Menu
شبکه های اجتماعی - فالوجت

شبکه های اجتماعی فرصتی برای فعالیت تجاری (2)

در قسمت قبل این سوال مطرح شد که کدام شبکه اجتماعی برای فعالیت سازمان و شرکت مناسب تر است؟ در قسمت اول از این مقاله سه شبکه اجتماعی توییتر، فیس بوک و گوگل پلاس بررسی شد و در ادامه 4 شبکه دیگر از شبکه های اجتماعی بررسی می شوند.

شبکه های اجتماعی فرصتی برای فعالیت تجاری (1)

کدام شبکه های اجتماعی برای فعالیت مناسب‌ترند؟

 پینترست

این شبکه اجتماعی از سال 2008 فعال بوده ولی به تازگی در لیست شبکه های محبوب جا گرفته و این روزها طرفداران زیادی را جذب کرده است. می توان گفت پینترست مکان بسیار مناسبی برای محتواهای تصویری است. گاهی اوقات شما می توانید از طریق تصویر و محتواهای تصویری مخاطبان بیشتری را جذب کنید. و یا گاهی تصاویر تأثیر بیشتری نسبت به محتواهای متنی دارند. بنابراین اگر به فکر اشتراک گذاری محتواهای تصویری خود هستید به خوبی می توانید روی پینترست حساب کنید.

لینکدین

لینکدین شبکه بسیار مناسبی برای افزایش نرخ تبدیل است. لینکدین مناسب ترین شبکه برای شرکت هایی که فعالیت B2B دارند، می باشد. چرا که اکثر کاربران فعال در این شبکه اجتماعی، کسانی هستند که در بخش خاصی از تجارت، تخصص ویژه ای دارند. بنابراین با به اشتراک گذاشتن محتواهای مفید می توانید مشتریان خاصی برای خود جذب کنید.

محتواهایی مناسب جهت شرکت ها و مسائلی که می دانید سازمان ها به دنبال آن هستند تولید کنید و منتشر کنید. به عنوان مثال موضوعاتی همچون راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی و حقوقی می تواند در این زمینه مفید باشد. حتی میتوانید گزارشی از فعالیت های تجاری شرکت خود منتشر کنید.

یوتیوب

وجه تمایز یوتیوب با سایر شبکه های اجتماعی، نوع  محتوای این شبکه می باشد. بهترین روش برای جذب مشتری، فایل های ویدئویی می باشد. به همین دلیل است که این روزها شرکت های زیادی برای تولید محتوا به سراغ ویدئو می روند. شما هم می توانید فایل های ویدئویی تولید کرده و در یوتیوب منتشر کنید. به خاطر داشته باشید که یوتیوب مربوط به گوگل است و بنابراین فرصت خوبی برای دیده شدن در اختیار خواهید داشت. فایل ویدئویی شما می تواند شامل اخبار مهم شرکت، مطالب آموزشی و یا سرگرمی باشد.

اینستاگرام

شبکه های اجتماعی - اینستاگرام - فالوجت

همان گونه که می دانید قابلیت های تصویری خوبی در اینستاگرام وجود دارد که شاید همین ویژگی این شبکه را برای کاربران جذاب کرده است. این شبکه متعلق به فیس بوک بوده و از لحاظ نحوه عملیات شبیه به تویییر می باشد.

به این آمار دقت کنید: اینستاگرام روزانه 300 میلیون نفر و در ماه 500 میلیون نفر کاربر دارد.

همین جاست که خرده فروشان علاقه بسیار زیادی به اینستاگرام نشان می دهند. در حال حاضر از میان 200 هزار آگهی دهنده اینستاگرام، بخش وسیعی را کسب و کارهای کوچک و متوسط تشکیل می دهند که احتمالاً بیشتر هم در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت دارند.

از آنجایی که مردم این روزها علاقه زیادی به دریافت اطلاعات از طریق تصاویر دارند، اینستاگرام اهمیت زیادی دارد.

منبع: seomozفرصت امروز

فالو جت: برنامه افزایش فالوور به شکل واقعی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *