آموزش هایلایت اینستاگرام

هایلایت های اینستاگرام، استوری هایی هستند که بیش از 24 ساعت و برای هر مدت زمانی که خودتان بخواهید، داخل پیج تان می مانند. در این مقاله با آموزش هایلایت اینستاگرام از صفر تا صد همراه ما باشید.

آموزش هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام یکی از پر بازدید ترین بخش ها در اینستاگرام است که جذابیت زیادی دارد. هایلایت قابلیت های زیادی دارد که بسیاری از این قابلیت ها یا ناشناخته است یا افراد به درستی بلد نیستند با آن کار کنند. در مطلب پیش رو صفر تا صد هایلایت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

 

چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم؟

برای اینکه یک استوری را در اینستاگرام هایلایت کنید، نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. با چند تب و کلیک ساده، یک استوری هایلایت ایجاد کنید پس با  آموزش هایلایت اینستاگرام ما همراه باشید.
وارد قسمت استوری اینستاگرام تان شوید و تصویر یا متن دلخواه تان را آپلود کنید. سپس آیکونی که در تصویر زیر مشخص کرده ایم را لمس کنید تا استوری شما، وارد قسمت هایلایت ها شود.

چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم

وقتی این آیکون را لمس کردید، سپس روی علامت + کلیک کنید تا یک مجموعه هایلایت جدید ایجاد شود. شما باید برای این مجموعه جدید ایجاد شده، یک نام انتخاب کنید و سپس گزینه Add را انتخاب کنید.

 

اضافه کردن هایلایت به استوری


استوری شما وارد قسمت هایلایت شد. اکنون اگر به قسمت پروفایل تان وارد شوید، می توانید استوری که هایلایت کردید را، در قسمت بالای پست ها، ببینید. این استوری تا زمانی که شما آن را حذف (Delete) کنید، در صفحه تان باقی می ماند و مخاطبان تان می توانند آن را در پروفایل شما ببینند.


ما معمولا استوری هایی را هایلایت می کنیم که نیاز داریم مخاطبان ما همیشه آن ها را ببینند. به عنوان مثال اگر یک پیج فروشگاهی دارید، با هایلایت کردن قیمت ها می توانید خود را از سیل پرسش های سرازیر شده درباره قیمت، رها کنید.


و یا اگر اینفلوئنسر هستید، شرایط همکاری تان را در یک استوری توضیح داده و آن را هایلایت کنید. این عمل هم کار شما را راحت تر می کند و هم کسی که قصد همکاری با شما را دارد.


گاهی اوقات ما یک اکانت شخصی داریم و نمی خواهیم اطلاعات خاصی را به مخاطب دهیم. صرفا برخی استوری ها هستند که برایمان بسیار دوست داشتنی یا خاطره انگیز هستند و آن را هایلایت می کنیم. مثل عکسی که از روز تولد مان استوری کرده ایم.

 

هایلایت های اینستاگرام

 

آموزش هایلایت اینستاگرام مرحله نام گذاری

نام گذاری هایلایت های اینستاگرام، شاید بی اهمیت به نظر برسند. اما بدانید که اینطور نیست. اگر شما یک نام مناسب و در عین حال هوشمندانه انتخاب کنید، دو اتفاق می افتد.
اول این که مخاطب شما اگه به دنبال مطلب خاصی در میان استوری های هایلایت شما باشد، راحت تر آن را در دسته بندی مربوطه اش پیدا می کند.


به عنوان مثال زمانی که یک بلاگر، تصاویری را از سفر اخیرش به یک منطقه جنگلی استوری می کند. ممکن است این تصاویر برای بسیاری از مخاطبان جذاب باشد. با هایلایت کردن این تصاویر مخاطب می تواند هر زمان که خواست، دوباره آن ها را در پروفایل شخص پیدا کند.


اکنون اگر این بلاگر تصاویر مربوط به سفرش را در هایلایت جداگانه با عنوان «تصاویر سفر» و یا «سفر سیسنگان» قرار دهد. مخاطب مجبور نیست در میان تصاویر زیادی که هایلایت شده اند به دنبال تصویر مورد نظرش باشد. بلکه با باز کردن هایلایت «سفر سیسنگان» تصاویر مورد علاقه اش را می بیند.

 

نام گذاری هایلایت های اینستا

 


دومین مزیت نامگذاری هایلایت ها، این است که اگر بتوانید شما نامی خاص و جذاب برای آن ها پیدا کنید، مخاطب را کنجکاو خواهید کرد که آن ها را ببیند.

پس سعی کنید برای هایلایت هایتان نام هایی انتخاب کنید که مناسب، خلاقانه و حدالامکان کوتاه باشند. نامی که برای هایلایت انتخاب می کنید باید گویای تصاویر یا متونی باشد که مخاطب قرار است در آن ببیند.


حتما برای هر سری از محتواهای خاص، هایلایت جداگانه ای انتخاب کنید. به عنوان مثال بهتر است به جای اینکه هایلایتی با عنوان «عکس» داشته باشید که تعداد زیادی عکس بی ربط به یکدیگر در آن قرار دارند، عکس هایتان را دسته بندی کرده و در هایلایت های جداگانه با عنوان های مناسب خودشان قرار دهید.

 

نام گذاری هایلایت

آموزش هایلایت اینستاگرام مرحله ساخت کاور

کاور هایلایت اینستاگرام، تصویری است که وقتی شما هنوز آن هایلایت را باز نکرده اید، در دایره کوچکی که معرف هایلایت است مشاهده می کنید. کاور هایلایت می تواند یکی از عکس هایی باشد که داخل آن هایلایت وجود دارند یا یک تصویر دیگر مثل یک طرح گرافیکی می تواند باشد.


معمولا افراد برای جذاب تر شدن پروفایل اینستاگرام شان، از طرح های گرافیکی یا تصاویری یکدست و هماهنگ برای هایلایت های شان استفاده می کنند.


به عنوان مثال، شخصی طیف های مختلف رنگ بنفش را برای استفاده در کاور هایلایت هایش استفاده می کند. یا شخص دیگری، از یک تصویر واحد برای کاور همه هایلایت ها استفاده می کند.

 

کاور های هایلایت اینستاگرام


گاهی اوقات، کاور یک هایلایت، تصویری گرافیکی از عنوان آن است. مثلا اگر هایلایتی با عنوان «سفر به اصفهان» دارید، کاور هایلایت شما می تواند یک تصویرسازی از سی وسه پل باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کاور هایلایت هایتان، از این سبک استفاده کنید. چرا که هم از لحاظ بصری زیباست و هم با عنوان مرتبط است.


اگر مهارت هایی نظیر طراحی، تصویر سازی یا کار با فتوشاپ را دارید، می توانید برای کاور هایلایت اینستاگرام تان، تصاویر شخصی خلاقانه ای بسازید. اما اگر این مهارت ها را ندارید، اصلا نگران نباشید.

اگر در گوگل و یا سایت هایی مانند پینترست (Pinterest) به انگلیسی، جمله کاور هایلایت اینستاگرام (Instagram Highlight cover ) را سرچ کنید. تصاویری مختلف با تم های رنگی متفاوتی برای شما نمایش داده خواهد شد. می توانید از آن تصاویر برای کاور استوری های هایلایت اینستاگرام تان استفاده کنید.

کاور هایلایت استوری

چگونه بازدید هایلایت هایمان در اینستاگرام را ببینیم ؟

همان طور که هنگام انتشار یک استوری، شما می توانید تعداد بازدید های آن را مشاهده کنید، استوری های هایلایت هم همین قابلیت را دارند. تفاوتی که استوری هایلایت با استوری که به تازگی منتشر کرده اید دارد، این است که شما نمی توانید بفهمید دقیقا چه کسانی استوری هایلایت شما را دیده اند.

در استوری هایلایت شما فقط می توانید به قسمت Insight و تعداد بازدید های استوری دسترسی داشته باشید و نه تک تک کسانی که آن استوری را دیده اند.

برای مشاهده تعداد بازدید استوری هایلایت، به پروفایل تان بروید و استوری هایلایت مورد نظر را باز کنید. صفحه را بالا بکشید، قسمت Insight به علاوه تعداد بازدید کنندگان برای شما نمایش داده می شود.

در همین قسمت، شما می توانید آن هایلایت را ویرایش کنید. با زدن دکمه Edit می توانید یک استوری را به هایلایت هایتان اضافه کنید، یکی از آن ها را حذف کنید و یا کاور هایلایت را تغییر دهید.

 

ادیت هایلایت

5 روش افزایش بازدید هایلایت اینستاگرام

افزایش بازدید یا ویو استوری، باعث افزایش فروش شما می شود. به طور کلی زمانی که ویوی استوری شما افزایش می یابد، یعنی مخاطبان بیشتری آن را دیده اند، در نتیجه افراد بیشتری هم استوری شما را برای دوستان شان بازنشر می کنند.

برای افزایش بازدید استوری های هایلایت، از همان روش های افزایش بازدید استوری می توانیم استفاده کنیم. در ادامه برای شما 4 تا از این روش ها را ذکر خواهیم کرد.

یکی از کار هایی که به صورت غیر مستقیم روی افزایش بازدید های شما اثر می گذارد، خرید کامنت اینستاگرام است که تعامل را در پیج تان بالا می برد.

 1. از ابزار هایی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده است، استفاده کنید
  استوری اینستاگرام، یک سری ابزارها در اختیار شما قرار می دهد که استفاده از این ابزار ها، ساده ترین راه برای افزایش بازدید استوری است.
  از جمله قابلیت های استوری اینستاگرام برچسب هشتگ است. شما می توانید با هشتگ زدن، شانس دیده شدن استوری تان توسط مخاطبان را افزایش دهید.

  ابزار دیگر، برچسب منشن است. وقتی فرد دیگری را در استوری تان منشن می کنید، احتمال اینکه استوری شما توسط آن شخص بازنشر شود، وجود دارد. در نتیجه کاربران بیشتری آن را می بینند.

  برچسب منشن

  ابزار بعدی که می توانید استفاده کنید، استفاده از لوکیشن است. با لوکیشن زدن، اینستاگرام استوری شما را به کسانی که آن لوکیشن را سرچ می کنند، پیشنهاد می دهد.
  به همین صورت، برچسب های دیگر مثل گیف ها، نظر سنجی، باکس سوال و… ابزارهای اینستاگرام برای شما هستند که استفاده از آن ها، بازدید استوری شما را افزایش می دهد.


 2. انتشار استوری در زمان مناسب
  با استفاده از قسمت Insight در پروفایل تان، می توانید فعالیت های مخاطبان تان را بررسی کنید. شما می توانید متوجه شوید که مخاطب شما معمولا در چه ساعت هایی از شبانه روز، در اینستاگرام فعال است. اگر استوری خود را زمانی منتشر کنید که کاربران بیشتری آنلاین هستند به تبع بازدید بیشتری هم خواهید گرفت.

 3. زیاد از حد استوری منتشر نکنید
  سعی کنید استوری هایی که در یک 24 ساعت منتشر می کنید، آن قدر زیاد نباشند که مخاطب تان خسته شده و شما را آنفالو یا میوت کند.
  تعداد معقولی استوری در روز، که در آن ها بیشتر تصویر به کار رفته باشد، میتواند به افزایش ویوی استوری شما کمک کند.

  ارسال استوری در اینستاگرام

 4. انتشار استوری سریالی (داستان گویی)
  منظور ما از استوری سریالی، استوری هایی است که در ادامه یکدیگر می آیند و به یک موضوع خاصی می پردازند. این استوری ها معمولا شیوه روایتی دارند و مخاطب را به دنبال خود می کشند.

  باید سعی کنید یک موضوع جالب یا موضوع ترند را مطرح کرده و در هر استوری قسمت کوتاهی از حرف تان را بگویید و هر استوری ادامه استوری قبل و مربوط به آن باشد.

  اگر بتوانید به خوبی موضوع مدنظرتان را روایت کنید، مخاطب را کنجکاو می کنید که همراه شما بیاید و ادامه استوری ها را مشاهده کند.
  لحن صحبت شما، سرعت انتقال موضوع و میزان جذابیت موضوع، چیزهایی هستند که موفقیت شما در جذب بازدید کننده را تعیین می کنند.

 5. خرید بازدید کننده استوری
  گاهی اوقات، زمانی که پیج شما نوپا است یا دنبال کننده زیادی ندارد، شما می توانید برای استوری هایتان ویو یا بازدید بخرید.
  خرید بازدید استوری، به شما کمک می کند که سرعت رشد تان را افزایش دهید. در واقع به جای این که پیج تان روند رشد طبیعی اش را طی کند، سرعت رشد بیشتری را خواهد داشت.

خرید بازدید استوری
خرید ویو، به خودی خود پیج شما را رشد نمی دهد. بلکه با جذب کاربران دیگر، باعث رشد پیج تان می شود. در واقع زمانی که شما فالوور، لایک، ویو و… می خرید، کاربرانی که وارد پیج شما می شوند، به دلیل اعداد و ارقام بالاتری که مشاهده می کنند، اعتماد بیشتری به شما می کنند و امکان اینکه شما را لایک یا فالو کنند، یا از محصولات شما بخرند، بیشتر می شود.

اکنون که به صورت مفید و مختصر روش هایی را برای افزایش بازدید هایلایت ها برایتان ذکر کردیم، در ادامه نحوه حذف و افزودن هایلایت به پروفایل اینستاگرام تان را به صورت تصویری به شما نمایش می دهیم.

یکی از راه های افزایش بازدید پست، استوری یا هایلایت های شما می شود، خرید فالوور فیک است که کاربران جدید را جذب می کند. 

آموزش تصویری اضافه کردن و حذف کردن هایلایت در پروفایل اینستاگرام

شما می توانید علاوه بر قسمت استوری (در فید کاربریتان)، از طریق پروفایل تان هم اقدام به اضافه یا حذف کردن هایلایت ها کنید.
برای اضافه کردن هایلایت به پروفایل تان، وارد قسمت پروفایل شده، و روی علامت به علاوه + که مشاهده می کنید، کلیک نمایید. این علامت زیر قسمت بیوگرافی (Bio) پیج تان وجود دارد. با کلیک روی آن می توانید یک هایلایت به پیج تان اضافه کنید.

 

اضافه کردن هایلایت


برای حذف یک هایلایت از پیج تان، آن هایلایت را باز کنید. سپس هر کدام از استوری ها را که مایل به حذف آن هستید، با لمس علامت سطل زباله، آن استوری را حذف کنید. در این قسمت، با انتخاب گزینه Edit شما می توانید کاور یا نام آن هایلایت را تغییر دهید.


اگر می خواهید همه استوری های یک مجموعه هایلایت را به طور کلی پاک کنید، آن مجموعه را لمس کرده و انگشت تان را روی آن نگه دارید. منوی زیر برای شما نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه Delete Highlight آن مجموعه هایلایت به کلی پاک می شود.

 

حذف هایلایت از پروفایل

رفع مشکل هایلایت اینستاگرام

اگر برای ایجاد هایلایت در صفحه تان دچار مشکل هستید، به احتمال زیاد، راه حل هایی که در ادامه می گوییم، به رفع مشکل شما کمک می کنند. اگر اتصال اینترنت تان مشکل ندارد و ری استارت کردن موبایل تان هم کمکی به شما نکرد، راه های زیر را امتحان کنید.

 

 • اینستاگرام تان را به روز کنید
  شاید علت اینکه امکان ایجاد استوری هایلایت را ندارید، این است که نسخه ای که از آن استفاده می کنید، قدیمی است و قابلیت ایجاد هایلایت را ندارد. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که اینستاگرام تان به روز است و این قابلیت را دارد.

 

 • استوری هایتان را در آرشیو ذخیره کنید
  گاهی اوقات، علت این که نمی توانید استوری های گذشته تان را به هایلایت اضافه کنید، این است که استوری های قدیمی شما در آرشیو اینستاگرام ذخیره نمی شوند. در نتیجه استوری برای هایلایت کردن وجود ندارد.

  برای فعال کردن ذخیره در آرشیو، وارد تنظیمات(Setting) پیج تان شوید، سپس وارد قسمت Privacy و گزینه story را انتخاب کنید و در ادامه تیک Save To Archive را فعال کنید. از این پس استوری هایی که منتشر می کنید، در آرشیو اینستاگرام تان ذخیره می شوند و در آینده در صورت تمایل می توانید آن ها را هایلایت کنید.

 

هایلایت کردن استوری ها

 

 • حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید

حافظه کش یا حافظه پنهان، مجموعه ای اطلاعات از برنامه های مختلف است که در قسمتی از گوشی شما ذخیره می شوند.


وظیفه حافظه کش، جلوگیری از کاهش سرعت گوشی و عملکرد برنامه هاست در نتیجه گاهی اوقات، کاهش سرعت گوشی شما یا درست کار نکردن برنامه هایتان، می تواند ناشی از پر شدن حافظه پنهان گوشی شما باشد.با پاک کردن حافظه کش، می توانید این مشکلات را حل کنید.

 

برای پاک کردن حافظه کش، به قسمت تنظیمات موبایل تان بروید و گزینه Apps را انتخاب کنید. سپس Manage Apps را انتخاب کرده و بعد وارد برنامه Instagram تان شوید.

 

پاک کردن حافظه کش اینستا

 

 

در این قسمت، وارد گزینه Storage شوید و Clear data را انتخاب کنید. پس از آن روی تب Clear Cache کلیک کنید تا حافظه کش اینستاگرام تان پاک شود.
اکنون به اپلیکیشن اینستاگرام تان مراجعه کنید و بررسی کنید که مشکل تان رفع شده یا خیر.

 

آموزش هایلایت اینستاگرام

 

 

در این مقاله سعی کردیم آموزش هایلایت اینستاگرام را با زبانی ساده و به صورت مفید و مختصر به شما ارائه دهیم. اگر در هر قسمت دچار مشکل شدید، سوال تان را در قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید؛ در اسرع وقت به پرسش تان پاسخ داده می شود.

اگر این مقاله برایتان مفید بود، می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در اپلیکیشن های دیگر مانند کلاب هاوس فعالیت دارد و می خواهید در آن معروف شوید و بازدید های بیشتری بگیرید می توانید از بسته های خرید فالوور کلاب هاوس استفاده کنید.

 

سوالات متداول

 • 5 روش افزایش بازدید هایلایت اینستاگرام چیست؟
  از ابزار هایی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده است، استفاده کنید-انتشار استوری در زمان مناسب-زیاد از حد استوری منتشر نکنید انتشار استوری سریالی (داستان گویی)-خرید بازدید کننده استوری

 

 • چگونه بازدید هایلایت هایمان در اینستاگرام را ببینیم؟
  در استوری هایلایت شما فقط می توانید به قسمت Insight و تعداد بازدید های استوری دسترسی داشته باشید و نه تک تک کسانی که آن استوری را دیده اند.

 

 • آیا می توان استوری های هایلایت را برای دیگران ارسال کرد؟
  بله، شما می توانید از طریق علامت (share) در استوری های هایلایت، آن ها را برای افراد دیگر ارسال کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .