال برنامه خرید فالوور اینستاگرام هستید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

نحوه گذاشتن نظرسنجی اینستاگرام

 

هیچ محدودیتی برای سوالات پرسیده شده وجود ندارد اما پاسخ های شما محدود به 23 کاراکتر است. این یعنی اینکه نمی توانید پاسخ های طولانی را برای سوالاتتان انتخاب کنید.

 • برای دیدن نتایج نظرسنجی ها، باید استوری خود را بالا بکشید تا مشاهده کنید چه کسانی به چه گزینه ای رای داده اند.

 

 • مدت زمان استوری 24 است. بنابراین نظر سنجی شما تا 24 ساعت ادامه خواهد داشت. اگر تمایل دارید که این نظرسنجی برای مدت طولانی تری ادامه داشته باشد، می توانید آن را به هایلایت های استوری خود اضافه کنید.

 

 • می توانید پس از پایان نظرسنجی نتیجه آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. این کار یک راه بسیار مناسب برای نشان دادن اهمیتی است که برای فالوورهای خود قائل هستید.

 

چگونه از نظر سنجی ها برای رشد برند خود در اینستاگرام استفاده کنم؟

در ادامه ایده هایی را برای درج نظرسنجی در استوری به شما ارائه می دهیم که می توانید برای افزایش تعامل و ارتقا پیج خود در اینستاگرام از آن ها بهره بگیرید.

ایده نظرسنجی

 • امتحان بگیرید
  در واقع شما می توانید به نظرسنجی ها به عنوان یک امتحان دو گزینه ای نگاه کنید. از بین مطالبی که قبلا در پیج گذاشته اید یک سوال انتخاب کنید و پاسخ صحیح و غلط را در آن بگذارید. این کار یک راه مناسب برای این است که ببیند تا چه حد آموزش های شما موثر است و فالوورهایتان آن را یاد گرفته اند.

 

 • مسابقه بگذارید
  این کار در واقع در ادامه امتحان گرفتن گزینه قبلی است. می توانید سوالی مطرح کنید و از بین کسانی که پاسخ درست به سوال داده اند قرعه کشی کنید و جایزه دهید.

 

 • نظرسنجی درباره محصولات مختلف
  اگر شما محصول خاصی را در پیج خود می فروشید (به عنوان مثال پوشاک) می توانید درباره محصولات مختلف پیج تان از مخاطبان نظرسنجی کنید و آن ها ر اباهم مقایسه کنید.

  همچنین برای نشان دادن صمیمیت خود با مخاطب می توانید گاهی که برای خرید محصولی به بازار می روید، درباره گزینه هایی که برای خرید دارید، از مخاطبان تان نظر بخواهید.

نظرسنجی مسابقه

 • سلیقه فالوورهایتان را بشناسید
  با کمک نظرسنجی می توانید دید مناسبی از کاری که می خواهید در آینده انجام بدهید به دست آورید. این کار می تواند اضافه کردن یک محصول جدید به سطح فروش، خدمت جدید، یا حتی یک آموزش جدید باشد.

  اگر نگران این مساله هستید که تصمیم شما در آینده مورد استقبال فالورهایتان قرار نگیرد پس بهتر است قبل از اقدام کردن برای آن، یک نظرسنجی انجام دهید.

خرید بازدید لایو اینستاگرام، تعداد مخاطبان را در پیج شما افزایش می دهند و در نتیجه به افزایش درآمد شما از اینستاگرام منجر می شود.

انجام نظرسنجی حتی برای زمانی که بین دو گزینه مردد هستید نیز می توانید راه گشا باشد. مثلا اگر برای اضافه کردن محصولاتتان، تنها قادر هستید یک مدل را فراهم کنید و بین چند گزینه مردد هستید، آن ها را به انتخاب فالوورهایتان بگذارید. خرید فالوور اینستاگرام ارزان برای اکانت اینستاگرامتان را به  فالوجت بسپارید. 

به دلایل زیر این کار حتی می تواند باعث افزایش فروش شما شود:

 • اولا فالوورتان حس نزدیکی و اظهار نظر پیدا می کند.
 • دوما برای اضافه کردن محصول انتخاب شده لحظه شماری می کند.
 • سوما چون خود را در این انتخاب شریک می داند انگیزه بیشتری برای خرید پیدا خواهد کرد.

اهمیت به سلیقه مخاطب

 • مسئولیت های اجتماعی فالوورهایتان را تقویت کنید
  شما می توانید از نظرسنجی های اینستاگرامی برای واکنش نشان دادن به حوادث و اتفاقات روزانه استفاده کنید. به گونه ای که شخص برای انتخاب گزینه خود در نظرسنجی به نادرست بودن رفتار خود پی ببرد.

  امروزه که بحث کرونا در سراسر جهان داغ و شدید است، استوری های کرونایی هم استفاده زیادی می شوند. در زیر می توانید نمونه ای از کاربرد نظرسنجی برای آگاهی بخشی جامعه در برابر مسئولیت های اجتماعی نگاهی بیندازید.

قابلیت نظرسنجی

 • تفریح کنید
  بله هیچ اشکالی ندارد. فراموش نکنید یکی از انگیزه های اصلی مردم برای استفاده از اینستاگرام جنبه سرگرمی و گذراندن وقت در آن است. پس بد نیست شما نیز از این خاصیت اینستاگرام به نفع خودتان استفاده کنید. سپس با کمک نظرسنجی ها این تفریح را به نفع خودتان تمام کنید و تعامل کاربرانتان را بالا ببرید.

ایده ای که عده ای از اینفلوئنسرها از آن استفاده می کنند استفاده از نظرسنجی ها به صورت خلاقانه و ایجاد سرگرمی برای مخاطبان است. مثلا از بین محصولات و سفارش هایی که تا کنون انجام داده اند چند نمونه را انتخاب کرده و سپس در هر یک از عکس ها، یک استیکر کوچک پنهان می کنند.

در ادامه از فالوورها درخواست کرد که این استیکر را پیدا کنند. در نهایت با قرار دادن یک نظر سنجی افراد اعلام می کردند که موفق به پیدا کردن استیکر شده اند یا نه. این عکس ها که تکرار می شد، مخاطبین را برای دقایقی سرگرم پیدا کردن استیکرها می کرد و فالوورها رغبت بیشتری برای شرکت در این معما پیدا می کردند.  

نظرسنجی استوری

یکی از راه های افزایش اینگیجمنت پیج تان و افزایش تعامل با مخاطبان، خرید کامنت اینستاگرام است. اگر می خواهید رتبه پیج خود را افزایش دهید، می توانید همین حالا اقدام کنید.

 • رای گیری چند گزینه ای در اینستاگرام
  علاوه بر نظرسنجی اینستاگرام (poll)، استوری اینستاگرام قابلیتی دارد به نام کوییز(quiz) که شما می توانید یک سوال چند گزینه ای (تا 4 گزینه) طرح کنید. در نظر سنجی تنها ثبت دو گزینه ممکن بود که این دو گزینه نسبت به هم برتری نداشتند.

 

رای گیری چند گزینه ای

 

اما در کوییز، شما می توانید پاسخ درست را مشخص کنید. در این صورت اگر مخاطبان پاسخ درست را لمس کنند، آن گزینه به رنگ سبز در می آید و اگر پاسخ اشتباه را لمس کنند، گزینه لمس شده به رنگ قرمز در می آید و پاسخ درست مشخص می شود.

در این مقاله به طور کامل درباره نظرسنجی اینستاگرام صحبت کردیم و ایده هایی را برای نظر سنجی در اختیار شما قرار دادیم. اگر سوالی در این خصوص دارید، در قسمت کامنت ها مطرح کنید. افزایش فالوور اینستاگرام با فالوجت به راحتی امکان پذیر است. 

شما می توانید از خدمات فالوجت در دیگر شبکه های اجتماعی استفاده کنید. خرید فالوور کلاب هاوس یکی از خدمات مورد علاقه بسیاری از کاربران است تا بتوانند در شبکه اجتماعی کلاب هاوس و مخاطبان زیادی به دست آورند.

 

سوالات متداول

 • آیا می توانم در نظرسنجی بیش از 2 گزینه قرار دهم؟
  خیر. نظرسنجی اینستاگرام تنها امکان درج 2 گزینه را دارد.

 

 • استفاده از نظرسنجی اینستاگرام چه فایده ای دارد؟
  علاوه بر این که می توانید نظر مخاطبان خود را درباره موضوعات مختلف بدانید و آن ها را بهتر بشناسید، باعث افزایش اینگیجمنت شما هم می شود.

 

 • چه نظرسنجی هایی بگذارم که مخاطبان پاسخ دهند؟
  نظرسنجی درباره موضوعات ترند یا مسائلی مثل فوتبال که طرفداران  زیادی دارد، می تواند باعث افزایش مشارکت کاربران در پیج شما شود.

۴۳ دیدگاه دربارهٔ «آموزش کامل نحوه رای دادن در استوری اینستاگرام | نظرسنجی اینستا»

 1. سلام. ایا این درسته که اگر زبان اینستاگرامه من فارسی باشه، اگه تو نظرسنجی میخام رای بدم باید برعکس رای بدم. یعنی اگه میخام بگم اره باید بزنم نه، اگه میخام بگم نه، باید بزنم اره؟؟؟
  این واقعیت داره؟

   1. ربات اینستاگرام

    سلام وقت بخیر . اینستاگرامتون رو به اخرین نسخه اپدیت کنید در اپدیت جدید به احتمال زیاد با این مشکل رو به رو نخواهید شد.

 2. سلام خسته نباشید لطفاً به سوال من پاسخ بدید شاید من اینجا ندیدم ولی واقعا کمک کنید جواب رو به ایمیل بفرستید لطف میکنید !!
  سوالم اینه چجوری جلوی رای فیک اینستاگرام رو بگیریم بعضیا فیک میزنن اعصاب خورد میشه !

 3. سلام ایا میشه نظرسنجی ک دراستوری دادیم بعد اون رای رو پس بگیریم مثلا اشتباهی زده باشیم اره بعد میشه حذفش کردو بزنیم نه یعنی رای رو تغییر بدیم

 4. سلام برای قرعه کشی بین رای دهندگان باید چه کرد؟
  مثلا برای کامنت ها ربات هست ولی برای استوری ندیدم…
  با تشکر

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، نظر سنجی شما برای افرادی که اینستاگرام انها مانند شما فارسی نیست برعکس میشود

 5. سلام.چرا وقتی نظرسنجی میگذاریم….و بعد رای میدهیم میگوید غلط است؟
  چجوری درست کنیم که نگه غلط است؟؟
  لطفا راهنمایی کنید??

 6. سلام یه سوال داشتم من گوشیم ایفونه به اخرین ورژن هم ابدیت شده برنامه هام،تو اینستا که میخوام نظرسنجی بزارم درصد از ۱۰۰٪ چرا نشون میده،یعنی با پیج دیگم که میرم خودم شرکت کنم رو یکیش میزنم ۱۰۰٪نشون میده با اینکه اولین نفرم نظر دادم؟

  1. با سلام خدمت شما
   شما در بخش استوری می توانید تعداد افرادی که به نظرسنجی شما رای داده اند را مشاهده کنید، این مشکل در گذشته برای آیفون گزارش شده است اما ایسنتاگرام این مشکل را رفع کرده و در حال حاظر کاربران آیفون با چنین مشکلی رو به رو نیستند.

 7. سلام ببخشید من میخام نتیجه نظرسنجی هامو با فالوورام به اشتراک بزارم…چطوری اینکارو بکنم….ممنون میشم زود تر جوابمو بدید

  1. مریم میرهاشمی

   سلام استوری را بالا بکشید و گزینه share resulte را بزنید با فالوورهاتون می تونید به اشتراک بگذارید. این گزینه در قسمتی نمایش داده می شود که رای دهندگان را به نمایش می گذارد

  1. سلام همون استوری را بازکنید و صفحه را به سمت بالا بکشید گزینه share resualt هست که می تونید اون را برای همه یا افرادی که می خواهید به اشتراک بگذارید

  1. مریم میرهاشمی

   سلام در گزینه نظر سنجی یا poll قسمت سفید و خاکستری تنها برای نمایش درصد رای ها به کار می روند

 8. سلام بعداز اینکه استوری نظر سنجیمون زمانش تموم شد چطوری میتونیم نتیجه را به اشتراک بگذاریم ؟ایا نتایج نظر سنجی جایی ثبت میشه؟ ممنون

  1. مریم میرهاشمی

   سلام بله با کشیدن صفحه استوری که به اشتراک گذاشتید به سمت بالا می توانید نتیجه نظر سنجی را ببینید همچنین با زدن گزینه share resulte در این قمست می توانید نتیجه نظر سنجی را با تمام مخاطبان خود یا افرادی که مایل هستید به اشتراک بگذارید

  1. مریم میرهاشمی

   سلام این قابلیت همچنان در آپدیت جدید هست از خاموش بودن فیلترشکن خود مطمئن شوید و با چند اینترنت متفاوت امتحان کنید اگر هنوز مشکل داشتید یک بار اینستاگرام را حذف و مجدد نصب نمایید

 9. سلام وقتی در اینستاگرام در یک نظر سنجی رای میدهم و دوباره برمیگردم نگاه کنم میبینم رای پاک میشه هر چند بارم که بزنم دوباره پاک میشه مشکل از کجاست؟

  1. سلام همراه گرامی منظور شما اینه که هر دفعه به نظر سنجی دوباره بر میگردید مجدد امکان رای دادن در همان نظرسنجی را دارید؟! اگه مسپله این است شاید اکانت شما محدود شده باشد – اینترنت خود را تغییر دهید (مودم – adsl) – بدون فیلترشکن حتما از اینستاگرام استفاده کنید – یک بار لاگ اوت لاگ این کنید اگر با رفتن مراحل یاد شده و چک کردن این موارد و مطمپن بودن از اپدیت بودن اینستاگرامتان مشکل حل نشد به پشتیبانی اینستاگرام ایمیل بزنید احتمالا یک باگ اینستاگرامی است

 10. سلام
  من نمیتونم هیچ کدوم از گزینه هارو انتخاب کنم و رنگ هیچ کدوم عوض نمیشه
  وقتی میزنم روی گزینه میره استوری بعدی
  مشکل چطوری حل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام اگر قبلا یک گزینه را انتخاب کرده باشید دیگر امکان رای دادن ندارید اما اگر قبلا رای نداده باشید باید بتوانید با ضربه زدن روی هر گزینه رای بدهید اینترنت خود را عوض کنید (مودم یا خط) و بدون فیلترشکن امتحان کنید اگر مشکل حل نشد از طریق ایمیل موضوع را با پشتیبانی اینستاگرام مطرح نمایید احتمالا یک باگ اینستاگرامی است

 11. سلام من دوتا پیج دارم شخصی وکاری با وجود اینکه اینستارو بروز کردم در پیج شخصیم نظرسنجیم بروز شده ولی در پیج کاری نه چرا؟

  1. سلام وقت بخیر برای هر اکانت و منطقه جغرافیایی اینستاگرام متفاوت عمل می کنه باید صبر کنید تا این قابلیت برای اکانت دیگر شما هم فعال شود

 12. سلام من میخواستم یک مسابقه برگزار کنم از ۱۰تا استوری که میزارم میخوام‌اون استوری که لایک میخوره رو درصد اون استوری که لایک نمیخوره تاثیر بزاره چکار کنم درکل بادرصد کارکنم

 13. سلام وقت بخیر
  گن اکانت کاری دارم نظرسنجی گذاشتم ولی وقتی استوری رو بالامیکصم insightنشان داده میشه نتیجه نظرسنجی رو نمیبینم
  چکارکنم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .