تفاوت بازاریابی و برندینگ چیست؟

 

ربات اینستاگرام

بازاریابی و بردندینگ دو واژه آشنایی است که شرکت‌ها زیاد با آن سر و کار دارند. اما گاهی تفاوت بازاریابی و برندینگ برای بعضی از افراد هنوز مشخص نیست. در این مطلب مفهوم بازاریابی و بردندینگ توضیح داده می‌شود.  با فالوجت ربات افزایش لایک اینستاگرام همراه باشید.

نه تنها افراد با این دو مفهوم به خوبی آشنا نیستند، حتی گاهی صاحبان کسب و کار و شرکت‌ها و بازاریاب‌ها هم درک درستی از دو واژه بازاریابی و برندینگ ندارند. با آشنایی بیشتر با این مفاهیم، بهتر می‌دانید که برای ارتقاء کسب و کار خود چگونه باید از پتانسیل‌های برندسازی و بازاریابی استفاده کنید.

برندینگ چیست؟

تعریف رابرت بین، کارشناس حوزه برندسازی، در تعریف برندینگ اینچنین است:« برندینگ قولی می‌باشد که برآورده شده است»

این تعرف می‌تواند تعریف مناسبی از این مفهوم باشد. در نظر بعضی برند یک نشان، نام یا یک رنگ مخصوص شماست. اما این فقط تعریف کوچکی از آن چیزی است که به دنبال آن هستید. وقتی شما به مشتریان و همکارن خود قولی می‌دهید و تمام مدت تلاش می‌کنید تا به این تعهد خود پایبند باشید، این موضوع می‌تواند همان مفهوم اصلی برندینگ باشد.

برند شما؛ همه چیزی است که شما از شرکت خود ارائه می‌دهید. باید به طور دقیق بدانید که گروه هدف شما و مخاطبان شما چه گروهی هستند؟ آنها چه توقعات و خواسته‌هایی دارند؟ حال این شمائید که باید به آنها ثابت کنید که می‌توانید از سایر رقبا بهتر عمل کنید.

گاهی در برخی از کسب و کار‌ها دیده می‌شود که پس از مدتی فروش کاهش پیدا می‌کند، برخی از کارکنان شرکت را ترک می‌کنند، و یا حتی رقیبی از راه می‌رسد و سهم شرکت را قبضه می‌کند. برخی از شرکت‌ها نمی‌توانند از این فاز به خوبی گذر کنند اما اگر در مرحله قبل اهداف و معنی برندتان را به خوبی مشخص کرده باشید بهتر می‌توانید در این حالات تصمیم‌گیری کنید، چرا که شما دقیقاً می‌دانید که چه کسانی را استخدام کنید، محیط دفتر چگونه باشد و بر روی کدام محصولات تمرکز کنید.

همراه کردن کارمندان شرکت با اهداف برند نیز به نوعی قدرت نهفته برند محسوب می‌شود. بنابراین در این مرحله آنها را با خود همراه کنید. در عین حال از یک کارشناس برند هم می‌توانید مشاوره بگیرید. پس از طی این مرحله، وارد مرحله تعیین استراتژی برند می‌شوید.

بازاریابی چگونه عمل می‌کند؟

تعاریف مختلفی برای بازاریابی ارائه می‌شود، در اینجا تعریفی از موسسه بازاریابی چارترد را بیان می‌کنیم:«فرایند مدیریت مسئولیت برای تشخیص، پیش بینی ارضاء نیازهای مشتری بصورتی که مبتنی بر سودآوری برای هر دو طرف باشد»

نیاز به توضیح نیست که بازاریابی بخش مهمی در برندینگ است. شما قولی داده‌اید و بازاریابی در انتقال پیام و قولی که قصد اطلاع رسانی در مورد آن به مشتری و یا مخاطب خود دارید، کمک می‌کند.

در بازاریابی، باید فعالیت بر اساس ارزش‌ها و لحن برند باشد.

به طور خلاصه در مورد تفاوت بازاریابی و برندینگ می‌توان اینگونه بیان کرد که بازاریابی فعالیت‌هایی می‌باشد که برای رساندن پیام و و قول و تعهد شرکت به مشتریان انجام می‌شود اما برندینگ بیان می‌کند که چگونه به قول و تعهدی که پیش از این به مشتریان و کارکنان خود داده‌اید، وفادار باشید.

منبع: آی بازاریابی

فالوجت؛ راهی مطمئن برای افزایش فالوور اینستاگرام و خرید فالوور ایرانی

 

همچنین بخوانید:

نتایج جالب یک تحقیق در مورد افزایش لایک اینستاگرام

۱۵ روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام :چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

مطالب مرتبط:

افزایش فالوور هدفمند از شهر و محله شما رتبه ۱ ربات های افزایش فالوور هدفمند با فالوجت تبدیل به محوب ترین برند در بازار شوید با فالوجت فروشتان را از طریق اینستاگرام افزایش دهید در ۴ دقیقه برای هر پست تان ۱۰ هزار لایک بگیرید خرید فالوور فِیک

از فالوور فیک خسته شده اید ؟ به دنبال افزایش فالوورهای واقعی و هدفمند هستید ؟ کلیک کنید

Leave a comment

Sign in to post your comment or sign-up if you don't have any account.

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .