موقعیت جغرافیایی در اینستاگرام یا لوکیشن اینستا

یکی از خصوصیات جالب و کارآمد اینستاگرام، بدون مرز بودن آن است. اما یکی از روش های افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی است. این قابلیت به شما کمک می کند تا مخاطب هدف خود را به راحتی پیدا کنید و همچنین مخاطبان هم بر اساس موقعیت جغرافیایی بهترین انتخاب را داشته باشند.

ولی اگر شما صاحب رستوران، لباس فروشی، کافی شاپ و سایر کسب و کار های محدود به محدوده جغرافیایی باشید و قصد داشته باشید از طریق اینستاگرام بیشتر شناخته شوید و کسب و کار خود را ارتقاء دهید، شما به فالوور هایی نیاز دارید که بتوانند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند و باید افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی انجام دهید در یک کلام :

“بتوانند مشتری شما شوند” 

در چنین شرایطی قابلیت ثبت موقعیت جغرافیایی به کمک شما خواهد آمد، شما باید بتوانید با استفاده از این امکان و خلاقیت خود در تولید محتوا، مخاطبین هدف خود را پیدا کنید و آنها را به سمت خود بکشانید.

تیم فالوجت در ادامه با راه هایی که به شما تاثیر لوکیشن در پست اینستاگرام نشان می دهد و مسیر شما را برای یک مجموعه ی با کیفیت از مخاطبین محلی هموار می کند.

 
موقعیت جغرافیایی در اینستاگرام
 

موقعیت جغرافیایی (لوکیشن) اینستاگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

موقعیت جغرافیایی شما یا همان لوکیشن، مختصات مکانی است که شما در زمان منتشر کردن محتوای اینستاگرام خود در آن مکان بوده اید.

اگر شما پست و استوری های خود را به صورت عمومی و همراه با موقعیت جغرافیای منتشر کنید؛ بر اساس الگوریتم اینستاگرام، احتمال اینکه محتوای منتشر شده ی شما به دست افراد نزدیک شما برسد وجود دارد. چون اینستاگرام تمایل دارد افرادی که امکان آشنا بودن با شما را دارند را به هم معرفی کند.

موقعیت جغرافیایی خود را در اینستاگرام بسازید

فرض کنید که رستوران شما در تهران، خیابان ولی عصر، جنب پارک ساعی است؛ در این صورت بهترین کار ممکن این است که موقعیت جغرافیایی جدیدی ساخته و در این موقعیت علاوه بر این که آدرس خودتان را اعلام کرده اید؛ به الگوریتم اینستاگرام گفته اید که من در تهران، خیابان ولیعصر، جنب پارک ساعی هستم، اینکار باعث می شود که احتمال دیده شدن پست شما توسط اشخاصی که در آن منطقه ساکن هستند بیشتر شود. 

تاثیر لوکیشن در پست اینستاگرام

اگر هنوز هم شک دارید که آیا تاثیر لوکیشن در پست اینستاگرام زیاد هست یا کم یا اصلا تاثیری دارد یا خیر به شما پیشنهاد میکنم تا آخر این مقاله را با دقت بخوانید و اگر تردیدتان برطرف نشد، لطفا سوال پیش آمده خود را در کامنت ها درج کنید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

روش های افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی

اگر شما از کسب و کار حضوری خود نسخه ای آنلاین در اینستاگرام دارید چند راهکار برای شما وجود دارد که با ثبت موقعیت مکانی خود در پروفایل، پست و استوری بتوانید مخاطبین هدف را پیدا کرده و آن ها را به سمت خود بکشانید.

استفاده از لوکیشن در استوری های اینستاگرام

geotag در اینستاگرام چیست؟ شما باید از استیکر هایی که موقعیت شما را نشان می دهد در استوری های خود استفاده کنید؛ این بر چسب ها (Geotag) علاوه بر این که موقعیت شما را به مخاطبانتان نشان می دهد و کمک می کند مخاطب با شما بیشتر احساس راحتی کند، باعث می شود در آرشیو استوری های آن موقعیت نیز ظاهر شوید و بتوانید در کنار افراد برجسته آن موقعیت خودی نشان دهید.

استفاده از هشتگ برای لوکیشن

افرادی که در آن موقعیت جغرافیایی فعالیت داشته اند را دنبال کنید

همانطور که در مقاله قبل توضیح داده شد فالو کردن افراد یکی از تحریک کننده ترین کارها برای این موضوع است که آنها نیز شما را فالو کنند. اما در این مورد تنها تفاوتی که وجود دارد این است که شما افرادی که در موقعیت جغرافیایی شما فعالیت داشته اند را فالو می کنید؛ چون خواهان جذب مخاطب از آن منطقه به خصوص هستید.

ثبت موقیعت مکانی در پروفایل

اگر صاحب کسب و کاری هستید در مرحله اول پیج شما حتما باید روی حالت بیزینس (کسب و کار) باشد. در این حالت شما می توانید یک موقعیت مکانی را در پروفایل خود تعریف کنید.

ثبت موقعیت مکانی در پروفایل


این کار باعث اعتماد بیشتر مخاطبین به شما خواهد شد و با توجه به الگوریتم های اینستاگرام هرچه پیج شما کامل تر باشد، در قسمت جستجو در ردیف های بالاتری به کاربران نشان داده می شوید و احتمال ورود شما به اکسپلور بیشتر خواهد شد. داشتن یک موقعیت فیزیکی یک اثبات برای وجود داشتن است و اعتبار شما در الگوریتم ها هم بالاتر خواهد رفت.

 

ثبت موقعیت مکانی در پست ها

یکی از اصول مهم بازاریابی ورودی بیشتری =  فروش بیشتر است. اینستاگرام قابلیت دنبال کردن موقعیت های مکانی را دارد.

در قسمت جستجو اینستاگرام و سپس ورود به بخش Places (مکان ها) می توانید هر لوکیشنی که وجود دارد را سرچ کرده و سپس آن را دنبال کنید تا اینستاگرام در هفته چند پست برتر مربوط به آن موقعیت مکانی را به شما نشان دهد. این قابلیت کمک زیادی به افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی می کند.

اضافه کردن لوکیشن برای پست

با جستجو در این بخش همه پست هایی که از طرف اکانت های عمومی این موقعیت مکانی را ثبت کرده اند به شما نمایش داده می شوند.

درج موقعیت مکانی برای کسب و کار ها این امکان را به آن ها می دهد که مخاطبین با جستجو بر اساس موقعیت مکانی بتوانند شما را ببیند و این برای شما برند سازی هدفمند خواهد بود.

 

برای برند سازی از این راه پست های شما باید عکس هایی حرفه ای، همراه با لوگو خودتان باشند تا عکس و برند شما در ذهن مخاطب ثبت گردد؛ چه بسا اگر عکس شما چشم مخاطب را بگیرد در همان لحظه هم نگاهی به پیج شما بیندازد و تبدیل به مشتری شما شود.

شما با این کار ورودی صفحه خود را بالا خواهید برد و همانطور که اشاره کردم در بازاریابی ورودی هرچه بیشتر باشد فروش هم بیشتر خواهد بود.

 

لایک و کامنت های خود را با دقت و هوشمندانه به سمت موقعیت مورد نظر هدایت کنید

با افرادی که در موقعیت شما هستند تعامل داشته باشید و آنها را به تعامل وادار کنید. اول از همه اعلام کنیم که منظور از وادار کردن مخاطبانتان به تعامل این است که با سیاست و خلاقیت کاری کنید که آنها با شما تعامل داشته باشند. به یاد داشته باشید که فقط با استفاده از لوکیشن در پست ها و استوری های خود نمی توانید مخاطبین در موقعیت جغرافیای خود را جذب کنید.

این مورد به اندازه ی کافی واضح است. ولی به یاد داشته باشید که منظور از استفاده ی کلمه ی هوشمندانه و با دقت در این مورد این است که با مخاطبینی که در آن موقعیت هستند طوری تعامل داشته باشید (مثلا پرسش درباره منطقه در استوری ها، برگزاری مسابقه و …)که حال و هوای خودمانی به آنها دست بدهد و آنها نیز شما را از آن موقعیت بدانند.

افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی با لوکیشن خود را در اینستاگرام هشتگ کردن و از آن به عنوان اهرم استفاده کنید

در مقالات قبلی گفته بودیم که هر هشتگ، پلی است بین شما و مخاطبینی که در آن هشتگ هستند. این موضوع در مورد هشتگِ موقعیت جغرافیایی شما نیز صدق می کند. به عنوان مثال استفاده از هشتگ #تهران یا #اصفهان، می تواند شما را به سایر افرادی که از این هشتگ ها استفاده کرده اند برساند.

در ضمن هر گاه از استوری استفاده می کنید هشتگ شهر مورد نظر خود را در معرض دید مخاطبان بگذارید و همچنین وقتی پست و استوری های خود را با هشتگ موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان منتشر می کنید، آن محتوا در معرض دید افراد جدید در موقعیت دلخواه شما قرار می گیرد.

محتوای صفحه اینستاگرام خود را هوشمندانه تولید کنید

فرض کنید قصد دارید مخاطبان خود را در شهر خاصی رشد دهید؛ کارهایی که در موارد بالا برای شما توضیح داده شد وظیفه دارند که مخاطب را سمت شما بکشانند و در ادامه، این محتوای شما خواهد بود که مخاطبین شما را حفظ خواهد کرد و باعث می شود که صمیمیت و اعتماد مخاطب نسبت به شما بالاتر رود. این گونه شما به جای بالا بردن عدد فالوور های خود، یک مجموعه از مخاطبین فعال ساخته اید که می توانند در کسب و کار شما مفید واقع شوند.

در این مطلب در مورد روش های افزایش فالوور بر اساس موقعیت جغرافیایی صحبت کردیم اکنون اگر در این زمینه سوالی داشتید لطفا آن را در کامنت ها بنویسد تا در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما باشیم. 

۲ دیدگاه دربارهٔ «موقعیت جغرافیایی در اینستاگرام یا لوکیشن اینستا»

    1. سلام همراه گرامی متاسفانه خیر . بهترین راهکار خرید فالوور برای جذاب بودن پیج شما برای مخاطبان هدف شماست و همچنین در کنار آن تمرکز بر تولید محتوا بر اساس موقعیت جغرافیایی و در حقیقت ان چه در این متن گفته شد برای جذب مخاطب هدفمند است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .