بازاریابی در شبکه های اجتماعی را با این قوانین متحول کنید ( آپدیت سال 2023)

برای افزایش تعداد مخاطبان و مشتریان باید از بازاریابی در شبکه های اجتماعی به صورت بهینه استفاده کنید. برای این کار لازم است تا ابتدا در مورد رسانه های اجتماعی و فعالیت در آن ها تجربه کافی داشته باشید. هچنین قوانین مهم را در رسانه های اجتماعی به نحو صحیحی مورد بررسی قرار بدهید. برای این منظور، ما قوانین تاثیر گذار در بازاریابی که به خدمات بهتر به مشتریان، برندسازی و افزایش فالوور واقعی کمک می کند را تحلیل کرده و در ادامه برای شما بیان می کنیم:

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

۱۰ ترفند اساسی برای بازاریابی بهتر

1- خوب گوش دهید

در بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ یکی از قوانین، که مهم نیز است، هنر خوب گوش دادن است. یعنی در هنگام صحبت با مشتری بیشتر بشنوید و کمتر صحبت کنید. شما باید بدانید که مخاطبان از شما چه می خواهند، محتوای رقبای خود را بخوانید، در بحث های مربوطه شرکت کنید تا بتوانید درک کاملی از مخاطب خود و نیاز هایش پیدا کنید.

2- کیفیت مهم تر از کمیت است

داشتن مخاطبانی فعال و وفادار که مطالب شما را خوانده و به اشتراک می گذارند یا دوستان و اطرافیانشان را با شما آشنا می کنند و دیگر مخاطبان بحث و تبادل نظر می کنند بسیار بهتر از کسانی است که با اولین آشنایی، ارتباط شان با شما قطع می شود، حتی اگر دسته دوم از نظر کمی بیشتر از دسته اول باشند!

3- تمرکز کنید

شما با تمرکز کردن روی یک موضوع خاص در مقایسه با تمرکز روی نیاز های مختلف، می توانید در کار خود موفقیت بیشتری کسب کنید.

4- صبور باشید

برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی محتوا باید انرژی و وقت زیادی بگذارید تا بتوانید به موفقیت مورد نظر خود برسید. البته در این مورد استثنا هم وجود دارد و شما می توانید با یک حرکت فوق العاده و دقیق، یک شبه راهی صدساله را طی کنید!

5- کار خود را گسترش دهید

در صورتی که مطلبی دارید که باکیفیت است و می خواهید در نتایج گوگل بالا بیاید و بازدیدکننده از آن زیاد شود می توانید مطلب را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و از آن ها بخواهید در شبکه های اجتماعی خود مانند توئیتر، تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک، لینکدین و … و یا در سایت و بلاگ شخصی خودشان با بقیه به اشتراک بگذارند. این کار باعث می شود موتورهای جستجو به خصوص گوگل کلمات کلیدی محتوای شما را در جستجوی کاربران بیشتر پیدا کرده و بدین ترتیب مطلب شما با جستجویی سریع، به راحتی پیدا می شود و کاربران هدف و غیر هدف شما نیز این مطلب را می بینند.

بیشتر بخوانید» انواع اینفلوئنسر ها در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر

6- ارزش بگذارید

شما نباید از تاثیر گفتگو و ارتباط متقابل غافل شوید. در کنار تبلیغ خدمات و محصولات خود، کمی از وقت خود را به صحبت و مکالمه با مخاطبان اختصاص دهید و به آن ها ارزش دهید. هم چنین با ایجاد مطالب جالب و ارتباط با مخاطبان به طور موثر، آن ها را به بازاریاب تبدیل می کنید.

7- تاثیر گذار باشید

شما باید افرادی را که به کسب و کار و خدمات و محصولات شما علاقه دارند و در زمینه فعالیت شما کار می کنند یا به آن علاقه مند هستند، پیدا کنید و با آن ها ارتباطی دائمی داشته باشید. در صورت موفقیت، می توانید خود را منبعی معتبر برای اطلاعات و موضوع خود معرفی کنید. این باعث می شود تعداد زیادی مخاطب جدید پیدا کنید. در اینستاگرام این کار باعث افزایش فالوور اینستاگرام صفحه شما خواهد شد.

8- در دسترس باشید

باید همواره در دسترس مخاطبین خود باشید و مطالب خود را به صورت پیوسته و روزانه منتشر کنید و در گفتگو با مخاطبان شرکت کنید. ناپدید شدن شما برای چندهفته و یا چندماه، باعث می شود که مخاطبان آنلاین خود را از دست بدهید و در میدان رقابت، افراد دیگری را جایگزین خود کنید.

9- افراد را نادیده نگیرید

ساختن روابط و مهم تر از آن، حفظ رابطه، یکی از مهم ترین اصول بازاریابی در شبکه های اجتماعی و موفقیت است. بنابراین باید به افرادی که با شما ارتباط برقرار می کنند، توجه کنید همانگونه که در دنیای واقعی چنین کاری انجام می دهید.

10- متقابلا عمل کنید

انتظار نداشته باشید دیگران مطالب شما را منتشر کنند در صورتی که شما این کار را در مقابل مطالب آن ها انجام نمی دهید. بنابراین برای منتشرکردن مطالب مخاطبان تان و صحبت کردن با آن ها، وقت بگذارید.

مثلا برای خرید فالوور ایرانی و افزایش لایک اینستاگرام صفحه خود، باید صفحات دیگر را فالوو کنید و یا پست های فالوور های خود را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید.

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

قوانین 20-80 در بازاریابی رسانه های اجتماعی

اگر شما با قوانین 20/80 در کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ آگاهی ندارید، باید بدانید که 80 درصد درآمدتان از 20 درصد مشتریان به دست می آید. بنابراین باید تمام تلاش های خود را برای کسب مشتریان بیشتر از 20 درصد متمرکز کنید. به عبارت دیگر استراتژی بازاریابی محتوا باید بدین صورت باشد:

20% تبلیغات خدمات و محصولات و 80% محتوای اختصاصی تولید کنید. مانند: تصاویر، پست های بلاگ، ساخت ویدئو، نکات، داستان گویی و…

حتما به این نکته توجه کنید که 80 درصد از پست های شبکه های اجتماعی شما نباید تبلیغاتی باشند و باید بیشتر دارای محتوایی سرگرم کننده باشند. مردم شبکه های اجتماعی را برای خرید و فروش استفاده نمی کنند. معاشرت و تعامل دو عامل اساسی استفاده مردم از شبکه های اجتماعی است.

به راستی فکر می کنید آن ها به سخنان بی معنای شما گوش بدهند؟ قطعا جواب منفی است.

در مقابل، آن ها می خواهند با چیزهایی رو به رو بشوند که می توانند با آن ها ارتباط برقرار کنند. اطلاعات شخصی یکی از موارد مهمی است که پیروان پیج دوست دارند درباره آن بدانند. این موضوع در حقیقت و در دنیای واقعی معاشرت نامیده می شود.

یکی از قوانین مهم و اساسی در رابطه با ارسال محتوای سرگرم کننده یا محتوای غیر تبلیغاتی، مرتبط بودن آن با صنعت مد نظر است.

در این قسمت می خواهیم برخی از ایده های سرگرم کننده را بیان کنیم:

1- درگیری عاطفی ایجاد کنید:

به یاد داشته باشید هرکس به چیزی جذب می شود که نخ هایی از آن را در دل خود دارد. یک رستوران دار می تواند مطالبی را منتشر کند که در آن در مورد غذاهای محبوب جهان یا میزان گرسنگی در دنیا صحبت کند.

2- نکات کارشناسی و مشاوره ای آموزش دهید:

کاربران را برای امور روزمره راهنمایی کنید. همین رستوران دار که در پاراگراف قبلی بیان کردیم می تواند برخی از نکات طلایی آشپزی را نیز آموزش دهد.

3- نظر درباره محصولات:

یکی دیگر از محتواهای سرگرم کننده، تمرکز بر خدمات مکمل با صنعت است. به طور مثال همان رستوران دار می تواند نوشیدنی های مناسب با هر غذایی را مورد بررسی قرار دهد.

4- از مطالب تفریحی استفاده کنید:

مردم به سرگرم شدن علاقه خاصی دارند. یک دندانپزشک می تواند عکس هایی از خنده و یا لبخند حیوانات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

5- محتوای شخصی ارسال کنید:

به اشتراک گذاری لحظات جالبی که در طول روز اتفاق می افتد باعث جذب مخاطبان می شود. در ارسال محتوای شخصی به حرفه ای بودن آن، نیز توجه ویژه ای کنید.

20% باقی مانده از پست های شبکه های اجتماعی را به تبلیغ و ترویج خود اختصاص بدهید. 80% محتوای سرگرم کننده باعث می شود تا 20% پست های ترویجی بیشتر به چشم مخاطبان بیاید.  همچنین می توانید هفته ای یک بار مسابقه برگزار کنید و به افرادی که برای شما ایمیل فرستاده اند، بن تخفیف اهدا کنید. یکی از قوانین مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که بتوانید در کوتاه مدت زمان زیادی را به مسائل مهم اختصاص بدهید و زمان را برای امور کم اهمیت به هدر ندهید. همچنین این قوانین کلی و جامع را می توانید در زندگی حرفه ای و حتی شبکه های اجتماعی نیز به کار بگیرید.

سخن آخر

بازاریابی در شبکه های اجتماعی در عصر امروز توانسته اند جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهند. رشد کسب و کار در فضای مجازی توانسته توجه بسیاری از برندها را به خود معطوف کند. اما هرکاری برای پیشرفت به مقدمه و قوانینی نیاز دارد که باید به آن توجه شود؛ بازاریابی در شبکه های اجتماعی هم نیز از این قاعده مستثنی نیست! ما در این مقاله تلاش کردیم تا قوانین بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای شما بیان کنیم. به نظر شما جای چه قوانین دیگری خالی است آن را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

فالوور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .