k1 و m1 در اینستاگرام به چه معناست؟

بعضی مواقع ،بخصوص در پیج اینستاگرام افراد مشهور مانند بازیگران،در قسمت فالوور،شما با حروفی مثل k یا m مواجه می شوید. حال میخواهیم بدانیم چیست.
شاید سوال خیلی از افراد تا کنون این باشد که مگر در فیزیک دبیرستان نمیخواندیم حرف k مخفف کلمه kilo به معنای هزار است؟! خب پس چرا وقتی ما 1500 فالوور اینستاگرام داریم ، اینستاگرام برای نمایش تعداد فالوور از k استفاده نمی کند؟؟
و مثلا چرا نمی نویسه k1.5؟ این سوال کاملا درست است! یعنی حق کاملا با شماست! دقیقا k مخفف کلمه کیلو و به معنای 1000 است و M مخفف کلمه millon و به معنای یک میلیون است .ولی اینستاگرام 1000 عدد را با 1k و 1500 عدد را نیز با 1.5k نمایش نمی دهد . بلکه اینستاگرام تنها برای تعداد فالوور از 10000 به بالا از k استفاده می کند .
به این صورت که برای 10000 فالوور از عبارت 10k استفاده میکند و نه عبارت 1k که خب کار درستی هم هست.علت استفاده اینستاگرام از عبارت های کوتاه کننده (پیشوندهای واحدها) برای کم کردن تعداد اعداد نمایش داده شده است .ولی خب مثلا 4368عدد فالوور در فیلد اینستاگرام جا می شود پس صلاح ندیده است که از عبارت k برای نمایش تعداد فالوور استفاده کند و چون تعداد صفر های 10000 بیشتر است ترجیح داده است که عبارت را بر 1000 تقسیم کند و با دقت یک رقم اعشار در جلوی عبارت تعداد فالوور آن پیج نمایش دهد.
به عنوان مثال اگر شما 22846 فالوور داشته باشید ، در بالای صفحه اینستاگرام شما عبارت 22.8k نمایش داده می شود.

چگونه تعداد فالوور های صفحه ای از اینستاگرام  که در آن از M یا K استفاده شده است را بفهمیم؟

اول از همه این را بدانید که پیجی که در آن از این دو حرف M و K استفاده شده باشد، قطعا بیشتر از یک میلیون فالوور دارد. به طور مثال برای 2400000 از عبارت 2.4m و برای 2499999 نیز از 2.4m استفاده می شود. این به معنای این است که تفاوت فالوورهای این دو پیج حدود صدهزار نفر است. جالب است بدانید که در مورد پیجی که بیشتز از حدود 10K فالوور دارد هم مشکلی مشابه این مشکل وجود دارد. پس در مواقعی که ادمین نیاز دارد تعداد دقیق فالوورها را بداند چه باید بکند؟ در چنین مواقعی می توان از چند روش استفاده کرد اما بهترین این روش هت استفاده از اینستاگرام در سیستم کامپیوتری است. به این ترتیب که شما پیج مورد نظر را در مرورگر وب خود باز می کنید. برای این کار باید عبارت:https://Instagram.com/username را در مرورگر خود تایپ کنید و به جای username ای دی موردنظر را قرار دهید. زمانی که پیج مورد نظر بالا آمد شما می توانید با نگه داشتن موس بر روی تعداد فالوورها، عدد مربوط به آن را به طور دقیق مشاهده کنید.

مطالب مرتبط:

از فالوور فیک خسته شده اید ؟ به دنبال افزایش فالوورهای واقعی و هدفمند هستید ؟ کلیک کنید

Leave a comment

Sign in to post your comment or sign-up if you don't have any account.

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .