چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم؟

چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم؟ پشتیبان گیری از اطلاعات، مطمئن ترین راه برای حفظ اطلاعات و جلوگیری از نابود شدن آن است. افراد به دلایلی ممکن است اکانت خود را حذف کنند یا اینکه ممکن است بر اثر یک اتفاق پیج آنها حذف شود. با داشتن بکاپ از اطلاعات اینستا شما می توانید به راحتی آن را برگردانید یا دیتاهای آن را داشته باشید.
در بخش پشتیبانی گیری اینستاگرام شما می توانید از عکس ها، کامنت ها ، دایرکت، ویدیوها و… خود نسخه بکاپ بگیرید. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه بکاپ گرفتن از اینستاگرام آشنا کنیم.

بکاپ اینستاگرام

داشتن نسخه پشتیبان از اطلاعات بسیار ضروری است . افرادی که علاقه زیادی به عکس و عکاسی دارند همواره از عکس های خود نسخه پشتیبان دارند.

ممکن است برخی از عکس های خود را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته باشند و نسخه ای از آن نداشته باشند. در این مطلب پشتیبان گیری اینستاگرام  و نحوه بک آپ گرفتن از آن را توضیح می دهیم و در ادامه به معرفی سه برنامه برای تهیه نسخه پشتیبان می پردازیم.

بک آپ گرفتن از دایرکت اینستاگرام بسیار مهم است افراد می خواهند همواره پیام هایی را که در دایرکت برای آن ها ارسال شده است ذخیره کنند. با استفاده از برنامه های معرفی شده می توانید بک آپ دایرکت اینستاگرام را تهیه کنید.

 

5 روش برای اینکه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

اکنون به بررسی 5 روش برای بک آپ گرفتن از اینستاگرام می پردازیم. شما با توجه به امکانات و توانایی خود مرحله مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

1- نحوه پشتیبان گیری از اپ اینستاگرام

برای دانلود و دریافت اطلاعات پشتیبانی خود نیاز از که شما از Download Your Data اقدام کنید و دیتاهای مربوط به اکانت خود را از آن قسمت دانلود کنید. برای به دست آوردن این دیتاها مراحل زیر را طی کنید:

1- وارد اپ اینستا شده و بخش پروفایل خود را باز کنید.

2- برروی قسمت سه خط در بالا سمت راست پروفایل خود بزنید.
نحوه پشتیبان گیری از اپ اینستاگرام

3- بر روی بخش setting بزنید تا تنظیمات اینستاگرام برای شما باز شود.

نحوه پشتیبان گیری از اپ اینستاگرام

 

4- در این بخش، گزینه Security را انتخاب کنید. 

ب

 

5- برای دانلود بکاپ اکانت اینستا خود بر روی گزینه Download Data بزنید. 

 

بکاپ گیری از اینستاگرام

6- در پنجره باز شده کافی است که ایمیل خود را وارد کنید، اینستاگرام یک لینک برای دانلود عکس، کامنت، اطلاعات پروفایل و بسیاری از چیزهای دیگر می فرستد. ارسال لینک ممکن تا 48 ساعت زمان ببرد. 

نحوه پشتیبان گیری از اپ اینستاگرام

بیشتر بخوانید: بهترین زمان انتشار استوری اینستاگرام

2- بکاپ از اینستاگرام با برنامه Instaport

 نحوه بک آپ گرفتن از اینستاگرام با استفاده از این برنامه به این صورت است که در ابتدا به آدرس vibbi.com/instaport  مراجعه کنید. یوزرنیم و یا آدرس اینترنتی پیج اینستاگرام خود را وارد کنید و بر روی دکمه CONTINUE کلیک کنید تا بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان آغاز شود.

بکاپ از اینستاگرام با برنامه Instaport

این سایت یک ابزار آنلاین برای بکاپ گیری از اینستاگرام می باشد. در مرحله بعد در یک صفحه تمام عکس های شما قابل مشاهده خواهد بود که شما می توانید برخی و یا تمام آن را در یک فایل فشرده دانلود کنید. با توجه به تعداد ویدئو ها و عکس هایی که دارید مدتی از زمان شما برای این کار گرفته می شود.


توجه : اکانت اینستاگرام شما نباید روی private باشد.

3- پشتیبان گیری اینستاگرام با IFTTT

از برنامه های دیگر که با استفاده از آن می توانید از اینستاگرام خود بکاپ تهیه کنید. استفاده از وب سایت IFTTT می باشد. این سایت یک برنامه کاربردی است که برنامه های مختلف را به یکدیگر متصل می کند.با کمی گذشت و گذار درون این سایت می توانید اطلاعات بیشتری راجع به این سایت کسب کنید .

پشتیبان گیری اینستاگرام با IFTTT

نحوه بک آپ گرفتن از اینستاگرام با سایت IFTTT بسیار ساده و آسان است ، تنها با وارد کردن ایمیل خود و یک پسورد می توانید در این سایت ثبت نام کنید. علاوه بر آن می توانید مستقیما با استفاده از gmail و facebook خود مستقیما وارد این سایت شوید.

جهت بک آپ گرفتن از اینستاگرام بعد از ثبت نام به آدرس  https://ifttt.com/instagram بروید و بر روی کانکت کلیک کنید ، بعد از متصل شدن به اکانت اینستاگرام خود توسط این برنامه کارهای متفاوتی مانند بک آپ گرفتن از محتویات خود را در این سایت انجام دهید.

توجه داشته باشید شما می توانید عکس ها و ویدئو های خود را در  drop box یا google drive  و سایر فضاهای ابری ذخیره کنید. در گام بعدی نیز می توانید به این فضاهای ابری رفته و محتویات صفحات اینستاگرام خود را در کامپیوتر ذخیره کنید.

4- پشتیبان گیری اینستاگرام با برنامه idrive

استفاده از فضای ابری امروزه مرسوم است. اگر شما هم از idrive استفاده میکنید به راحتی می توانید از عکس و ویدئو های اینستاگرام خود پشتیبان بگیرید. با استفاده از Idrive و دیگر برنامه های ابری شما می توانید از اطلاعاتتون مانند ، شماره ها ، عکس ها، اطلاعات صفحه اینستاگرام و … نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای نصب این برنامه بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

پشتیبان گیری اینستاگرام با برنامه idrive

از اینستاگرام بک آپ بگیریم
از اینستاگرام بک آپ بگیریم

علاوه بر راه های ارائه شده یکی دیگر از راه هایی که می توانید از عکس ها و فیلم های اینستاگرام خود بر روی کامپیوتر ذخیره کنید. ذخیره صفحه وب اینستاگرام است .

برای این کار در ابتدا با استفاده از کامپیوتر وارد صفحه اینستاگرام خود شوید و با کلیک بر روی گزینه save در مرورگر این صفحه را به صورت کامل ذخیره کنید. با این کار تمام عکس ها و فیلم های شما بر روی کامپیوتر ذخیره خواهد شد.

5- بک آپ گرفتن از دایرکت اینستاگرام

اگر شما هم علاقه مند به گرفتن بک آپ دایرکت اینستاگرام هستید و می خواهید از نحوه بک آپ گرفتن از دایرکت اینستاگرام را بدانید. می توانید از سایت های IFTTT و Instaport و یا از برنامه idrive برای تهیه بکاپ از دایرکت اینستاگرام استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم که درمورد راه های بکاپ گیری از اینستاگرام که شامل خود اپ اینستا و راه های جانبی بود، به صورت کامل بیان کنیم. هر گونه سوال یا مسئله ای در این خصوص داشتید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید. 

سوالات متداول

1- بکاپ اینستا چیست؟
بکاپ یا backup اینستاگرام همان تهیه نسخه پشتیبانی است که شما درخواست می کنید. تا اطلاعات اکانت و هرچیزی که مرتبط به آن است را در نزد خود داشته باشید.
2- چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم؟
شما از بخش Downlad Your Data در تنظیمات اینستاگرام خود می توانید اطلاعات و دیتاهای اکانت خود استفاده کنید و پشتیبان بگیرید.
3- چه اطلاعاتی در لینک ارسال از طرف اینستاگرام است؟
طبق گفته خود اینستا اکثر اطلاعات از قبیل عکس ها، ویدیوها، کامنت ها و… در این نسخه پشتیبانی قرار دارد.
4- چگونه از دایرکت اینستاگرام بکاپ دریافت کنیم؟
زمانی که شما درخواست بکاپ از اینستاگرام می دهید، یک لینک به شما ارسال می شود که حاوی تمامی اطلاعات اکانت شما است.
5- ایا عکس های پاک شده در اینستا را می توان بازیابی کرد؟
این در صورتی امکان پذیر است که شما قبل از پاک کردن عکسها نسخه پشتیبانی از حساب خود گرفته باشید و بعد عکس ها را پاک کرده اید.
6- ایا محدودیتی برای درخواست نسخه پشتیبانی از اینستا وجود دارد؟
خیر. شما در هر زمانی می توانید درخواست لینک دانلود اطلاعات بدهید. ممکن است ارسال لینک تا 48 ساعت زمان ببرد و تا 4 روز اعتبار دارد که شما دیتا خود را دانلود کنید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم؟»

  1. سلام در صورت ارشیو نکردن پستهای ایسنتاگرام…آیا امکان ریکاوری انها هست و اینک ک دوباره تو پیجم قرار بگیرن؟ و حتی فولدر مربوط به اینستامم پاک شده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .