آموزش افزایش فالوور واقعی رایگان (کاملا تضمینی)

از آنجا که جذب فالوور رایگان، دغدغه بسیاری از افرادی است که در اینستاگرام فعالیت می کنند، تصمیم گرفتم در این مقاله روش های افزایش فالوور واقعی رایگان را به شما آموزش دهم تا بتوانید درآمد خود را از طریق اینستاگرام بالا ببرید. اگر کنجکاو هستید که این روش ها را بدانید، تا پایان با من همراه باشید.

موفقیت در اینستاگرام در حوزه های مختلف تجاری، تبلیغاتی و یا شخصی امروزه به یک هدف بزرگ تبدیل شده است و افزایش فالوور واقعی رایگان و یا غیر رایگان از مهم ترین نیازهای این موفقیت است. اگر شما بهترین محتوا را هم تولید کنید، اما فالوورهای زیادی نداشته باشید که آن را ببینند، درواقع بازدهی لازم را نخواهید داشت.

امروزه تعداد زیادی از رقبای شما در هر حوزه در اینستاگرام با استفاده از ترفند های مختلف به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام خود و درآمدزایی از اینستاگرام هستند. شما هم اگر برای موفقیت در اینستاگرام هنوز دست به کار نشده اید، باید فورا اقدام کنید. اگر هم دست به کار شده اید و نتوانسته اید جذب فالوور واقعی داشته باشید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 

ضرورت افزایش فالوور واقعی رایگان

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که افزایش فالوور چه ضرورتی دارد؟ باید بگوییم داشتن فالوور زیاد دارای دو امتیاز عمده است:

 • کاربران اینستاگرام اگر بخواهند صفحه ای را دنبال کنند، در ابتدا به تعداد فالوورهای آن پیج نگاه می کنند. زیرا تعداد بالای فالوورها مهر تاییدی بر اعتبار آن صفحه است. در نتیجه فروش و درآمد شما از اینستاگرام افزایش می یابد.
 • تعداد فالوور های یک پیج بیانگر عملکرد خوب آن است، بدین معنا که دارای محتوای خوب و جذابی بوده است که توانسته این همه مخاطب داشته باشد. پس این دو دلیل محکم و قوی کافی است تا با تلاش بیشتر هر روز بر افزایش فالوور خود تمرکز کنید.

افزایش فالوور واقعی رایگان

 

آموزش جذب فالوور رایگان با ۲۱ راهکار بی نظیر

در ادامه روش هایی را برای جذب فالوور رایگان به شما آموزش می دهم. استفاده از این روش ها می تواند پیج شما را ارتقا دهد و به موفقیت شما در اینستاگرام کمک بسیاری کند.

۱. ایجاد هدف و چشم انداز کلان

زمانی که می خواهید کار خود را در اینستاگرام شروع کنید، بهتر است بدون برنامه و باری به هر جهت نباشید. تنظیم یک برنامه کامل برای شروع کار تان بسیار مهم است:

 • اهداف کلی خود را از ایجاد پیج اینستاگرام مشخص کنید و سپس آن هدف را به قدم های کوچکتری برای دست یابی تقسیم کنید.
 • روز ها و تاریخ هایی را که قصد انتشار پست و استوری دارید مشخص کنید.
 • مشخص کنید که در هر محتوا (پست، استوری، igtv و…) چه موضوعی را می خواهید نمایش دهید.
 • نویسنده هر محتوا را مشخص کنید.
 • مناسبت های مختلف را یادداشت کنید و برای آن روز ها محتوایی تدارک ببینید.
 • از قبل برای ایده های جدید محتوایی فکر کنید و هر ایده را چندین بار آزمون و خطا و پردازش کنید.

 

۲. از همه قابلیت های مختلف اینستاگرام استفاده کنید 

اینستاگرام قابلیت ها و قالب های مختلفی برای انتشار محتوا دارد. بهتر است شما از این ظرفیت های مختلف برای انتشار محتوا ها در فرم های جدید استفاده کنید. همیشه فقط به پست کردن عکس اکتفا نکنید.

ویدیو های igtv، نظرسنجی، reels و… قالب های مختلفی هستند که شما می توانید محتوای خود را در این قالب ها بارگذاری کنید.

قابلیت های اینستاگرام

۳. کپشن نویسی را به اندازه عکس و ویدیو جدی بگیرید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است و کاربران با دیدن تصاویر علاقه مند به پیج شما می شوند، اما نوشتن کپشن های عالی نقش زیادی در افزایش فالوور واقعی رایگان دارند.

بسیاری از افراد هستند که وقت یا حوصله دیدن ویدیو ها را ندارند و دوست دارند با مطالعه کپشن، به سرعت، توضیحی کلی از مطلب داخل ویدیو را دریافت کنند. بنابراین شما باید در کپشن ها توضیحی درباره عکس یا ویدیویی که آپلود کرده اید قرار دهید که هم درباره آنچه خواهند دید توضیحی داده باشید و هم مخاطب را کنجکاو کنید که ویدیو را تماشا کند.

در کپشن نویسی می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 • مختصر نویسی
 • شوخ طبعی و ظرافت در کپشن
 • سوال و جواب کردن در کپشن
 • قصه و یا حکایت کوتاه گفتن گاه و بیگاه
 • استفاده از هشتگ به اندازه
 • پاسخ گویی به سوالات 
 • و…

 

۴. تعامل با مخاطب را به گونه ای جدید پیش بگیرید

همیشه زمانی که صحبت از موفقیت در اینستاگرام می شود، یکی از راهکار هایی که افراد ارائه می دهند تعامل خوب با مخاطبان است. حتما خود شما هم به این نکته واقف هستید و اهمیت این مسئله را می دانید.

اما در حال حاضر، اکثر بلاگر ها و پیج های مختلف به یک روش این تعامل را برقرار می کنند و از ترفند های کلیشه ای و تکراری استفاده می کنند. بهتر است شما یک الگوی تعاملی جدید برای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال لحنی که انتخاب می کنید، کلماتی که استفاده می کنید و نوع بیان تان، مخصوص به خودتان باشد و تقلید گونه نباشد.

یکی از راه هایی که تعامل مخاطبان را با شما افزایش می دهد، خرید بازدید کننده لایو اینستاگرام است که باعث می شود بقیه مخاطبان به حضور در لایو شما تشویق شوند.

 

تعامل با مخاطبان

 

۵. با جایزه دادن به مخاطبان، آن ها را غافلگیر کنید

یکی از مسائلی که باعث ایجاد هیجان در مخاطبان می شود و آن ها را تشویق به ماندن در پیج شما می کند، برگزاری مسابقه است. اما بهتر است این مسابقه به روشی جدید باشد و روش های قدیمی تگ کردن دوستان زیر پست یا لایک کردن یک پست خاص را دور بریزید.

به عنوان مثال، شما می توانید برخی اوقات به طور رندوم، یک نفر را از میان فالوور هایتان انتخاب کنید و یکی از محصولات خود را به او جایزه بدهید. یا اگر بلاگر هستید، می توانید زمانی که یک پیج فروشگاهی به شما سفارش تبلیغ می دهد، از او بخواهید به عنوان بخشی از هزینه تبلیغ، یکی از محصولاتش را به یکی یا تعدادی از فالوور های شما به قید قرعه هدیه دهد.

 

۶. برگزاری چالش و دعوت مخاطبان به شرکت در آن

ویدیو های چالشی، ویدیو هایی هستند که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند و تعامل آن ها با پیج شما را افزایش می دهند. شما می توانید خودتان چالشی را طراحی کنید و از فالوور هایتان بخواهید آن چالش را انجام دهند و برای شما از کارشان ویدیو بفرستند و شما آن ویدیو ها را در صفحه تان به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال، مدتی پیش چالشی توسط یکی از اینفلوئنسر ها راه افتاده بود که افراد به یکی از دوستان یا خانواده شان مطلب دروغی را می گفتند و از واکنش او ویدیو می گرفتند و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاشتند. این چالش بسیار وایرال شد و مورد توجه مخاطبلن قرار گرفت.

 

مسابقات اینستاگرامی

 

۷. سفارش تبلیغ به پیج های مرتبط

این مسئله که شما نیاز دارید مقداری از بودجه خود را به تبلیغات اختصاص دهید، غیر قابل انکار است. اما چگونه می توانید از هزینه ای که برای تبلیغ می کنید، بیشترین بازخورد را بگیرید؟ مهم ترین مسئله این است که به پیج هایی سفارش تبلیغ دهید که:

 • به حوزه کاری شما مرتبط اند (یا اگر بلاگر هستند، استایل و شخصیت شان با حوزه کاری شما هماهنگ است. به عنوان مثال شما نمی توانید تبلیغات یک پیج فروش محصولات چرم را به یک بلاگر کمدی یا واینر بدهید. بهتر است یک بلاگر لوکس تبلیغات شما را بر عهده بگیرد)
 • محتوای تبلیغ را خودتان تعیین کنید چرا که معمولا بلاگر ها و پیج هایی که به آن ها سفارش تبلیغ می دهید، برای طراحی تبلیغات شما وقت و انرژی زیادی نمی گذارند
 • به پیج های تبلیغ بدهید که محتوای تبلیغاتی زیادی ندارند و در انتشار تبلیغات افراط نمی کنند (چرا که مخاطبان چنین پیج هایی، بعد از مدتی هیچ گونه توجهی به تبلیغات آن پیج نمی کنند)
 • از پیج هایی که به بلاگر مورد نظر سفارش تبلیغ داده اند، درباره میزان بازخوردی که گرفته اند و رضایتی که از تبلیغات داشته اند، سوال بپرسید.

 

۸. شخصی سازی پست های پیج

برای پست های خود یک تم یا قالب خاص در نظر بگیرید که به امضای پیج شما بدل شود. منظور از قالب خاص این نیست که لزوما از واترمارک یا قالب گرافیکی استفاده کنید، منظور این است که سبک عکاسی و پست گذاری شما قابل شناسایی باشد. به عنوان مثال شما می توانید در عکاسی و ضبط ویدیو، فقط از تصاویر، رنگ ها و چشم انداز های مینیمال استفاده کنید.

یا می توانید از تصاویری با کنتراست بالا استفاده کنید و این سبک را در همه عکس ها و ویدیو هایتان به کار بگیرید به گونه ای که هر زمان کسی یکی از تصاویر شما را در جایی غیر از صفحه خودتان می بیند، حدس بزند که متعلق به برند شماست.

 

آموزش افزایش فالوور واقعی رایگان

 

پست‌های شما باید در یک نگاه به راحتی قابل تشخیص باشند و برای انتشار مطالب که ربط چندان زیادی به ویترین پیج ندارند، می‌توانید از بخش استوری اینستاگرام کمک بگیرید. ویترین زیبای یک پیج اینستاگرام یکی از روش های فوق‌ العاده برای افزایش فالوور واقعی رایگان آن پیج است.

 

۹. کلمات کلیدی را فراموش نکنید

مرحله اول قبل از فالو کردن، پیدا کردن پیج شماست. اینستاگرام مدتی است قابلیت سرچ کلمات کلیدی را به این اپلیکیشن اضافه کرده است. زمانی که شما از یک کلمه کلیدی خاص در بایو، نام، نام کابری و پست های خود استفاده کنید، پیج و پست های شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند و پیج شما بیشتر دیده می شود.

البته استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی اصلاً ایده خوبی نیست، اما می‌توانید مفیدترین کلمه کلیدی مربوط به پیج را در قسمت نام بنویسید تا پیدا کردن شما برای فالوور بر اساس جستجو راحت‌ تر باشد. به عنوان مثال یک نویسنده سفر می‌تواند عبارت کلیدی «نویسنده سفر» را در بخش نام کاربری اینستاگرام خود انتخاب کند تا کسانی که به دنبال محتوای سفر و نویسندگان سفر هستند، او را راحت‌ تر بیابند.

 

۱۰. بیوگرافی (بایو – Bio) و مشخصات اینستاگرام را بهینه کنید

آمار و ارقام نشان می‌دهد که دو سوم بازدیدهایی که از پروفایل تجاری اینستاگرام صورت می‌گیرد، از جانب افرادی است که آن پیج را فالو ندارند. بازدیدکنندگان جدید همان فالوورهای رایگان اینستاگرام هستند؛ به شرطی که بیوگرافی و مشخصات شما آن‌ ها را متقاعد کند که روی دکمه «فالو» کلیک کنند. اگر مشخصات شما مبهم، ناقص یا غیر جذاب باشد، طبیعی است که پیج شما را فالو نمی کنند.

آدرس وب‌سایت (پیوند قابل کلیک) و بیوگرافی شما نیز جزئی از پروفایل پیج است. از 150 کاراکتر در بیوگرافی خود حداکثر استفاده را ببرید تا هویت برند خود را منتقل کرده و به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که چرا باید این پیج را دنبال کنند. اضافه کردن اطلاعات بیشتر فالوور را متقاعد می‌کند که پیج شما ارزش فالو کردن را دارد و به این ترتیب یکی از روش های فوق‌ العاده برای جذب فالوور واقعی رایگان خواهد بود.

 

پین کردن کامنت

 

۱۱. بهترین کامنت‌ها را پین کنید

یکی از ویژگی‌های کمتر شناخته شده اینستاگرام این است که می‌توانید برای هر پست حداکثر سه کامنت را پین کنید. می‌توانید از این ویژگی برای نوشتن کپشنهای طولانی‌تر از 2200 کاراکتر استفاده کنید. یا این که نظراتی که فکر می‌ کنید تعامل دیگر کاربران را بر می‌ انگیزاند، پین کنید تا میزان مشارکت در پست بیشتر شود.

در هر صورت این ویژگی با افزایش فرصت تعامل و ارتباط سازی، فالوورهای جدید را به سمت پیج شما جذب می‌کند. خرید کامنت اینستاگرام هم کمک می کند که تعامل پست های شما افزایش یابد و پست هایتان بیشتر دیده شوند.

 

۱۲. تبلیغ اکانت اینستاگرام در شبکه‌های دیگر

یکی از راه های جذب فالوور این است که افراد بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند. از این رو پروفایل اینستاگرام شما باید در دسترس باشد. اگر در شبکه اجتماعی دیگری فعالیت دارید، حساب اینستاگرام خود را در بایو آن اکانت ها به اشتراک بگذارید.

همچنین می‌ توانید تعدادی از بهترین پست‌ های اینستاگرام خود را در سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و فالوورهای بیشتری را از فیس‌ بوک، توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی به پیج اینستاگرام خود هدایت کنید.

 

جذب فالوور واقعی با کامنت

 

۱۳. مخاطب را وادار به اشتراک گذاری کنید

برای این که مخاطبان محتوای شما را در پیج های خود بازنشر کنند، می توانید از تصاویر یا ویدیو هایی که آن ها برایتان ارسال کرده اند در پیج خود استفاده کنید. یا گاهی اوقات از مخاطبان بخواهید پست های شما را در استوری های خود بازنشر کنند و به یکی از افراد به قید قرعه جایزه دهید.

 

۱۴. نیم تگ (name tag) اینستاگرام را در نظر بگیرید

برچسب نام یا نیم تگ اینستاگرام یک کد قابل اسکن است که به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد بلافاصله پیجی را دنبال کنند. نیم تگ یک راه آسان و مؤثر برای تبلیغ حساب کاربری در موارد آفلاین مانند بسته‌ بندی محصولات است.

افرادی که شخصاً با آن‌ها ارتباط برقرار می‌ کنید، می‌توانند بدون نیاز به تایپ کردن نام کاربری، کد نیم تگ را اسکن کرده و وارد پیج شما شوند. با استفاده از این قابلیت در مواقعی چون رویداد ها و کنفرانس‌ های مختلف، به راحتی می‌ توانید پیج خود را به مخاطبین حاضر معرفی کرده و آنان را در لحظه به فالوور های خود تبدیل کنید.

 

۱۵. لوکیشن یا موقعیت مکانی خود را تگ کنید

علاوه بر هشتگ‌های مرتبط، عنصر دیگری که به بالا آمدن پیج شما در نتایج جستجوی کاربران کمک می‌کند، تگ کردن موقعیت مکانی است. فرضاً اگر پیج شما مربوط به شرکت، دفتر، رستوران یا یک فروشگاه است، موقعیت آن را در پست‌ ها و استوری‌ های خود تگ کنید و از کاربران خود بخواهید تا با لمس لوکیشن، به سایر پست‌ ها و استوری‌ هایی که با آن لوکیشن منتشر کرده‌اید، هدایت شوند.

این کار برند تجاری (و حساب اینستاگرام) شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌دهد. اگر هم یک دفتر یا شرکت خاص ندارید، می توانید با تگ کردن لوکیشن های پربازدید و پرطرفدار مانند دانشگاه شریف، پل طبیعت تهران و… بیشتر دیده شوید.

 

تاثیر لوکیشن و جذب فالوور واقعی

 

۱۶. کاربران مرتبط را تگ کنید

همه کاربرانی که به نوعی به پستی که منتشر می‌کنید مرتبط هستند را تگ کنید. با این کار میل به تعامل کاربر برانگیخته شده و احتمالاً آن پست را به اشتراک خواهد گذاشت.

این کاربران می‌توانند مشتریان شما، اسپانسر، همکاران یا شخصی باشد که در پست حضور دارد. اشاره کردیم که اشتراک گذاری پست یا استوری شما توسط کاربران دیگر، پای مخاطبان آن کاربر را به پیج شما باز خواهد کرد.

 

۱۷. با برندهای دیگر همکاری کنید

بدون ترس و واهمه با برندهای دیگر همکاری کنید تا ببینید راهی برای دیده شدن بیشتر وجود دارد یا نه. همکاری مناسب می‌تواند به هر دو سر معامله کمک کند تا تعداد فالوورهای بیشتری را به سوی خود بکشانند. برندها یا مشاغل دیگری که قبلاً به روش‌های دیگر با آن‌ها همکاری کرده‌اید را در نظر بگیرید و در پی راهی راهی برای همکاری مجدد با آن‌ها و یافتن روش های فوق ‌العاده برای افزایش فالوور واقعی رایگان باشید.

 

۱۸. یک مجموعه IGTV جذاب داشته باشید

IGTV به شما اجازه می‌دهد ویدیوهایی با مدت زمان طولانی‌تر (حداکثر یک ساعت) منتشر کرده و موضوعات را به شکل عمیق‌تری مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید یک سری IGTV طراحی کنید که بیننده را تشویق کند برای مشاهده IGTV های بعدی، حساب شما را فالو کند، نه اینکه صرفاً یک ویدیو تماشا کرده و عبور کند. به این ترتیب شانس شما برای افزایش فالوور واقعی رایگان در اینستاگرام به مراتب بیشتر خواهد بود.

 

۱۹. کال تو اکشن، یک نکته بسیار مهم

اینستاگرام، مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی، پلتفرمی برای مکالمه متقابل است، نه صرفاً بستری برای انتشار یک طرفه. دوست دارید کاربران پس از مشاهده پست شما چه واکنشی نشان دهند؟ بهترین واکنش ممکن را انتخاب کنید و با طرح سؤال یا به هر روش دیگر کاربر را وادار کنید آن واکنش را از خود نشان دهد.

 

کال تو اکشن و جذب فالوور واقعی

 

این فراخوان نه تنها تعامل آن کاربر را به دنبال دارد، بلکه او را تحریک می‌کند که پست موردنظر را با دوستان خود به اشتراک بگذارد و به این ترتیب فالوورهای خود را به پیج شما دعوت کند. این یکی از روش های فوق العاده برای افزایش فالوور واقعی رایگان در اینستاگرام به حساب می‌آید.

نمونه هایی از کال تو اکشن:

 • همین الان صفحه را بالا بکشید
 • همین الان این پست رو لایک کن و جایزه بگیر
 • حدس خودت رو درباره این تصویر بنویس
 • و…

 

۲۰. Instagram Insights را فراموش نکنید

ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام اطلاعات مربوط به تعداد بازدید هر پست، ریچ هر پست، میزان تعامل، پست‌های برتر و اطلاعات مفید دیگری در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید اطلاعات جمعیت شناختی مربوط به فالوور های خود از جمله جنسیت، سن و موقعیت مکانی آن‌ ها را ببینید. مرور منظم این داده‌ ها می‌ تواند به شما کمک کند استراتژی‌هایی انتخاب کنید که به افزایش فالوور واقعی رایگان شما کمک کند.

 

Instagram Insights

 

۲۱. به هر قیمتی از این هشتگ‌ها خودداری کنید

هشتگ‌های متداولی وجود دارند که شاید تعداد زیادی فالوور برای شما به همراه داشته باشند، اما نه از آن جنس که شما می‌خواهید یا نیاز دارید. شناسایی این هشتگ‌ ها و دوری از آن‌ ها حائز اهمیت فراوان است. همیشه به دنبال فالوور هایی باشید که مشتریان بالقوه کسب‌ و کار شما باشند، نه افرادی که صرفاً مدتی با شما همراه هستند و از جایی به بعد دکمه آنفالو حساب شما را فشار می‌دهند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • #follow
 • #followme
 • #followback
 • #pleasefollow
 • #follow4follow

 

چطور افزایش فالوور واقعی رایگان در زمان کم داشته باشیم؟

روش هایی که در این مقاله ذکر کردیم، زمانبر هستند. اما روش های دیگری هم وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای افزایش فالوور استفاده کنید که به سرعت و در کمترین زمان فالوور های خود را افزایش دهید.

یکی از این روش ها خرید فالوور فیک یا واقعی از سایت های فروش فالوور است. در مورد سایت های فروش فالوور باید بگویم که روشی به صرفه و کم هزینه است. همچنین فالوور هایی که خریداری می کنید دارای هویت ایرانی و ویژگی های یک اکانت واقعی هستند. اما حتما قبل از خرید از یک سایت، نماد الکترونیکی آن و پاسخگویی پشتیبانی سایت را چک کنید.

آموزش افزایش فالوور واقعی رایگان

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردم راهکار هایی را برای جذب فالوور رایگان به شما آموزش دهم. به شما اطمینان می دهم که اگر از این راهکار ها استفاده کنید می توانید پیج خود را ارتقا دهید و فالوور های زیادی جذب کنید.

البته هرگز نباید از روش های کمک کننده مانند خرید فالوور و لایک غافل شوید. همچنین اگر در اپلیکیشن های دیگر مانند کلاب هاوس هم فعالیت می کنید و می خواهید به برندسازی خود در آن کمک کنید، می توانید با خرید فالوور کلاب هاوس، سریع تر این کار را انجام دهید. اگر سوالی در خصوص مطالب گفته شده دارید، در قسمت ارسال دیدگاه مطرح کنید. همچنین برای اینستاگرام می توانید از پنل افزایش فالوور اینستاگرم استفاده کنید.

 

سوالات متداول

 • آیا بایو اینستاگرام به افزایش فالوور واقعی رایگان کمک می‌کند؟
  صد در صد! بیوگرافی اینستاگرام به فالوورهای بالقوه می‌گوید که شما که هستید، چه کاری انجام می‌دهید و قرار است چه سودی برای مخاطب داشته باشید.

 

 • تأثیر هشتگ خوب در افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟
  بله، یکی از روش‌های بسیار کارآمد برای جذب فالوور در اینستاگرام، استفاده از هشتگ است. هشتگ‌هایی انتخاب کنید که مخاطب شما به دنبال آن‌هاست و مدام آن‌ها را بررسی کنند.

 

 • آیا تبلیغ اینفلوئنسرها به افزایش فالوور اینستاگرام کمک می‌کند؟
  60 درصد خریداران اینستاگرامی می‌گویند که معمولاً از برندهایی خرید می‌کنند که اینفلوئنسر معتمد آن‌ها، آن برند را تبلیغ کرده باشد. پس می‌توان گفت بله! تبلیغات اینفلوئنسرها تأثیرگذار است.

 

 • چطور با کپشن خوب به فالوور بالا برسیم؟
  نوشتن کپشن‌های خوب نقش مهمی در تعامل کاربران با پست‌های پیج شما دارد. سؤال بپرسید، ایموجی بگذارید و خلاصه و کوتاه بنویسید، داستان بگویید و…

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .