11 ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهمترین ابزارهای بازاریابی دیجیتالی است. شبکه های اجتماعی امروزه دیگر فقط برای ارتباط بین افراد استفاده نمی شود، بلکه به عنوان ابزاری برای شکل دهی و تعیین آینده کسب و کارها استفاده می شود.

امروزه دیگر بازاریابی در شبکه های اجتماعی یک علم تخصصی شده است و یکی از بهترین ابزارها برای پیشرفت و گسترش برند کسب وکار در دنیای مجازی و اینترنت تبدیل شده است.

به همین دلیل برای اینکه بتوانید راحت تر با آن کار کنید باید مجهز به ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی باشید. برای آشنایی با این ابزارها با فالوجت، معتبرترین سایت خرید فالوور همراه باشید.

ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در زندگی مردم

فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، لینکدین و توییتر دیگر به عنوان شبکه های اجتماعی ساده نمی باشند و نقش آن ها از ایجاد ارتباط ساده بین افراد فراتر رفته است. این شبکه دیگر الان به عنوان اجزای اصلی در برنامه و استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هر شرکت قرار گرفتند.

برای استفاده بهینه از بازاریابی شبکه های اجتماعی باید تکنیک ها و روش های آن را بدانید. البته خیلی سخت نیست. راه های سیاه زیادی در شبکه های اجتماعی وجود دارد که شما می توانید استفاده کنید که به قول معروف، یک شبه ره صد ساله را بروید اما باید بگوییم که در همان یک شب ممکن است آسیب زیادی به ارزش سایت یا صفحه اجتماعی شما وارد که غیر قابل جبران خواهد بود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

در این مقاله ، ما قصد داریم ۸ ابزار بازاریابی در شبکه های اجتماعی را به شما در گسترش برندتان کمک می کند معرفی کنیم. البته این ابزارها معرفی ما نمی باشد، بلکه توسط متخصصان این حوزه تایید و معرفی گردیده است.

۸ ابزار  بازاریابی در شبکه های اجتماعی

1- وب سایت کاربردی BuzzSumo: رقیبان خود را زیر نظر بگیرید

شبکه های اجتماعی یک بازار کاملا آزادی است که شما و رقبایتان به راحتی و بدون هیچگونه محدودیتی می توانید در آن برای بدست مشتریان یکسان به رقابت بپردازید.

برای اینکه بتوانید استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی، شما نیاز دارید که برنامه و استراتژی رقبای خود را به درستی بدانید. آن ها چه محتوایی پست می کنند؟ چه پاسخی از مخاطبان وکاربران خود دریافت می کنند؟ چگونه مخاطبان خود را جذب می کنند؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی

همه این سوال ها مهم هستند و البته پاسخ به آن ها مهم تر است. برای یافتن پاسخ چنین سوالاتی بهترین ابزار، ابزار BuzzSumo است. این ابزار، به شما این امکان را می دهد که بتوانید بهترین بلاگ ها و پست های مرتبط با کلمه های کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید. با استفاده از این ابزار شما به راحتی می توانید نیازهای کاربران و مخاطبان خود را بدست بیاورید در واقع یک دیدی به شما ارائه می دهد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

2- وب سایت NOD3x برای پیدا کردن مخاطب های هدف

اگر شما نتوانید ارتباط مناسبی با کاربران هدف خود بر قرار کنید، بازاریابی شبکه های اجتماعی شما غیرمفید خواهد بود. برای همین شما باید بتوانید که کاربران هدف خود را به درستی شناسایی کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنید، چون این افراد تنها کسانی هستند که می توانند به رشد کسب وکار شما کمک کنند.

NOD3x یک ابزاری است که در شناسایی دقیق کاربران هدف و ارتباط با آن ها به شما کمک بسیاری می کند.  این ابزار، یک آماری از نوع افرادی که به محتوای شما علاقه مند هستند ارائه می کند و از این رو شما خیلی راحت می توانید با تحلیل این آمار به کاربران و مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید.

یکی از مزیت هایی که در این ابزار وجود دارد و مناسب بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد، داشتن یک برنامه زمانی از آنلاین بودن افراد و بهترین موقع به اشتراک گذاری مطالب می باشد. این ابزار کمک بسیار بزرگی خواهد بود برای افزایش فالوور فعال اینستاگرام!

بازاریابی شبکه های اجتماعی

3- برنامه Social Clout برای تعیین بهترین استراتژی

برای متوجه شدن نتیجه بازاریابی شبکه های اجتماعی خود، باید به تعداد لایک ها، کامنت ها و ورودی های از آن ها دقت کنید. اما در واقع خیلی نمی توان به تعداد لایک ها و کامنت ها اعتماد کرد، حتی ممکن است که تعداد لایک ها بالا باشد اما باز هم تاثیری در فروش نداشته باشد. برای همین باید به دنبال بهترین زمان پاسخدهی در هر پستی باشید که منتشر می کنید.

Social clout ابزاری که به شما در ایجاد استراتژی تولید محتوا و زمان بندی پست گذاری مطلب در شبکه ها کمک می کند. در واقع بهترین زمان پست گذاری مطالب در شبکه ها را به شما نشان می دهد.

بازاریابی شبکه اجتماعی

4- برنامه Canva فراتر از یک طراح حرفه ای

عکس ها محتواها را جذاب تر می کنند. این یک مساله ثابت شده است و هیچ شکی در آن نیست. محصولاتی که با محتوای های جذاب با عکس و انیمیشن های مختلف معرفی می گردد، بیشتر از محتوا ها و محصولات فقط با متن خالی به فروش می روند و درسئو سایت تاثیر بیشتری دارد.

این ابزار برای افرادی که آشنایی خیلی کمی با طراحی گرافیک دارند، مفید است و با آن می توانند عکس و انیمیشن های حرفه ای بسازند. هر چه شما از عکس و انیمیشن های مرتبط بیشتری استفاده کنید، بازاریابی شبکه های اجتماعی شما قوی تر و بهتر انجام می شود و ببینید چگونه می تواند موجب افزایش لایک اینستاگرام شما شود!

بازاریابی شبکه اجتماعی

5- برنامه Feedly برای RSS پیج

این ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که پست ها و محتواهایی را که در سایت های دیگر می پسندید و و قصد قرار دادن در سایت خود را دارید، سازماندهی کنید. چیزی که شما نیاز دارید، ایجاد یک RSS برای صفحاتی است که شما به مطالب آن علاقه مند هستید و این ابزار براساس تنظیماتی که شما برای انتشار محتوا انجام داده اید، محتواهای بدست آمده را تنظیم می کند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

6- برنامه Mulpix هر چیزی که به دنبال ش هستید را پیدا می کند!

جستجو کردن افراد وعکس ها در اینستاگرام خیلی آسان نیست. Mulpix یک موتور جستجو برای اینستاگرام  که به شما امکان یافتن عکس ها، ویدئو ها و افراد را براساس تگ، کامنت یا توضیحات، به شما می دهد. Mulpix یک ابزار رایگان است که براساس موقعیت جغرافیایی شما تمام مواردی را به دنبال آن هستید، نشان می دهد. اساس جستجوی آن ها براساس تگ، نام و کامنت ها می باشد ویکی از بهترین ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی معرفی شده است.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

7- اپلیکشن ویرایش عکس VSCO

یکی از اپلیکشن های پر طرفدار ویرایش عکس VSCO می باشد. حتما شما هم از قابلیت و اهمیت بالای عکس ها در رسانه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام آگاه هستید. عکس ها نقش زیادی در افزایش فالوور، جذب مخاطب و تحریک آن ها برای خرید و هم چنین افزایش اعتماد آن ها به پیج شما بازی می کنند. پس داشتن عکس هایی که به صورت حرفه ای ویرایش شده اند می تواند بهره وری پیج شما را تا حد زیادی بالا ببرد.

VSCOیک اپلیکیشن رایگان است اما برای دسترسی به امکانات بیش تر آن باید هزینه پرداخت کنید. این اپلیکیشن هم برای اندروید و هم برای IOS در دسترش است. بیش از 190 میلیون عکس در اینستاگرام برای ویرایش عکس های خود از این اپلیکیشن استفاده کرده اند و در هشتگ های خود عبارت VSCO را به کار برده اند. بد نیست شما نیز برای آشنایی با توانایی و امکانات این اپلیکیشن سری به اینستاگرام بزنید و از آن ها برای درست کردن عکس های حرفه ای خود ایده بگیرید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

8- اپلیکیشن Layout from Instagram برای ایجاد عکس های لایه ای

گاهی شما نیاز دارید برای اینکه بتوانید منظور خود را راحت تر انتقال دهید به جای انتشار چندین عکس از یک عکس چندتایی استفاده کنید. اگر به نرم افزارهای جانبی کامپیوتری مثل فوتوشاپ و پاور پونت مسلط نباشید انجام این کار برای شما سخت و شاید ناممکن نیز برسد.

اپلیکیشن Layout from instagram نرم افزار کاربردی است که این نیاز شما را برطرف می کند. این اپلیکیشن کاملا رایگان است و مکملی برای خود برنامه اینستاگرام به شمار می رود. با کمک این برنامه می تواند 9 عکس را در کنار هم بگذارید و ویرایش کنید. یک پست جذاب و هیجان انگیز برای پیج شما!

شما می توانید با کمک این برنامه کاربردی عکس های خود را در قاب ها و اندازه های مختلف گذاشته و آن را تغییر بدهید. علاوه بر این می توانید عکس ها را هم به طور زنده و در لحظه بگیرید و هم اینکه از عکس های قبلی خود در گالری استفاده کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

9- اپلیکیشن ویرایش فیلم و ویدیو Inshot

این برنامه یک اپلیکیشن کاربردی و حرفه ای برای ویرایش عکس و فیلم های شما می باشد. با کمک این برنامه ویدیوهای عالی و حرفه ای بسازید و آن ها را در اینستاگرام بارگذاری کنید. با کمک inshot می توانید سایز تصاویر خود را بر اساس استانداردهای اینستاگرام تغییر دهید؛ افکت های بسیار زیبا و جذاب بر روی تصاویر و ویدیو خود قرا دهید؛ بر روی فیلم های خود صدا گذاری کنید یا حتی سرعت فیلم های خود را بنابر نیازتان تغییر دهید.

این اپلیکیشن کاربردی به تنهایی نیاز شما را به چندین اپلیکیشن مختلف برطرف و کارتان را ساده تر می کند. این اپلیکیشن بر روی اندروید و iosبه طور رایگان قابل دسترسی است. در صورتی که نیاز به امکانات بیشتر نیز داشته باشید می توانید از نسخه غیر رایگان آن بهره ببرید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

10- یک اپلیکیشن آنالیزی Command Instagram Analytics

یکی از بهترین اپلیکیشن هایی که می تواند برای آنالیز پیج اینستاگرام خود از آن استفاده کنید برنامه Command Instagram Analytics است. این برنامه به شما نمودارهای بسایر خوبی از فعالیت کاربران در روزها و ساعت های مختلف می دهد. هم چنین این برنامه به شما هشتگ هایی را پیشنهاد می کند که به کمک آن می تواند بازدید و ویو پست خود را بالا ببرید.

علاوه بر تمامی این امکانات، برنامه Command Instagram Analytics لیستی از اینفلوئنسرهای معروف در حوزه کاری تان را به شما پیشنهاد می دهد تا با کمک اینلوئنسر مارکیتینگ تعامل پیج خود را بالا ببرید و افزایش فالوور داشته باشید. این اپلیکشین برای سیستم عامل IOS در دسترس می باشد.

بازاریابی شبکه اجتماعی

11- ربات اینستاگرام followjet

همه تلاش های شما زمانی به ثمر می نشیند که موفق به افزایش فالوور اینستاگرام پیج خود شوید.معرفی پیج اینستاگرام به سایرین یکی دیگر از راهکارهای لازم برای بازاریابی از طریق اینستاگرام است. البته اینکار با خرید فالوور های جعلی کاملاً متفاوت است. در این روش ربات اینستاگرام فالوجت روزانه اکانت شما را به افراد زیادی معرفی می کند. بنابراین در صورت خرید x فالوور، بات تا دریافت x فالوور به تبلیغات ادامه می دهد.

منبع:برگرفته از سئوکار

۴ دیدگاه دربارهٔ «11 ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .