Igtv بهتره یا پست؟ (بررسی کامل مزایا و معایب هر کدام)

اینستاگرام یکی از بهترین بسترهای رسانه‌های اجتماعی برای محتوای ویدئویی است؛ اما با ارائه ویژگی‌های جدید، تمایز بین گزینه‌های ویدئو بسیار سخت می‌شود. هنگامی که می‌خواهید یک ویدئو را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، می‌توانید آن را به صورت ویدئوهای Reels، igtv یا ویدئوهای اسلایدی به اشتراک بگذارید. در ادامه، به بررسی اینکه Igtv بهتره یا پست و همچنین Reels خواهیم پرداخت.

Igtv بهتره یا پست؟

قطعا اگر از کاربران فعال در اینستاگرام هستید می دانید ویدئو ها بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب و افزایش فروش دارند. اما راه های مختلفی برای انتشار ویدئو در اینستاگرام وجود دارد اکنون سوالی که ممکن است برای شما پیش بیایید این است که کدام روش برای انتشار ویدئو مناسب تر است؟ و کدام روش منجر به افزایش بازدید و فروش می شود؟ برای یافتن پاسخ این سوالات مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

IGTV یا ویدئوهای اسلایدی

 

IGtv یا Reels یا پست اسلایدی کدام مناسب من است؟

ابتدا، بیایید با تعریف هر یک از گزینه‌ها شروع کنیم سپس به بررسی مزایا و معایب هر یک می پردازیم تا با دیدی باز اقدام به انتخاب بهترین گزینه نمایید.

پست اسلایدی Feed

پست معمولی، ویدئویی است که در نمایه خود به اشتراک می‌گذارید و در فیدهای اصلی دنبال‌کنندگان شما نشان داده می‌شود. این یک گزینه «استاندارد» است که تا مدتی تنها راهی بود که می‌توانستید محتوای ویدئویی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. ویدئوهای موجود در این مکان می‌توانند تا یک دقیقه طول بکشد.

 

ویدئوهای Reels

ریلز یک ویژگی ویدئویی نسبتاً کوتاه است که از پلت فرم TikTok تقلید می‌کند. این گزینه اجازه می‌دهد تا یک ویدئوی 30 ثانیه‌ای متشکل از یک یا چند کلیپ ویرایش شده داشته باشید. مانند TikTok، می‌توانید موسیقی، متن، زیرنویس و جلوه‌های بصری را مستقیماً در برنامه به کلیپ‌های ویدئویی خود اضافه کنید.

 

Instagram TV (IGTV)

در نهایت، igtv آخرین فرمت ویدئویی است که امکان ارائه محتوای طولانی را فراهم می‌کند؛ مدت‌زمان مجاز IGTV، برای کاربران معمولی، ۱۵ دقیقه و برای کاربران با فالوورهای زیاد، ۶۰ دقیقه است. IGTV بیش از هر پلت فرم ویدئویی کوتاه دیگر با YouTube قابل‌مقایسه است.

 

کدام حالت برای ویدئوی من بهتر است؟

هریک از حالت‌های بالا، اگر در زمان و مکان مناسب استفاده شوند، مزایای خاص خود را دارند. همچنین، اگر از آنها در شرایط نامناسب استفاده کنیم، تأثیرگذاری آنها به حداقل می‌رسد و نمی‌توانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم. در ادامه مزایا و معایب هریک از فرمت‌های ویدئویی را آورده‌ایم تا بدانید چه زمانی باید از بین ویدئوهای Reels ، igtv یا ویدئوهای اسلایدی انتخاب کنید.

یکی از راه های انتشار ویدئو، استوری اینستاگرامی است که از راه های بسیار محبوبی بشمار می آید. از مزایای لایو اینستاگرام بازدید بالا به نسبت سایر روش ها است به دلیل جلب توجه زیاد برای تمام مخاطبان و از معایب آن ماندگاری آن تنها برای 24 ساعت می باشد.

مزایا و معایب پست معمولی Feed

 

مزایای feed

 • تعامل بهتر با مخاطبان فعلی: پست معمولی یک گزینه ویدئویی کلاسیک است و نقش مهمی در اکوسیستم ویدئویی اینستاگرام دارد. اگر شخصی روی نمایه شما کلیک کند و محتوای شما را مرور کند، ویدئوی شما برای مشاهده و تعامل با او به‌راحتی در دسترس خواهد بود. این پست‌ها زمانی خوب عمل می‌کنند که هدف شما تعامل با مخاطبان فعلی شما باشد تا اینکه برای مخاطبان جدید بالقوه جذابیت ایجاد کند. همچنین اگر به تازگی در این شبکه اجتماعی شروع به فعالیت کرده اید و قصد جذب فالوور و فروش بیشتر دارید می توانید با خرید کامنت سفارشی توجه و اعتماد مخاطبان خود را بیش از پیش جلب نمایید.
 • جذب بالای مخاطبان: انواع محتواهایی که در پست معمولی خوب کار می‌کنند شامل فیلم‌های تبلیغاتی، ویدئوهای توصیفی، مصاحبه با بنیان‌گذاران یا کارکنان، ویدئوهای معرفی محصول و هر محتوای دیگری است که برای پیروان فعلی شما جذاب خواهد بود.

معایب feed

 • محدودیت زمان: در پست‌های معمولی نمی‌توانید و ویدئوی طولانی‌تر از ۶۰ ثانیه را آپلود کنید؛ بنابراین امکان پرداختن به جزئیات نیست.
 • جذابیت پایین برای مخاطبان جدید: ازآنجایی‌که در این فرمت، امکان توضیح بیشتر و پرداختن به جزئیات به‌اندازه کافی وجود ندارد، مخاطبان جدید با آن کمتر ارتباط برقرار می‌کنند.

پست معمولی

مزایا و معایب استفاده از Reels

 

مزایای ریلز  Reels

 • محتوای کوتاه‌تر توجه‌ها را به خود جلب می‌کند: بیش از دو سوم مردم ترجیح می‌دهند کمتر از ۶۰ ثانیه، فیلم را تماشا کنند. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که کاربران به طور متوسط ​​در رسانه‌های اجتماعی تمرکز و توجه طولانی ندارند. ازآنجاکه ویدئوهای ریلز باید کمتر از یک دقیقه باشد، بینندگان به‌احتمال زیاد مکث می‌کنند و ویدئوی شما را تا آخر تماشا می‌کنند.
 • قابلیت ویرایش درون برنامه‌ای: ویدئوها در برنامه Reels، برخلاف ویدئوهای igtv یا ویدئوهای اسلایدی و معمولی، به طور کامل با ویژگی‌های ویرایش، صداها و جلوه‌ها ایجاد می‌شوند. اگر ابزارهای ویدئویی پیشرفته‌تر را ترجیح می‌دهید، می‌توانید در یک برنامه دیگر ویرایش کنید و محصول نهایی را در اینستاگرام بارگذاری کنید. بااین‌حال، ابزارهای داخلی Reels بیش از حد در انجام کار مؤثر هستند و می‌توانند بسیار راحت باشند.
 • قابلیت دیده‌شدن: از آنجا که Reels دارای برگه مخصوص خود در برنامه اینستاگرام است، به‌احتمال زیاد کسی که شما را دنبال نمی‌کند هنگام مرور مطالب شما را می‌بیند. علاوه بر این، ویدئوهای Reels در فیدهای کاربران مانند پست‌های دیگر نشان داده می‌شود و می‌تواند در استوری‌های دیگران به اشتراک گذاشته شود.

معایب ریلز Reels

 • برای جزئیات خوب نیست: جنبه منفی Reels با مدت‌زمان کوتاه، این است که آنها برای انتقال اطلاعات دقیق ایدال نیستند. مثلاً یک روال سریع و سه‌مرحله‌ای مراقبت از پوست ممکن است به‌عنوان یک Reels عالی باشد؛ اما برای یک بحث کامل و جامع مناسب نیست.
 • سرگرم‌کننده بودن سخت است: اینستاگرام از ریلزهایی که سرگرم‌کننده و یا خنده‌دار هستند حمایت می‌کند؛ اما ایجاد این محتواها به طور مداوم می‌تواند خسته‌کننده باشد. با توجه‌ به استراتژی بازاریابی اینستاگرام، تلاش زیاد برای سرگرم‌کننده بودن Reels، می‌تواند بر تیم بازاریابی شما تأثیر بگذارد. ریلز خوب بیشتر از igtv یا ویدئوهای اسلایدی و معمولی می‌تواند به افزایش قابلیت دیده‌شدن شما کمک کند، بنابراین سعی کنید به‌خوبی محتوای اینفلوئنسری را با بازاریابی خود ترکیب کنید.

ریلز در اینستاگرام

 

مزایا و معایب استفاده از IGTV

مزایای igtv

 • برای مطالب طولانی‌تر یا مصاحبه‌ها بهتر است: فیلم‌های IGTV برای محتوای طولانی‌مدت، مانند نمایش محصولات، مصاحبه‌ها یا بحث‌های پانلی ایدال هستند. مدت‌زمان ارائه شده به برندها فرصت می‌دهد تا محتوای آموزنده‌تری نسبت به Reels تولید کنند.
 • قابلیت مرتب‌سازی بر اساس سری: شما می‌توانید ویدئوهای IGTV را به صورت مجموعه‌ای در نمایه خودتنظیم کنید که در صورت انتشار تعداد زیادی ویدئوی IGTV، یک ابزار مفید است. این ویژگی همچنین می‌تواند برای بازدیدکنندگان پروفایل شما که به دنبال اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص هستند مفید باشد.
 • قابل ارسال از روی دسکتاپ: نسخه وب اینستاگرام فقط برای مرور پست‌ها مفید است زیرا نمی‌توانید چیزی را در برنامه بارگذاری کنید. بااین‌حال، فیلم‌های IGTV می‌توانند از رایانه شما ارسال شوند که اگر قبل از ارسال، آنها را در رایانه خود ویرایش کنید، بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این، بارگذاری آنها از روی دسکتاپ به شما امکان می‌دهد تا حداکثر ۶۰ دقیقه فیلم ارسال کنید. اگر مایل به ارسال از طریق تلفن همراه هستید، حداکثر مدت‌زمان پشتیبانی ۱۵ دقیقه است.

معایب igtv

 • برای نمایش کامل باید کلیک کنید: مانند Reels، فیلم‌های IGTV می‌توانند در فیدهای دنبال‌کنندگان شما نشان داده شوند، اما از آنجا که طولانی هستند، کاربران فقط می‌توانند بخشی از فیلم را مشاهده کنند و برای ادامه نمایش باید روی آن کلیک کرد. این باعث می‌شود که بسیاری از دیدن ویدئو به طور کامل منصرف می‌شود و این یک ویژگی منفی نسبت به پست‌های معمولی و به‌حساب می‌آید.
 • ویرایش درون برنامه‌ای امکان‌پذیر نیست: به‌احتمال زیاد اکثر محتوای IGTV ای که ارسال می‌کنید به‌ اندازه‌ای طولانی خواهد بود که شایستگی یک برنامه ویرایش را داشته باشند، اما برای فیلم‌های ساده‌تر شما، نبود یک ویرایش درون برنامه‌ای می‌تواند مشکل‌ساز باشد. igtv یا ویدئوهای اسلایدی از این قابلیت محروم هستند.
 • قابلیت دیده‌شدن کمتر: IGTV مانند Reels دارای برگه مخصوص خود نیست. IGTV، برنامه جداگانه خود را دارد که در آن کاربران می‌توانند ویدئوهایی را از افرادی که دنبال نمی‌کنند ببینند؛ اما تقریباً به‌اندازه خود برنامه اینستاگرام محبوب نیست.

IGTV یا ویدئوهای اسلایدی

بد نیست بدانید با  انتشار ویدئو به صورت زنده در لایو اینستاگرام می توانید مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کنید.البته بسیاری از افراد که به تازگی شروع به فعالیت در این شبکه اجتماعی کرده اند با خرید بازدیدکننده لایو اینستاگرام در صدد جلب توجه و اعتماد مخاطبان خود هستند.

 

سخن پایانی

اکنون که با مزایا و معایب IGTV یا ویدئوهای اسلایدی و همچنین Reels آشنا شدید؛ می توانید با خیالی آسوده و متناسب با نیاز خود اقدام به انتشار ویدئو با توجه به نیاز خود در این شبکه اجتماعی کنید. لازم به ذکر است که برای بیشتر دیده‌شدن در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از سایر خدمات ما مثل خرید فالوور فیک و افزایش فالوور کلاب ‌هاوس و … استفاده کنید و برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از آن ها با تیم پشتیبانی فالوجت در تماس باشید.

سوالات متدوال

 • کدام یک از فرمت‌های ویدئو در اینستاگرام مدت‌زمان طولانی‌تری دارد؟
  در صورت ارسال ویدئو از دسکتاپ، فرمت igtv قابلیت نمایش فیلم به مدت حداکثر ۶۰ دقیقه را دارد و در صورت ارسال با تلفن همراه ۱۵ دقیقه.

 

 • بهترین فرمت برای ارسال ویدئو در اینستاگرام چیست؟
  هر فرمت برای هدف خاصی طراحی شده است. به‌طورکلی، فرمت Reels برای محتواهای سرگرم‌کننده، فرمت igtv برای مطالب آموزشی و طولانی و پست‌های معمولی برای تبلیغات مناسب است.

 

 • کدام فرمت برای جذب فالوور مؤثر است؟
  فرمت Reels به دلیل محتوای جذاب و سهولت دسترسی، نسبت به سایر گزینه‌ها نقش بیشتری در جذب فالوور دارد.

۴ دیدگاه دربارهٔ «Igtv بهتره یا پست؟ (بررسی کامل مزایا و معایب هر کدام)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .