همه چیز در مورد یوزرنیم اینستاگرام و نحوه تغییر آن

یوزرنیم چیست؟ چطور می توانیم نام کاربری اینستا یا همان یوزرنیم اینستاگرام خود را تغییر بدهیم؟ اکنون اگر به دنبال یافتن پاسخی برای این سوالات هستید با من همراه باشید تا به تک تک این سوالات پاسخ دهم.

یوزرنیم اینستا چیست؟

یوزنیم یا نام کاربری، نامی است که شما برای حساب کاربری خود در اینستاگرام انتخاب می کنید. معنی username در اینستاگرام با name متفاوت است. یوزرنیم در ادامه آدرس پیج شما می آید در حالی که نیم، نام شماست که در بالای پروفایل صفحه تان نمایش داده می شود.

همچنین نیم و یوزرنیم، می توانند دو کلمه متفاوت باشند. به عنوان مثال اگر یوزرنیم شما sara باشد. آدرس صفحه اینستاگرام شما به صورت www.instagram.com/sara خواهد بود. اما نام (name) شما می تواند هر چیز دیگری غیر از sara باشد. علاوه بر آن، یوزرنیم باید حتما انگلیسی باشد اما نام یا نیم، می تواند به هر زبانی نوشته شود. اگر به دنبال برنامه خرید فالوور اینستاگرام هستید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

با خرید کامنت سفارشی اینستاگرام، همین حالا، مخاطبان پیج تان را به سرعت و به طور چشمگیری افزایش دهید

آیدی اینستاگرام من کجاست؟

آیدی اینستاگرام یا همان یوزرنیم شما، در قسمت پروفایل تان است. هنگامی که وارد پروفایل تان می شوید، یوزنیم شما بالای صفحه موبایل تان، طبق تصویر زیر، نوشته شده است. برای تغییر نام(name) یا نام کاربری (username) اینستاگرام تان، باید وارد قسمت Edit Profile شوید. آدرس صفحه شما یوزرنیم تان است و افراد با استفاده از آن، می توانند صفحه شما را پیدا کنند.

username

شاید عبارت اینستاگرام یوزر را زیاد شنیده باشید. اما اینستاگرام یوزر یعنی چی؟ یوزر(User) به معنای کاربر می باشد. در نتیجه اینستاگرام یوزر به معنی کاربر اینستاگرام است. شما در واقع یک اینستاگرام یوزر هستید.

اگر اهل برگزار کردن لایو برای مخاطبان خود هستید، می توانید با خرید بازدید لایو، برای مخاطبان تان جذاب تر به نظر بیایید.

 

یوزرنیم اینستا کجاست

 

چگونه آیدی اینستاگرام را کپی کنیم؟

برای کپی کردن آیدی اینستاگرام تان، به قسمت ادیت پروفایل بروید و از قسمت username آن را کپی کنید. اگر قصد کپی کردن آیدی شخص دیگری را دارید، به پروفایل شخص بروید، سپس سه نقطه بالای سمت راست صفحه را لمس کنید. پنجره ای برای شما باز می شود که تعدادی گزینه را به شما نمایش می دهد. از داخل این پنجره، گزینه Copy Profile URL را انتخاب کنید.

با خرید فالوور فیک، عدد فالوور های پروفایل تان را بالا تر ببرید و پیج خود را جذاب تر کنید.

کپی کردن آیدی اینستا

نام کاربری اینستاگرام چیست؟

نام کاربری، یک شناسه‌ اختصاصی، برای شناسایی افراد است. به این معنی که هر کاربر یک نام اختصاصی برای خود دارد که پس از ثبت شدن توسط او، دیگران نمی توانند آن نام را مجددا انتخاب کنند. این نام کاربری همان موردی است که برای ورود به اکانت خود باید وارد کنید.

به ازاء هر نام کاربری، یک رمز عبور وجود دارد. توصیه من این است که برای محافظت از امنیت اکانت اینستاگرام خود، بهتر است هر چند وقت یکبار اقدام به تغییر یورزنیم پروفایل اینستاگرام خود و رمزش کنید. خرید فالوور اینستاگرام ارزان برای اکانت اینستاگرامتان را به  فالوجت بسپارید. 

 

تفاوت نام و یورزنیم پروفایل اینستاگرام

ابتدا بگذارید به شما در مورد تفاوت نام و نام کاربری بگویم. شاید متعجب شدید اما این دو با هم متفاوت هستند.  نام همان موردی هست که شما در تنظیمات حساب کاربری خود وارد می کنید و در پروفایل شما نمایش داده می شود.


در حقیقت نام همان نام شما یا نام تجاری تان است، هر چند بسیاری از نام های مستعار برای اکانت خود استفاده می کنند. اما اکنون نوبت نام کاربری یا Username، یوزرنیم اینستاگرام است، نام کاربری همان چیز است که دیگران شما را توسط آن پیدا می کنند.


به عنوان مثال اگر کسی بخواهید به اکانت من دسترسی داشته باشید به راحتی با سرچ آیدی من ( followjet ) به راحتی می توانید من را در اینستاگرام پیدا کنید. البته توجه داشته باشید یوزرنیم پروفایل اینستاگرام شما نباید تکراری باشد. خرید فالوور اینستاگرام واقعی باید از سایت های معتبری همچون فالوجت انجام شود. 

 

 

پیشنهاد من به شما این است که نام کاربری و نام نمایشی یکسانی برای اکانت خود انتخاب کنید تا اکانت شما بازدهی خوبی داشته باشد.

 

چگونه یوزرنیم پروفایل اینستاگرام را پیدا کنیم؟

اکنون که به تفاوت بین نام و نام کاربری در اینستاگرام پی بردید با من همراه باشید تا نکات بیشتری را در مورد نحوه پیدا کردن یوزرنیم اینستاگرام برای شما بازگو کنم. برای پیدا کردن کلمه عبور کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. داخل edit profile شوید و در قسمت username آن را مشاهده کنید.
 2. می توانید در قسمت بالای پروفایل خود آن جایی که به صورت انگلیسی نوشته شده است نیز یوزرنیم اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

 

محدودیت تغییر نام در اینستاگرام
شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا نمی توانم یوزرنیم اینستاگرام خود را عوض کنم؟ ممکن است وقتی می خواهید نام کاربری خود را تغییر دهید با خطاهایی روبرو شوید و نتوانید یوزرنیم اینستاگرام خود را تغییر دهید.  تعیین و تغییر نام کاربری در اینستاگرام یکسری قوانین خاص خود را دارد که اکنون به شرح ای قوانین خواهیم پرداخت.

 

 • نام کاربری نباید تکراری باشد
  همان طور که قبلا گفتم شما نمی توانید از نام کاربری که قبلا توسط فردی دیگر مورد استفاده قرار گرفته استفاده کنید. پس هنگام ثبت نام در اینستاگرام یا وقتی که می خواهید نام کاربری خود را تغییر دهید اگر نام مورد نظر قبلا توسط شخصی دیگر ثبت شده باشد، اینستاگرام اجازه نهایی برای ثبت را به شما نمی دهد.

 

نام کاربری نباید تکراری باشد

 

 • استاندارد بودن تعداد کاراکترهای نام کاربری
  هنگام ثبت نام یا زمانی که می خواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید نباید تعداد کاراکتر های username خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. حداکثر تعداد کاراکترها در اینستا برای یوزرنیم 30 کاراکتر است.

  از سویی دیگر اینستاگرام اجازه‌ انتخاب نام‌های کاربری با تعداد کاراکتر کم را نمی ‌دهد؛ البته کمپانی های بزرگ از این قاعده مستثنی هستند. مثل یوزرنیم اینستاگرام کمپانی نایکی که به این صورت است: Nike.

 • یوزرنیم پروفایل اینستا نباید فقط شامل اعداد باشد
  یکی دیگر از محدودیت هایی که برای نام کاربر در اینستاگرام وجود دارد تنها استفاده از اعداد در ثبت نام و یا تغییر نام کاربری در اینستاگرام است. یعنی شما می توانید از ترکیب عدد و حرف در نام کاربری خود استفاده کنید اما مجاز به استفاده عدد به تنهایی نیستید.

 

اعداد در یوزرنیم اینستاگرام

 

 • از کاراکترهای غیرمجاز در یوزرنیم خود استفاده نکنید
  شما برای ایجاد نام کاربری مجاز به استفاده از حروف الفبا، ارقام، بعضی از کاراکترهای خاص مثل آندرلاین و نقطه هستید. اما استفاده از بعضی کاراکترها مجاز نیستند. به عنوان مثال نمی توانید از پرانتز و ایموجی‌ ها در Username استفاده کنید. در نهایت توجه داشته باشید که شما مجاز به استفاده از نقطه در پایان نام کاربری نیستید.

 

آیا می‌توانیم آیدی اینستاگرام قبلی خود را مجددا استفاده کنیم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید آیدی خود را عوض کنید اما می خواهید بدانید آیا باز هم می توانید از همان Username قبلی خود استفاده کنید؟ در جواب این سوال به گفته خود اینستاگرام در بخش Help Center اشاره می کنم که: در اکثر مواقع شما می‌توانید از یوزرنیم اینستاگرام خود را که قبلا داشتید استفاده کنید به شرطی که این نام کاربری توسط فرد دیگری دریافت نشده باشد.


نام کاربری به تازگی توسط فردی دیگر حذف نشده باشد. علت این امر هم این است که تا ۱۴ روز امکان ثبت نام کاربری برای کاربران دیگر وجود ندارد.

 

 بیشتر بخوانید: چگونه لینک پست خود را در اینستاگرام بدست بیاوریم و آن را کپی کنیم؟

 

نحوه تغییر یوزرنیم اینستاگرام

 • ابتدا وارد اینستاگرام شوید.
 • روی دکمه Profile ضربه بزنید.
 • وارد قسمت Edit Profile شوید.
 • در اینجا باید مشخصاتی از حساب کاربری خود را مشاهده کنید، در قسمت Name همان نام نمایشی را باید وارد کنید.
 • در زیر آن یعنی Username باید نام یوزرنیم پروفایل اینستاگرام را وارد کنید.

 

نحوه تغییر یوزرنیم اینستاگرام
یوزرنیم اینستاگرام چیست

هنگامی که نام کاربری را وارد می کنید اگر نام کاربری وارد شده قبلا توسط شخصی دیگر ثبت شده باشد تیک بالا سمت راست خاموش است و پیغام The username is not available نمایش داده می شود، در غیر این صورت تیک فعال است. در همین صفحه می توانید موارد دیگری مانند آدرس سایت، بیو، تصویر پروفایل، ایمیل، شماره موبایل و… را تغییر دهید.

 

جمع بندی
در این مطلب سعی کردم تمام نکات مربوط به یوزر نیم اینستاگرام را برای شما شرح دهم. اما اگر نکته ای از قلم افتاد خوشحال می شویم آن را با ما و سایر همراهان فالوجت به اشتراک بگذارید. 

 

۶ دیدگاه دربارهٔ «همه چیز در مورد یوزرنیم اینستاگرام و نحوه تغییر آن»

 1. با سلام من یه اکانت داشتم هر کاری می کنم نمیتونم واردش بشم
  میگه همچین اکانتی وجود نداره
  میخوام بسازم میگه این قبلا استفاده شده (منظور اسم اکانت هستش )
  هر کاری کردم بخشی که میشه با ساپورت چت کرد رو هم پیدا نکردم

  شما اطلاعاتی دارید که کمک کنه؟
  ممنون

  1. سلام این مشکل تنها در صورتی ایجاد می شود که اکانت خود را دی اکتیو کرده باشید که با اکتیو کردن مجدد اون مشکل حل میشه اما راه تماس با پشتیبانی اینستاگرام اینه :‌Settings>Help>Report A Problem

 2. سلام یه اکانتی هست که همنام منه ولی نه پست داره نه هیچی ولی یوزرنیم منو داره میتونم گزارش بدم مسدود کنن که خودم بتونم اون یوزرنیم و بزارم؟

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی یوزر نیم باید یونیک باشه و فقط ایدی اینستاگرام محدودیت نداره بنابراین شما نمی توانید بر حسب نام کاربری یکسان یک اکانت را بلاک کنید

 3. سلام.من روی شماره موبایلم ۲ تا اکانت دارم که میخوام جفتش پاک بشه
  چطور این کار رو انجام بدم؟
  تمام راه ها رو امتحان کردم

  1. سلام وقت بخیر برای این منظور هر یک از اکانت ها را در وب بازکنید و لاگین کنید سپس اقدام به دیلیت اکانت نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .