12 راه برای جذب فالوور واقعی در اینستاگرام

جذب فالوور واقعی و هدفمند در اینستاگرام، دغدغه اجتناب ناپذیر دنیای امروز است. هر کسی که یک پیج در اینستاگرام داشته باشد به فکر افزایش فالوور می باشد. شما نیز ممکن است با کمک ربات های افزایش فالوور و یا برنامه های مرتبط به فکر حل این مشکل باشید.

در این مقاله از تیم فالوجت، به شما کمک خواهیم کرد با کمک رعایت یک سری اصول در صفحه اینستاگرام خود، افزایش فالوور واقعی و فعال داشته باشید.

بالا بودن تعداد فالوورهای یک پیج، مانند یک اعتبار و اصالت برای آن می باشد. زمانی که تعداد فالوورهای یک پیج بالا باشد، افرادی که از پیج دیدن می کنند برای پیوستن به آن اعتماد بیش تری می کنند. پس افزایش فالوور به نوبه خود یک دغدغه دائمی برای ادمین های پیج می باشد.

اما این کافی نیست. و این اشتباهی است که بسیاری از افراد برای گسترش پیج خود می کنند. چیزی که شاید خیلی مهم تر باشد جذب فالوور واقعی برای پیج است.

فالوور واقعی فعال

 ۱- برای گوش و چشم مخاطبین خود ارزش قائل شوید

به طور کلی یکی از کار هایی که باعث رشد روز افزون شما می شود و همچنین Engagement (میزان مشارکت) مخاطبین شما را بالا می برد؛ تولید محتوای با کیفیت و خلاقانه است.

اگر چه تولید محتوای خلاقانه در پیج های آموزشی و متفرقه اهمیت بالاتری دارد اما این گونه نیست که در پیج هایی که فروش انجام می دهند بی تاثیر باشد.

در این بازار شلوغ اینستاگرام، که در هر زمینه و دسته ای هزاران پیج مشابه پیدا می شود، تولید محتوای خلاقانه و تاثیر گذار برگ برنده شما برای فالو کردن تان می باشد.

طبق نظرسنجی که از کاربران اینستاگرام درباره فالوکردن پیج های مختلف، انجام شد نشان می دهد اکثر افراد به دنبال یک پیج مفید هستند. پیچی که بتواند باعث رشد آن ها باشد و صرفا انتشار کی سری مطالب کپی یا تکراری نباشد.
محتوا یکی از مهمترین ستون های کسب و کارهای دیجیتال و به خصوص شبکه های اجتماعی است. اولین کسی که اعلام کرد

“محتوا پادشاه است” امروز اسطوره ی ثروتمند بودن در جهان است.(بیل گیتس)

اینسایت اینستاگرام

 ۲- از آمارهایی که توسط اینستاگرام منتشر می شود استفاده کنید

وقتی شما اکانت معمولیِ اینستاگرامِ خود را به Business account تبدیل می کنید، اینستاگرام آمارهای دقیق و کارآمدی به شما می دهد که این آمار بسیار مهم و مفید است

. این آمار عبارتند از: سن و محل زندگی کاربران و افرادی که شما را به تازگی فالو کرده اند، آمارِ دقیق جذب فالوور، آمارِ مقایسه ای برای بررسیِ روند رشد مخاطبین، ریز آمارِ مربوط به هر پست و آمارِ هفتگی برای بررسیِ این موضوع که کدام روز و چه ساعتی بیشترین بازخورد را داشته اید.

افزایش فالوور اینستاگرام با ویدیو

 ۳- از ویدیو استفاده کنید

روزی که اینستاگرام قابلیت ارسال و به اشتراک گذاری ویدیو را در این شبکه اجتماعی قرار داد، ظرف ۲۴ ساعت ۵ میلیون ویدیو نوسط استفاده کنندگان به اشتراک گذاشته شد. ممکن است بپرسید چرا ویدیو؟

پاسخ بسیار ساده است: محتوای ویدیویی تا ۱۰ برابر بیشتر از سایر محتوا ها به اشتراک گذاشته می شود، دیده می شود و در اصطلاح لایک و کامنت می خورد. از طرفی چون حداکثر زمانِ ممکن برای به اشتراک گذاری ویدیو در اینستاگرام ۱ وقت مخاطب گرفته نخواهد شد با کمالِ میل محتوای شما را خواهد دید.

کاربرد هشت

 ۴- از هشتگ ها استفاده کنید

پست هایی که حداقل با یک هشتگ به اشتراک گذاشته می شوند تا ۱۲٫۶ درصد بازدید بیشتری نسبت به پست های بدون هشتگ دارند. که البته این عدد می تواند با توجه به تعداد هشتگ های استفاده شده و میزان پرکاربرد بودن هشتگ بالا یا پایین شود. پیشنهادِ فالوجت به شما این است که بین ۱۵ تا ۳۰ عدد هشتگ مرتبط با پست خود استفاده کنید.

(حداکثر تعداد هشتگی که مجاز به استفاده باشید ۳۰ عدد است) اینستاگرام یک میلیارد کاربر ماهانه و 800 میلیون کاربر روزانه دارد پس به علاوه هر هشتگ اینستاگرام می تواند پُلی بین شما و گروهی از مخاطبین مرتبط با شما باشد، ولی به یاد داشته باشید که هشتگ ها باید مرتبط با پست های ارسالی شما باشد و در صورتی که یک گروه هشتگ را به صورت ثابت برای هر پست خود استفاده کنید اینستاگرام شما را Shadow Ban خواهد کرد. پس هوشمندانه و عاقلانه استفاده کنید.

هم چنین توجه داشته باشید که دسته متنوعی از هشتگ ها ( از نظر پراستفاده و پرطرفدار بودن) را انتخاب کنید. مثلا هم از هشتگ های چند میلیونی استفاده کنید و هم از هشتگ های هزارتایی. با این روش احتمال دیدن پست های شما با هشتگ افزایش پیدا می کند.

 ۵- همانطور که از دیگران انتظار فعالیت برای دارید، فعال باشید

وقتی مشارکت داشته باشید با شما مشارکت خواهند داشت! به همین سادگی. شما میتوانید با لایک کردن پست های دیگران و کامنت گذاشتن برای آنها، خود را به آنان معرفی کنید و آنها را به پروفایل خود بکشانید.

این کار را می توانید به صورت دستی انجام دهید یا اینکه وقت خود را حفظ کرده و این کار را به صورت شبانه روزی به فالوجت بسپارید و سپس خودتان در مورد نتیجه قضاوت کنید.

 ۶- دیگران را فالو کنید، تا توسط دیگران فالو شوید

یک راه دیگر برای هدایت مخاطب به صفحه ی اینستاگرامتان، فالو کردن دیگران است. مطمعناً تا کنون برای خودِ شما پیش آمده است که شب به خانه می رسید و اولین کاری که بعد از بازکردنِ ایستاگرام خود انجام می دهید بررسی افرادی که شما را فالو کرده اند است.

مطمئن باشید که دیگران نیز به احتمال ۹۰ درصد همین رفتار را خواهند داشت. ولی این کار را باید با محاسبات دقیقی انجام دهید که اینستاگرام اکانت شما را بلاک نکند. شما می توانید مدیریت این موضوع را به ربات اینستاگرام فالوجت بسپارید.

فالوور غیرفعال اینستاگرام

۷- اصلا فالوور Fake (قلابی) نخرید

شاید این کار برای شما در ابتدا جذاب باشد و با خود بگویید “چه خوب! ۲۰۰۰۰ فالوور در یک روز!” ولی بعد از چند ماه خواهید دید که با داشتن ۱۰۰k فالور ۱۵۰ لایک و ۳ کامنت دارید. پس به متخصصان فالوجت اطمینان کنید و سمت فالوور فِیک نروید!

هم چنین در نظر داشته باشید که اینستاگرام دشمن سرسخت فالوورهای فیک می باشد. ار طرفی مشغول بستن اکانت های غیر فعال است و از طرف دیگر الگوریتم خود را به گونه تنظیم کرده است که پیج هایی که نسبت اینگیجمنت و مشارکت آن ها به میزان فالوورشان کم است، به صورت مداوم امتیاز منفی می گیرند. در نتیجه می بینید که هر چه برای پیشرفت در اینستاگرام تلاش می کنید نتیجه ای عایدتان نمی شود.

۸- پشت کار و مداومت داشته باشید

اگر خواهانِ بالا رفتنِ تعداد فالور هایتان در اینستاگرام هستید، تداوم یکی از مهمترین خصوصیاتی است که باید داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که تداوم به معنی پشت کار داشتن است، به این معنی نیست شما هر هفته ۲۰ الی ۳۰ پست بگذارید. زیرا پست و استوری گذاشتن های زیاد، فالوورهایی که تا کنون توانسته اید به دست بیاورید را نیز از شما می گیرد.

پیشنهاد می شود که روزانه به صورت منظم یک پست بگذارید و این کار را در طولانی مدت ادامه دهید. شک نکنید که این یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای رشد فالوور های واقعی شماست.

در ضمن شما با این کار هر شب یک بار در قسمت ناخود آگاهِ مغزِ مخاطب تکرار می شوید که این اتفاق خیلی خوبی برای شما و رشد Engagement شما خواهد بود.

۹- یک مجموعه بسازید. نه یک مشت آمار و ارقام!

۲ صفحه اینستاگرام را در نظر بگیرید: 
اولی: ۱۲۰k فالوور، ۱۰۰۰۰ لایک و ۲۰ کامنت
دومی: ۶۰k فالوور، ۱۰۰۰۰ لایک و ۱۲۰ کامنت
کدام یک را ترجیح می دهید؟ دومی! 
پس هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید. در ضمن به یاد داشته باشید که شما اگر قصد ارتقاء و پیشرفت دادنِ کسب و کار خود را داشته باشید، شما به “عدد” نیاز ندارید؛ شما به “دنبال کننده” نیاز دارید.

هایلایت اینستاگرام

 ۱۰- از استوری و هایلایت ها استفاده کنید

روزانه 5000 میلیون نفر در اینستاگرام از استوری استفاده می کنند. ولی ما از شما انتظار نداریم چون همه استفاده می کنند، شما هم استفاده کنید. بلکه باید بدانید که استوری و هایلایت شما را به مخاطبین خود نزدیک کرده و باعث ایجاد صمیمیت بیشتر با شما می گردد. این دو ابزار های بسیار مناسبی در خصوص نگهداری مخاطبین هستند، پس از استفاده کردن از آنها غافل نشوید.

از هایلایت های استوری خود می توانید به عنوان بخشی از محتوایی که دوست دارید کاربران تازه وارد از آن دیدن کنند استفاده کنید. اکثر کسانی که به پیج شما سر می زنند حتما از هایلایت های شما دیدن می کنند.

پس هایلایت های خود را منظم، زیبا و جذاب انتخاب کنید تا برای شما افزایش فالوور به همراه داشته باشد.

 

 ۱۱- همیشه به روز باشید

در دنیای امروز که ابزار های مختلف روز به روز پیشترفته تر می شوند و بر امکانات آنها اضافه می شود، بهترین کار این است که خود را با تغییرات وفق دهید و از این جریان به نفع خود استفاده کنید. در ضمن باید توجه داشته باشید که به روز بودن در ابزاری مانند اینستاگرام جذابیت بصریِ زیادی برای شما به بار خواهد آورد.

فالوور

12- از مسابقه غافل نشوید

مسابقه ها یکی از ابزارهای قوی هستند که می توانند فالوور فعال و واقعی برای شما به همراه بیاورند. زیرا توسط افراد واقعی و فالوورهای فعال به پیج شما کشیده می شوند.

از ایده مسابقه در پیج های مختلف ایده بگیرید و ببینید کدام نوع مسابقه جوابگوی پیج شما می باشد. مسابقه اشتراک گذاری پست پیج شما در استوری یا پست های فالوورهایتان، منشن کردن، لایک و کامنت، گرفتن عکس با محصول شما و … همگی استراتژی های مختلفی هستند برای برگزاری یک مسابقه خوب!

 

سخن پایانی

جذب فالوور واقعی یکی از مهم ترین مسائل یک پیج در اینستا است. هر چه میزان فالوورهای شما بالاتر باشد، شما می توانید راحت تر در این شبکه اجتماعی محبوب تر باشید. 

در این مطلب سعی شد که راه های کاربردی برای بالابردن میزان جذب فالوور واقعی گفته شود، اگر شما علاوه بر راه های بالا، تجربه ای دارید لطفا در نظرات با ما به اشتراک بگذارید. 

سوالات متداول
 •  چگونه فالوور واقعی بگیریم؟

کاربردی ترین راه ها برای جذب فالوور در اینستا، شامل این موارد است، ارزش قائل شدن برای مخاطب، استمرار در فعالیت های پیج، استفاده از استوری و هایلایت ها، استفاده از ویدیو

 • از چه محتوایی برای جذب فالوور استفاده کنیم؟

استفاده از ویدیو می تواند برای اکثر پیج ها مناسب باشد، استفاده از تصاویر باکیفیت و واصح نیز توصیه می شود. به کاربردن طرح های گرافیکی مناسب، رنگ های متناسب با محصول و… همه می تواند تاثیرگذار باشد. 

 

 

۴ دیدگاه دربارهٔ «12 راه برای جذب فالوور واقعی در اینستاگرام»

  1. سلام همراه گرامی فالوورهای ما واقعی هستند چون نام کاربری و عکس پروفایل ان ها منطبق با الگوریتم های اینستاگرام هست و معنا دار هستند حتی در اینستاگرام پست هم دارند ولی به دلیل اینکه با اکانت های دیگر تعامل ندارند برخی به اشتباه با اکانت هایی که فیک هستن و اینستا انها را ربات تشخیص می دهد اشتباه می گیرند

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی خرید فالوور واقعی از دو طریق ممکن است یکی از طریق ربات که با تعامل همراه است ولی احتمال بسته شدن اکانت شما را زیاد می کند و یکی دیگر خرید فالوور واقعی منطبق با الگوریتم های اینستاگرام است که نام کاربری مفهوم همراه با پست در اینستاگرام و عکس پروفایل هستندولی تعامل اینگونه فالوورها باید جداگانه تهیه شود و ریزش خیلی کمتری نسبت به فالوورهای افزایش یافته با ربات دارند برای خرید این گونه فالوور روی لینک زیر کلیک کنید
   https://followjet.com/product/followers/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .