۴ روش برای نظرسنجی در اینستاگرام

اگر به دنبال تعامل با مخاطبان خود و جلب‌ توجه آن ها هستید، قابلیت نظرسنجی‌ در اینستاگرام راهی عالی برای بالا بردن نرخ تعامل پیج شماست. نظرسنجی‌ های استوری اینستاگرام نه‌ تنها توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کنند، بلکه فرصتی را برای شنیدن مستقیم نظرات دنبال‌ کنندگان شما ایجاد خواهند کرد. با استفاده از نظر سنجی می توانید نرخ تعامل و اینگیجمنت پیج خود را افزایش دهید اما اکنون که با مزایای نظر سنجی آشنا شدید بد نیست در مورد روش های نظر سنجی نیز اطلاعات خود را تکمیل کنید. در این مطلب به بیان ۴ روش برای نظرسنجی در اینستاگرام می پردازیم.

نظرسنجی در اینستاگرام

نظرسنجی های اینستاگرام برچسب های تعاملی هستند که می‌ توانید از آن ها در استوری‌ های اینستاگرام خود برای پرسیدن سؤالات دو یا چند گزینه ای استفاده کنید. پس از اشتراک‌ گذاری نظرسنجی، فالوور های شما رای می‌دهند و می‌ توانید نتایج را مشاهده کنید.

 

جدا از تجزیه‌ و تحلیل آراء، همچنین می‌ توانید همه کسانی را که رای داده‌اند و گزینه‌ ای را انتخاب کرده‌اند، مشاهده کنید. اما درست مانند هر استوری دیگری، استوری‌ های نظرسنجی و نتایج آن نیز پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند.

 

برای اشتراک گذاری نتایج نظر سنجی poll می توانید بعد از انتشار نظر سنجی وارد استوری مورد نظر شده و صفحه را به بالا بکشید در صفحه باز شده گزینه share results‌ را انتخاب کنید.
با روش شما می توانید نتیجه نظر سنجی را با تمام مخاطبان یا مخاطبان مورد نظر خود به اشتراک بگذارید.

 

نظرسنجی در اینستاگرام

نظر سنجی یکی از بهترین راهکارها برای بالا بردن نرخ تعامل مخاطبانتان با پیج شماست.

یکی از روش های افزایش تعامل در پیج اینستاگرام، خرید بازدید لایو است که می تواند  در افزایش نرخ اینگیجمنت پیج بسیار موثر باشد.

مزایای استفاده از نظرسنجی در اینستاگرام

یادگیری نحوه استفاده از نظرسنجی‌ در اینستاگرام می‌تواند برای هرکسی که به دنبال جذب فالوور در اینستاگرام است مفید باشد. این ابزار یکی از بهترین ابزارها برای ایجاد تعامل است، اما این تنها مزیت آن نیست. به‌ هرحال، تمام ویژگی‌ های اینستاگرام می‌توانند به‌ نوعی به شما در ایجاد تعامل کمک کنند.

 

زمانی که مخاطبان به نظرسنجی های شما پاسخ می دهند، از نظر اینستاگرام نوعی تعامل محسوب می شود و نرخ اینگیجمنت پیج تان افزایش می یابد و پیج تان بیشتر دیده می شود.

توجه داشته باشید برای افزایش نرخ اینگیجمنت خود و ورود به اکسپلور در کنار خرید فالوور حتما اقدام به خرید لایک، کامنت و … کنید تا زمینه را برای ورود به اکسپلور فراهم کنید و اعتبار پیج خود را افزایش دهید.

همچنین، نظرسنجی‌ ها روش های خوبی برای آزمایش دانش فالوور های شما هستند. برای مثال، اگر با آموزش آنلاین کار می‌کنید – مانند ارائه دوره‌ هایی برای کسانی که نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند – می‌توانید برخی از نظرسنجی‌های استراتژیک را برای کشف سطح متوسط ​​درک فالوور های خود ایجاد کنید. با این کار به‌ طور کلی کمی بیشتر با مخاطبان خود آشنا می‌ شوید.

 

مزایای نظرسنجی در اینستا

 

آموزش انجام نظرسنجی در اینستاگرام

یکی از ابزار های نظرسنجی در اینستاگرام، استفاده از برچسب های موجود در استوری است. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. اینستاگرام را باز کرده و صفحه را به سمت راست بکشید تا استوری اینستاگرام باز شود.
 2. عکس یا فیلم موردنظر را انتخاب کنید.
 3. روی آیکن برچسب در بالا کلیک کنید.
 4. یکی از برچسب های نظرسنجی را انتخاب کنید.
 5. اکنون سوال مورد نظرتان و گزینه های مناسب آن را مشخص کنید و گزینه Done را لمس کنید.
 6. برای مشاهده نتایج، باید استوری‌های خود را تماشا کنید. پایین صفحه استوری را به سمت بالا بکشید تا ببینید چه کسانی چه پاسخی داده‌اند.

 

روش های نظرسنجی در اینستاگرام

نظرسنجی در اینستاگرام انواع مختلفی دارد و هرکدام از آنها برای هدف خاصی مناسب هستند و کارایی خاصی دارند. شما باید بدانید چه زمانی از آن ها استفاده کنید. در ادامه هر کدام از این روش ها را برای شما توضیح خواهم داد.

 

برای مطالعه بیشتر می توانید ایده های نظرسنجی در استوری اینستاگرام را بخوانید.

 

روش ۱: نظرسنجی کلاسیک دوگزینه‌ای (Poll)

در این نوع نظرسنجی در اینستاگرام مخاطبان باید بین دو گزینه یکی را انتخاب کنند، مانند «شکلات یا وانیل»، «سگ یا گربه»، «تابستان یا پاییز»، «استقلال یا پرسپولیس» و… همچنین می‌توانید از این نوع نظرسنجی با یک سؤال بله یا خیر ساده استفاده کنید مثلا: آیا به دوچرخه سواری علاقه دارید؟ بله/خیر

در این نوع نظرسنجی در اینستاگرام، پاسخ درست وجود ندارد و شما فقط می خواهید ببینید هر گزینه چقدر طرفدار دارد.

نظرسنجی دو گزینه ای

روش۲: استفاده از برچسب سؤال (Quiz)

نظرسنجی با برچسب سؤال اینستاگرام، این امکان را به شما می دهد که سوالی چند گزینه ای برای مخاطبان به اشتراک بگذارید. در این نوع نظر سنجی شما تا چهار گزینه می توانید برای پاسخ سوال در نظر بگیرید. برخلاف نظرسنجی دو گزینه ای، این نوع از نظرسنجی دارای پاسخ صحیح است. یعنی شما می توانید در صورت تمایل، یکی از گزینه ها را به عنوان پاسخ صحیح در نظر بگیرید.

 

پاسخ های مخاطبان، در این نظرسنجی ها برای بقیه کاربران ناشناس خواهد ماند و فقط ادمین پیج می تواند ببیند که چه کسی چه گزینه ای را انتخاب کرده است. در این نوع نظرسنجی، شما می توانید علاوه بر پرسیدن نظر مخاطبان، گاهی اوقات درمورد مطالب گفته شده در صفحه تان از آن ها آزمون بگیرید.

استفاده از برچسب سوال در نظر سنجی

روش ۳: نظرسنجی ایموجی اسلایدر

یک راه سرگرم‌کننده برای نظرسنجی در استوری اینستاگرام، استفاده از برچسب‌ های کشویی ایموجی است. با سؤالی شروع کنید که رای‌ دهندگان می‌ توانند در مقیاس کشویی به آن پاسخ دهند، مانند «چقدر پیتزا دوست دارید؟». سپس، کاربران می‌توانند از برچسب ایموجی اسلایدر برای نشان‌ دادن احساس خود در مورد سؤال یا محتوایی که تبلیغ می‌کنید استفاده کنند.

ایموجی اسلایدر در استوری

روش ۴: نظرسنجی اینستاگرام با روش‌ غیر از استوری

علاوه بر استوری در دایرکت اینستاگرام نیز می‌توانید نظرسنجی کنید. دایرکت اینستاگرام پیام‌ های خصوصی هستند که از فالوور هایتان دریافت می‌ کنید و از طریق آن به فالوور ها پیام می‌فرستید. شما می‌توانید مستقیماً با افراد یا گروه‌ ها تبادل پیام داشته باشید.

 

در برنامه اینستاگرام، با انتخاب دکمه پیام‌ ها (که شبیه هواپیمای کاغذی است) در گوشه سمت راست ‌بالای صفحه اصلی، به صندوق ورودی پیام مستقیم خود دسترسی پیدا کنید. برای شروع پیام جدید، آیکون مداد را در گوشه سمت راست بالا انتخاب کنید و مخاطب خود را انتخاب کنید.

 

یک روش سریع‌ تر برای ارسال نظرسنجی از طریق دایرکت این است که نماد دوربین را در کنار هر پیام موجود در صندوق ورودی خود انتخاب کنید. یک عکس بگیرید یا فیلم ضبط کنید. با فیلتر، برچسب‌ها، ویرایش‌ها یا هر چیز دیگری که دوست دارید پیام یا عکس خود را به‌ نحوی‌ که می‌خواهید سفارشی کنید.

 

از این طریق شما می توانید نظرسنجی مدنظر خود را به جای انتشار در استوری، به دایرکت مخاطبان تان ارسال کنید.

 

نظرسنجی در دایرکت اینستا

 

چه موقع از نظرسنجی‌ های استوری یا نظرسنجی‌ های دایرکت استفاده کنید؟

به طور کلی در اینستاگرام دو بستر برای ارائه نظر وجود دارد اما از کدام یک باید استفاده کنید؟ در موارد زیر از نظرسنجی در استوری استفاده کنید:

 • شما طرفداران زیادی دارید که می‌خواهید آنها را حفظ کنید.
 • می خواهید یک سوال کلی بپرسید.
 • می خواهید تعامل و اینگیجمنت را افزایش دهید.

از نظرسنجی‌های دایرکت در موارد زیر استفاده کنید:

 • شما می‌خواهید اطلاعات را از گروهی از دوستان جمع‌ آوری کنید نه گروه بزرگی از غریبه‌ ها.
 • سؤال شما خاص است و فقط در مورد افراد خاصی صدق می‌کند.
 • می خواهید حس صمیمیت بیشتری به مخاطب بدهید.

 

کلام آخر

در این مطلب به معرفی روش های مختلف برای انجام نظرسنجی در اینستاگرام پرداختیم. شما می توانید در کنار نظر سنجی و تولید محتوای جذاب با استفاده از خرید فالوور فیک و واقعی اقدام به افزایش فالوور و در نتیجه افزایش تعامل پیج خود کنید. اگر مطالب ارائه شده برای شما مفید بود، آن را با دوستان تان هم به اشتراک بگذارید و به ما بگویید شما از کدامیک از روش های فوق برای نظر سنجی استفاده می کنید؟

 

سوالات مرتبط

 • چه گزینه هایی برای نظر سنجی در اینستاگرام وجود دارد؟
  نظرسنجی با برچسب سؤال، نظرسنجی با برچسب مسابقه، نظرسنجی ایموجی اسلایدر و نظرسنجی کلاسیک دوگزینه‌ای.
 • نتایج نظرسنجی در اینستاگرام را چگونه می‌توان دید؟
  برای مشاهده نتایج نظرسنجی خود، انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا لیست بینندگان آن قسمت از داستان شما باز شود و پاسخ آن‌ها را ببینید.
 • آیا نظرسنجی در اعتبار پیج من تاثیر می گذارد؟
  بله، طراحی نظرسنجی و دریافت واکنش از فالوورها رنکینگ پیج شما را بالا می‌برد.

۲ دیدگاه دربارهٔ «۴ روش برای نظرسنجی در اینستاگرام»

 1. با عرض سلام خدمت شما:
  به عنوان یک ایرانی که دغدغه این را دارم که فضای اینستاگرام بسیار ناپسند است چرا برای فیلتر کردن ان کاری انجام نمی شود .جوان های ما با وعده های دروغ دارند به فساد جنسی و اخلاقی کشیده می شوند

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی
   بسیاری از افراد از همین ابزار برای کسب درامد استفاده می کنند و اینستاگرام مثل یک چاقو هست که یکی برای درمان یکی برای قتل استفاده می کنه و این بستگی به تربیت و طرز فکر افراد داره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .