چگونه برای اینستاگرام با موبایل عکس حرفه ای بگیریم

چگونه برای اینستاگرام با موبایل عکس حرفه ای بگیریم

از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعیِ تصویر محور است و به عبارتی می توان گفت که ستونِ محتوای این پلتفرم بر روی عکس بنا شده؛ پس باید همیشه در نظر داشته باشیم که محتوای تصویری خوب و جذابی تولید کنیم و توجه مخاطب را به خود جلب کنیم.

چگونه برای اینستاگرام با موبایل عکس حرفه ای بگیریم
چگونه برای اینستاگرام با موبایل عکس حرفه ای بگیریم

اولین افرادی که توجه شان به اینستاگرام جلب شد افرادی بودند که می توانستند هنر و توانایی های خود را در یک قاب در معرض نمایش عموم بگذارند،

مثل: عکاس ها، طراحان گرافیک، کاریکاتوریست ها و نقاش های عرصه دیجیتال(Digital painters). شاید با خود بگویید که کمبود کیفیت و حرفه ای بودن عکس را می توان در قسمت های دیگرِ یک پست ایستاگرامی برطرف کرد؛

ولی باید در نظر داشته باشید که هر قسمتی از پست وظیفه ای بر عهده دارد و شما باید برای پیشرفت هرچه بیشتر و بهتر محتوای خوبی تولید کنید.

در ضمن می توان گفت: این کیفیت محتوای شماست که کیفیت صفحه اینستاگرام شما را مشخص می کند و در ادامه کیفیت مخاطبان شما، کیفیت کسب و کار و درآمد شما را مشخص خواهد کرد.

با فالوجت همراه باشید تا در ادامه به بررسی ۶ راهکار برای بالا بردن مهارت شما در عکاسی با موبایل برای اینستاگرام بپردازیم.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

قبل از دوربین، از چشمانتان استفاده کنید.

چشمهای خود را به قاب بندی و ترکیب بندی عادت دهید. سعی کنید تصویرِ روبروی خود را به چند قاب کوچکتر تقسیم کرده و یکی از این قاب ها به عنوان عکس خود در نظر بگیرید. عکاس؛ یک شکارچی تصویر است!

پس باید چشمانی تیز و قوی برای این کار داشته باشد. وقتی شما ذهنِ خود را درگیر عکاسی کنید و در یک پیاده روی عادی به این فکر کنید که در این فضا چه عکسی می توان گرفت. این کار در طول زمان توانایی ذاتی شما را برای عکاسی بالا می برد.

بیشتر بخوانید: چند روش ساده برای دانلود عکس از اینستاگرام

برای اینکه با موبایل عکس حرفه ای بگیریم باید به ترکیب بندی دقت کنید.

وقتی شما در عکس خود سوژه را در مرکز قرار می دهید، یک تصویر خسته و بی روح به مخاطب تحویل داده اید. برای برطرف کردن این مشکل میتوانید از قانون یک سوم استفاده کنید و به عنوان مثال در تصویری که سوژه به سمت چپ نگاه می کند، ۳/۲ تصویر را به مسیرِ نگاه یا حرکت سوژه و ۳/۱ آن را به سوژۀ خود اختصاص دهید. برای درک بهتر این موضوع به تصویر زیر دقت کنید.

چگونه برای اینستاگرام با موبایل عکس حرفه ای بگیریم

زیاد عکس بگیرید.

هر کاری بعد از تمرین و تکرار ارتقاء می یابد و رشد می کند، عکاسی نیز ابه همین صورت است. وقتی شما عکس های زیادی می گیرید علاوه بر این که می آموزید چه عکس هایی در چه نور، چه زاویه و چه رنگهایی عکس دلنشینی می شود و میتواند توجه فالوور های شما به خود جلب کند.

عکس های خود را ویرایش کنید.

زمانی که حرف از ویرایش کردن عکس پیش می آید هدف بهتر کردن و ارتقاء کیفیتِ عکس است. برنامه های ویرایش و ادیت عکس زیادی موجود است که امکانات جالب و خلاقانه ای در اختیار شما می گذارد؛ از این برنامه ها به نفع خود استفاده کنید.

مطمئن باشید که خط افق صاف است.

این کار باعث می شود که عکس های شما منظم تر و حرفه ای تر به نظر برسند. ولی باید در نظر داشته باشید که قانون یک سوم را نیز رعایت کنید؛ به این صورت که صفحه خود را از بالا به پایین به سه قسمت مساوی تقسیم کنید و خط افق خود را بسته به عکسی که می گیرید در بالا یا پایین عکس قرار دهید.( وسط نباشد) این موضوع را در عکس بالا نیز می توانید ببینید.

بیشتر بخوانید: ۶ ویژگی اینستاگرام که اشتراک گذاری عکس ها را آسان‌تر می‌کند

دوربین تلفن همراه خود را بشناسید.

امروزه گوشی های هوشمند با دوریبن هایی با کیفیتی خوب و قابلیت های جذاب به بازار عرضه می شوند، امکاناتی که این ابزار ها به شما می دهند باعث می شود که دست شما در عکاسی باز تر شود و بتوانید عکس های فوق العاده ای بگیرید. و این امکانات به ما کمک می کنند با موبایل عکس حرفه ای بگیریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .