چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟ (آپدیت سال 2023)

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟ وقتی شما برای جذب مخاطب  برنامه ریزی می کنید باید همیشه یک مورد خیلی مهم را در نظر بگیرید، و آن این است که:

“رد کردن شما برای مخاطب با یک حرکت انگشت روی صفحه گوشی به راحتی امکان پذیر است و کسی جلودار او نیست”

پس با این وجود شما باید برای افرادی که به پروفایل اینستاگرام شما بر می خورند جذاب و ارزشمند باشید و در یک کلام ارزش فالو کردن را داشته باشید. یکی از مواردی که در صفحه ی اینستاگرام شما در همان ابتدای کار جلب توجه می کند بیوگرافی شما یا همان بیو Bio است. نوشتن یک بیوگرافی جالب و خلاقانه در اینستاگرام توجه مخاطبان را جلب می کند و منجر به افزایش فالوور می شود؛ بنابراین بیو باید به یک اولویت اصلی برای برندها و اینفلوئنسرها تبدیل بشود. با فالوجت همراه باشید تا طریقه ی نوشتن یک بیو تاثیر گذار و حرفه را در اینستاگرام به طور کامل آموزش ببینید.

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟

 نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام چه سختی هایی دارد؟

گاهی یک سری عوامل باعث می شوند تا نوشتن بیو در اینستاگرام سخت و گیج کننده باشد. دلیل ایجاد شدن این شرایط برای شما ممکن است به دلیل زیر باشد.

 • بیو اینستاگرام باید حداکثر ۱۵۰ کاراکتر باشد، این موضوع به این معنی است که شما باید یک متن با انرژی و کوتاه بنویسید که بلافاصله بعد از خوانده شدن توجه مخاطب را جلب کرده و شما را معتبر و حرفه ای نشان دهد.
 • خواهان منحصر به فرد بودن متن خود هستید؛ همین مورد در یک شبکه اجتماعی با جمعیت روزانه ۵۰۰ میلیون نفر کار ساده ای نیست.
 • همانطور که از اسم بیوگرافی اینستاگرام پیداست شما باید متنی بنویسید که فارغ از موارد بی ربط شما را معرفی کند و از بحث اصلی شما منحرف نشود. به یاد داشته باشید که اگر خواهان ارتقاء کسب و کار خود از طریق اینستاگرام هستید باید اصولی و حرفه ای عمل کنید و از حاشیه بپرهیزید.

نوشتن یک بیو خوب می تواند، شخصیت برند را به نمایش می گذارد، تجارت شما را ارتقا می دهد و مردم را مجاب می کند که شما را دنبال کنند.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی آماده برای اینستاگرام

بهترین بیوگرافی برای اینستاگرام چه شرایطی دارد؟

اگر در حرفه یا صنعت خاصی مشغول هستید یا به دلیل ارائه خدمات خاصی مشهور هستید، لازم است این نکات را در بیوگرافی اینستاگرام خود رعایت کنید تا بتوانید فوراً با فالوورها و بازدیدکننده های خود ارتباط برقرار کنید.

 • مهارت ها و تجربه – بهتر است زمانی که برای نوشتن بیو اقدام می کنید تلاش کنید مهارت ها و تجربیات خود را مخاطبان به اشتراک بگذارید. با به اشتراک گذاشتن افتخارات برند خود اعتماد به نفس بازدید کننده را افزایش داده و آن ها را تشویق به تعامل می کنید.
 • سرگرمی ها و علایق –  ایجاد رابطه با دنبال کنندگان امری بسیار کلیدی است. کمی اطلاعات درمورد فردی که هستید؛ سرگرمی ها ، علایق ، ارزش ها و اعتقادات  را با مخاطبان به اشتراک بگذارید تا از نظر آن ها دوست داشتنی و جذاب به نظر بیایید.
 • برای برند خود لحنی شوخ طبع استفاده کنید – استفاده از لحن برند یک امر ضروری است، زیرا این امر باعث ثبات در شبکه های اجتماعی شده و مخاطبان شما را قادر می سازد بلافاصله شما را بشناسند. شوخ طبعی باعث ایجاد جذابیت شخصی می شود و منجر می شود نام تجاری شما ماندگار باشد.
فالوور اینستا

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟

از آنجایی که همه افرادی که به اینستاگرام مراجعه می کنند دائما در حال بررسی و قضاوت در مورد سایر کاربرها هستند؛ باید بیوگرافی خود را با دقت و ریزبینی بسیاری بنویسیم. همچنین با به روز شدن و تغییرات در اینستاگرام باید همگام با تغییرات پیشروی کنیم. توجه و دقت به موارد زیر می توانند به حرفه ای جلوه کردن پیج کمک بسیاری بکنند:

بیو خود را به صورت یکجا و بدون فاصله ننویسید:

نوشتن بیو بدون فاصله، باعث می شود که کلیه مطالب منتشر شده در بیو شما یک دست و بی روح جلوه کند. پیشنهاد می شود که برای جدا کردن مطالب کلیدی و اطلاعات مهم در بیو اینستاگرام خود، هر قطعه مهم یا عنوان کلیدی را با جدا کردن و نوشتن عنوان ها در خطوط مختلف بنویسید. همچنین این کار باعث می شود صفحه شما منظم تر به نظر برسد و مخاطب شما به راحتی بتواند اطلاعات مربوط به شما را دریافت کند.

در بیوگرافی اینستاگرام خود از لینک استفاده کنید:

 از زمانی که اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لینک را به بیو اضافه کرده است، استفاده کردن از این امکان بسیار موثر مهم است. در صورتی که سایتی ندارید می توانید آدرس یکی دیگر از شبکه های اجتماعی خود را ذکر کنید. در صورتی که احساس کردید نیاز دارید علاوه بر آدرس وب سایت، آدرس کانال تلگرامی و واتساپ خود را نیز وارد کنید، می توانید از زیلینک کمک بگیرید. به کمک زیلینک همه راه های ارتباطی را در یک جا جمع کرده و در پروفایل شخصی به نمایش می گذارید.

گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام
از بیوگرافی اینستاگرام خود برای پیشنهاد ها و رویداد های مربوط به کسب کارتان استفاده کنید.

این پیشنهاد ها می تواند تخفیفات و طرح های مربوط به فروشگاه یا اطلاعیه های مربوط به کسب و کار شما باشد. پس به راحتی با این امکان می توانید مخاطبان خود را در جریان آخرین اخبار مربوط به کسب و کار خود بگذارید. برای ایده های تجاری از CTA استفاده کنید. استفاده از CTA یا کال تو اکشن متقاعد کننده در بیوگرافی اینستاگرام معمولا برای ارائه آزمایشی محصولات با تخفیف به کاربران جدید استفاده می شود.

از ایموجی ها استفاده کنید:

 استفاده از ایموجی در متن بیوگرافی اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که بیوگرافی خود را به مخاطب نزدیک تر کرده و آن را جذاب جلوه دهید. استفاده از ایموجی در بیو اینستاگرام در عین حال که برند شما را در میان مردم متمایز می کند، بلکه به پیج نیز ظاهری تازه و سرگرم کننده می بخشد. همچنین ایموجی ها فضای کمتری از کلمات را اشغال می کنند و به شما این امکان را می دهند تا اطلاعات اضافی را  که تعداد کاراکتر با متن اجازه نمی دهد به وسیله ایموجی وارد کنید.

 •  

همان طور که در پیج اینستاگرامی اسنپ مشاهده می کنید، علاوه بر استفاده از ایموجی ها با استفاده از نام مسابقه مخاطب را تشویق به فالوو کرده است. یک نمونه بارز دیگری که در این تصویر به راحتی قابل مشاهده است، استفاده از لینک در داخل بیو است.

نکات مهم درباره استفاده از ایموجی ها:

 1. خلاق باشید و ترکیبی از کلمات آمیخته به شکلک را امتحان کنید.
 2. از شکلک ها برای تأکید بر نکات کلیدی در محتوای خود یا به عنوان گلوله برای شکستن متن و سهولت در خواندن استفاده کنید.
 3. ایموجی ها باید همیشه با نام تجاری شما مرتبط باشند و به بیوگرافی شما ارزش اضافه کنند.
 4. از هشتگ ها استفاده کنید. افزودن هشتگ مربوط به برند در به بیو از دیگر استراتژی های مهم اینستاگرام است. این کار نه تنها به ایجاد مشارکت در پست کمک می کند، بلکه به ایجاد جامعه ای پیرامون نام تجاری شما نیز کمک خواهد کرد.
 5. تشویق به اقدام. بیوگرافی اینستاگرام شما مکان مناسبی برای افزودن دعوت به عمل است. به مخاطبان خود بگویید که می خواهید چه کاری انجام دهند و در صورت امکان نحوه انجام این کار را توضیح دهید.

به عنوان مثال، از مخاطبان خود بخواهید که شما را در اینستاگرام یا سایر کانال های رسانه های اجتماعی دنبال کنند. اگر سازمان شما خدماتی را ارائه می دهد، ایمیل خود را نمایش دهید تا مردم ترغیب شوند برای بحث،نقل قول و یا با دادن پیشنهاد با شما تعامل برقرار کنند. در بیوگرافی دیجی کالا تشویق به اقدام را به وضوح می بینید، دانلود اپلیکیشن یکی از اقداماتی است که برای دیجی کالا اولویت بالایی دارد.

چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟

سخن آخر

همانطور که می بینید، ایجاد یک بیو حرفه ای اینستاگرام برای برند به عوامل زیادی بستگی دارد. با این حال، بیوگرافی اینستاگرام، نباید ایستا باشد – پس کمی آن را تکان دهید. شکلک های مختلف، تماس برای اقدام، متن و موارد دیگر را حتما امتحان کنید. با تغییر بیوگرافی صفحه خود، خواهید فهمید که مخاطبان شما به چه چیزی پاسخ می دهند و چه چیزی برای تجارت شما مفید است. پس همین حالا شروع کنید و موفق باشید!

۱ دیدگاه دربارهٔ «چطور در اینستاگرام بیو حرفه ای بنویسید؟ (آپدیت سال 2023)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .