قرار دادن لینک در پست اینستاگرام

اینستاگرام با وجود محبوبیت زیادی که در میان ایرانیان دارد سبب شده تا بسیاری از افراد برای معرفی و فروش محصولات خود رو به این شبکه اجتماعی بیاورند. اما یکی از بهترین راه ها برای فروش محصول داشتن درگاه پرداخت است همچنین بسیاری از افراد سایت دارند و می خواهند فالوورها را به سمت سایت شان سوق دهند. اینجاست که قابلیت قرار دادن لینک در پست اینستاگرام یا انتشار لینک در سایر قسمت های اینستاگرام به کمک شما می آید. اما اگر شما با نحوه اشتراک لینک در اینستاگرام آشنایی ندارید این مطلب برای شما بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

گذاشتن لینک در پست اینستاگرام (۴ راهکار)

در اینستاگرام شما نمی توانید در کپشن پست هایتان از قابلیت اشتراک گذاری لینک استفاده کنید. در واقع شما می توانید آدرس لینک هایتان را در این قسمت درج کنید ولی در صورت درج کردن هم قابل ضربه زدن و کلیک کردن نیستند و به صفحه پیوند داده شده منتقل نمی شوند.

ولی برای این منظور روش های دیگری وجود دارد که می توانیم از آن ها کمک بگیریم اکنون برای آشنا شدن با سایر روش های قرار دادن لینک در اینستاگرام ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

 

وب سایت  linkMyPhoto

۱- استفاده از وب سایت linkMyPhoto

شما با استفاده از وب سایت linkmyphoto می توانید به عکس های خود لینک دهید. حال می پرسید چگونه این کار امکان پذیر است؟

 • ابتدا وارد وب سایت linkmyphoto شوید.
 • در صفحه اول گزینه Sign in را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی بروید.

linkmyphoto

 

 • سپس در این قسمت آدرس ایمیل و همچنین پسورد ایمیل خود را وارد کرده تا به مرحله بعد بروید.

 

لاگین کردن linkmyphoto

نکته: برای هر بار وارد شدن به این وب سایت اگر از یک سیستم استفاده کنید، نیاز نیست که هر دفعه ایمیل و پسورد ایمیل خود را وارد کنید.

 • در صفحه بعد باید گزینه کانکت شدن به اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید.

 

سایت linkmyphoto

 • پس از انتخاب گزینه کانکت شدن به اکانت اینستاگرام در صفحه بعد یوزرنیم و پسورد صفحه اینستاگرامی خود را وارد کنید تا وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.
 • پس از وارد شدن به صفحه اینستاگرام خود، شما در قسمتی قرار می گیرید که می توانید تمام پست های خود را مشاهده کنید
 • شما به ازاء داشتن هر لینک می توانید آن را برای سه عکس استفاده کنید و به وسیله آن سه عکس را به یک لینک پیوند دهید.
 • برای پیوند دادن عکس ها به لینک، در همان صفحه ای که قرار دارید روی پست مد نظرتان کلیک کنید.
 • در قسمت پایین کپشن پست می بینید که قسمتی به نام URL و کادری زیر آن قرار دارد، که شما لینک مورد نظرتان را باید در آن کادر قرار داده و سپس گزینه سیو لینک را کلیک کنید.
 • اکنون linkMyPhoto یک آدرس اینترنتی را در اختیار شما قرار می دهد، که شما باید این آدرس اینترنتی را در قسمت وب سایت پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید.

در واقع این لینک مخصوص حساب کاربری شما در این وب سایت می باشد. وقتی که کاربران شما روی این لینک در پروفایلتان ضربه بزنند، به صفحه ای وارد می شوند که می توانند تمام پست های شما را مشاهده کنند. در این قسمت پست هایی که لینک دارند به صورت شفاف و ما بقی پست ها به رنگ کدر و تیره مشاهده می شوند.

به صورت عادی هر لینک را برای سه پست و سه عکس می توانید مورد استفاده قرار دهید ولی با خرید اشتراک می توانید یک لینک اختصاصی تهیه کنید و برای تمامی پست ها و عکس هایتان به اشتراک بگذارید.

Amplify your Instagram

اگر شما بتوانید حساب کاربری پرمیوم این ابزار را تهیه کنید و به ازاء پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه از آن استفاده کنید، دیگر محدودیتی برای لینک گذاری نخواهید داشت. همچنین اگر دارای چند حساب کاربری هستید، با پرداخت ماهیانه حدود ۹٫۹۹ دلار تا سقف پنج حساب کاربری را می توانید مدیریت کنید.

۲- استفاده از سایت های کوتاه کننده لینک

استفاده از این موارد نیز در کپشن پست ها گرچه غیر قابل کلیک می باشد ولی مزیتی دارد، مزیت آن، این است که آدرس های اینترنتی شما را کوتاه کرده و یک آدرس کوتاه که قابلیت به ذهن سپردن دارد به شما ارائه می کند.

از این طریق شما می توانید آن را در قسمت کپشن پست خود قرار داده، مخاطبینتان آن را مشاهده کرده، به ذهنشان می سپارند و سپس آن را در قسمت مرورگر گوشی یا سیستم خود جستجو کنند.

دو سرویس کاملا رایگان که در این راستا می توانید از آن ها استفاده کنید Bitly و Rebrandly هستند.

سایت بیتلی

با کمک سرویس Bitly می توانید لینک های کوتاه ایجاد کنید و آن ها را در کپشن پست های خود استفاده کنید. ابتدا باید در این وب سایت به صورت رایگان یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس می توانید از آن استفاده کنید.

استفاده از این وب سایت به این گونه است که هر گاه آدرس اینترنتی بلند بالایی به آن می دهید، در عوض یک لینک بسیار کوتاه مرتبط با همان لینک در اختیار شما قرار می دهد. 

 

Rebrandly نیز یک وب سایت است که استفاده از آن کاملا رایگان است. این وب سایت نیز قابلیت‌ هایی مانند  Bitly در اختیار مخاطب قرار می دهد. مزیت اصلی استفاده از این وب سایت نیز مانند وب سایت Bitly، قابلیت سفارشی‌ سازی لینک کوتاه شده ایی است که در اختیار شما قرار می دهد.

۳- قسمت وب سایت پروفایل اینستاگرام

قسمت دیگری که شما می توانید از آن برای قرار دادن لینک استفاده کنید، قسمت وب سایت پروفایل شخصی شما است. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. وارد اینستاگرام خود شوید و به صفحه پروفایل شخصی خود مراجعه کنید.
 2. در این صفحه گزینه Edite Profile را انتخاب کنید.گزینه Edite Profile
 3. از این قسمت روی گزینه website کلیک کنید.اضافه کردن لینک در اینستاگرام
 4.  سپس آدرس اینترنتی مد نظر خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.
 5.  برای ذخیره تغییرات از قسمت بالا تیک آبی را فشار دهید.
 6.  اکنون در قسمت پایین بیو در پروفایل شخصی تان لینک آبی را قابل کلیک کردن است را مشاهده می کنید
 7. با کلیک کردن روی لینک به آدرس اینترنتی پیوند شده منتقل می شوید.

شما با یک تفاوت می توانید از این روش نیز استفاده کنید. حال می پرسید با چه تفاوتی؟

اینکه می توانید از برنامه ها و وب سایت های کوتاه کننده آدرس های اینترنتی استفاده کنید. به جای قرار دادن یک لینک بلند بالا در بیو اینستاگرام خود از لینک کوتاه شده آدرس اینترنتی تان در بیو استفاده کنید. استفاده از این روش ظاهر زیبایی را به پروفایل شما می بخشد.

۴- اتچ کردن لینک در استوری

در دیگر مقاله های فالوجت به صورت کامل در مورد ابزار بسیار کاربردی اینستاگرام یعنی استوری صحبت کرده ایم. یکی از ویژگی هایی که استوری دارد قابلیت قرار دادن لینک است. قبلا قابلیت قرار دادن لینک در استوری محدود به اکانت ها با تعداد فالوور بالا بود اما اکنون این محدودیت از بین رفته و همه افراد می توانند از این قابلیت در استوری های خود استفاده نمایند.

 • ابتدا اینستاگرام خود را به آخرین ورژن آپدیت شده ارتقاء دهید.
 • وارد بخش استوری خود شده و عکس یا ویدیو مد نظرتان را انتخاب کنید.
  اتچ کردن لینک در استوری
 • سپس از قسمت استیکر ها در استوری قابلیت لینک را انتخاب کنید.
  استیکر لینک در استوری
 • در این قسمت لینک مد نظر خود را وارد کرده (شما می توانید برای آن نامی نیز انتخاب کنید.)
  گذاشتن لینک در پست اینستاگرام
 • در قسمتی که دوست دارید آن را قرار داده و استوری را با مخاطبینتان به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

قرار دادن لینک در اینستاگرام برای بسیاری از کسب و کار ها ضروری است. افراد با قرار دادن لینک وب سایتشان در اینستاگرام می توانند خیلی راحت تر فروشگاه یا خدمات خود را به مخاطبانشان معرفی کنند. درست است قابلیت به اشتراک گذاری لینک در کپشن پست ها وجود ندارد ولی راه های متنوع دیگری وجود دارد که ما آن ها را در این قسمت برای شما بررسی کردیم و تمام نکات استفاده از آن ها را به طور کامل برای شما شرح دادیم.

 

سوالات متداول

 1. آیا گذاشتن لینک در کپشن پست امکان پذیر می باشد؟
  خیر، این کارایی هنوز در اینستاگرام روی کار نیامده است.
 2. برای اشتراک گذاری لینک در اینستاگرام چه کار هایی می توان انجام داد؟
  از روش های بسیار مختلفی می توان کمک گرفت مانند اشتراک گذاری لینک در استوری اینستاگرام و یا استفاده از وب سایت ها و نرم افزار های مختلف که در متن بالا به طور کامل روش های استفاده از هر کدام را توضیح داده ایم.
 3. آیا آدرس های اینترنتی قابل اشتراک در اینستاگرام را می توانیم کوتاه کنیم؟
  بله این کار با استفاده از نرم افزار ها و وبسایت هایی قابل انجام است. برای آشنا شدن با این موارد این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

۴ دیدگاه دربارهٔ «قرار دادن لینک در پست اینستاگرام»

 1. سلام
  من اکانت اینستاگرامم کرش شده و هر ورژن اینستارو که دانلود میکنم از اینستا خارج میشم .
  ایا اگر منتظر اپدیت جدید بمونم درست میشه ؟
  چون همه ی کار های نیاز برای رفع مشکل رو انجام دادم اما درست نشد.

 2. سلام من یه سوالی داشتم من اینستاگرامم رو زود زود اپدیت میکنم حتی نسخه اخره ولی قابلیت بلاک چند گانه برام نمیاد بقیه چیزا چرا جدید شده ولی بلاک اینطوره نمیتونم کسی رو از همه شماره ها بلاک کنم

  1. درود بر شما کاربر عزیز فالوجت،
   با ورود به صفحه شخص مورد نظر و انتخاب گزینه بلاک کردن، دو انتخاب دارید ۱. بلاک کردن صفحه شخص مورد نظر ۲. بلاک کردن صفحه شخص مورد نظر و اکانت های دیگری که ممکن است با همان شماره بسازند.
   در نتیجه قابلیت بلاک کردن همه شماره های شخص در صورتی که با آن ها اکانتی نداشته باشند و شما آیدی آن ها را نداشته باشید وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .