بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام (قسمت دوم) (آپدیت سال 2023)

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام:

در مقاله گذشته، درباره گام‌ها و ترفند‌های بازاریابی برای برندسازی در اینستاگرام صحبت کردیم. اگر به خاطر داشته باشید در مقاله بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام (قسمت اول) راه های افزایش فالوور در اینستاگرام را نیز توضیح داده ایم.

به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم ادامه ترفندها و گام نهایی برای برندسازی را توضیح دهیم. پس اگر بازاریابی و برند‌سازی در اینستاگرام (قسمت اول) را خوانده اید، این مقاله را هم از دست ندهید :

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام

از تمام ابزارهای ارائه شده توسط اینستاگرام استفاده کنید

از زمان تولد اینستاگرام در سال 2010 تاکنون، همچنان این پلتفرم قوی با سرعت بالایی در حال رشد و تعییرات است. ( البته باید بگویم که سرعت به روز رسانی اینستاگرام به پای سرعت به روز رسانی الگوریتم های گوگل نمی رسد.)

در ادامه باید بیان کنم که کارهای زیادی را می توانید در اینستاگرام انجام دهید مانند:

  • زیباتر کردن عکس ها با فیلترهای موجود در اینستاگرام
  • ابزار آنالیز و تحلیل داده

در این لیست ما برخی از ابزارهای مورد علاقه اینستاگرام را آنالیز کرده ایم:

تلاش کنید با همه فیلترها، جلوه های ویژه و ابزارهای ویرایش اینستاگرام آشنا شوید. از تیم خلاقیت برای کمک به دستکاری عکس ها استفاده کنید تا از نظر بصری جذاب ترین نتیجه را کسب کنید. من شخصاً دوست دارم ویرایش دستی پست های خود، افزایش اشباع و کنتراست و گاهی اوقات استفاده از tilt shift برای ایجاد پس زمینه مبهم را انتخاب کنم. اگر یک نفر هستید و در ویرایش عکس مهارت ندارید، از دیگران کمک بخواهید.

برخی از محبوب ترین فیلترها عبارتند از Low-Fi، Valencia و X-Pro II.

اینستاگرام دارای مجموعه ای از ابزارهای تجاری، برای کمک به مشاغل است. صاحبین مشاغل می توانند با این ابزارها درک بهتری از عملکرد حساب خود داشته باشند. ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام شامل اطلاعات آماری حساب مانند تعداد نمایش، میزان دسترسی، بازدید از نمایه، کلیک برروی وب سایت، کلیک تماس و کلیک ایمیل می باشد – این ویژگی ها برای همه نمایه های کسب و کار در دسترس است، چه آن هایی که برای تبلیغات هزینه می کنند، چه آن هایی که تبلیغ نمی کنند.

 اینستاگرامرها همچنین می توانند از پایه نیز اطلاعات جامع تری کسب کنند، تجزیه بر اساس جنسیت، دامنه سنی، مکان های برتر و روزها و زمان های هفته که پیروان شما بیشتر فعال هستند در این ابزارها تعیین شده است.

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام

تجزیه و تحلیل اینستاگرام

همچنین می توانید با کلیک بر روی “مشاهده اطلاعات آماری” در زیر عکس یا فیلم، اطلاعات دقیق بیشتری در مورد یک پست خاص بدست آورید. اطلاعات این قسمت شامل تعداد پسندیدن ها، نمایش ها، دسترسی، جذابیت، نظرات و ذخیره ها می باشد.

دست آخر، مانند اینستا هوشمند باشید. اینستاگرام جوان، داغ و سریع است و با موفقیت هایی که تبلیغ کنندگان تاکنون دیده اند هرگز آن را رها نخواهند کرد. این پلتفرم تنها قصد دارد تا از طریق کسب و کار به مسیر رشد ادامه دهد، زیرا  اینستاگرام هم به این ترتیب درآمد کسب خواهد کرد.

 اینستاگرام قبلاً کارهای زیادی را برای پشتیبانی از مشاغل موجود در این پلتفرم انجام داده است که بخش کاملی از سایت خود را به صاحبان مشاغل و بازاریابان اختصاص داده است.

از دیگران الهام بگیرید

“ایده های شرکت های دیگران را بدزدید”: این توصیه من به شماست.

وقتی صحبت از اینستاگران می شود باید بدانید که پای نبوغ و خلاقیت در میان است. بسیاری از برندهای بزرگ و باور نکردنی در این پلتفرم هستند، که شما باید آن ها را دنبال کنید. دیجی کالا، اسنپ، تپسی و برندهایی که با شغل شما مرتبط هستند را پیگیری کنید.

برای درک بهتر این موضوع تصور کنید وارد یک جاده الهام بخش شده اید که بدون هیچ هزینه ای آرامش را به شما تزریق کند. پس بدانید بهترین استراتژی در اینستاگرام، ایده گرفتن از دیگر برندهاست.

جدا از تقلید دیگر شرکت، طرفداران خود را نیز تقلید کنید. طبق گفته Fast Company’s Rachel Gillet ، “در سال 2011  چوبانی کشف کرد که، قبل از پیوستن به اینستاگرام، طرفدارانش عکس هایی از معجونات ماهرانه او را به نام ماست یونانی به اشتراک می گذاشته اند. طرفداران Chobani از هشتگ هایی مانند #creationaday و #chobani برای نمایش ماست به عنوان یک ماده اصلی استفاده می کردند، بنابراین چوبانی به این نتیجه رسید که بهتر است از خلاقیت طرفداران خود پیروی کند.

تجربیات زیبا مربوط به برند را به نمایش بگذارید

 به فالوورها نشان دهید که شرکت شما چگونه دنیا را می بیند و به واسطه  آن اهداف شرکت را برای مردم معنی دار کنید.” عکاس نیستی؟ همه ما نمی توانیم، آنی لیبوویتس باشیم. در عوض یک کمپین هشتگ شروع کنید و عکس هایی را که طرفدارانتان ضبط می کنند را با هشتگ های خاص ارسال کنید. ما غالباً در شرکت خود یک غروب آفتاب عالی می بینیم – این یک برد آسان دیگر برای یک حساب کاربری عالی در اینستاگرام است.

برای رشد در اینستاگرام با دیگران تعامل کنید

تاکنون درباره تبلیغ در اینستاگرام، ارسال تصاویر جذاب و استفاده از هشتگ های مناسب صحبت های زیادی کرده ام، اما نکته مهم دیگری که باید به آن پرداخته شود، تعامل با فالوورها و افرادیست که شما را دنبال می کنند.

اگر محتوای شایسته ای را دنبال می کنید، حتما آن ها را لایک کنید، نظر بدهید و دنبال کنید. تیم سای کو کو مدیر عامل TINT می نویسد: “اگر انتظار دارید که افراد با پست های شما درگیر شوند، باید بدانید که آن ها نیز همین انتظار را دارند.” “هرچه فعالیت بیشتری داشته باشید، نام کاربری / حساب کاربری شما بیشتر در معرض دید برندها و فالوور برندها قرار می گیرد.” بنابراین هشتگ های محبوب را جستجو کرده و آن ها را دوست داشته باشید! برای اعتبار دادن به اصل وجودی خود، درباره پست های افراد نظر بدهید؛ نظر دهی رایگان است، اما بازدهی بالایی را به ارمغان می آورد.

هشدار یا Notifications  حساب هایی را که هدف قرار داده اید روشن کنید تا به محض اشتراک گذاری پست جدید آن را به شما اطلاع دهد. این هشدار کمک می کند بلافاصله تعامل را آغاز کنید!

با استفاده از Stories نگاهی به درون خود و دنبال کنندگان بیاندازید

همانطور که در ابتدای پست گفتم: نیمی از کاربران فعال اینستاگرامی هر روز با استوری ها درگیر می شوند.

علاوه بر این، یک مطالعه در ژانویه 2019 در فیس بوک نشان داد که 66 درصد از کاربران اینستاگرام فکر می کنند که اینستاگرام یک بستر مناسب، برای تعامل بین مصرف کنندگان و برندها است.

نتیجه گیری: شما می توانید از Instagram Stories استفاده کنید تا به فالوورهای خود دیدی سرگرم کننده بدهید و در پشت صحنه از نحوه فعالیت و برند با آن ها صحبت کنید.

instagram-marketing-behind-بازاریابی در پشت صحنه استوری ها

استوری یک نمونه بارز از وضعیتی است که در آن برای رسیدن به هدف، تفکر مصرف کنندگان را مطابق با استراتژی بازاریابی روشن می کنید.

مراحل ساخت محصول را به اشتراک بگذارید

ایده‌ای فوق العاده بکر و ناب برای فروشگاه های اینترنتی در اینستاگرام وجود دارد. شما می‌توانید با به نمایش گذاشتن فرایند تولید محصول خود، طرفداران زیادی را جذب کنید و مصرف کنندگان را از این طریق به نفع خود تحریک کنید.

زیرا مردم عاشق دیدن مراحل ساخت یک محصول از ابتدا تا پایان هستند و این کار باعث ایجاد حس اعتماد در افراد نسبت به کسب و کار شما می شود و اینستاگرام یک ابزاری کامل و عالی برای این منظور است.

این ایده برای اکثر کسب و کار ها جواب می‌دهد و می‌توانند از آن استفاده کنند و حتی باعث افزایش فالوور , افزایش لایک اینستاگرام هم خواهد شد.

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام (قسمت دوم)

از فعالیت های پشت صحنه و محیط کار نیز عکس بگذارید

شما می توانید علاوه بر اینکه به مشتریان چگونگی ساخت محصولات خود را نشان دهید ، از طریق دادن عکس هایی از پشت صحنه ی شرکت تان در مشتریان خود حس اعتماد ایجاد کنید.

بازدید کننده ها و فالوور ها علاقه دارند ببینند عملکرد یک واحد چگونه است و چه کسی پشت نام تجاری قرار دارد.این کار هم چنین به خریداران نشان می دهد که ربات ها کار آن ها را انجام نمی دهند بلکه مردم واقعی پشت سفارشات آن ها هستند و آنها را دریافت می کنند.

به کامنت های هواداران و فالوور های خود پاسخ دهید و با آن ها تعامل داشته باشید

اینستاگرام توانسته است میلیون ها کاربر را به طرف خود جذب کند که این تعداد روزانه افزایش می یابد. شما می توانید از طریق برقراری ارتباط با طرفداران خود تعامل بیشتر با کاربران خود داشته باشید و از طریق بخش نظرات و از طریق پاسخ به سوالات یا پست های تشویق کننده جنب و جوش داشته باشید و این ارتباط را قوی‌تر کنید. فراموش نکنید هر پست شما در اینستاگرام پتانسیل لازم برای برندسازی، تشویق افراد و افزایش ترافیک به وب سایت شما را دارند.

تشویق به اشتراک گذاری افراد

مردم عاشق صحبت کردن درباره ی خودشان و به اشتراک گذاشتن تجربیاتشان هستند بنابراین شما می توانید از این موضوع در پست های اینستاگرام بیشترین بهره را ببرید.  هدف شما از ساختن اینستاگرام بدست آوردن افراد زیادی برای آشنایی و دیده شدن کسب  و کار شما و در نهایت دیدن پست های شما برای ترغیب شدن برای ورود به  وب سایت و افزایش بازدید و فروش شما می باشد.

افزایش فالوور اینستاگرام

شما با ارسال پست های جذاب و عکس های باکیفیت به صورت روزانه و مستمر می توانید برندسازی کرده و به طور خودکار بازدید کنندگان را به صفحه خود بکشانید و آن ها را جذب پیج خود کنید.

این حالت ممکن است کمی زمان ببرد که به وجود می آید اما اگر شما در ابتدای راه هستید و می خواهید افراد حداقل یکبار پیج شما را ببینند و بعد در صورت تمایل آن را فالوو کنند، نیاز دارید که خرید فالوور واقعی اینستاگرام این کار را انجام دهید.

بنابراین شما باید از جایی این کار را انجام دهید، که مطمئن باشید فالوور های مرتبط با کسب و کار شما را به سمت صفحه شما جذب می کنند. خرید فالوور ایرانی اینستاگرام اگر مطمئن باشد و کاربران واقعی و نه فیک را به صورت هدفمند به پیج شما بکشاند، باعث افزایش فالوور واقعی اینستاگرام‌، افزایش فروش، افزایش لایک و افزایش کامنت صفحه شما در اینستاگرام خواهد شد.

کلام آخر

با توجه به میزان اعتمادی که از خوانندگان، بینندگان و شرکت کنندگان جلب کرده ایم، به این نتیجه رسیده ایم که که بسیاری از آن ها علاقه دارند تا کمی بیشتر درباره بازاریابی در اینستاگرام و راه های افزایش فالوور بدانند. به همین دلیل ما تلاش کردیم تا در دو مقاله (بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام) نحوه برندسازی در اینستاگرام را برای شما توضیح بدهیم.

نکات توصیه شده در دو مقاله ذکر شده را حتما اجرا کنید و برند سازی را از همین حالا آغاز کنید؛ بنابراین گوشی های هوشمند خود را از جیب در بیاورید و عکاسی و فیلمبرداری را شروع کنید.

من کنجکاوم بدانم آیا تا به حال اینستاگرام را برای بازاریابی مشاغل خود امتحان کرده اید؟

آیا تا به حال پیج اینستاگرام خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده اید؟

اگر چنین است، به نظر شما چه مواردی بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد؟

تجربیات خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .