محبوبیت در بین فالوورها با استفاده از استوری (Instagram story)

محبوبیت در بین فالوورها با استفاده از استوری (Instagram story)

استوری یکی از ابزار های نسبتاً جدید اینستاگرام است که در حال حاضر ۳۰۰ میلیون کاربر روزانه دارد و در میان ابزار ها امکانات جدید این شبکه ی اجتماعی نه تنها جای خود را حسابی باز کرده، بلکه رشد قوی و زیادی هم داشته است.

از آنجایی که محتوای آپلود شده در استوری بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می شود، عده ای بر این باور اند که استفاده حرفه ای و هدفمند از این ابزار ممکن نیست؛ به همین دلیل آنرا برای موارد بی اهمیت استفاده می کنند و به کیفیت محتوایی که در قالب استوری به مخاطبین خود ارائه می دهند اهمیت نمی دهند. 

استوری به معنیِ داستان است و استفاده کنندگان از این قابلیت باید به چشم داستان سرایی به قضیه نگاه کنند؛ به این صورت که به عنوان مثال اگر قصد خرید کتاب یا لباسی را دارید می توانید به صورت کاملا صمیمانه فالوور های خود را با عکس یا ویدیوهایی تا سقف ۱۵ ثانیه در جریان بخشی از داستان زندگی خود بگذارید.

از آنها در خصوص مواردی که در زندگی خصوصی برای شما پیش می آید نظر بپرسید؛ البته شما فقط می توانید مخاطبانتان را در جریان قسمت هایی که دوست دارید بگذارید.

خاصیت اصلی و کلیدی شبکه های اجتماعی این است که استفاده کنندگان از این پلتفرم ها برای ثبت لحظات زیبا و به یاد ماندنی زندگی خود استفاده کنید، حال اگر این لحظه ها را خلاقانه و با کیفیت بالا ثبت کرده و به چشم مخاطبانتان برسانید صدرصد تاثیر بیشتری خواهد داشت.

در ادامه به ارائه راهکارهایی برای استفاده درست و هوشمندانه از استوری اینستاگرام می پردازیم پس با فالوجت همراه باشید.

محبوبیت در بین فالوورها با استفاده از استوری (Instagram story)

از مزایای هشتگ و لوکیشن در استوری ها بهره بگیرید

هشتگ ها و تگ های لوکیشن (مکان نما) شما را به مکان و موضوعی که دوست دارید پیوند می دهند. همین باعث می شود بهتر و بیشتر دیده شوید؛ در ضمن استفاده ی درست و هوشمندانه از این امکانات به معنی این است که شما به افراد درستی می شوید.

به عنوان مثال اگر من الان قصد داشته باشم در صفحه اینستاگرام خودم یک استوری منتشر کنم می توانم یک عکس از یک لیوان چایی و نمای از پنجره دفترِ کارم داشته باشم و برای متصل کردن آن به موضوعات خاص از #نویسنده و #استراحت استفاده کنم و لوکیشنم را شهر اصفهان اعلام کنم؛ این نحوه استفاده بسیار ساده می تواند مرا به استفاده کنندگان و دنبال کنندگان هشتگ ها و ساکنینِ آن لوکیشن متصل کند.

برای محبوبیت در بین فالوورها از ویدیو استفاده کنید

گاهی صرفاً عکس، متن یا تلفیقی از این دو نمی تواند منظور ما را به وضوح بیان کند؛ در این مواقع اگر از ویدیو استفاده کنیم بهتر می توانیم با مخاطب خود ارتباط برقرار کنیم. از طرفی ویدیو یکی از محتوا های بسیار پر بازدید و تاثیر گذار است و استفاده از آن به شدت پیشنهاد می گردد.

با استفاده از گزینه ی poll در استوری های خود نظرسنجی انجام دهید.

همه دوست دارند که نظرشان را در هر موردی بیان کنند و ناخودآگاه از این کار لذت می برند، علاوه بر این وقتی شما به صورت هوشمندانه نظر مخاطب را در مورد کتابی که تصمیم به خواندن دارید می پرسید به او احترام گذاشته اید و آن شخص احساس ارزشمند بودن خواهد کرد؛

این احساس خوب در ناخودآگاه مخاطب یعنی یک تصویر خوب از شما در ذهن او. پس به نظر خواهی نیز توجه داشته باشید. در ضمن هر وقت قصد دارید که تصمیمی را به شانس واگذار کنید و با شیر و خط مسیر خود را انتخاب کنید، می توانید از نظرات دیگران استفاده کنید.

ارزش گذاری کنید

اگر شما خواهان استفاده از پتانسیل مخاطبان خود هستید؛ از آنها بخواهید که از شما سوال بپرسند و به سوالات آنان پاسخ دهید. شما حتی می توانید پیام هایی که در دایرکت از شما پرسیده می شود را دراستوری به اشتراک بگذارید و شخصی که سوال پرسیده است را تگ کنید. این کار باعث می شود بقیه افراد به تعامل با شما تمایل پیدا کنند.

اینقدر سلفی نگیرید! خلاق باشید.

به احتمال زیاد توضیح در این مورد تا همین جا کافی است. ولی در نظر داشته باشید اگر شغل شما به گونه ای است که این کار منطقی به نظر می رسد هیچ مشکلی ندارد.

برای محبوبیت در بین فالوورها باید خودتان باشید

جذابترین و جالبترین چیز برای بقیه شخصیت خود شماست، پس خودتان باشید و نقش بازی نکنید. در ضمن نقش بازی کردن شما مخاطبانتان را بعد از مدتی از شما دلسرد می کند.

محتوای متنوعی تولید کنید.

به عنوان مثال اگر در حال مسافرت هستید تمامی استوری های شما نباید یک نمای ثابت از داخل ماشین باشد. این باعث می شود که کار شما هیچ چیزی برای مخاطب نداشته باشد و او به راحتی از شما رد شود.

در پایان به یاد داشته باشید که خلاقیت و کیفیت در تولید محتوا یکی از نکات کلیدی است که می توانید برای پیشرفت کسب و کارتان در اینستاگرام به این دو ستونِ محکم تکیه کنید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .