افزایش نرخ تعامل اینستاگرام (Engagement) | آپدیت 2021

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی  محسوب می شود. کاربران بی شماری در سرتاسر جهان به صورت روزانه با اهداف مختلف از این شبکه در حال استفاده هستند. افزایش فروش، معرفی محصول، برند سازی شخصی، تبلیغات و موقعیت های بیشماری که این ابزار برای کاربران خود قرار داده است باعث شده مردم آن را بیشتر جدی بگیرند. در این راستا خرید ربات اینستاگرام نیز مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از نکات بسیار مهم برای موفقیت در این شبکه، افزایش نرخ تعامل اینستاگرام است. در این مقاله سعی داریم درباره این موضوع و راه های آن با شما صحبت کنیم.

 این ویژگی اینستاگرام یک فرصت طلایی برای تمام کاربران خصوصا افرادی که با هدف کسب و کار در حال استفاده از این شبکه هستند به شمار می آید. چراکه اینستاگرام یک شبکه بزرگ با مشتریان بالقوه محسوب می شود. حضور در این شبکه و موفقیت در آن، همانند سایر حوزه ها، نیازمند آگاهی و دانستن اصول و قواعد اصلی آن است. در این خصوص مطالعه مقاله ترفندهای اینستاگرام برای توسعه کسب و کار در سال 2021 می تواند به شما کمک کند.

فالوور

از آن جایی که اینستاگرام یک شبکه تعامل محور محسوب می شود، به همین دلیل یکی از مهارت های ضروری برای فعالیت در این شبکه کسب اطلاعات لازم در خصوص افزایش نرخ تعامل اینستاگرام است.

با این توضیحات بهتر است که تمام کاربران با اصلی ترین پتانسیل های این شبکه محبوب از جمله Engagement Rate یا نرخ مشارکت به نحو دقیق تری آشنا شوند. مطالعه این مطلب زمان زیادی از شما نمی گیرد ولی در همین فرصت کوتاه اطلاعات به روز و دقیقی را به شما ارائه می دهد. در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات دقیق در خصوص افزایش نرخ تعامل اینستاگرام هستید با فالوجت همراه شوید.

افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

افزایش نرخ تعامل اینستاگرام (Engagement Rate)

قبل از بررسی هر موضوعی در خصوص افزایش نرخ تعامل اینستاگرام بهتر است که توضیحات دقیقی در خصوص این عبارت خدمت شما بیان شود. منظور از نرخ تعامل که بیشتر با عنوان نرخ مشارکت یا اینگیجمنت ریت (Engagement Rate) از آن یاد می شود، نمای کلی تمام فعالیت های شما در اینستاگرام است. ایجاد یک رابطه مستحکم و طولانی با کاربران در این شبکه زمانی صورت می گیرد که با روش های مختلف همچون لایک و کامنت بتوان کاربران را درگیر نمود. در نتیجه اگر مجموع این فعالیت ها را با تعداد فالوورها در نظر بگیریم و آن ها را مقایسه کنیم نتیجه آن یک عدد خواهد بود که به آن نرخ تعامل اینستاگرام یا نرخ مشارکت و یا Engagement Rate گفته می شود.

برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام راهکارهای مختلفی وجود دارد. برخی از مهم ترین این راهکارها که پربازده ترینِ آنها هستند به شرح زیر است.

1. تولید محتوای با کیفیت برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

اگر خواهان مشارکت بالای مخاطبان و بالا بردن نرخ تعامل اینستاگرام هستید، محتوای با کیفیت و جذاب منتشر کنید. محتوای با کیفیت روحِ صفحه ی اینستاگرام شما خواهد بود. اگر محتوایی که تولید می کنید با کیفیت نباشد، نتیجه ای نخواهید گرفت. این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که شما فقط چند ثانیه یا کمتر وقت دارید که توجه مخاطب را جلب کنید، در غیر این صورت پست شما با حرکت انگشت فالوور رد خواهد شد.

به همین سادگی! پس بسته به کسب و کار خود، نوع و کیفیت محتوای خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به مخاطبانتان پست هایی جذاب و جلب توجه کننده تولید کنید. پیشنهاد فالوجت به شما این است که:

  • عکس های با کیفیت منتشر کنید.
  • تصاویرِ خلاقانه و سرگرم کننده می توانند توجه مخاطبان شما را جلب کنند.
  • متن های سرگرم کننده، الهام بخش و انگیزشی منتشر کنید.
  • ویدیو های جالب و خلاقانه منتشر کنید.
  • یک تِم برای اینستاگرام خود انتخاب کنید (به عنوان مثال برای عکس هایی که منتشر می کنید، از فیلترِ ثابت و خاص استفاده کنید)

فرض کنید در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید. آیا کاربرانی که محتوای خوبی تولید نکرده اند در ذهنِ شما جایی دارند؟ جواب قطعاً “نه” خواهد بود. در اینستاگرام، محتوای شما، زبانِ صحبت کردن شما با مخاطبانتان است. پس سعی کنید توجه مخاطبین خود را جلب کنید و آنها را در حلقه ی مشارکت خود قرار دهید.

2. استفاده از هشتگ های مناسب

هشتگ ها یک ابزارِ بسیار کاربردی و عالی برای پیشبرد اهداف شما در اینستاگرام هستند. در صورتی که خواهان افزایش نرخ تعامل اینستاگرام هستید، استفاده ی درست و اصولی از هشتگ ها باعث می شود که در اینستاگرام خیلی راحت تر دیده شوید. پست هایی که در آن ها از هشتگ مناسب استفاده می شود به نسبت سایر پست ها تقریبا 12.6 درصد بیشتر در معرض نمایش قرار می گیرند. همچنین استفاده از هشتگ ها باعث می شود که اینستاگرام موضوع پست شما را تشخیص داده و آن را به دست مخاطبانی که علاقمند به آن هستند برساند.

ولی باید به یاد داشته باشید که استفاده از هشتگ ها باید به صورتِ اصولی و درست انجام گیرد تا شما به نتیجه دلخواه خود برسید.

3. مداومت در انتشار محتوا

از دیگر راه های افزایش نرخ تعامل اینستاگرام مداومت در انتشار محتوا است. این کار باعث می شود که خیلی بهتر دیده شوید و مخاطبان منتظر پست های شما باشند. برای این کار نیازمند یک برنامه زمانی منظم برای انتشار پست های خود هستید. در صورتی که فاصله زمانی مناسب را برای انتشار پست های خود حفظ کنید این کار در کنار ایجاد حس خوب برای فالوورها، برای الگوریتم اینستاگرام نیز مهم است.

انتشار پست ها در زمان مناسب برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

4. انتشار پست ها در ساعت مناسب، نکته مهم در افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام توجه به ساعت انتشار پست ها نیز یک نکته قابل توجه محسوب می شود. شاید خودتان نیز متوجه این موضوع شده اید که برخی از پست ها در همان ساعات ابتدایی انتشار، لایک و کامنت های زیادی را دریافت می کنند. برای اینکه بتوانید بهترین زمان برای انتشار پست را به دست آورید استفاده از ابزارهایی که به این منظور طراحی شده اند برای شما مفید خواهد بود. همچنین می توانید هر روز با مشاهده قسمت Insight پیج خود این موضوع را بررسی کنید.

5. تقویت مهارت کپشن نویسی

کپشن یک راه ارتباط مستقیم با مخاطب است. در کنار انتشار پست ها اعم از ویدئو و تصویر، داشتن کپشن های جذاب نیز کمک بسیار زیادی به افزایش نرخ تعامل اینستاگرام می کند. به همین دلیل لازم است که مهارت کپشن نویسی خود را تقویت نمایید و با نوشتن توضیحاتی شفاف، جذاب و کاربردی در خصوص پست منتشر شده کاربران را با محتوای ارائه شده بیشتر آشنا کنید. استفاده از ایموجی ها، رعایت فاصله خطوط و … در زمان نوشتن کپشن ها فراموش نشود.

6. تلاش برای تعامل با فالوورها

در صورتی که خواهان افزایش نرخ تعامل اینستاگرام خود هستید باید تعاملات خود را با مخاطبین بیشتر کنید. این کار شاید یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش نرخ مشارکت به شمار آید. برای تعامل با فالوورها صرفا باید خیلی سریع و با نهایت احترام به کامنت ها و دایرکت های مخاطبان خود پاسخ دهید. مسلما هر اندازه دنبال کنندگان واقعی شما بیشتر باشند، میزان تعامل شما با فالوورها بیشتر می شود پس در صورت پاسخگویی مناسب شما، افزایش فالوور واقعی، افزایش نرخ تعامل را به همراه خواهد داشت.

7. برپایی مسابقات اینستاگرامی

یکی از جذاب ترین راه ها که باعث افزایش نرخ تعامل اینستاگرام می شود، برپایی مسابقات اینستاگرامی است. در مسابقات اینستاگرامی از کاربران خواسته می شود که با لایک کردن پست، منشن کردن دوستان، کامنت کردن جواب صحیح و… می توانند جایزه دریافت کنند. در صورتی که توجه کافی به برپایی درست مسابقات اینستاگرامی داشته باشید، نرخ تعامل اینستاگرام شما به شدت افزایش می یابد.

8. استفاده از لوکیشن برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

گاهی مواقع استفاده از لوکیشن نیز تاثیر بسیار خوبی برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام دارد. خیلی از افراد صرفا به سبب لوکیشن پست را مشاهده می کنند. پس با اضافه کردن موقعیت مکانی خود به پست ها و بدون هیچ دردسر دیگری، به راحتی می توانید نرخ مشارکت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

9. اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی به کمک افراد تاثیر گذار)

اینفلوئنسر مارکتینگ از دیگر راهکارهای تاثیرگذار برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام است. با طراحی کمپین های اینفلوئنسر با اهداف مختلف که یکی از آن ها می تواند افزایش نرخ مشارکت باشد، به هدف خود برسید. البته برای استفاده از این روش توجه داشته باشید که در صورت پیاده سازی صحیح آن می توانید به مطلوب خود برسید، وگرنه در غیر این صورت احتمال ضرر مالی شما افزایش می یابد.

انتشار ویدئو برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

10. انتشار ویدئو موجب افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

عکس ها و تصاویر در اینستاگرام حرف اول را می زنند. به عبارتی زبان گویای این شبکه عکس ها و ویدئوها هستند. اما ویدئوها به نسبت عکس ها پر متقاضی تر بوده و امکان جذب بیشتری را فراهم می کنند. با انتشار ویدئو های جذاب به راحتی می توانید به افزایش نرخ تعامل اینستاگرام خود کمک کنید.

11. مشخص نمودن هدف

مشخص کردن هدف، یکی از راهکارهای اولیه برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام است. در ابتدای شروع به فعالیت خود در اینستاگرام اگر با هدف از پیش تعیین شده و مشخص پیش بروید احتمال موفقیت شما بسیار بالا می رود. به عنوان مثال اگر هدف شما از فعالیت در این شبکه جهانی کسب در آمد از طریق تبلیغ کالای خاص است، باید در انتشار پست ها و استوری خود به این موضوع توجه کرده و آن را محور اصلی کار خود قرار دهید.

12. اشتراک گذاری پست ها در استوری

با اشتراک گذاری پست ها در استوری این امکان فراهم می شود که پست های شما توسط افراد بیشتری دیده شوند. با انجام این کار امکان افزایش نرخ تعامل اینستاگرام به میزان قابل توجهی بالا می رود. ممکن است برخی از پست هایی که در اینستاگرام منتشر می کنید، برای برخی از فالوورهای شما نشان داده نشود. درنتیجه برای اینکه از دیده شدن پست های خود توسط تمامی کاربران حاصل کنید، بهتر است که بعد از انتشار پست ها، در زمان مناسب دیگری، آن ها را در قالب استوری به نمایش بگذارید. با این کار به فالوورهای خود اطلاع می دهید که پست جدیدی ارسال کرده اید.

13. بررسی فعالیت های خود و رقیبانتان

برای موفقیت و افزایش نرخ تعامل در این شبکه حتما حواستان باشد که عملکرد خود و رقیبانتان را مورد ارزیابی قرار دهید. انجام این کار و توجه به این نکته باعث می شود که اگر کارتان نقصی و عیبی داشت، فورا متوجه آن شوید و درصدد اصلاح برآیید. همچنین ارزیابی فعالیت رقبا به شما کمک می کند تا از نقاط قوت آن ها الهام بگیرید و از انجام مواردی که باعث ضعف آن ها است درس بگیرید و آن ها را انجام ندهید.

فالوور

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد که برخی از بهترین راهکارها برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. علاوه بر این موارد، نکات دیگری همچون خرید فالوور اینستاگرام می توانند در این زمینه تاثیر بسیار زیادی داشته باشند. امیدواریم که مطالب ذکر شده مفید بوده و شما را در رسیدن به خواسته و هدفتان کمک نماید.

در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص افزایش نرخ تعامل اینستاگرام می توانید با ما در قسمت نظرات مطرح کنید. فالوجت مثل همیشه در کوتاه ترین فرصت ممکن پاسخ گوی شما خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .