بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام (قسمت اول) (آپدیت سال 2023)

اینستاگرام در درجه‌ی اول یک برنامه کاربردی در تلفن همراه است که یک تجربه‌‍‌ی بازاریابی اجتماعی منحصر به فرد برای کسب و کار های آنلاین را رقم خواهد زد. اکنون دغدغه بیشتر کسب و کارها حضور در این شبکه اجتماعی و برندسازی است. خیلی از افراد وجود دارند که با این شبکه اجتماعی، برای خود درآمدزایی می‌کنند و کسب و کار خود را به دیگران معرفی می کنند که باعث برندسازی در اینستاگرام می‌شود.

برندسازی در اینستاگرام

این نکته را به خاطر داشته باشید که قبل از اینکه بخواهید شروع به تبلیغات و افزایش فالوور اینستاگرام برای کسب و کار خود آغاز کنید، باید ابتدا اهداف خود را مشخص کرده و برنامه ریزی کاملی برای فعالیت در این شبکه اجتماعی داشته باشید.

اکنون که شما را از ارزش بلند مدت اینستاگرام برای بازاریابی با برند متقاعد کردم، نوبت به ایجاد حساب کاربری و ارسال تصاویر جذاب با برچسب و هشتگ اینستاگرام مناسب می رسد؛ که در نهایت منجر به رشد برند و افزایش فالوورها می شود.

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام

گام اول: ایجاد نام کاربری و پروفایل برای برندسازی در اینستاگرام

برای ایجاد پروفایل برند، ابتدا باید یک نام کاربری برای اینستاگرام انتخاب کنید که بهتر است نام کامل شرکت یا فروشگاه شما باشد. این کار گزینه‌ای مناسب برای به رسمیت شناختن نام تجاری است و برای برندینگ اینترنتی و برندسازی در اینستاگرام بسیار موثر واقع می شود.

همچنین باید یک تصویر برای پروفایل خود انتخاب کنید که ایده آل ترین تصویر، آرم و لوگوی شرکت است و نشانی(URL) فروشگاه آنلاین و خلاصه ای از کار فروشگاه و محصول خود را در قسمت بیو اضافه کنید.

متن خلاصه‌ای که می توانید در بیو و درباره‌ی محصولات و فروشگاه بنویسید محدود به ۱۵۰ کاراکتر است. بنابراین متنی که در این قسمت می نویسید، باید کم باشد و در واقع دلیلی باشد که بازدید کننده را متقاعد کند پیج شما را فالوو کند. اگر در سایر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر نیز فعالیت می کنید، اگر نام ها و لوگوها در آن ها با اینستاگرام یکسان است، در صفحه اینستاگرام خود نیز می توانید قرار دهید. در غیر این صورت از این کار خودداری کنید چون باعث سردرگمی مصرف کنندگان می شود.

هم چنین اگر بخواهید پروفایل مبتنی بر وب اینستاگرام خود را ببینید یا آن را تبلیغ کنید نشانی(URL) صفحه مربوط به آن

 « نام کاربری/instagram.com » می باشد. به این صورت می توانید عکس های خود را به صورت آنلاین برای بررسی کیفیت عکس ها و محتوای خود مشاهده کنید.

گام دوم : به اشتراک گذاری تصاویر و ارسال پست

 برای ارسال پست در اینستاگرام و اینکه چه تصاویری به اشتراک بگذارید نکاتی وجود دارد که تعدادی از آن ها را در زیر بیان می کنیم:

چه نوع عکس هایی از محصولات به اشتراک بگذاریم؟

از خلاقیت برای گرفتن تصاویر زیبا از محصولات خود استفاده کنید. نگاهی به محصولات در فضای باز بیندازید و از محصولات در فضای باز و در طبیعت، مدل هایی از مردم یا بافت های جالب و رنگ ها، یک عکس تصادفی بگیرید. اینگونه عکس‌ها، افزایش لایک اینستاگرام بیشتری به دنبال خواهند داشت. از عکس‌هایی با پس زمینه های دیگر به غیر از رنگ سفید استفاده کنید که اغلب می‌تواند مشتریان را به خرید کردن یا نگاه کردن آن برای بار دوم تشویق کند.

محصولات جدید و تخفیف های خود را در اینستاگرام قرار دهید

به هواداران اینستاگرام خود فرصتی جدید بدهید که با محصولات و کالاهای جدید و محصولات با قیمت پایین ، آشنا شوند. همیشه یک لینک برای این آیتم قرار دهید تا خریداران تنها با یک کلیک به صفحه خرید برسند. هم چنین، قراردادن مواردی مثل محصولات جدید و تخفیف به مشتریان انگیزه ی بیشتری می دهند که صفحه شما را در اینستاگرام دنبال کنند و زودتر از بقیه از جزئیات مطلع شوند.

همیشه متن و شرحی برای تصاویر بنویسید

برای هر پستی که در اینستاگرام ارسال می کنید، باید محتوایی که توضیحی در رابطه با تصویر باشد، قرار دهید که به آن ، کپشن اینستاگرام می گویند.

این می تواند وسیله ای برای اشتراک گذاری نام محصولات و اطلاعات، نشانی وبسایت فروشگاه اینترنتی شما یا یک کد تخفیف محصول باشد که در اختیار فالوور ها و بازدیدکننده ها قرار می دهید. این ها برای برندسازی در اینستاگرام قطعا موثر خواهد بود. چگونه در پست های اینستاگرام کپشن های حرفه ای بنویسیم؟

همچنین به خاطر داشته باشید که اینستاگرام برای نوشتن کپشن به اندازه توییتر سختگیرانه عمل نمی کند. اما این بدان معنا نیست که برای هر پست یک رمان بنویسید.

یک کپشن خوب باید دارای ویژگی های ذیل باشد:

  • کوتاه
  • شیرین
  • جذاب
  • موثر
  • کال تو اکشن یا جلب توجه مخاطب

گام سوم : جامعه هدف را حول یک هشتگ قابل اجرا، جمع آوری کنید

نکته قابل توجه در مورد استراتژی هشتگ ها، این است که از آن می توان در دیگر شبکه های اجتماعی از قبیل توییتر و پینترست نیز استفاده کرد. اما هشتگ ها در اینستاگرام قدرت پاسخگویی و بازدهی بالاتری دارند و به نوعی از بهترین راه های جذب مخاطب محسوب می شوند.

مارک ها و برند های کوچک چگونه می توانند در اینستاگرام، برند سازی کنند؟

 برندهای کوچک و تازه وارد که با هدف برند سازی وارد اینستاگرام شده اند می توانند از کمپین هشتگ ها استفاده کنند.

بهتر است برای انتخاب هشتگ های با کیفیت ابتدا جامعه هدف را مشخص کنید و براساس آن از تاپ ترین هشتگ ها استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که هر برند نیاز دارد تا هشتگ هایی مختص به خود داشته باشد. اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد حداکثر تا 30 هشتگ در هر پست قرار بدهند اما تعداد هشتگ مناسب بین 9 الی 11 عدد می باشد.

بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام
نمونه هشتگ اجرا شده بر مبنای جامعه هدف

گام چهارم: انتخاب شریک با اهداف مناسب، که می تواند از ارزش های برند پشتیبانی کند

من تا به حال چند برند را دیده ام که با تبلیغ و اشتراک مشارکت های خود با یک دیگر، رویکردی منحصر به فرد را از خود بروز داده اند. به عنوان مثال برخی از رستوران ها برای سالادها، سوپ ها و غذاهای محلی که طبخ می کنند از مواد ارگانیک کارخانه های مواد غذایی استفاده می کنند و در مقابل در پیج اینستاگرامی از آن ها نام می برند. این مثال به طور واضح نوع همکاری بین برندها را نشان می دهد.

به یاد داشته باشید، اگر توانستید ارزش های شرکت را با نیاز مصرف کنندگان همسو کنید، کلید طلایی برندسازی را به دست آورده اید.

گام پنجم: با فالوورها تعامل کنید

شما به عنوان یک برند همیشه به ذهنیت مصرف کنندگان و مخاطب هدف خود فکر می کنید. قطعا برای کشف ذهن مخاطبان با چند مشاور نیز صحبت کرده اید. اما در اینستاگرام باید علت حضور مخاطبان خود را کشف کنید. زمانی که آن ها برای اینستاگرام اختصاص می دهند. علایق  و شناخت دوستانشان از مواردی است که حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد.

حال بیاید تصور کنید که برند شما عرضه کننده خدمات مشاوره مالی است و توانسته اید با بررسی پرسونای مخاطب به این نتیجه برسید که فالوورهای شما به ماشین های لوکس علاقه دارند. خوب، راه حل عالی: ارسال عکس از ماشین های فانتزی! درسته؟ بله

خب، اما ممکن است مخاطب ارتباط خدمات مالی را با ماشین درک نکند. پس لازم است از یک کال تو اکشن جذاب استفاده کنید تا توجه مخاطب را جلب کنید. ” آیا دوست دارید هر چه سریع تر صاحب این BMV شوید؟” برای خرید این ماشین همین حالا و با مشاوره 30 دقیقه ای رایگان ما شروع کنید.

تعامل را با کشف راه های جدید جذاب آغاز کنید؛ تا برندسازی در اینستاگرام آغاز شود.

گام ششم : بیش از اندازه پست ارسال نکنید

ارسال بیش از یک پست در روز، مصادف است با یک امتیاز منفی! اگر وسوسه شدید که چندین عکس را همزمان ارسال کنید، از ویژگی آلبوم اینستاگرام استفاده کنید. این قابلیت این امکان را فراهم می آورد تا چند عکس را در قالب یک اسلاید به نمایش بگذارید.  توصیه می کنم برای درک بهتر این موضوع، مقاله با گذاشتن چند عکس در یک پست در اینستاگرام، بازاریابی خود را بهبود دهید را حتما مطالعه کنید.

طبق مطالعاتی که ما تاکنون انجام داده ایم به این نتیجه رسیده ایم که زمان مطلوب برای یک کسب و کار در اینستاگرام یک الی دو ساعت است. همچنین دریافت کرده ایم که بهترین زمان ساعت 8:00 تا 9:00 صبح و ساعت 21 است. پس تلاش کنید تا برنامه پست و استوری گذاری را در این زمان ها تنظیم کنید!

البته برای دریافت بهترین تایم مشارکت مخاطبان می توانید از insight استفاده کنید.

گام هفتم : پیج اینستاگرام خود را همه جا تبلیغ کنید

برای افزایش فالوور واقعی و جذب مخاطب باید در تمامی اکانت هایی که در دیگر شبکه های اجتماعی دارید؛ پیج اینستاگرام خود را تبلیغ کنید. با این روش می توانید تعداد بازدید کنندگان را به واسطه دیگر کانال های اجتماعی به پیج متصل کنید.

به طور مثال:

هنگام تنظیم حساب اینستاگرام می توانید با فیس بوک ارتباط برقرار کرده و دوستان خود را جذب کنید. اما این فقط شروع تبلیغ کانال شما است. شما باید کمپین های اینستاگرام را در همه شبکه های اجتماعی اجرا کنید و برای کارمندان، سفیران نام تجاری و شرکا (اساساً هر کسی که با برند شما رابطه مثبت برقرار کرده) آدرس پیج اینستاگرام را ارسال کنید.

همچنین کارمندان خود را به ویژه آن هایی را که مرتباً با مشتریان ارتباط دارند را تشویق کنید، ، تا پیوندی بین اینستاگرام و مشتریان ایجاد کنند. همچنین نمادی از اینستاگرام به نمایه کارت ویزیت و اکانت لینکدین اضافه کنید. در پایان نیز می توانید عکس های اینستاگرامی را مجدداً در توییتر و حساب های شخصی کسب و کار ارسال کنید.

فرصت ها بی پایان هستند، پس وقتی که اینستاگرام شما فریبنده است، آن را در مقابل مردم قرار دهید و برندسازی در اینستاگرام را آغاز کنید.

گام هشتم: زیبایی را در نام تجاری پیدا کنید

بسیاری از شرکت های B2B، در گذشته اینستاگرام را به عنوان یک پلتفرم غیر قابل استفاده برای تجارت خود می دانستند. فکر آن ها این بود که غذا، نوشیدنی و یا لباس نمی فروشند که در اینستاگرام فعالیت کنند. از نظر این شرکت ها وقتی محصولاتشان غیر جذاب و غیرمادی است چرا از یک برنامه اشتراک عکس استفاده کنند.

بنابراین در پی تحقیق درباره این موضوع متوجه شدم به طور مثال شاید برای فروش یک نرم افزار تصویر چندان جذابی وجود ندارد، اما رد کردن اشتراک گذاری در اینستاگرام هم اشتباه است. چرا که روش های بسیار زیادی برای برندسازی محصولات حتی بدون نمایش مستقیم عکس وجود دارد.

پس می توانید در دفتر و یا محیط کار خود عکس بگیرید تا فالوورهای خود را روز به روز با فرهنگ منحصر به فرد برندتان آشنا کنید. کارمندان خود را درگیر کنید تا همه کارها به دوش شما نماند. به عنوان مثال یک هشتگ منحصر به فرد برای مهمانی تعطیلات شرکت ایجاد کنید و از همه کارمندان  بخواهید که هشتگ را به عکس هایی که در تعطیلات گرفته اند پیوست کنند. به این ترتیب می توانید تصاویر گرفته شده توسط کارمندان را منتشر کرده و با هشتگ های محبوب سر و صدا ایجاد کنید.

سخن آخر

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بی نظیری است که توانسته علاوه بر سرگرمی، جایگاه بالایی را نیز در بازاریابی به خود اختصاص دهد. اما بازاریابی در اینستاگرام به راحتی امکان پذیر نیست. اگر چه بازاریابی در این پلتفرم به برندسازی کمکی ویژه ای می کند، اما نیاز و توجه خاصی را می طلبد تا به بار بنشیند. از نظر شما چه عوامل دیگری به برندسازی در اینستاگرام کمک می کند؟ آن را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

خرید فالوور اینستاگرام ایرانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .