7 واکنش اصلی کاربران در شبکه های اجتماعی نسبت به ویروس کرونا چه چیزی هستند؟

ویروس کرونا به عنوان یکی از مهم ترین بیماری های فراگیر در دهه اخیر بازتاب های گسترده ای را در تمامی رسانه های عمومی و شبکه های اجتماعی داشته است. این ویروس که قدرت انتشار و گسترش بالایی دارد بیش از 80 کشور را درجهان را درگیر کرده است . هم اکنون تعداد مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان به مرز 100 هزار نفر رسیده است.

1- قهرمان خود و دیگران باشیم

بیش ترین بازتاب هایی که در شبکه های اجتماعی نسبت به ویروس کرونا شده است مربوط به آگاه سازی عمومی درباره رعایت بهداشت فردی می باشد. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، در حال حاضر، تنها راه دفاع با این ویروس فراگیر، رعایت بهداشت برای جلوگیری از ابتلا یا انتقال آن به دیگران می باشد.

تمامی کاربران تلاش کرده اند با توجه به موقعیت هایی که برای همه مشترک می باشد، توصیه ها و الگوریتم هایی برای رعایت موارد بهداشتی منتشر کنند. در زیر می توانید چند نمونه از این توصیه ها را ببینید.

کرونا در شبکه های اجتماعی

2- قهرمانان واقعی این روزها

دسته دوم واکنش هایی که این روزها به شدت رایج است مربوط به قدردانی از زحمات کادر پزشکی و کسانی که در این پروسه دخیل هستند، می شود. همه روزه عکس ها و فیلم هایی از سختی ها و زحمت های این افراد منتشر می شود و مردم به قدردانی از زحمات آنان می پردازند.

هم چنین مرگ چندین پرستار به دلیل ابتلا به کرونا، بازتاب گسترده ای در میان مردم داشت و هر کسی با انتشار کردن گوشه ای از خاطرات و عکس های آنان، همدلی گسترده ای با خانواده آنان و سایر کادر پزشکی کردند.

کرونا در شبکه های اجتماعی

3- اعضای یک پیکر

شرایط نیمه تعطیل این روزها و قرنطینه های خانگی باعث شده است از طرفی هم بسیاری از مشاغل دچار زیان شوند و هم افرادی که در منزل مانده اند دچار اختلال گردند. در چنین شرایطی بسیاری از هم وطنان اثبات کردند که اعضای یک پیکر هستند و در شرایط سخت در کنار هم می مانند.

بسیاری از افراد سعی کرده اند با توجه به موقعیت و فراخور توانایی های شان برای بهبود این شرایط گام مثبتی بردارند. در زیر می توانید نمونه ای از این اقدامات ارزشمند را ببینید.

کرونا در اینستاگرام

4- به ما اعتماد کنید

دسته دیگر از واکنش ها مربوط به مشاغل می باشد. گفتیم بسیاری از پیج های فروش و خدمت رسانی، شرایط ویژه ای را برای کاربران فراهم آورده اند تا خدمت اندکی به مردم کنند. اما علاوه بر این، بسیاری از مشاغل با انتشار ویدیوهایی از محیط کار و انجام سفارشات نشان دادند که اصول بهداشتی برای جلوگیری از ابتلای افراد به کرونا، در این سیستم انجام می شود.

مراحل آماده سازی و تهیه، نحوه رعایت اصول بهداشتی پرسنل، نحوه پرداخت، تب سنجی اعضا، ضد عفونی کردن سطوح و حتی مشتریان از جمله مطالبی است که به وضوح در پیج های مربوط به مشاغل دیده می شود.

علاوه بر این، بسیاری از برندها، تهدید را تبدیل به فرصت کرده اند و محصولاتی که در این روزها مطمئن تر و کاربردی تر هستند را معرفی می کنند. شما به عنوان یک شاغل، در روزهای کرونایی چه کاری انجام داده اید؟

واکنش ها در شبکه های اجتماعی به کرونا

5- جنگ در جبهه های کرونایی

شیوع کرونا و آماری که از حاشیه آن منتشر می شود مانند هر پدیده دیگری، موضوع مناسبی برای اظهار نظرهای سیاسی و انتقادی است. در صفحات مجازی به کرات می توانید این جهت گیری های سیاسی را مشاهده کنید.

مانند هر بحث سیاسی جبهه گیری های موافق و مخالف درباره این موضوع دیده می شود. عده ای عملکرد دولت را برای کنترل کرونا و دسترسی مردم به مواد بهداشتی  انتقاد می کنند. اما عده ای دیگر، این بازخورد منفی در رسانه های اجتماعی، را حاصل جوسازی بر علیه نظام و شکستن اعتماد مردم توسط آن ها می دانند.

عده ای نیز گام خود را فراتر برده و درباره چین و آمریکا گمانه زنی می کنند. گمانی زنی هایی درباره اینکه کرونا یک سلاح بیولوژیکی است که مصلحت های سیاسی را دنبال می کند. این بار نیز عده ای فکر می کنند این سلاح برای چین و با هدف ضربه زدن به اقتصاد آن ساخته شده است. اما دسته دیگر تصور می کنند این کار توسط خود چین و برای در دست گرفتن شرکت های سرمایه گذار در چین است.

واکنش به کرونا در شبکه های اجتماعی

6- جمال زاده در روزهای کرونایی

پایه ثابت و بدون چرای همه اتفاقات در ایران، طنز است. فرقی نمی کند این اتفاقات چه ماهیتی دارد. همواره سیلی از طنزهای کلامی و تصویری وجود دارد که متناسب با موقعیت و شرایط جدید در شبکه های اجتماعی بازتاب می شوند. شیوع ویروس کرونا و حوادث پیرامون آن، نیز از این اصل مستثنی نبوده اند. این طنزها گاها حقایق تلخ سیاسی و اجتماعی را با خود همراه دارند که پس از خنده به آن، کاربران را به فکر فرو می برد. در تصویر زیر می توانید نمونه ای از طنزهای منتشر شده در این باره را ببینید.

7- خنده بر هر درد بی درمان دوا نیست

با توجه به سیل عظیم نگرانی و ناراحتی هایی که درباره شیوع کرونا و آمار مرگ و میر آن در سراسر جهان به گوش می رسد کمپینی برای مبارزه با اخبارهای بد در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی به راه افتاده است. چالش خنده کمپینی ست که تلاش می کند در این روزهای سخت، برای لحظاتی شخص ناراحتی و موج های منفی را از خود دور کند و به چیزهای خوب و امیدوارکننده بیندیشد.

طبق آزمایشات و بررسی های روان شناسی و پزشکی، مغز گول می خورد. یعنی شما می توانید با تظاهر کردن به چیزی که واقعیت ندارد مغز خود را فریب دهید. فراموش نکنید ترس و نگرانی یکی از عوامل مهم در تضعیف سیستم ایمنی بدن می باشد که این روزها بسیار اهمیت دارد.

در واقع چالش لبخند یک نوع فریب مغز در راستای امواج منفی منتشر شده در این روزهای بیماری است. اگر چه این چالش نیز، مخالفت هایی با خود همراه داشته است و آن را نوعی سرپوش بر روزهای سخت می دانند اما بسیاری از کاربران این چالش را مفید می دانند و از آن حمایت می کنند.

شما در روزهای کرونایی چه می کنید؟ واکنش شما به این بیماری در صفحات اجتماعی تان چگونه بوده است؟ این روز ها با همه تلخی و نگرانی های خود، فرصت خوبی برای انجام کارهایی است که شاید کم تر فرصت کنید به آن ها رسیدگی کنید.

اگر سامان دهی به صفحات اینستاگرامی تان یکی از کارهایی ست که دوست دارید در این روزها انجام دهید با پشتیبانی فالوجت مرجع تخصصی خرید فالوور تماس بگیرید.

“با آزوی سلامتی شما از کرونا و هر بیماری دیگر”

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .