چگونه کپشن مناسب برای اینستاگرام بنویسیم

چگونه کپشن مناسب برای اینستاگرام بنویسیم

همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی است که بر پایه محتوای تصویری می باشد. کیفیت و موضوعیت تصاویری که شما در صفحه اینستاگرام خود استفاده می کنید؛ سایر کاربران را به سمت شما یا کسب و کارتان می کشاند، همچینین عکس هایی که خلاقانه گرفته شده اند و به صورت هوشمندانه یک موضوع خاص را نشان می دهند، می توانند شما را در جهت پیشرفت رابطه ی کاربری با مخاطبان و مشتریان خود قرار دهند.

اما باید در نظر داشته باشید هر چقدر هم عکسی که گرفته باشید خوب باشد و ویرایش های انجام شده روی آن حرفه ای باشد، نمی تواند بیش از یک قاب به مخاطبین شما محتوا برساند و با آنها ارتباط برقرار کند. یک کپشن استاندارد و حرفه ای در اینستاگرام به تصویر شما این قابلیت را می دهد که با ببیننده حرف زده باشید.

این که حرف های زده شده در یک کپشن، احساسات و روحیات یک نفر را تحت تأثیر بگذارد.متن های خلاقانه، خنده دار، متون پیچیده و نکته دار و متن هایی که به طور کلی ذهن مخاطب را درگیر کنند. 
فالوجت در روش های زیر به شما آموزش می دهد که چگونه یک کپشن مناسب، هدفمند و تاثیر گذار بنویسید.

چگونه کپشن مناسب برای اینستاگرام بنویسیم
چگونه کپشن مناسب برای اینستاگرام بنویسیم

۱- برای کپشن مناسب برای اینستاگرام ابتدا چند پیش نویس برای کپشن خود بنویسید.

اگر کپشن اینستاگرام و تاثیرات آن بر روی مخاطب برای شما مهم باشد، باید صبور باشید، برای این موضوع زمان بگذارید و از آن استفاده ی کافی و درست را ببرید.

شما می توانید ایده های خود را برای کپشن یادداشت کنید، سپس کمی روی آنها تأمل کرده و بعد از آن مورد مناسب، مرتبط با تصویر و تاثیرگذار در جهت پیشبرد هدفتان را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که تصویر برای یک لحظه ذهن مخاطب را درگیر می کند و باعث می شود که بیننده روی پست شما تأمل کند، سپس کلمات شما در کپشن به صدای عکسِ منتشر شده ی شما تبدیل می شوند و با مخاطب حرف می زنند.

۲- از کلمات پربار و تأثیرگذار در ابتدای متن استفاده کنید

شما می توانید برای نوشتن کپشن خود از ۲۲۰۰ کاراکتر استفاده کنید. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که مهمترین بخش متن شما همان چند کلمه ی ابتدایی است؛ چون مخاطب باید کلمات ابتدایی که اول در معرض نمایش هستند را با دقت و دقیق انتخاب کند تا علاوه بر تاثیر گذار بودن، مخاطب را برای خواندن ادامه ی متن و کلیک روی more… تحریک کند. به این ترتیب احتمال خوانده شدن مطلب شما بالا تر می رود.

ما به یاد داشت باشید برای اینکه مطالبتان در کپشن خوانده شود مجبور نیستید که آنها را خیلی کوتاه بنویسید، با نوشتن یک شروع قدرتمند و کنجکاو کننده می توانید مخاطبان خود به خواندن ادامه کپشن خود تشویق کنید.

۳- مخاطبین خود را به انجام دادن کاری امر کنید.

البته به یاد داشته باشید که محیط اینستاگرام، پادگان نظامی نیست! شما باید طوری کلمات را انتخاب کنید که خواننده ی کپشن شما هنگامی که با دستور شما روبرو می شود حالت تدافعی به خود نگیرد، بلکه با اشتیاق کامل کاری که گفته اید را انجام دهد. استفاده درست از این روش به بالا بردن نرخ مشارکت شما کمک زیادی می کند. به عنوان مثال می توانید از مخاطب خود سوال بپرسید، او را به کاری که برای خودش هم جذاب باشد دعوت کنید.

۴- برای برند خود یک لحن گفتگو با مخاطب انتخاب کنید.

شما باید برای خود یا برندتان یک لحن گفتاری ثابت و منحصر به فرد داشته باشید، به عنوان مثال کلماتی که الان در حال خواندن آنها هستید بیانگرِ لحنِ فالوجت هستند. پس نتیجه میگیریم برای کپشن مناسب برای اینستاگرام باید یک لحن مناسب داشته باشیم.

در ضمن باید به یاد داشته باشید که هر شبکه اجتماعی دارای لحن خاص خودش است؛ این یعنی شما نمی توانید قسمتی از یک مقاله را به عنوان کپشن اینستاگرام استفاده کنید. همیشه در نظر داشته باشید که “هر چیزی به جای خود نیکوست”

۵- از ایموجی ها استفاده کنید

استفاده از ایموجی برای کپشن مناسب برای اینستاگرام خیلی مهم است، مخصوصا در ابتدای متن می تواند جذابیت و سرزندگی مطلب شما را بالاتر ببرد، پس استفاده ی به جا و مناسب و به اندازه از ایموجی می تواند به میزان تاثیری گذاری کپشن شما کمک کند. همچنین با استفاده از این امکان می توانید احساست را بهتر انتقال دهید و به دنبال کننده های خود نزدیک شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .