فوت و فن های بازاریابی در اینستاگرام

شاید برخی هنوز بازاریابی ایمیلی را از روش های اصلی و مهم بازاریابی اینترنتی می دانند اما باید بپذیریم که محبوبیت روز افزون شبکه های اجتماعی افق جدیدی را در بازاریابی اینترنتی گشوده است. در این مقاله به معرفی فوت و فن های بازاریابی در ایسنتاگرام می پردازیم.

فوت و فن اینستاگرام

قطعاً وقتی حرف از بازاریابی در شبکه های اجتماعی می شود اینستاگرام هم در صدر قرار می گیرد. صاحبان کسب و کار هرروز بیشتر به اهمیت بازاریابی در اینستاگرام پی می برند و سعی می کنند وارد این عرصه شوند.

ما برای این که بتوانیم به بهترین نحو در اینستاگرام برای محصول مان بازاریابی کنیم، باید در ابتدا قلق ها و فوت و فن های کار با اینستاگرام را به خوبی بلد باشیم.

در واقع زمانی که ما در پی بازاریابی کسب و کارمان در اینستاگرام هستیم باید درباره سه چیز اطلاعات کافی داشته باشیم:

 1. کسب و کارمان به عنوان محصول یا خدماتی که قصد ارائه آن را داریم.
 2. اینستاگرام و نحوه کارکردن با آن به عنوان ابزار معرفی محصول مان.
 3. فنون و قواعد بازاریابی محصول.

 

فوت و فن اینستا

فوت و فن فروش در اینستاگرام                      

فروش در اینستاگرام، بسیار ساده است. فقط کافیست مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و فوت و فن های استفاده از اینستاگرام را بلد باشید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن بکنید.

اگر کمی خلاقیت، هوشمندی و پشتکار داشته باشید می توانید به راحتی درآمد فوق العاده ای را از اینستاگرام کسب کنید.

همچنین می توانید به راحتی برند خود را محبوب و عتبر کنید و محصولات و خدمات را بفروشید. شما حتی اگر سایت نداشته باشید باز هم تا حد زیادی می‌توانید از روش‌های بازاریابی اجتماعی و بستر شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

اگر فرصت بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی را از دست بدهید، یک ابزار تبلیغاتی رایگان و بسیار قدرتمند را کنار گذاشته‌اید.

بیشتر بخوانید: افزایش فروش در اینستاگرام

آموزش فوت و فن های اینستاگرام

و اما در ادامه تعدادی راهکار برای بازاریابی در اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهیم که با استفاده از آن ها می توانید بازاریابی قدرتمندی را در اینستاگرا مبرای کسب و کار خود شروع کنید.

فروش در اینستا

از آدرس سایت در پروفایل استفاده کنید

در اینستاگرام شما می‌توانید آدرس وب‌سایت را در پروفایلتان وارد کنید. اگر وب‌سایت ندارید بهتر است آن قسمت را خالی نگذارید.مثلا می‌توانید آدرس پروفایل لینکدین خود را وارد کنید. اگر سایت دارید بهترین حالت آن است که به جای وارد کردن آدرس صفحه اصلی سایت، افراد را به صفحه فرود خود هدایت کنید.صفحه فرود صفحه‌ای است که در آن ایمیل مخاطب را دریافت می‌کنید و به ازای آن یک هدیه به او می‌دهید. هدیه می‌تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان، آموزش صوتی، فیلم یا هر اطلاعات جذاب دیگر باشد.به این صورت، شما یک جور هایی مخاطبان را نمک گیر کرده اید و به آن ها نشان داده اید برایتان اهمیت دارند.

آدرس سایت در پروفایل اینستاگرام

از عکس هایی در پیج و سایت تان استفاده کنید که چشمگیر باشند

از عکس‌هایی استفاده کنید که باعث کنجکاوی مخاطبان شوند و آن ها را مجبور کنند چند دقیقه عکس را نگاه کنند.اگر عکس‌هایی بسیار معمولی و حتی اگر با کیفیت عالی باشند، منتشر کنید هیچ انگیزه‌ای درون مخاطب برای توقف بر عکس تان ایجاد نمی‌کنید.افراد اغلب با عکس‌های زیادی مواجه هستند و تنها چیزی که باعث توقف بر یک عکس خاص می‌شود حس کنجکاوی است. برای ایجاد کنجکاوی روش‌های زیادی وجود دارد.مثلا می‌توانید از یک محصول از فاصله‌ای بسیار نزدیک عکس بگیرید که به راحتی قابل حدس زدن نیست و از مخاطبان بپرسید آیا می دانند این تصویر چه چیزی است؟

ایده دیگر گرفتن عکس از زاویه‌ای نامتداول است. کمی وقت بگذارید و بر خلاقیت عکس‌ها کار کنید و ببینید چقدر بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند. همچنین شما می توانید با خرید کامنت ارزان اینستاگرام، توجه ها را بیشتر در پست خود نگه دارید.

استفاده از عکس چشمگیر

معرفی کامل خود در پروفایل

در بخش توضیحات پروفایلتان که Bio نامیده می‌شود سعی کنید اول از هر چیز خودتان را معرفی کنید. کسی که برای اولین بار وارد صفحه شما می شود، دوست دارد بداند شما چه کسی هستید پس بهتر است در قسمت بیو خود تان و کارتان را معرفی کنید.همچنین سعی کنید در بایو خود، به این سوال پاسخ دهید: چرا دیگران باید شما را فالو کنند؟ شما چه مزیتی نسبت به دیگر پیج ها دارید؟ سعی کنید چیزی ارائه دهید که مخاطب را برای فالو کردن خودتان قانع کنید.مثال نامناسب: بزرگترین شرکت آموزشی در زمینه بازاریابی و مدیریت
مثال مناسب: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای مدیریتی آشنا شوید و برای خرید از سایت کوپن‌های تخفیف دریافت کنید.

دادن کوپن به مخاطبان

ارائه کوپن تخفیف فقط در اینستاگرام برای بازاریابی در اینستاگرام

چند تست انجام دادیم تا ببینیم بهترین راهکار برای هدایت افراد از اینستاگرام به سایت و ایجاد فروش چیست. فرض کنیم می‌خواهید برای اعضای اینستاگرام خود یک فروش ویژه بگذارید و ۲۰ درصد تخفیف بدهید.اعلام این موضوع که محصولات ۲۰ درصد تخفیف دارند جذابیت چندانی ایجاد نمی‌کند.بهترین کار آن است که یک کوپن تخفیف ۲۰ درصدی به صورت کاملا انحصاری در اختیار دنبال‌کنندگان تان در اینستاگرام قرار دهید. در واقع فقط فالوور های شما در اینستاگرام از این قضیه با خبر می شوند و می توانند از این تخفیف استفاده کنند.به گونه ای که انگار شما امتیازی انحصاری به آن ها داده اید و آن ها را از دیگرا مستثنا کرده اید. این مسئله می تواند نشان دهنده صمیمیت شما هم باشد.

بازاریابی در سوشال مدیا

ارائه مطالب انحصاری برای بازاریابی در اینستاگرام

یکی از کارهای بسیار اشتباه که توسط بسیاری از بازاریایان اینترنتی انجام می‌شود، انتشار تمامی پست‌ها در تمام رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی است. یعنی فرض کنید شما یک فروش ویژه دارید. این مطلب را در فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و … اعلام می‌کنید.پس از مدتی کاربران می‌بینند که رسانه‌های اجتماعی شما کپی همدیگر هستند. بنابراین به این نتیجه می‌رسند که لزومی ندارد تمام آن‌ها را دنبال کنند. کافی است گاهی به یکی از آن‌ها نگاهی بیندازند.البته گاهی لازم است مطلبی را در تمام رسانه‌ها منشتر کنید مثل اخبار مهم در حوزه کسب و کارتان. ولی در هر رسانه مطالب اختصاصی هم داشته باشید تا مخاطبان مشتاق به خواندن آن ها شوند.

همچنین بهتر است در هر پلتفرم، متناسب با ظرفیت ها و ویژگی های آن پلتفرم محتوا تولید کنید. مثلا محتوا های اینستاگرام باید بیشتر متنی بر تصویر باشند و نوشته ها کوتاه و کم باشند. یا توییتر نیازمند محتوای متنی بسیار کوتاه است و…

تغییر ماهانه عکس پروفایل

عکس پروفایلتان را ماهی یک بار عوض کنید! شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد، ولی این کار باعث می‌شود از دید اینستاگرام کاربر فعال‌تری محسوب شوید.
هرچه کاربر فعال‌تری باشید، عکس‌های شما در نتایج جستجوی اینستاگرام جایگاه بهتری خواهد داشت و احتمال دیده شدن عکس‌هایتان و فالو شدن شما بیشتر می‌شود.علاوه بر آن، زمانی که شما عکس پروفایل تان را تغییر می دهید، برای مخاطبان جلب توجه می کنید درست مانند وقتی که تغییری در چهره تان می دهید و افراد توجه شان جلب می شود. تغییر عکس پروفایل هم همین تاثیر را برای اکانت دارد.شاید فکر کنید اکانت من کاملا تجاری است و مثلا لوگوی شرکت را به عنوان عکس پروفایل قرار داده‌ام. چگونه می‌توانم هر ماه آن را عوض کنم؟ با کمی خلاقیت این کار انجام‌پذیر است.

می‌توانید به مناسبت‌های مختلف لوگو را کمی تغییر دهید. مثلا با شروع زمستان می‌توانید چند دانه برف به لوگو اضافه کنید. یا با شروع بهار زمینه لوگوی شما گل و گیاه باشد. حتی گاهی می‌توانید بر عکس پروفایلتان بنویسید: فروش ویژه!

همچنین می توانید در رنگ ها یا تصاویر لوگویتان تغییرات جزئی بوجود آورید. برای مثال، لوگوی قدیمی و جدید اینستاگرام را با هم مقایسه کنید.

آموزش در اینستا

اول آموزش، سپس فروش

در اینستاگرام به آموزش بپردازید. شاید بلافاصله بگویید کار من آموزش نیست. مثلا فروشگاه لوازم اتومبیل دارم. حتی اگر لوازم اتومبیل می‌فروشید کار اصلی شما آموزش است.به عنوان مثال شما می توانید نکات و ترفندهایی را درباره لوازم آموزش دهید. همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر.درواقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد. یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است. اغلی افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

با ارائه آموزش، درواقع شما نیازی را در مخاطب ایجاد می کنید. مثلا اگر مربی رشد شخصی هستید، با ارائه آموزش هایتان به صورت مختصر در اینستاگرام، مخاطبان مشتاق می شوند که در کارگاه های شما شرکت کنند تا از آموزش های کامل بهره مند شوند.

آموزش و فروش در اینستا

برگزاری لایو، برای بازاریابی در اینستاگرام

شما نباید فقط به پست و استوری بسنده کنید. همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، شما باید ظرفیت ها و قابلیت های مختلف اینستاگرام را بشناسید و از آن ها استفاده کنید.یکی از این قابلیت ها، لایو اینستاگرام است. با برگزاری لایو اینستاگرام هم به سوالات مخاطبان پاسخ می دهید و هم فرصت دارید صمیمیت خود را با آن ها بیشتر کنید.حتی می توانید با خرید بازدید کننده لایو مخاطبان لایو تان را افزایش دهید و محصول خود را بهتر معرفی کنید.

برگزاری لایو

ایجاد کاتالوگ محصولات

بهتر است کاتالوگی از محصولات تان را به صورت یک پست اسلایدی و یا چند استوری یا پست سریالی، تهیه کنید. اینگونه مخاطبان راحت تر می توانند محصولات شما را بررسی کنند و تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرند.تهیه یک دسته فیلم یا عکس از محصولات تان، که عکاسی حرفه ای و هماهنگی داشته باشند، باعث می شود کار شما حرفه ای تر به چشم بیاید. داشتن کاتالوگ یکی از لازمه های هر فروشگاهی با هر محصولی است.

به تعداد فالوور های خود اهمیت بدهید

شاید فکر کنید که فالوور فقط یک عدد است. اما این اشتباه است. فالوور های شما مشتریان بالقوه هستند. همچنین، عدد فالوور های شما می تواند نوعی اعتبار در نظر کاربران جدید برای شما داشته باشد.یکی تکنیک های بازاریابی، خرید فالوور است. با خرید فالوور شما اهمیت کار خود را در نظر مخاطبان افزایش می دهید و اعتبار و محبوبیت بیشتری کسب می کنید. حتی خرید فالوور فیک، می تواند این اعتبار و محبوبیت را بوجود آورد.

اهمیت تعداد فالوور

در این مقاله سعی کردیم فوت و فن های بازاریابی در اینستاگرام را به صورت مختصر برای شما بیان کنیم. استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی محصولات، یک فرصت طلایی است. شما می توانید با استفاده از یک پلتفرم کاملا رایگان، درآمدی فوق العاده کسب کنید.

بسیاری از افراد و کسب و کار ها با خرید فالوو و بازاریابی قوی توانسته اند در عرض کمتر از یک سال به درآمد چشمگیری برسند و فروش خود را چندین برابر کنند.

حتی در شبکه های اجتماعی دیگر نظیر کلاب هاوس، شما این فرصت را دارید که به صورت کاملا رایگان برای محصول تان بازاریابی کنید و با خرید فالوو کلاب هاوس، مخاطبان خود را افزایش دهید.

بازاریابی از طریق سوشال مدیا کار بسیار راحتی است و پیچیدگی های کار با سایت یا کار در مغازه را ندارد. فقط کافیست کمی وقت صرف کنید و مطالب مختلف درباره بازاریابی دیجیتال را بخوانید و شروع به عمل کردن کنید. به شما قول می دهیم که در زمانی کوتاه می توانید شاهد رشد چشمگیر کسب و کار خود باشید.

اگر سوال یا ابهامی در خصوص بازاریابی در ایسنتاگرام داشتید، در کامنت ها مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ دهیم.

بازاریابی محصول

سوالات متداول
 • آیا داشتن محتوای باکیفیت برای بازاریابی در ایسنتاگرام کافی است؟
  خیر، شما نیاز دارید که از روش های مختلفی مانند خرید فالوو، تعداد فالوور های خود را افزایش دهید تا محتوایتان بیشتر و بهتر دیده شود.
 • آیا بازاریابی از طریق اینستاگرام راحت تر است یا سایت؟
  مسلما اینستاگرام، چرا که اولا پیچیدگی های سایت را ندارد و ثانیا به گستره وسیع تری اط مخاطبان دسترسی دارید.
 • چگونه می توانم بازاریابی در ایسنتاگرام را یاد بگیرم؟
  شما می توانید به سادگی و فقط با صرف کمی وقت، مطالب سایت ها، کتاب ها و پیج های مختلف را مطالعه کنید و سپس به آنالیز و بررسی پیج های موفق و محبوب بپردازید.

 

۴ دیدگاه دربارهٔ «فوت و فن های بازاریابی در اینستاگرام»

  1. مریم میرهاشمی

   سلام بله قطعا اگر حتما شما هم در اینستاگرام دنبال محتوایی اموزشی از طریق سرچ آن بودید بساری از محتواها را از طریق هشتگ پیدا کردید این همان کاری است که بقیه برای پیدا کردن محتواهای شما می کنند همچنین اینستاگرام محتواهای مرتبط با علاقمندی های هر فرد که را طرفداران زیادی داشته را در اکسپلور نمایش می دهد اینکه چطوری متوجه شود که محتوای شما د رچه رابطه ای است تا به علاقمندان آن موضوع در اکسپلور نمایش دهد از طریق همین هشتگ ها هست

 1. سلام من میخوام یه پیج میم بزنم میشه درباره فوت و فن های این کار یه توضیح بدید
  مثلا تو هفته چند تا پست بزارم یا اینکه دونه دونه پستشون کنم یا چند تایی
  و….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .