۶ طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

ساختار بندی شما را از بی نظمی و سردرگمی نجات می دهد. اگر در مورد اینکه چه عکسی روی اینستاگرام خود منتشر کنید احساس سردرگمی می کنید و در این مورد هیچ ایده ای ندارید؛ پس با فالوجت همراه باشید تا با طرح بندی های شبکه ای و متنوع جلوه ای خاص و زیبا به پروفایل خود بدهید.

layout برای اینستاگرام

شاید شما در عکاسی و تصویر سازی استاد باشید ولی باید به یاد داشته باشید که در اینستاگرام کل عکس هایی که منتشر کرده اید و هماهنگی بین آنها، از پست های جداگانه ای که در طول یک هفته می گذارید مهمتر است. چرا؟ چون شیرین ترین قسمت اکانت اینستاگرام شما نمای کلی پروفایل شماست؛ یعنی همان جایی که دکمه فالو وجود دارد و فالوور های واقعی شما باید از آن قسمت با شما ارتباط برقرار کنند.

 
۱- layout صفحه شطرنجی اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

این روش بسیار ساده است! شما باید دقیقا با پست های خود روی پروفایل اینستاگرام خود یک صفحه شطرنج درست کنید (البته منظور ما این نیست که به ترتیب از رنگ های سیاه و سفید استفاده کنید، منظور ما ساختار شطرنجی است) برای این روش شما باید یک تِم ثابت (مثلاً عکس نوشته هایی با پس زمینه ی سفید یا قهوه ای یا…) و یک سری عکس _ ترجیحا با کیفیت_ داشته باشید و یک در میان آن ها را در صفحه ی اینستاگرام خود منتشر کنید.

 

۲- طرح بندی layout خط های افقی برای اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

این یکی از زیباترین طرح بندی های اینستاگرام؛ طرح بندی افقی است. به این صورت که در هر سطر سه عکس که به هم مرتبط اند و یا هم را تکمیل می کنند باید قرار دهید؛ نکاتی در استفاده از این طرح بندی باید به یاد داشته باشید این است که اولا عکس هایی که در یک ردیف می گذارید با هم همخوانی داشته باشد و دوماً شما باید هر سه عکس که در یک ردیف هستند را همزمان پست کنید.


به طورساده می توان گفت که در طول ۹ پست باید ۳ داستان بگویید و برای هر داستان خود ۳ پست که تصاویر مرتبطی داشته باشند منتشر کنید.

 ۳-طرح بندی layout خطوط عمودی در اینستاگرام

ربات هوشمند اینستاگرام

برای استفاده از این طرح بندی در اینستاگرام شما باید برای پست های خود زمان بندی دقیقی داشته باشید؛ البته زمان بندی دقیق به این معنی نیست که مجبور باشید دقیقا در یک روز و ساعت خاص عکس خود را منتشر کنید. شما باید برای هر ستون پست مربوط به آن را بگذارید. مثلا اگر ستون a وb و c را دارید و قصد دارید ستون وسط (b) مثلا با پس زمینه ی سفید باشد، باید ترتیب پست گذاری را رعایت کنید و در زمان هایی که نوبت به ستون سفید می رسد پست مربوط به آنرا بگذارید.

 ۴- استفاده از layout پازل ۹ تایی در اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

برای استفاده از این نوع طرح بندی می توانید آموزش گذاشتن عکس به صورت پازلی در اینستاگرام را مطالعه نمایید.
استفاده از این طرح بندی خلاقانه به شما کمک می کند که طی ۹ یا ۱۲ پست یک پازل تشکیل داده و یک عکس کامل را که از تکه های کوچکتر تشکیل شده به دید مخاطب خود برسانید.


چرا ۹ یا ۱۲؟ چون وقتی کسی به صفحه اینستاگرام شما مراجعه می کند تعداد پست هایی که می تواند به صورت کلی با در نظر گرفتن اینکه صفحه را بالا یا پایین نکند ببیند ۹ یا ۱۲ عدد است.


استفاده از این طرح بندی فقط در دو صورت به شما پیشنهاد می شود: این که تازه قصد راه اندازی یک صفحه اینستاگرام و اقدام برای افزایش فالوور واقعی را داشته باشید و یا بخواهید کمپین خاصی در اینستاگرام راه اندازی کنید. با اینکه این طرح بندی خلاقانه و زیباست ولی پیشنهاد می شود این کار را به صورت معمول انجام ندهید، چون ۱۲ پست پشت سر هم حوصله ی مخاطبینی که تا امروز جذب کرده اید را سر می برد.

 ۵- استفاده از یک سری رنگ ثابت برای پروفایل اینستاگرام

تست رایگان ربات اینستاگرام

استفاده از یک طرح و رنگ خاص برای تمامی عکس ها با در نظر گرفتن این موضوع که تعدل بین رنگ ها و نوردهی کافی باشد کار بسیار جالبی است. به عنوان مثال فرض کنید رنگ مورد علاقه ی شما آبی یا صورتی است، پس شما باید سعی کنید که با دو رنگ آبی و صورتی همه پست های خود را به هم گره بزنید و بین آنها هماهنگی و همبستگی ایجاد کنید. در تصویر زیر سه نمونه از این کار را می بینید.

 ۶- استفاده از قاب سفید برای layout اینستاگرام

ربات افزایش فالوور

با این کار آرامش خاصی در پروفایل اینستاگرام خود ایجاد کنید. در ضمن پیشنهاد می شود که از افکت vintage برای اینکه سفیدی قابها را بیشتر نمایان کنید استفاده کنید (vintage یک فیلتر است که حاشیه عکس را کمی تیره می کند) شما می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و با همین روش طرح های خلاقانه ای استفاده کنید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .