روش تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم روش تشخیص فالوور فیک اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. زمانی که شما بتوانید فالوور های فیک را بشناسید و آن ها را از فالوور واقعی تشخیص دهید، می توانید بهتر پیج خود را مدیریت کنید و اینگونه بازدهی پیج تان را افزایش دهید. تشخیص فالوور فیک از واقعی به شما کمک زیادی در هنگام خرید فالوور و همچنین در برنامه ریزی برای رشد پیج تان خواهد کرد.

فالوور فیک چیست؟ (راه های تشخیص فالوور فیک از واقعی)

احتمالا الان این سوال در ذهن شما ایجاد شد که فالوور فیک چیست ؟ و شاید خود به این جواب رسیده باشید که فالوور فیک اینستاگرام فالووری است که تنها عدد فالوورها را بالا می برد؛ ممکن است ربات باشد، ممکن است یک نرم افزار باشد و یا هر چیز دیگر .

فالوور فیک با بالابردن عدد فالوور های شما، می تواند باعث دیده شدن بیشتر پیج تان شود. اما چون این فالوور ها فعال نیستند، ممکن است شما تصمیم داشته باشید که آن ها را از پیج خود حذف کنید که در این صورت مطالعه مطلب آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام را به شما توصیه می کنیم.

 

تشخیص فالوور فیک از واقعی

 

فالوور فیک عموما اکانت هایی هستند که در اینستاگرام واقعا ساخته می شوند. اما برای مقاصد مختلف ساخته شده اند و عملا کاری انجام نمی دهند.

این اکانت ها با یک ایمیل و شماره همراه ساخته شده اند و پس از مدتی راکد و غیر فعال شده اند. فالوورهای فیک عملا اکانت هایی هستند که فعالیت خاصی برای مدتی انجام نداده اند و ممکن است در آینده فعال شوند و یا توسط اینستاگرام حذف شوند.

 

تفاوت فالوور فیک و واقعی

اکنون ممکن است شما بگویید من پیجی دارم که فعالیت زیادی در آن ندارم و فقط پیج های مورد علاقه ام را به وسیله آن دنبال می کنم. آیا پیج من فیک حساب می شود؟  طبق الگوریتم اینستاگرام، اکانت هایی فیک هستند که:

 1. عکس پروفایل ندارند یا عکس پروفایل آن ها نامفهوم و ناواضح است
 2. نام کاربری معنادار ندارند و نام کاربری آن ها ترکیب نامفهومی از حروف و اعداد است
 3. در پیج شان هیچ فعالیتی ندارند و پست و استوری نمی گذارند
 4. فالوور و فالوویینگ ندارند یا تعداد آن ها بسیار کم است
 5. در اینستاگرام فعالیت ندارند و صرفا ساخته شده اند

در گذشته و حتی همین الان، برخی از افراد برای بالا بردن فالوور های پیج خود و دیده شدن بیشتر، اقدام به استفاده از ربات هایی برای جذب فالوو فیک می کردند تا فقط عدد فالوور خود را بالا ببرند. در حالی که اینستاگرام این ربات ها را تشخیص می داد و پیج مورد نظر را محدود یا بلاک می کرد.

 

 

فالوور فیک چیست

 

در حال حاضر، توصیه ما به شما این است که اگر قصد بالا بردن عدد فالوور های خود را دارید، به سراغ ربات ها نروید چرا که راه بهتری وجود دارد که از طریق آن می توانید فالوور های خود را افزایش دهید.

این راه خرید فالوور فیک به جای استفاده از فالوور های فیک ربات است. اما خرید فالوور فیک، چه تفاوتی با ربات دارد؟ اولا ربات تعداد زیادی فالوور فیک را به صورت همزمان به پیج شما تزریق می کند که این مسئله برای پیج تان ضرر دارد چرا که اینستاگرام متوجه حضور ربات شده و پیج شما را محدود می کند.

ثانیا فالوور های فیکی که ربات به پیج شما اضافه می کند، همانطور که گفتیم مطابق با استاندارد های اینستاگرام نیستند و نام کاربری، عکس پروفایل و فعالیت معمولی را در اینستاگرام ندارند.

در حالی که فالوور هایی که شما از سایت هایی مانند فالوجت خریداری می کنید، الگوریتم های اینستاگرام را رعایت کرده و مشکل و محدودیتی برای پیج شما بوجود نمی آورند.

 

سایت تشخیص فالوور فیک

 

تشخیص تعداد فالوور فیک (چگونه بفهمیم فالوور فیک داریم؟)

ابزار هایی وجود دارند که برای بررسی میزان مشارکت دنبال کنندگان در صفحات اینستاگرام استفاده می شوند. مانند برخی از سایت ها. این سایت ها به ما کمک می کنند میزان فعالیت فالوور ها در یک پیج را بسنجیم. در ادامه درباره این ابزار ها صحبت می کنیم.

 

سایت تشخیص فالوور فیک

یکی از وب سایت هایی که در تشخیص فالوور فیک به ما کمک می کند، hypeauditor.com است. که می توانید از نسخه رایگان آن برای بررسی پیج ها مختلف در اینستاگرام استفاده کنید.

کافیست به آدرس https://hypeauditor.com/en/free-tools/instagram-audit/ مراجعه کنید. سپس آیدی پیج مورد نظرتان را در باکس وسط صفحه وارد کنید و دکمه check را بزنید.

به عنوان مثال ما پیج صدف بیوتی را بررسی کردیم و عدد به دست آمده از میزان واقعی بودن فالوور ها 76  و اینگیجمنت ریت او 15.68  درصد است. همانطور که مشاهده می کنید این عدد برای یک صفحه خوب حساب می شود در نتیجه می توان گفت که اکثر فالوور های صدف بیوتی واقعی اند.

 

اینگیجمنت صدف بیوتی

 

شما هم می توانید با خرید بازدید لایو اینستاگرام، اینگیجمنت صفحه خود را افزایش دهید.

 

اپلیکیشن تست فالوور فیک اینستاگرام

برخی برنامه ها و اپلیکیشن ها هستند که از طریق آن ها می توانید تعداد فالوور های فیک یک صفحه را بسنجید. یکی از این اپلیکیشن ها «فیک فالوور سنج» است.

شما می توانید این اپلیکیشن را در برنامه های دانلود اپلیکیشن مانند مایکت و کافه بازار پیدا کنید و آن را در موبایل تان نصب کنید. ویژگی های این برنامه شامل:

 • سنجش تعداد فالوورهای واقعی
 • نمایش تعداد پست های یک صفحه
 • نمایش تعداد فالوورهای فیک
 • امکان مشاهده میانگین تعداد کامنت ها
 • قابلیت مشاهده نرخ تعامل کاربران
 • جستجوی آسان صفحات با آیدی
 • مناسب برای صفحات عمومی (Public)

فیک فالوور سنج

چگونه تعداد فالوور فیک را بفهمیم؟

اما فالوور های فیک چه ویژگی هایی دارند؟ نحوه تشخیص فالوور فیک از واقعی چگونه است؟ 

شما از 4 طریق می توانید اقدام به تشخیص فالوور فیک نمایید که به شرح زیر است:

 1. بررسی پست ها
 2. بررسی آیدی اینستاگرام و تصویر پروفایل
 3. بررسی کامنت های پیج
 4. بررسی لایک های پیج

 

 • روش تشخیص فالوور فیک با بررسی پست ها

ممکن است شما وارد یک پیج شوید و مشاهده کنید که پست های او دیر به دیر آپلود شده اند و مالک پیج، فعالیت زیادی در پیج ندارد. علاوه بر آن، پست های پیج کیفیت زیاد خوبی ندارند و جذاب نیستند.

با این وجود می بینید که تعداد فالوور های آن پیج زیاد است. مثلا 10 هزار فالوور یا حتی بالاتر دارد. می توانید نتیجه بگیرید که تعداد زیادی از فالوور های این پیج، فیک هستند.

 

شناسایی فالوور فیک

 

 • روش تشخیص فالوور فیک با آیدی (ID) اینستاگرام و تصویر پروفایل

پیج هایی که آیدی آن ها نامناسب است یا کلمات نامفهومی در آن ها استفاده شده است. به عنوان مثال آیدی یک پیج ممکن است gjfklfbln باشد که اصلا کلمه معنا داری نیست. این پیج ها عموما فیک هستند و به ندرت یک پیج واقعی تشکیل شده از لغات نامفهوم است.

همچنین روش دیگری که برای تشخیص فالوور فیک و پیج های فیک وجود دارد این است که معمولا عکس پروفایل ندارند یا عکس پروفایل شان مبهم و نامشخص است.

 

 • روش تشخیص فالوور فیک با کامنت های پیج

اگر در کامنت های پست های یک پیج، کامنت های تکراری زیادی مشاهده کردید. مثلا هر اکانت چندین بار کامنت گذاشته است و یا کامنت هایی از قبیل : ایموجی یا جمله هایی مثل بسیار عالی، زیبا و… مشاهده کردید، نشان دهنده این است که تعداد زیادی اکانت فالوور فیک در آن پیج حضور دارند.

 

 • روش تشخیص فالوور فیک با بررسی لایک های پیج

فرض کنید وارد پیجی شده اید که 56 هزار فالوور دارد. اما متوجه می شوید که پست هایش فقط 1000 تا لایک دریافت کنند. در این صورت می توانید تشخیص دهید که تعداد زیادی از فالوور های این پیج فیک هستند؛ چرا که اختلاف لایک و فالوور بسیار زیاد است.

 

شناسایی فالوور های فیک

 

چرا باید فالوور فعال و واقعی اینستاگرام داشته باشیم؟

داشتن فالوور واقعی و فعال، باعث می شود پست های شما بیشتر دیده شوند. هر چه پیج شما و پست های شما بیشتر دیده شود و پست هایتان به اکسپلور برود، در نتیجه می توانید درآمد بهتری از اینستاگرام داشته باشید و اعتبار بهتری در میان مخاطبان اینستاگرام کسب کنید.

شما هم می توانید با خرید فالوور واقعی، توجه کاربران را جلب کرده و فالوور های خود را افزایش دهید. البته همانطور که قبلا گفتیم، تضمینی وجود ندارد که شخصی که شما را فالو می کند حتما در پیج تان فعال باشد.

بلکه شما باید با تولید محتوای خوب در اینستاگرام و دانستن فنون افزایش فروش در اینستاگرام، بتوانید فالوور های خود را فعال نگه دارید و درآمد خود را در اینستاگرام افزایش دهید.

 

تعامل در اینستاگرام، لازم برای موفقیت در اینستاگرام

یکی از لزومات موفقیت شما در اینستاگرام، این است که تعامل خوبی با فالوور های خود داشته باشید و سعی کنید این تعامل را افزایش دهید.

اما داشتن تعامل به چه دردی می خورد؟ داشتن تعامل خوب با فالوور ها و مخاطبان، باعث می شود که آن ها بیشتر به شما اطمینان کنند و حس نزدیکی و صمیمیت بیشتری با شما داشته باشند.

 

تعامل در اینستاگرام

 

زمانی که اعتبار شما نزد مخاطبان افزایش یافت و آن ها به شما اعتماد کردند، تمایل بیشتری برای خرید محصولات شما خواهند داشت. همچنین اگر شما برای محصولی تبلیغات انجام دادید، بیشتر به حرف تان اعتماد می کنند و تبلیغات شما موثر تر خواهد بود.

در نتیجه داشتن تعامل بیشتر در اینستاگرام، باعث رسیدن به درآمد بیشتر از طریق اینستاگرام است. شما می توانید با خرید کامنت اینستاگرام، تعامل را در پیج خود افزایش دهید.

 

اما در نهایت به این پرسش می رسیم که داشتن فالوور فیک خوب است یا نه؟ خب این کاملا بستگی به استراتژی و رویکرد شما دارد. نقشی که فالوور فیک ایفا می کند، جلب توجه مخاطب است.

اگر شما به تازگی یک فروشگاه در اینستاگرام راه اندازی کرده باشید، دو راه دارید، یا این که به مدت یک سال یا بیشتر بر روی پیج خود کار مداوم انجام دهید تا پیج شما کم کم دیده شود و افراد محصول شما را خریداری کرده، کیفیت آن را ببینند و دوباره به سمت شما بازگردند

یا این که می توانید در همان ابتدای کار با خرید فالوور، توجه مخاطبان را به خود جلب کنید تا مسیر موفقیت را سریع تر طی کنید.

فالوور فیک خوب یا بد

 

فالوور واقعی اینستاگرام فعال است

این بحث که آیا فالوور واقعی در اینستاگرام الزاما فعال است یا نه با وجود خدمات متنوعی که شرکت های مختلف ارائه می دهند کاملا بی معناست.

فالوور واقعی در اینستاگرام فالووری است که:

 • عکس پروفایل دارد
 • نام کاربری مفهوم دارد
 • در اینستاگرام پست یا هایلایت دارد
 • اضافه شدن تدریجی و منطبق با الگوریتم های اینستاگرام

نشانه های فالوور واقعی در اینستاگرام
نشانه های فالوور واقعی در اینستاگرام

این ها تماما ویژگی های فالوور واقعی در اینستاگرام است که فالوجت نیز خدمات فروش فالوور خود را بر این اساس ارائه می دهد.

علت ارائه دادن خدمات به این صورت این است که اینستاگرام بتواند این گونه اکانت ها را به عنوان اکانت های واقعی و فعال تشخیص دهد نه جزو اکانت های فیک اینستاگرامی.

بنابر این اگر اکانتی نه عکس پروفایل مفهوم و نه نام کاربری درستی داشت به احتمال زیاد اکانتی فیک است. زیاد شدن این گونه اکانت ها در پیج شما معمولا از طریق ربات ها و به یکباره است نه تدریجی.

فالوور فعال معمولا قابل خریداری نیست اما برخی ربات ها با فرایند فالو انفالو یا سکه و … منجر به افزایش فالوورهای فعال یا هدفمند در اکانت شما می شوند که این مورد هم چون افزایش فالوور به یکباره و طی فرایندی ربات گونه (فالو – انفالو) صورت می گیرید احتمال شادوبن شدن اکانت شما را افزایش می دهد.

ربات افزایش فالوور اینستاگرام
ربات افزایش فالوور اینستاگرام

فالوور واقعی اینستاگرام هویتی ثابت و مشخص دارد

همانطور که گفته شد، پشت فالوورهای واقعی کابران واقعی قرار دارند. در نتیجه هویتی ثابت و مشخص داشتن برای این دسته از فالوورهای چیز دور از انتظاری نیست.

منظور از هویتی ثابت و مشخص، داشتن یک یوزرنیم معنا دار است و همچنین داشتن یک پروفایل است.

فالوورهای واقعی دارای هایلایت هایی هستند که بسیاری از کاربران واقعی از هایلایت در پیج خود استفاده می کنند. به عنوان مثال این افراد ممکن است ورزشکار باشند و پست ها و هایلایت هایی در رابطه با ورزش بگذارند.

فالوور واقعی اینستاگرام پیج های واقعی و مرتبط را دنبال می کند

همه ما لیستی به نام فالوئینگ داریم، فالوورهای واقعی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. فالوورهای واقعی، معمولا پیج هایی که حوزه کاریشان با شما مرتبط است را دنبال می کنند.

علت اینکه می گوییم معمولا به این دلیل است که بسیار اتفاق می افتد یک معمار پیج شاعران یا ورزشکاران مختلفی را دنبال کند.

ویژگی فالوور واقعی

تعداد لایک ها و کامنت های فالوور واقعی اینستاگرام با تعداد فالوورهایش تناسب دارد

یکی دیگر از ویژگی های فالوورهای واقعی این است که تعداد لایک ها، کامنت ها و ویوی پست هایشان معمولا متناسب با تعداد فالوورهایشان است.

اما باز به صورت قطعی نمی توان گفت که الزاما هر فالوور واقعی میزان تعامل مشخصی دارد چرا که برخی افراد به طور کلی در شبکه های اجتماعی بیشتر یا کمتر فعالیت می کنند.
نتیجه گیری
در این مطلب با نشانه های فالوور واقعی در اینستاگرام آشنا شدیم و فهمیدیم از چه روش هایی می توان تشخیص داد یک فالوور واقعی است یا نه؟ به نظر شما سایر ویژگی های یک فالوور واقعی چیست و چگونه می توان فالوور های واقعی پیج مان را افزایش دهیم؟ افزایش فالوور اینستاگرام چگونه؟

از اینکه نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان فالوجت به اشتراک می گذارید بسیار

 

 

سوالات متداول

 • آیا می توانم فالوور های فیک را از پیجم حذف کنم؟
  بله. شما می توانید هم به صورت دستی آن ها را شناسایی و remove کنید. و همچنین اپلیکیشن هایی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند. مانند اپلیکیشن فالوور فیک سنج

 

 • خرید فالوور فیک بهتر است یا خرید فالوور واقعی؟
  بستگی دارد که هدف شما از خرید فالوور چه باشد. گاهی اوقات فالوور فیک به دردتان می خورد و گاهی اوقات فالوور واقعی

 

 • روش تشخیص فالوور فیک چگونه است؟
  اکانت های فیک معمولا آیدی نا مفهوم دارند، عکس پروفایل ندارند یا عکس شان واضح نیست، تعداد فالوور ها و فالویینگ هایشان صفر یا بسیار کم است و در پیج شان هم فعالیت چندانی ندارند یا اصلا فعال نیستند.

۷ دیدگاه دربارهٔ «روش تشخیص فالوور فیک اینستاگرام»

 1. سلام من یه پیج قدیمی دارم که حدودا ۶۰ فالور داره و حالا تجاریش کردم و ۴۵ پست هم داخل ان گذاشتم .. ایا با تعداد ۶۰ فالور میتوان از ربات شما استفاده کرد و فالور فعال جذب کرد ؟ شما چه راهنمایی میکنید که من بتونم فالورهامو افزایش بدم ؟

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر، به دلیل تغییراتی که اینستاگرام داشته ربات ها قادر به فعالیت نیستن و در حال حاضر تنها روش افزایش فالوور،فالوور فوری هستش که سرور ما در حال حاضر کمترین ریزش و بالاترین کیفیت را دارد که با مراجعه به سایت میتوانید بسته های مرد نظر خودتون را خریداری کنید.

 2. س لام من یه پیج دارم قدیمی هستش ۵۰ تا فالوور داره اصلا فعال نبوده میخوام به طور عادی فالووراش بیستر شه مثلا ۲۰۰ تا چی کار کنم

 3. سلام
  اگه بخواهیم آمار تغییرات فالور ها در یک سال یا چند سال رو داشته باشیم، چکار باید بکنیم؟؟ مثلا فروردین ۹۹ تعداد فالورها ۱۰۰ تا بوده، اردیبهشت ۹۹ شده ۱۰۲، خرداد۹۹ شده ۱۰۵، همینطور الی آخر
  چکار باید بکنم؟؟؟

  1. سلام از طریق insights در پیج های بیزینسی می توانید تا یک ماه گذشته پیج خود را انالیز کنید ولی برای بررسی دقیق و تحلیل اینستاگرامی در سایت https://sproutsocial.com/ (از فیلتر شکن استفاده کنید) ثبت نام کنید به شما یک دسترسی رایگان و بسیار کامل و جامع برای مدتی محدود میدهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .