جلوگیری از هک شدن اینستاگرام (آپدیت سال 2023)

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام این روزها موضوعی همه گیر شده که بیشتر برای افراد معروف پیش می آید. همانطور که می دانید تنها راه دیدن صفحه شخصی در اینستاگرام فالو کردن است و راه دیگری وجود ندارد. این را مطمئن باشید پس امیدوارم وقتتان را سر این موضوع از دست ندهید.

حمله هکرها، یک موضوع شایع در دنیای مجازی کنونی شده است که نه فقط اینستاگرام، بلکه سایر شبکه های مجازی و وب سایت ها را نیز تهدید می کند. اما این که چگونه می توان از حساب اینستاگرامی خود در برابر هک شدن محافظت کنیم، سوالی است که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم. با فالوجت همراه باشید تا بتوانید با استفاده از یک سری راهکارهای ساده پیج خود را از دست دزدهای مجازی نجات دهید.

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام
جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

آیا پیج های شخصی هک می شوند؟

یکی از سوالات مهمی که توسط کاربران پرسیده می شود، هک شدن پیج های پریوایت و شخصی است. رابرت کلوبنسپیز یکی از قدیمی ترین کاربران اینستاگرام معتقد است تمام سایت هایی که نرم افزار هک پیج شخصی و پرایویت در سایت ها می گذارند فیک هستند.

ازجمله راه های موثر و قوی برای هک اینستاگرام، مهندسی اجتماعی است.

منظور از مهندسی اجتماعی، برقراری ارتباط با هدف سوء است. مهندسی اجتماعی یکی از مخرب ترین روش های هک پیج است، چرا که زیر بنای آن با اعتماد به افراد نادرست شکل می گیرد. شما به عنوان ادمین پیج هیچ گاه حق ندارید که اطلاعات ورودی پیجی که در دست دارید را در اختیار دیگران قرار بدهید. پس پاسخ سوال پیج های شخصی هک می شوند، منفی است، اما به شرطی که اطلاعات در دست فرد نامطمئنی قرار نگیرد که بتواند وارد پیج شود.

بیشتر سوالات کاربران فضاهای مجازی درباره هک اینستاگرام است که حدود ۶۰۰هزار بار در گوگل سرچ شده است.

برای جلوگیری از هک اینستاگرام روش های زیادی وجود دارد به این صورت که، برخلاف دیگر شبکه های اجتماعی که برای ثبت نام فقط احتیاج به شماره موبایل دارد اینستاگرام احتیاج به ایمیل شخصی هم دارد که کاربر بعد از ساخت نام کاربری حتما باید ایمیل خود را تایید کند و همچنین اگر شماره موبایل  یا آدرس ایمیل شما تغییر کرد حتما باید اطلاعات جدید را به اینستاگرام بدهید.

همچنین در به روز رسانی جدید میتوان چند اکانت ساخت که برای هر اکانت باید شماره موبایل و ایمیل جدید داد.

بیشتر بخوانید: چگونه بلاگر شویم (راهنمای کامل بلاگر شدن)

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام:

این روزها متاسفانه در نظر کاربران بخصوص ایرانی ها  تعداد فالوور بیشتر نشانه محبوبیت بیشتر است که این خود،کار هکرهارو برای هک اینستاگرام و دیگر شبکه های مجازی راحتتر میکند.

بدین صورت که کاربران برای افزایش فالوور اقدام به خرید و فروش اکانت های دیگران میکنند و یا برنامه های فالوور بگیر وجود دارند بدین صورت که اجازه دسترسی به اکانت را به این برنامه ها میدهد و شما با فالو کردن کاربر دیگری سکه های مجازی بدست می اورید که میتوانید با استفاده از همین ها برای خود فالوور بگیرید.

مشکل از انجا شروع می شود که این برنامه از شما تمام اطلاعات شخصیتان را میگیرد و از اکانت شما استفاده میکند و این خود راهی برای هک اینستاگرام است و باید بدانید که هیچ وقت نام کاربری و رمز عبورتان را به هیچ وجه کسی ندهید و در صورت بروز مشکل به سایت، Help.instagram.com مراجعه شود.

و یا به سایت خود اینستاگرام بروید سپس اینستاگرام از شما یک سری اطلاعات می گیرد و بعد اکانت شما را برمی گرداند.

بنابراین برای جلوگیری از هک اینستاگرام، بهترین راه سری نگه اطلاعات شخصی است.

فالوور

روش های محافظت از حساب های اینستاگرامی در برابر حمله هکرها:

هک شدن مطمئنا وضعیت ترسناکی است، به خصوص اگر شغلی داشته باشید که برای فروش به اینستاگرام متکی باشید. پس الان چه کاری می توانیم انجام دهیم تا هک نشویم؟ در این قسمت ما پنج استراتژی مهم برای جلوگیری از هک شدن را بیان می کنیم.

اولین روش: فعال سازی ورود دو مرحله ای

در 17 ژوئن، سخنگوی اینستاگرام اعلام کرد که این پلتفرم در حال آزمایش ویژگی های امنیتی جدیدی است که “ورود به سیستم و بازیابی اکانت هک شده آسان تر می کند. اما این همه موضوع نیست! به گفته سخنگو اینستاگرام، این قابلیت باعث می شود تا کار برای ورود هکرها سخت تر شود.

نحوه فعال سازی کد ورود دو مرحله ای به شرح زیر است:

  1. وارد تنظیمات اینستاگرام شوید.
  2. گزینه security را انتخاب کنید.
  3. سپس برروی گزینه Two-Factor Authentication کلیک کنید.
  4. بعد از ضربه زدن برروی Get Started، صفحه جدیدی باز می شود.
  5. گزینه Text Message را انتخاب کرده و شماره همراه را وارد کنید تا یک کد برای شما پیامک شود.
  6. زمان ورود هکر به صفحه باید علاوه بر ایمیل و کلمه عبور این کد را نیز وارد کند.

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

دومین روش: از سیستم بازیابی حساب قدیمی استفاده کنید.

قبل از هک شدن پیج، ایمیلی از طریق اینستاگرام برای شما ارسال می شود. در این ایمیل، اینستاگرام شما را از ورود فرد دیگر به اکانت و تغییر ایمیل آگاه می کند. شما از طریق گزینه بازگرداندن می توانید به صفحه مجدد وارد شوید.

سومین روش: رمز عبور قوی انتخاب کنید.

یکی از دیگر روش های جلوگیری از هک توسط اینستاگرام انتخاب رمزهای سخت و قوی است. اینستاگرام غالبا توصیه می کند برای رمز، ترکیبی از اعداد، حروف و علائم نگارشی را انتخاب کنید.

چهارمین روش: به کسی اعتماد نکنید.

همانطور که در بالای مقاله اشاره شد یکی از روش های مرسوم هکرها، مهندسی اجتماعی است. آن ها تلاش می کنند تا با برقراری یک ارتباط صمیمانه از شما کلمه و رمز عبور را دریافت کنند.

پنجمین روش: به روزرسانی اینستاگرام.

هر زمان که اینستاگرام به روزرسانی جدید ارائه کرد، حتما اپلیکیشن خود را آپدیت کنید. چرا که اینستاگرام در هر ورژنی که ارائه می کند، امنیت اپلیکیشنش را بالاتر می برد.

نکات:

  1. ایمیل همانند دروازه ورود به حساب اینستاگرام است. اگر کسی به آن دسترسی داشته باشد تقریبا می تواند به همه مواردی که به واسطه ایمیل وارد شده اید، دسترسی پیدا کند. پس تلاش کنید تا جایی که امکان پذیر است ایمیلی مجزا برای اینستاگرام تعبیه کنید تا کسی از آن آگاهی نداشته باشد.
  2. از سیستم های ثالث خارج شوید، گاهی پیش می آید که ما از سیستمی غیر از سیستم های خود وارد اکانت اینستاگرامی می شویم. پس حتما بعد از اتمام کار، گزینه Log In  را فشار دهید.
  3. از برنامه هایی که مورد تائید اینستاگرام نیست استفاده نکنید. برنامه هایی که تلاش کرده اند با شبیه سازی خود را به اینستاگرام نزدیک کنند، به هیچ وجهه مورد تائید نیستند و کار را برای هکرها آسان تر می کند.
  4. نکته آخر، نسبت به اکانت هایی که فالو می کنید، محتاط تر رفتار کنید. به لطف ابزار جدید اینستاگرام می توانید درباره پیج هایی که قصد فالوو کردن آن ها را دارید تحقیق کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک حساب، به نمایه آن ها رفته، روی سه نقطه ضربه بزنید و سپس “About This Account” را انتخاب کنید.

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

در این بخش، تاریخ پیوستن حساب به اینستاگرام، کشوری که این حساب در آن قرار دارد، حساب هایی با فالوورهای مشترک، هرگونه تغییر نام کاربری در سال گذشته و هرگونه تبلیغاتی که این حساب در حال اجرا دارد را مشاهده خواهید کرد.

سخن آخر

تلخ ترین اتفاقی که ممکن است برای هرپیج بیزینسی رخ بدهد، حمله هکر است. اما می توان از بروز این اتفاق تلخ جلوگیری کرد. سخن بزرگان را همیشه باید سرلوحه قرار داد، پیشگیری بهتر از درمان است. ما در این مقاله تلاش کردیم تا راه های جلوگیری از هک پیج را برای شما بیان کنیم، آیا شما تا به حال تجربه ای از حمله هکرها داشته اید که بتوانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

۱ دیدگاه دربارهٔ «جلوگیری از هک شدن اینستاگرام (آپدیت سال 2023)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .