آموزش تگ کردن در اینستاگرام

شبکه اجتماعی و محبوب اینستاگرام به منظور جذب حداکثری افراد، قابلیت های زیادی را برای کاربرانش فراهم کرده است. یکی از این ویژگی های پرکاربرد، امکان منشن کردن و تگ کردن در اینستاگرام است. در صورتی که جزء کاربران فعال اینستاگرام باشید، حتما با این قابلیت آشنا هستید و در غیر این صورت با مطالعه این مقاله می توانید در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید.

جالب است بدانید که تگ کردن افراد بر روی محتواهای صفحه خود، به افزایش فالوورهای شما کمک می کند. چرا که باعث می شود هم خود فرد مورد نظر و هم فالوورهای وی محتوای تگ شده شما را مشاهده کنند. با این وجود با استفاده از خدماتی که فالوجت ارائه می دهد، اقدام به خرید فالوور ایرانی برای صفحه خود کنید.

آموزش تگ کردن در اینستاگرام

 مفهوم تگ کردن در اینستاگرام  

به اتیکت و برچسب زدن آیدی اکانت یک نفر و مشخص کردن نام فرد، تگ کردن در اینستاگرام گفته می شود. به بیان ساده تر تگ کردن افراد، یعنی قرار دادن اکانت یک کاربر بر روی عکس. با این کار وقتی روی عکس مورد نظر کلیک کنید، نام وی مانند برچسب روی عکس ظاهر می شود.

برای مثال نتیجه پروژه ای را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید، سپس روی عکس کسی که با همکاری ایشان این پروژه را انجام داده اید، تگ می کنید تا همه از همکاری شما مطلع شوند. پس تگ کردن در اینستاگرام معرفی کردن یک شخص نامیده می شود و با قرار دادن تگ دوست خود زیر عکس یا ویدیو، ایشان را از وجود چنین پستی مطلع می کنید. در این صورت تگ کردن در اینستاگرام به معنی اطلاع دادن است.

مفهوم منشن کردن در اینستاگرام

منشن کردن در اینستاگرام به معنی اشاره کردن به کاربران است. در این روش از علامت @ برای لینک دادن به اکانت ها استفاده می شود. یعنی اگر اکانت شما XXXX  باشد. حال اگر کسی قبل از نام کاربری شما علامت @ را بچسباند، یعنی به شکل [email protected] نام کاربری شما را در پست قرار دهد، با اینکار این عبارت به شکل لینک آبی رنگ می شود.

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام

بعد از دانستن مفهوم منشن کردن بهتر است که با کاربرد آن آشنا شوید. فرض کنید می خواهید به نظر کاربری جواب دهید. اگر شما از این علامت استفاده کنید، او را منشن می کنید. یعنی شخص وقتی آنلاین شود پیامی دریافت می کند و به آن صفحه هدایت می شود. در نتیجه با این کار شما می توانید شخص را از ارسال کامنت خود مطلع کنید. یا فرض کنید می خواهید دوستان شما پست خاصی را ببینند، باز هم می توانید از همین شیوه استفاده کرده و آن ها را در پست مد نظر منشن کنید.

نکته: توجه داشته باشید برای اینکه عمل منشن کردن به درستی انجام شود، باید بلافاصله پس از علامت@ نام فرد مورد نظر را وارد کنید.

تفاوت تگ و منشن در اینستاگرام

قبل از پرداختن به ادامه بحث بهتر است کمی درباره تفاوت تگ و منشن صحبت کنیم.

تگ کردن در اینستاگرام و منشن کردن تفاوت چندانی با هم ندارند ولی دقیق تر این است که تگ کردن برای زمانی است که بخواهید اسم کسی در عکس یا ویدیوی پست شما مشخص شود. ولی منشن کردن برای استوری و کامنت بکار می رود. غالبا افراد این دو اصطلاح را به یک معنی بکار می برند.

کاربرد تگ کردن در اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام غالبا برای معرفی افرادی است که در فیلم یا عکس وجود دارد. به عنوان مثال در عکس های جمعی اگر بخواهید یکی از افراد در عکس را به دیگران معرفی کنید، می توانید نام کاربری شخص مورد نظر را بر روی عکس تگ کنید.

انواع مختلف تگ

انواع مختلف تگ کردن در اینستاگرام

بعد از بیان کلیاتی در خصوص تگ کردن در اینستاگرام، اکنون  وقت آن رسیده که با انوع مختلف تگ در این پلتفرم آشنا شوید.

تگ کردن در پست (عکس یا ویدیو) اینستاگرام

یکی از روش های تگ کردن در اینستاگرام، تگ بر روی پست یا همان عکس یا ویدیو است. برای این منظور، عکس مورد نظر خود را برای ارسال انتخاب کرده و تا مرحله قبل از انتشار و آپلود عکس پیش بروید. قبل از منتشر کردن عکس گزینه Tag People را لمس کرده و سپس بر روی تصویر کسی که قصد تگ کردن او را دارید ضربه بزنید. بعد از انجام این کار، آیکونی ظاهر می شود که نام فرد مشخص شده را از شما می خواهد. اسم او را تایپ کنید. وقتی پروفایل وی نشان داده شد  تگ مورد نظر را به آن بچسبانید.

تگ کردن بر روی فیلم در اینستاگرام نیز همانند تگ کردن بر روی عکس است و بعد از انتخاب فیلم مورد نظر، به راحتی می توان این کار را انجام داد.

تگ کردن در کامنت اینستاگرام

همان طور که پیش تر گفتیم تگ کردن در اینستاگرام با منشن کردن تقریبا یکسان است و به تگ کردن در کامنت و استوری اینستاگرام منشن کردن می گویند. برای تگ کردن کامنت در اینستاگرام یا همان منشن کردن، تنها کافی است علامت @ را تایپ کنید‌. سپس آیدی یا نام کاربری فرد مورد نظر را بدون هیچ فاصله ای جلوی آن بنویسید. در این صورت صفحه ای باز می شود که با ضربه زدن بر روی پروفایل شخص مورد نظر می توانید آن را انتخاب کنید.

تگ کردن در استوری اینستاگرام

تگ کردن در استوری نیز درست همانند تگ کردن کامنت می باشد. یعنی اسم کسی را که می خواهید تگ کنید در قسمت تایپ استوری بنویسید. فقط باید دقت کنید که قبل از تایپ اسم علامت @ را قرار دهید. مورد بعدی اینکه تگ در استوری به فونت کوچک و کوچک کردن سایز نوشته توسط انگشتان حساس است که باعث منشن نشدن فرد مورد نظر می شود. مثلا اگر بخواهید کسی را که در عکس شماست به دیگران معرفی کنید، می توانید اکانت وی را در استوری خود تگ کنید.

تگ کردن در بیو اینستاگرام

از دیگر روش های تگ کردن در اینستاگرام، منشن کردن افراد در بیو اینستاگرام است. در این حالت اکانت مورد نظر برای همه قابل مشاهده است. از این روش برای معرفی کردن صفحه کاری خود در صفحه شخصی استفاده می شود.

برای تگ کردن اکانت مورد نظر در بیو اینستاگرام باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

۱. در ابتدا به پروفایل خود رفته و بر روی دکمهEdit profile  کلیک کنید.

۲. در پنجره باز شده، بر روی گزینه Bio ضربه بزنید تا باز شود.

۳. سپس در این قسمت، کلمه@ را وارد کنید. پس از آن، نام اکانت صفحه خود را تایپ کنید. از داخل لیستی که ظاهر می شود نام اکانت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۴. در آخر روی آیکون تیک بالای صفحه ضربه بزنید، تا تغییرات مورد نظر اعمال گردد.

۵. با انجام این کار، پس از تگ کردن نام اکانت مورد نظر خود را به صورت لینک در بیو پروفایل خود خواهید دید.

جلوگیری از تگ شدن در اینستاگرام

پس از تعریف مفهوم تگ در اینستاگرام و آموزش روش انجام این کار، بهتر است بدانید که امکان جلوگیری از تگ شدن نیز وجود دارد. در صورتی که مایل نیستید کسی شما را در عکس های خود تگ کند، در قسمت تنظیمات اینستاگرام بر روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید. سپس قسمتof you Photos   را باز کرده و کلید آن را خاموش کنید، اکنون هیچ کس بدون اجازه نمی تواند شما را تگ کند. در این صورت اگر کسی بخواهد شما را تگ کند ابتدا برای شما یک پیام درخواست ارسال می شود. اگر پاسخ مثبت بدهید، تنها در این حالت می تواند شما را تگ کند.

امکان دیدن تگ ها توسط دیگران

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه کسانی می توانند تگ های شما را ببینند؟ برای پاسخ باید گفت اگر صفحه شما عمومی باشد همه افرادی که به حساب کاربری شما وارد شوند می توانند تگ شما را ببینند. اما اگر اکانت شما خصوصی باشد تنها فالوورهای شما می توانند به پروفایل شما دسترسی داشته باشند.

روش حذف تگ کردن در اینستاگرام

شاید بنا به هر دلیلی بعد از تگ کردن تمایل به حذف تگ داشته باشید. برای مثال در صورتی که یک عکس را تگ کرده باشید برای حذف تگ از روی آن، کافی است روی تگ عکس مورد نظر ضربه زده و گزینه Remove tag  را انتخاب نمایید.

برخی از نکات تگ کردن در اینستاگرام

برخی از مهم ترین نکات تگ کردن در اینستاگرام

  • در اینستاگرام امکان تگ کردن حداکثر ۲۰ نفر در یک عکس وجود دارد.
  • اگر کاربران زیادی را در یک فاصله زمانی کوتاه و به صورت پی درپی تگ کنید، اینستاگرام به صورت خودکار برای مدت کوتاهی شما را بلاک می کند.
  • تمام افرادی که نام کاربری اکانت شما را داشته باشند، می توانند اکانت شما را روی پست های خود  تگ کنند؛ مگر اینکه شما آن ها را بلاک یا ریپورت کرده باشید.

با استفاده از ربات افزایش فالوور اینستاگرام فالوجت می توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن، فالوورهای پیج خود را افزایش دهید. تنها به اندازه یک کلیک با این ربات فاصله دارید.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله درباره مفهوم تگ کردن در اینستاگرام و منشن صحبت شد و روش انجام این کار را نیز توضیح دادیم. این دو ویژگی، از قابلیت های بسیار پرکاربرد اینستاگرام هستند که تقریبا تمامی کاربران این شبکه اجتماعی از آن استفاده می کنند.

چنانچه به توضیحات بیشتری درباره تگ کردن نیاز دارید، همکاران ما در فالوجت می توانند در اسرع وقت به شما را راهنمایی کنند. از اینکه تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .