۳ آشپز پرطرفدار ایرانی که اینستاگرام را آشپزخانه خود کرده اند!

آشپزهای معروف اینستاگرام! عبارتی که این روزها خانم های خانه دار بیشتر به دنبال یافتن آنها و دنبال کردن شان هستند. در این مقاله به بررسی و معرفی پیج های آشپزی معروف در اینستاگرام می پردازیم شما نیز می توانید با دیدن پیج ها و آموزش ها کپشنی آن ها ایده های خوبی برای اینفلوئنسری بگیرید. خرید فالوور فیک اینستاگرام گامی موثر در بالا بردن مخاطب و درآمد شماست.

آشپز های معروف اینستاگرام

اینستاگرام، مکانی است که برای شما فرصت نمایش استعداد هایتان را فراهم می کند. حتی آشپز های حرفه ای معروف پیج هایی در اینستاگرام دارند که شما می توانید به مراجعه به پیج آن ها و دیدن ویدیو هایشان، از آن ها ایده بگیرید.

آشپز های بزرگ و معروفی چون گوردن رمزی، نصرت، آنتونی بوردین، چارلی تروتر، امریل لاگاس، سانجیو کاپور، ولفگانگ پاک، جیمی الیور و چندین آشپز معروف به نام دیگر هستند که شما می توانید از آن ها بیاموزید. افزایش فالوور واقعی اینستاگرام باعث افزایش بازدید پیج شما توسط مخاطبان می شود.

 

گوردن رمزی

 

آیا به فکر راه اندازی یک پیج آشپزی در اینستاگرام هستید؟

اگر شما هم به فکر راه اندازی یک پیج آشپزی و افزایش فالوورهای اینستاگرام هستید، می توانید از این آشپز های معروف و بزرگ ایده بگیرید.

راه اندازی پیج اینستاگرام برای خانم هایی که دوست دارند در منزل مشغول به کار باشند و امکان کار بیرون از منزل را ندارند نیز گزینه مناسبی است. امروز به سراغ 3 آشپز معروف اینستاگرامی رفته ایم تا فوت و فن های یک پیج خوب را بشناسیم.

 

چگونه پیج های معروف آشپزی در اینستاگرام را بررسی کنیم؟

همان طور که گفتیم یکی از راه هایی که می توانید سریع تر در اینستاگرام موفق شوید و یک پیج خوب برای آشپزی غذا و دسر در آن داشته باشید بررسی پیج های موفق در این زمینه است. اما ابتدا باید نحوه بررسی کردن را یاد بگیریم.

المان های مختلفی را که باید در پیج یک آشپز ایرانی معروف یا هر شخص معروف دیگر در هر زمینه ای بررسی کنید را در ادامه برای شما آورده ایم:

 

آشپزی در اینستاگرام

 

الف: تصاویر پروفایل ها و اسم پیج ها را نگاه کنید

زمانی که در اینستاگرام در حال گشت و گذار هستید و به پیج بزرگی می رسید به اسم پیج و عکس پروفایل آن دقت کنید. ببینید بیشتر پیج های اینستاگرامی از چه نوع پروفایل و اسمی استفاده می کنند.

آیا بیشترشان دارای اسم و پروفایل مرتبط با کارشان هستند یا بیشتر شخصی با اسم و عکس خودشان است؟ بد نیست خودتان را به جای فالوورهای پیج قرار دهید و ببینید کدام گزینه را برای یک پیج مشهور آشپزی می پسندید؟

 

ب: بیو نویسی را یاد بگیرید

بیو نوشتن مهارت مهمی است که باعث می شود در سرچ های اینستاگرام بالا بیایید. هم چنین افرادی که به پیج شما سر می زنند با مطالعه بیوی شما تصمیم می گیرند شما را دنبال کنند یا نه؟ گذاشتن هشتگ ها در بیو فراموش نشود.

 

ج: چه چیزهایی در هایلایت استوری قرار دارد؟

نحوه دسته بندی هایلایت ها و کاورهای آن می تواند به شما برای داشتن یک هایلایت خوب ایده دهد.

 

هایلایت های پیج آشپزی

 

د: چگونه از غذاهای خود عکس بگیرید

عکس گرفتن از غذاها و محصولات همیشه یک دغدغه اصلی و اساسی برای ادمین های پیج اینستاگرام می باشد. می توانید با دقت به عکس ها نگاه کنید و از رنگ بندی، نحوه دیزاین و محیط اطراف آن ایده بگیرید.

 

ه: کپشن نویسی را بیاموزید

کپشن نویسی در پیج های آشپزی ممکن است کمی سخت به نظر برسد. زیرا شما مجبور به نوشتن کپشن های طولانی هستید و باید فالوورهای خود را به خواندن کپشن هایتان ترغیب کنید. ببینید پیج های بزرگ آشپزی چگونه کپشن می نویسند و تا چه اندازه در کار خود موفق هستند؟

 

و: چگونه افزایش فالوور برای خود به ارمغان می آورند

به اتفاقاتی که در پیج های بزرگ آشپزی می افتد بی توجه نباشید. نحوه پاسخ گویی به فالوورهای پیج، روش استوری گذاری، مسابقه ها، تبادل پیج و … همه روش های متنوعی برای افزایش فالوور فعال در اینستاگرام هستند.

 

ز: از دستورهای آشپزی فالوورهای خود استقبال کنید

می توانید از فالوورهای خود بخواهید تا دستورهای خود را برای شما بفرستند و با ذکر اکانت خودشان در پیج تان منتشر کنید. این کار هم باعث می شود که تولید محتوا برای شما راحت تر انجام شود و مانند یک پست رایگان برای شماست و هم باعث افزایش صمیمیت، تعامل و در نتیجه نرخ اینگیجمنت بالاتر شما خواهد شد.

 

دستور آشپزی

 

اسم پیج آشپزی ایرانی

پیج های آشپزی ایرانی زیادی هستند که اگر شما علاقمند به آشپزی و یادگیری آن هستید، می توانید به این پیج ها بروید و غذا های مختلف را یاد بگیرید و از طعم های جدید لذت ببرید.

همچنین اگر شما هم دوست دارید یک پیج آشپزی داشته باشید، می توانید از پیج های آشپزی پرطرفداری مثل نواب ابراهیمی، شیوا شف، سوزان شریعت، فرشته قربانی و… ایده بگیرید.

اگر شما هم اکنون پیج آشپزی دارید، می توانید با خرید کامنت سفارشی، توجه های بیشتری را به پیج خود جلب کنید و مخاطبان بیشتری بگیرید.

 

۱- آشپزی سوزان شریعت

در ادامه با هم نگاهی به یکی از آشپز های معروف اینستاگرام، سوزان شریعت و پیج اینستاگرام او می اندازیم:

اینستاگرام سوزان شریعت

سوزان شریعت هم اکنون با 389 هزار فالوور و نرخ اینگیجمنت 4.13% یکی از پرطرفدارترین پیج های آشپزی اینستاگرام است. بیو خانم شریعت به خوبی گویای زمینه فعالیت او و راه های ارتباطی دیگر، جز اینستاگرام او می باشد. تصویری از پروفایل وی را در زیر می توانید مشاهده کنید.

پیج سوزان شریعت

پست گذاری و هایلایت های سوزان شریعت

هایلایت ها کاملا دسته بندی شده و با توضیح نکات ریز می باشد. احتمالا شما هر نوع سوال و نکته آشپزی را بخواهید در هایلایت های استوری می توانید ببینید. از درست کردن شله زرد و پیاز داغ مجلسی گرفته تا چیز کیک و نان های خامه ای. هر نکته به درد بخور و کاربردی آشپزی را در هایلایت های سوزان می توانید پیدا کنید.

پست های سوزان غالبا دو دسته هستند. دسته اول پست ها عکس های زیبا از غذا و شیرینی های پخته شده هستند. این پست ها غالبا برای ایجاد انگیزه و افزایش نرخ مشارکتو اینگیجمنت، به کار می روند.

کپشن نویسی کاملا به سبک خودمانی و دوستانه انجام شده است. در دسته دوم پست ها، طرز تهیه شیرینی و غذاهایی که قبلا فقط عکس آن ها منتشر شده بود با فیلم کوتاه گذاشته می شود.

 

بیشتر بخوانید: کپشن نویسی در اینستاگرام به صورت حرفه ای

 

فیلم ها دارای برچسب هستند. یعنی شما برای این که بدانید این اموزش مربوط به چه چیزی است لازم نیست حتما به کپشن پست مراجعه کنید. فیلم ها گام به گام، همراه با نوشته تهیه شده اند. از طرفی اگر حوصله فیلم دیدن هم ندارید همه مراحل با نکات آن کاملا در کپشن توضیح داده شده است.

سوزان شریعت در اینستاگرام

ارتباط با مخاطبین

بررسی کامنت ها و استوری ها نشان از یک رابطه خوب و صمیمی در بین فالوورهای پیج و مالک پیج دارد. علاوه بر نظر سنجی هایی که مطابق با شرایط و نیاز فالوورهای پیج انجام می شود پاسخ دادن کامنت ها یکی از برجسته ترین شیوه های ارتباطی وی در اینستاگرام است.

آنچه از بررسی کامنت ها معلوم است به سوالات، اظهار نظرات و  محبت های فالوورها تک تک پاسخ داده می شود. این کار باعث ایجاد یک رشته صمیمی بین فالوور و پیجی که فالو می کند می شود. شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین علل نرخ اینگیجمنت بالا در این پیج همین ارتباط صمیمی است.

 

فالوورهای سوزان شریعت چه کسانی هستند؟

تحلیل و بررسی پیج سوزان نشان می دهد که حدود 42% از فالوورهای این پیج در مکانی غیر از ایران هستند که رقم بزرگی به نظر می رسد. این رقم می تواند هم از به دلیل این باشد که تعدادی از کاربران واقعا در خارج از کشو هستند.

 

ارتباط با مخاطب

 

هم می تواند ناشی از این باشد که عده از کاربران به دلیل استفاده از فیلترشکن ها، آی پی خارج از ایران دارند. و یک گزینه محتمل دیگر به غیر واقعی بودن تعدادی از کاربران ممکن است مربوط باشد. به همین دلیل بررسی دیگری بر نوع فالوورهای این پیج انجام شد.

بررسی ها نشان می دهد حدود 66 درصد این فالوورها مردم معمولی واقعی و 3.3% از آن ها را اینفلوئنسرها شامل می شود. در واقع می توان گفت حدود 70 درصد از فالوورهای این پیج با قطعیت واقعی هستند.

اما 30 درصد باقی مانده را فالوورهای مشکوک و فالوورهای دسته روح تشکیل می دهد که می تواند فرض بالا را تایید کند. پس گویا حتی برای پیج های بزرگ هم حتی در یک برهه از زمان خرید فالوور امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

آمار نشان می دهد آقایان نیز به آشپزی علاقه مند هستند. 34 درصد پیج را فالوورهای آقا و مابقی را خانم ها تشکیل می دهند. بیشتر فالوورها در رده سنی بین 18 تا 34 سال قرار دارند که با توجه به دغدغه آن ها، راحت تر می توان تولید محتوا کرد.

 

فالوور های سوزان شریعت

 

سوزان شریعت چگونه 389 هزار فالوور دارد؟

بررسی زمانی تعداد فالوورهای پیج سوزان شریعت نشان می دهد که حدود 3 هزار فالوور در طی این 4 هفته اخیر به پیج او اضافه شده اند که واقعا رقم چشم گیر و قابل ملاحظه ای است.

روند صعودی پیج از سال 2019 زمانی که اینستاگرام این چنین بین مردم شایع نبوده است کاملا دیده می شود. هم چنین بررسی تعداد فالووینگ ها نشان می دهد در طول زمان، تقریبا تعداد ثابتی از افراد دنبال می شده اند. پس سیستم فالو، آنفالو به هیچ عنوان برای این پیج به کار گرفته نشده است.

همان طور که گفتیم ممکن است در برهه ای از زمان تعدادی فالوور مشکوک به پیج اضافه شده است. اما فراموش نکنیم کماکان 70 درصد فالوورها واقعی و با نرخ مشارکت و تعامل بالا هستند.

این ارقام به نظر می رسد به دلیل سخت کوشی فراوان در طی سال های طولانی، ارائه محتوای کاربردی و جذاب برای مخاطب و ایجاد تعامل با وی باشد.

 

تعداد فالوورهای سوزان شریعت

 

پول با طعم آشپزی

اگر چه به نظر می رسد اهداف سوزان شریعت از داشتن این پیج فراتر از انگیزه های مالی ست و بیش تر سعی در مفید بودن و شریک کردن دیگران در تجربه های خود دارد که به خوبی به آن جامه عمل پوشانده است. اما گاها در استوری ها و پست های سوزان، معرفی پیج ها دیده می شود که ماهیت تبلیغاتی دارد.

 

۲- آشپزی با فرشته قربانی

یکی دیگر از آشپز های معروف اینستاگرامی، خانم فرشته قربانی است که با هم نگاهی به اینستاگرام او می اندازیم و فعالیت اش را بررسی می کنیم:

 

اینستاگرام فرشته قربانی

فرشته قربانی نیز یکی دیگر از آشپزهایی ست که با قدرت هر چه تمام تر در اینستاگرام فعالیت می کند. 321 هزار فالوور و 822 پست خلاصه ای از عملکرد این پیج در اینستاگرام است.

پیج فرشته قربانی

 

پست گذاری و هایلایت گذاری به سبک فرشته قربانی

هایلایت ها کاملا دسته بندی شده قرار دارند. یک دسته از هایلایت ها، نکات کاربردی خانه داری را شامل می شود. دسته دیگر، حالت میان بر به دستورات شیرینی ها و غذاهای محبوب دارند. هم چنین در دسته ای از هایلایت ها، ارتباط فالوورها با پیج گذاشته شده که خود به نوعی نرخ اینگیجمنت بالا را نشان می دهد.

در پیج فرشته قربانی، یک دسته از پست ها، نمایی از محصول آماده شده را در یک تم مناسب نشان می دهد. دسته دیگر پست ها، اموزش این دستورات با فیلم و توضیحات کامل است.

البته بررسی پست های گذشته نشان می دهد که این روندی است که برای پست های اخیر در پیش گرفته شده است. در گذشته پست های اموزشی به صورت آلبومی قرار داده می شدند. صفحه اول عکسی از غذا یا شیرینی تهیه شده و در صفحه های بعدی نحوه پخت آن با ریز نکات توضیح داده می شده است.

تعداد لایک و کامنت ها، نشان می دهد که گویا این تغییر سیاست به نفع پیج بوده و پست های اخیر لایک و کامنت بیش تری داشته اند.

فرشته قربانی در اینستاگرام

 

فالوورهای پیج فرشته قربانی چگونه افزایش پیدا کرده اند؟

نمودار تغییرات زمانی پیج افزایش 3.5% را طی این 4 هفته اخیر نشان می دهد که حدود 1375 فالوور است. روند افزایشی با شیب صعودی ملایمی تا اواسط سال 2019 میلادی طی می شود اما در اواخر سال 2019 شاهد یک جهش حدود 70 هزار نفری در طی مدت کوتاهی هستیم.

این روند کمی ایجاد سوال در ذهن مخاطب می کند. البته ممکن است این جهش یک باره به علت تبلیغات در پیج های مرتبط باشد.

اما بررسی لایک ها و کامنت ها، پیش از این جهش و پس از آن، تغییر خاصی را نشان نمی دهد . البته تا حدی ممکن است این روند، به علت تغییرات الگوریتم اینستاگرام باشد. اما از لحاظ منطقی باید افزایش 70 هزار نفری فالوورها تاثیر بیش تری در نرخ اینگیجمنت وی بگذارد.

 

فالوور های فرشته قربانی

 

آیا از پیج های آشپزی پولی هم می توان به دست آورد؟

پیج های آشپزی مانند هر پیج دیگری، اگر کاربر بالایی داشته باشند برای تبلیغات مناسب هستند. به خصوص با توجه به اینکه مخاطبین این پیج ها بیش تر خانم ها هستند، برای پیج هایی با این دسته مخاطب هدف، عالی هستند.

اگر به پیج آشپزی فرشته قربانی هم سر بزنید از این قاعده مستثنی نیست و همیشه می توانید پست یا استوری تبلیغاتی را در پیج مشاهده کنید.

 

مخاطب من سلام! (نحوه تعامل با مخاطبان)

آنچه باعث افزایش فالوور و نرخ اینگیجمنت بالا می شود یکی محتوای کاربردی و خوب پیج است و دیگری نحوه برخورد ادمین پیج با فالوورها! اما ببینیم برخورد فرشته قربانی با فالوورهای خود چگونه است؟

کامنت های فرشته قربانی

بررسی کامنت های پست ها نشان می دهد که خیلی پاسخ گویی کامنت ها انجام نمی شود. که به نوعی برای این پیج نقطه ضعف محسوب می شود. اما نکته مثبتی که در پیج فرشته موجود است وجود داشتن یک دسته هایلایت مربوط به دایرکت های فالوورها است. استوری و هایلات کردن پیام های مخاطبین یک تاثیر مثبت بر فالوورها می گذارد.

هم باعث می شود که به درست کردن سایر دستورات اقدام کنند. هم دستورها را با ادمین پیج به اشتراک می گذارند. و هم خود را در پیج سهیم می دانند و برای گسترش هر چه بیش تر آن تلاش می کنند. یک تبلیغات رایگان برای پیج شما! شما هم حتما از این روش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینستاگرام

 

3-آشپزی به سبک ندا اسلامی

به جرات می توان گفت پیج ندا اسلامی یکی از زیباترین پیج های آشپزی در اینستاگرام است. به نظر من حتی کسانی که ایرانی نیستند هم برای دیدن تصاویر این پیج به شدت علاقه مند خواهند بود. ندا اسلامی با 1318 پست، 171 هزار فالوور و تنها 462 فالووینگ در اینستاگرام فعالیت می کند. زیبایی این پیج را خودتان قضاوت کنید.

پیج ندا اسلامی

 

آتلیه ای از استوری ها و پست های خوردنی

هایلایت های استوری، بیش تر در برگیرنده طرز تهیه غذاهای پرطرفدار است. اگر چه در این بین، ایده های تزیین با توجه به مناسبت ها و یا میان بر به بعضی از پست ها دیده می شود. اما خود استوری ها بیش تر، شامل یک عکس زیبا از روزمرگی با حال و هوای خود نداست.

اما برسیم به قسمت جذاب ماجرا! پست های زیبا اما خوردنی! عکاسی و دیزاین غذاها کاملا حرفه ای انجام شده است. کپشن ها، به صورت خودمانی و با توجه به حال وهوای خود ادمین آغاز می شوند. در ادامه نیز دستورات پخت با توضیحات کامل گذاشته شده است. بر خلاف دو پیج قبلی که بررسی کردیم خبری از فیلم های اموزشی نیست!

 

پست های ندا اسلامی

 

از عکس های ندا چه چیزی یاد بگیریم؟

اگر چه شاید گرفتن چنین عکس هایی برای خودتان، کمی دور از واقعیت به نظر برسد اما نکته های بسیاری در آن نهته است که می توان یاد گرفت.

 1. مهم ترین نکته آن داشتن یک مکان مناسب برای عکاسی است. منظور این نیست که حتما باید جای مشخصی برای عکس گرفتن داشته باشید. منظور این است که با توجه به امکانات این محل را برای خود ایجاد کنید. برای مثال با یک کارتن پلاست معمولی می توانید حاشیه های اضافی و ناپسند محل عکاسی تان را تغییر دهید.
 2. دومین نکته استفاده بهینه از هارمونی رنگ هاست. ندا در عکس هایش نشان داده است که کاملا به هارمونی رنگ ها واقف است و در عکس های خود از آن استفاده می کند.
 3. نورپردازی مناسب نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت آن می باشد. شما با بهره گیری از نور طبیعی یا حتی مصنوعی می توانید عکس های خوبی بگیرید. یک کادر مناسب با نور نامناسب بی فایده است. اگر برای تنظیم نور دچار مشکل هستید می توانید از چراغ های مطالعه برای این کار استفاده کنید.
 4. استفاده کاربردی و خلاقانه از وسایل و حتی طبیعت در عکس های ندا کاملا دیده می شود. از معجزه طبیعت در عکس های خود غاقل نشوید.

هم چنین نگاه تیزبینانه تری به اطراف خود داشته باشید و ببینید چگونه می توانید از آن برای دیزاین استفاده کنید. از عکس های خود ندا هم می توانید ایده های بسیاری برای این کار بگیرید.

 

 

 

راز فالوورهای 171 هزارتایی ندا در چیست؟

بررسی نمودار های افزایش فالوور در طی زمان های مختلف برای پیج ندا اسلامی نشان می دهد که یک روند صعودی با شیب ملایم را در طی زمان طی کرده است. هم چنین نرخ اینگیجمنت عالی  7.62% برای این پیج نشان می دهد که تا چه حد فالوورها به این پیج علاقه مند هستند.

به نظر می رسد زیبایی عکس ها تاثیر به سزایی در افزایش فالوور و نرخ اینگیجمنت این پیج بازی می کند. علاوه بر این تعامل مناسب ندا با فالوورهای خود در کامنت ها به خوبی می بینید که تاثیر به سزایی در داشتن یک ذهنیت مثبت در فالوورها دارد.

 

فالوور های ندا اسلامی

 

ندا اسلامی و کسب درآمد از پیج اینستاگرامش

به نظر می رسد منبع اصلی درآمدی ندا به واسطه آموزش های مجازی او می باشد. با دیدن این عکس های زیبا هر کسی به خرید آموزش های او ترغیب می شود. به گونه ای که یک پیج دیگر به صورت جداگانه برای این کار اختصاص داده است. اما 2 روش دیگر در شیوه درآمدی وی وجود دارد.

اینفلوئنسر مارکتینگ، یکی از روش های جدید بازاریابی تبلیغاتی است که با گسترش استفاده از اینستاگرام در بین مردم به وجود آمده است. در بین پست های ندا، همکاری وی با برندهای مختلف مانند تک ماکارون و رامک دیده می شود که می تواند یک منبع درآمد برای وی باشد.

علاوه بر این، همان طور که ندا اسلامی در بیو خود نوشته است، سفارشات عکاسی تبلیغاتی را نیز می پذیرد و در واقع پیج خود ندا، یک رزومه عالی برای آن دسته از مشتریانی است که می خواهند عکاسی محصولات خود را به ندا بسپارند.

 

ایده هایی بی نظیر برای داشتن پیج آشپزی موفق

ما در ابتدای این مقاله، ویژگی های پیج های معروف آشپزی را باهم مرور کردیم. برای داشتن یک پیج آشپزی موفق مهمترین کاری که می کنید این است که :

 • پیج های معروف و محبوب آشپزی را مشاهده کنید.
 • ویژگی های مختلف این پیج ها را بررسی و یادداشت کنید.
 • پیج یا پیج هایی را که فکر می کنید سبک آشپزی شان به شما نزدیک تر است انتخاب کنید.
 • این پیج ها رقبای شما هستند. در هر مورد از ویژگی هایی که قبلا یادداشت کرده اید، باید سعی کنید یک قدم از رقبا جلو تر باشید.

 

ساخت پیج آشپزی

 

همچنین شما می توانید گاهی اوقات ویدیو لایو منتشر کنید و به صورت زنده برای مخاطبان آشپزی کنید. هرچه تعداد ویدیو های لایو شما بیشتر باشند، مخاطبان و بازدید کننده های شما هم بیشتر می شوند و خرید بازدید کننده لایو اینستاگرام به افزایش فالوور و موفقیت بیشتر شما می انجامد.

 

اسم برای پیج آشپزی

برای انتخاب اسم پیج آشپزی، اول از هر چیز مانند هر پیج بیزینسی یا آموزشی دیگر، باید نامی را برای برند خود انتخاب کنید که این نام می تواند اسم خودتان یا اسمی که برایتان معنا دار و مهم است باشد.

به طور کلی برای هر بیزینسی که می خواهید نام انتخاب کنید، اگر نامی غیر از نام خودتان را انتخاب می کنید بهتر است که از میان اصطلاحات مربوط به آن حرفه باشد. به عنوان مثال برای یک پیج فروش فرش، نام «ترنج» می تواند مناسب باشد. یا برای یک پیج آشپزی نام هایی مثل مطبخ، شف، مزه جات و… می توانند مناسب باشند.

 

بیو برای پیج آشپزی

بیو پیج آشپزی، مانند هر پیج دیگری اهمیت دارد. فرقی نمی کند شما پیج آشپزی دارید یا هر پیج دیگری. باید در بایو پیج خود، چند چیز را رعایت کنید:

 • معرفی خود و کارتان به گونه ای که افراد جدید آشنایی نسبی با شما پیدا کنند.
 • معرفی برتری تان نسبت به پیج های دیگر (دلیلی که به خاطر آن افراد باید شما را فالو کنند).
 • درج لینک سایت تان (اگر سایت دارید)
 • لوکیشن یا موقعیت جغرافیایی تان

سعی کنید توضیحات حدالامکان کوتاه و تلگرافی باشند چرا که تعداد کاراکتر بایو اینستاگرام محدود است.

 

پیج اینستاگرامی برای آشپزی

 

کپشن آشپزی

زمانی که شما ویدیو های آشپزی خود را آپلود می کنید، بهتر است دستور پخت را در کپشن پست ها قرار دهید. این کار باعث می شود افرادی که وقت یا حوصله دیدن ویدیو را ندارند، بتوانند از دستور آشپزی استفاده کنند. همچنین افرادی که ناشنوا هستند می توانند با خواندن کپشن، توضیحات ویدیو را متوجه شوند.

 

افزایش تعداد فالوور پیج

برای این که پیج آشپزی شما دیده شود، بهتر است از همان ابتدا به تعداد فالوور های خود اهمیت دهید. شما می توانید در شروع راه تان، با خرید فالوور برای پیج آشپزی خود، مسیر رشد را سریع تر و راحت تر طی کنید.

همچنین خرید فالوور علاوه بر این که به دیده شدن بیشتر شما کمک می کند، باعث می شود افراد راحت تر به پیج شما اعتماد کنند و در نهایت محبوبیت تان هم افزایش یابد.

فالوور ها بسته های مختلفی دارند، شما می توانید با خرید فالوور فیک یا واقعی شروع کنید. بسته به نیاز خود، تعداد فالووری که می خواهید را به راحتی سفارش دهید.

در این مقاله، به بررسی بهترین آشپز ها در اینستاگرام و معرفی پیج های آشپزی محبوب پرداختیم. اگر آشپزی برای شما هم یک هدف است و دوست دارید آشپز معروفی شوید، بهتر است همین حالا شروع کنید. با کمی تلاش می توانید مانند کسانی که نام بردیم، معروف شوید.

 

پیج آموزش آشپزی ایرانی

 

اما به اینستاگرام اکتفا نکنید و برند شخصی خود را در اپلیکیشن های مختلف نظیر کلاب هاوس گسترش دهید. افزایش و خرید فالوور کلاب هاوس هم می تواند به مخاطبان و طرفداران شما در سایر پلتفرم ها اضافه کند.

 

سوالات متداول

 • آیا برای داشتن یک پیج آشپزی، باید یک آشپز حرفه ای باشیم؟
  این کاملا بستگی به هدف شما دارد. اگر عاشق آشپزی هستید و می خواهید آشپز شوید باید ابتدا این حرفه را یاد بگیرید اما اگر صرفا می خواهید پیجی برای سرگرمی داشته باشید، می توانید آموزش ها را از جاهای مختلف پیدا کنید و در پیج خود قرار دهید.

 

 • چطور می توان یک پیج آشپزی پرمخاطب داشت؟
  امروزه تعدا پیج ها و افراد مستعدی که مورد توجه اند در هر زمینه ای افزایش یافته است. در نتیجه به طور کلی در هر زمینه ای که می خواهید معروف شوید باید چیزی به مخاطب ارائه دهید که دیگران ندارند. باید یک قدم از رقبا جلو تر باشید.

 

 • بهترین آشپز اینستاگرام ایران کیست؟
  از پیج های معروف آشپزی ایرانی می توان نواب ابراهیمی، شیوا شف، فرشته قربانی، سوزان شریعت، ندا اسلامی و… را نام برد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .