12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری | قالب پست اینستاگرام که به آن لی اوت نیز گفته می شود یکی از مهم ترین چیزهایی است که به شما در داشتن یک پیج حرفه ای کمک می کند. طرح بندی LAYOUT اینستاگرام، ظاهر پیج شما را زیباتر و منظم تر می کند.

ظاهر مناسب پیج نشان دهنده حرفه ای بودن شما می باشد. زمانی که شما نشان می دهید در کار خود حرفه ای هستید باعث افزایش اعتماد فالوورهایی می شوید که به یپج شما سر می زنند. بله! یک طح بندی و قالب بندی مناسب برای پیج اینستاگرام مساوی است با افزایش فالوور واقعی

layout برای اینستاگرام

چرا داشتن یک قالب یا تم مخصوص برای پیچ اینستاگرام مهم است؟

شاید شما در عکاسی و تصویر سازی استاد باشید ولی باید به یاد داشته باشید که در اینستاگرام کل عکس هایی که منتشر کرده اید و هماهنگی بین آنها، از پست های جداگانه ای که در طول یک هفته می گذارید مهمتر است. چرا؟ چون شیرین ترین قسمت اکانت اینستاگرام شما نمای کلی پروفایل شماست؛ یعنی همان جایی که دکمه فالو وجود دارد و فالوور های واقعی شما باید از آن قسمت با شما ارتباط برقرار کنند.

هم چنین ساختار بندی شما را از بی نظمی و سردرگمی نجات می دهد. وقتی یک قالب و تم مشخص برای پیج خود داشته باشید برای گذاشتن پست های اینستاگرام با برنامه پیش می روید و می دانید باید به دنبال چه چیزی باشید. چیزی که در نهایت پازل قالب بندی شما را تکمیل می کند.

اگر در مورد اینکه چه عکسی روی اینستاگرام خود منتشر کنید احساس سردرگمی می کنید و در این مورد هیچ ایده ای ندارید؛ پس با فالوجت، معتبرین سایت خرید فالوور همراه باشید تا با طرح بندی های شبکه ای و متنوع جلوه ای خاص و زیبا به پروفایل خود بدهید.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

 
۱- layout صفحه شطرنجی اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

این روش بسیار ساده است! شما باید دقیقا با پست های خود روی پروفایل اینستاگرام خود یک صفحه شطرنج درست کنید (البته منظور ما این نیست که به ترتیب از رنگ های سیاه و سفید استفاده کنید، منظور ما ساختار شطرنجی است) برای این روش شما باید یک تِم ثابت (مثلاً عکس نوشته هایی با پس زمینه ی سفید یا قهوه ای یا…) و یک سری عکس _ ترجیحا با کیفیت_ داشته باشید و یک در میان آن ها را در صفحه ی اینستاگرام خود منتشر کنید.

 

۲- طرح بندی layout خط های افقی برای اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

این یکی از زیباترین طرح بندی های اینستاگرام؛ طرح بندی افقی است. به این صورت که در هر سطر سه عکس که به هم مرتبط اند و یا هم را تکمیل می کنند باید قرار دهید؛ نکاتی در استفاده از این طرح بندی باید به یاد داشته باشید این است که اولا عکس هایی که در یک ردیف می گذارید با هم همخوانی داشته باشد و دوماً شما باید هر سه عکس که در یک ردیف هستند را همزمان پست کنید.


به طورساده می توان گفت که در طول ۹ پست باید ۳ داستان بگویید و برای هر داستان خود ۳ پست که تصاویر مرتبطی داشته باشند منتشر کنید.

 ۳-طرح بندی layout خطوط عمودی در اینستاگرام

ربات هوشمند اینستاگرام

برای استفاده از این طرح بندی در اینستاگرام شما باید برای پست های خود زمان بندی دقیقی داشته باشید؛ البته زمان بندی دقیق به این معنی نیست که مجبور باشید دقیقا در یک روز و ساعت خاص عکس خود را منتشر کنید. شما باید برای هر ستون پست مربوط به آن را بگذارید. مثلا اگر ستون a وb و c را دارید و قصد دارید ستون وسط (b) مثلا با پس زمینه ی سفید باشد، باید ترتیب پست گذاری را رعایت کنید و در زمان هایی که نوبت به ستون سفید می رسد پست مربوط به آنرا بگذارید.

 ۴- استفاده از layout پازل ۹ تایی در اینستاگرام

layout برای اینستاگرام

برای استفاده از این نوع طرح بندی می توانید آموزش گذاشتن عکس به صورت پازلی در اینستاگرام را مطالعه نمایید.
استفاده از این طرح بندی خلاقانه به شما کمک می کند که طی ۹ یا ۱۲ پست یک پازل تشکیل داده و یک عکس کامل را که از تکه های کوچکتر تشکیل شده به دید مخاطب خود برسانید.


چرا ۹ یا ۱۲؟ چون وقتی کسی به صفحه اینستاگرام شما مراجعه می کند تعداد پست هایی که می تواند به صورت کلی با در نظر گرفتن اینکه صفحه را بالا یا پایین نکند ببیند ۹ یا ۱۲ عدد است.


استفاده از این طرح بندی فقط در دو صورت به شما پیشنهاد می شود: این که تازه قصد راه اندازی یک صفحه اینستاگرام و اقدام برای افزایش فالوور واقعی را داشته باشید و یا بخواهید کمپین خاصی در اینستاگرام راه اندازی کنید. با اینکه این طرح بندی خلاقانه و زیباست ولی پیشنهاد می شود این کار را به صورت معمول انجام ندهید، چون ۱۲ پست پشت سر هم حوصله ی مخاطبینی که تا امروز جذب کرده اید را سر می برد.

 ۵- استفاده از یک سری رنگ ثابت برای پروفایل اینستاگرام

تست رایگان ربات اینستاگرام

استفاده از یک طرح و رنگ خاص برای تمامی عکس ها با در نظر گرفتن این موضوع که تعدل بین رنگ ها و نوردهی کافی باشد کار بسیار جالبی است. به عنوان مثال فرض کنید رنگ مورد علاقه ی شما آبی یا صورتی است، پس شما باید سعی کنید که با دو رنگ آبی و صورتی همه پست های خود را به هم گره بزنید و بین آنها هماهنگی و همبستگی ایجاد کنید. در تصویر زیر سه نمونه از این کار را می بینید.

 ۶- استفاده از قاب سفید برای layout اینستاگرام

ربات افزایش فالوور

با این کار آرامش خاصی در پروفایل اینستاگرام خود ایجاد کنید. در ضمن پیشنهاد می شود که از افکت vintage برای اینکه سفیدی قابها را بیشتر نمایان کنید استفاده کنید (vintage یک فیلتر است که حاشیه عکس را کمی تیره می کند) شما می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و با همین روش طرح های خلاقانه ای استفاده کنید.

فالوور

7- استفاده از طرح های رنگین کمانی

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

می توانید هر بار یکی از رنگ ها را انتخاب کنید و تم عکس هایتان را بر اساس آن انتخاب کنید. برای این کار بهتر است هر 6 یا 9 عدد از پست های اینستاگرام دارای یک رنگ مخصوص باشد. تا حد امکان نیز به چیدمان رنگ ها در کنار یک دیگر توجه داشته باشید و تلاش کنید طیف رنگین کمان را بسازید. مثلا کنار هم قرار گرفتن یک باره قرمز و آبی در کنار هم شاید چندان خوب نباشد. می توانید ابتدا از آبی شروع کنید. سپس رنگ های سبز، زرد، نارنجی را کار کنید و در نهایت از رنگ قرمز برای عکس هایتان استفاده کنید. با این کار زیبایی پیج شما دو چندان خواهد شد.

8- طرح های پازلی

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

در قالب بندی اینستاگرام به صورت پازلی، شما باید تعداد مشخصی عکس مثلا 3، 6، 9 و یا 12 عدد پست را در کنار هم قرار دهید. در این نوع طرح بندی هر عکس در یک پست مجزا قرار نمی گیرد. بلکه می تواند تکه هایی از هر عکس در پست های مختلف قرار داشته باشد.

برای طراحی این نوع پست ها لازم است شما عکس های لازم برای تعدادی پست مثلا 9 عدد را تهیه کرده و در کنار هم قرار دهید. یک چیدمان مناسب از کنار هم قرار دادن آن ها درست کنید به گونه ای که قطعات یک پاژل را بسازند و تکه ای از هر عکس در پست بالاتر یا مجاور قرار داشته باشد. سپس این عکس کلی را برش زده و برای پست های خود استفاده کنید.

در نظر داشته باشید در این روش باید هر پست به صورت جداگانه جذابیت خود را حفظ کند. وگرنه تعداد لایک و کامنت های شما کاهش خواهد یافت.

9- طرح های موربی

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

در این روش به جای اینکه پست های مشابه را افقی یا عمودی در کنار هم قرار دهید می توانید آن ها را مورب قرار دهید. برای این کار باید پس از هر 4 پست، یک عکس مشابه گذاشته شود.

برای مثال اگر امروز پستی قرار می دهید که درباره غذا است، پستی بعدی مرتبط با غذا را باید 4 روز دیگر قرار دهید تا ساختار مورب به شما بدهد.

هماهنگی و گاهی تضاد بین خطوط مورب می تواند به زیباتر شدن پیج شما نیز کمک کند.

10- طرح هایی با کادر بندی های مشخص

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

برای این کار می توانید هر عکس را در حاشیه مشخص قرار دارید تا زیباتر دیده شود. قالب های دایره ای، بیضی و مربعی شکل پرکاربردترین قالب ها برای این منظور هستند.

هم چنین می توانید یک نوع تم تکرار شونده با کمک رنگ های مختلف بسازید و عکس های خود را در آن طراحی کنید. عکس زیر نمونه دیگری از این ایده می باشد. این رنگ ها می تواند در پست های 9 تایی ثابت شوند و هر 9 پست یک بار عوض شوند. یا اینکه مانند عکس زیر رنگ های مختلف در آن به کار رفته شده باشد.

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

11- موضوعی کار کنید

12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری
12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری

غالبا پست هایی با موضوعات یکسان تم مشابهی دارند. شما می توانید از این نکته به نفع خود استفاده کنید و پست های با موضوعات یکسان را در زیر هم منتشر کنید. مانند پیج برند کاله که پست های معرفی محصول را در زیر هم و به صورت عمودی منتشر کرده است. سایر ستون های پیج کاله را آموزش آشپزی تشکیل می دهد.

توجه به همین موضوع ساده، یک نظم و زیبایی خاصی را در پیج شما به وجود می آورد.

12- ترکیبی عمل کنید

زمانی که یک تم برای پیج خود انتحاب می کنید به این معنا نیست که باید تا ابد با این قالب ادامه دهید. هر از چند گاهی می توانید تم خود را عوض کنید و از همه ایده های گفته شده در اینجا استفاده کنید.

مهم ترین نکته داشتن نظم و زیبایی ظاهری در پیج می باشد.

۸ دیدگاه دربارهٔ «12 طرح بندی layout برای اینستاگرام به همراه مثال تصویری»

  1. سلام وقت شما بخیر ببخشید یک سوالی برام پیش اومده مبنی بر اینکه زمانیکه پست های اینستاگرامی رو به صورت گرید میزاریم چون عکس ها تکه تکه میشه و برای فالوور ها در قسمت هوم پیج خود میبینند ممکن هست در طول درزار مدت کلافه بشن و خود همین باعث ریزش فالوور بشه آیا راهی هست که زمانیکه این نوع پست گذاری میشه پست ها برای فالوور ها نمایش داده نشه اینطور در صفحه خانگی خودشون یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید.

  2. سلام ببخشید برای هرکدوم از این موردا ک ذکر شده از چه برنامه ای باید استفاده کرد چطوری باید این‌کارو کنیم ؟مرسی مثلا مورد ۶و ۲….

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .