چگونه تنظیمات ربات اینستاگرام را انجام دهیم؟

در سال های گذشته استفاده از ربات در اینستاگرام برای جذب مخاطب بسیار رایج بود. اما در آپدیت های جدید اینستاگرام رفته رفته الگوریتم ها به گونه ای طراحی شدند که ریسک استفاده از ربات بالا رفت. در ادامه مطلب، تنظیمات ربات اینستاگرام و مزایا و معایب استفاده از ربات اینستاگرامی را توضیح می دهیم تا شما براساس استراتژی خود تصمیم بگیرید چه روندی را برای پیج تان در پیش بگیرید.

ربات اینستاگرام چه کاری انجام می دهد؟

ربات های اینستاگرامی، دسته ای از نرم افزارها هستند که می توانند بخشی از تعامل شما با مخاطبان اینستاگرام را به صورت اتوماتیک و برنامه ریزی شده انجام دهند. این ربات ها انواع مختلفی دارند. آنها می توانند از طرف شما، پست های پیج های مختلف را لایک کنند، در زیر پست پیج هایی که مشخص کرده اید، کامنت بگذارند، برای دیگران پیام دایرکت بفرستند، افراد مشخصی را فالوو کنند و…

مزیت این ربات ها این است که بدون اینکه نیاز به توجه شما داشته باشند، در تمام طول شبانه روز می توانند فعالیت کنند. علاوه بر این، ربات های پیشرفته از الگوریتم هایی برای رشد مخاطبان استفاده می کنند که هوشمند و پیچیده است و شما به صورت دستی نمی توانید با انجام دادن وظایف ربات ها، همان نتیجه را کسب کنید.

 

تنظیمات ربات اینستاگرام
چگونه تنظیمات ربات اینستاگرام را انجام دهیم؟

 

برخی از این ربات ها صددرصد با هوش مصنوعی کار می کنند. درحالی که پشت برخی از این ربات ها یک تیم انسانی در حال فعالیت است. اگر تنظیمات ربات ها به درستی انجام شود، می تواند سبب دیده شدن پیج شما و رشد فالوورها شود. با یک برنامه ریزی درست می توانید از این طریق، ایمپرشن پیج خود را افزایش دهید.

استفاده درست و برنامه ریزی صحیح ربات کار بسیار حساسی است. چرا که اگر تنظیمات ربات را به درست انجام ندهید، ربات از طرف پیج شما تعداد زیادی اسپم تولید می کند که در صورت شناسایی از طرف اینستاگرام، باعث ایجاد محدودیت بر روی پیج شما خواهد شد.

 

فعالیت هایی که بیشتر ربات ها پشتیبانی می کنند

در این قسمت فعالیت هایی که ربات ها انجام می دهند را به صورت جزء به جزء برای شما توضیح می دهیم:

 • فالوو کردن اتوماتیک اکانت هایی که مد نظر شماست
  فالوو کردن افراد جدید، باعث دیده شدن بیشتر پیج شما می شود. تعداد بسیار زیادی از افرادی که آن ها را فالو می کنید، به شما فالوبک می دهند. بنابراین با دنبال کردن افراد مرتبط، می توانید برند و کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

البته به جای استفاده از ربات، می توانید از خرید فالوور نیز استفاده کنید.

 

فعالیت ربات در اینستاگرام

 

 • لایک کردن اتوماتیک پست دیگران و کامنت گذاشتن برای آن هایی که شما مشخص کرده اید
  وقتی پیج شما با افراد یا پیج های کاری دیگر وارد تعامل می شود، نشان دهنده حضور فعال شما در فضای اینستاگرام است. بنابراین حساب های کاربری فعالی که سعی در برقراری تعامل از طریق کامنت و لایک با آن ها داشته اید، به شما پاسخ می دهند و سعی در گسترش دامنه این ارتباط خواهند داشت.

 

 • کامنت و لایک برای پست های پیج خودتان
  وقتی کاربران دیگر به صفحه شما می آیند و با صفحه شما تعامل می کنند باعث افزایش اعتبار پیج شما می شوند. همچنین در نگاه فالوورهای پیج، این تعامل بالا، باعث جذابیت و ایجاد حس وفاداری می شود. احتمالا شما نیز این را تجربه کرده اید که برای پست هایی که کامنت زیادی دارند، تمایل بیشتری به تعامل نشان می دهید.

در این مورد نیز، می توانید به جای اینکه از ربات استفاده کنید به خرید کامنت یا خرید لایک از سایت های معتبر اقدام کنید.

 

 • فرستادن پیام خصوصی برای کاربران
  وقتی یک کاربر پیج شما را برای اولین بار دنبال می کند، ربات می تواند یک پیام از پیش تعیین شده را برای او بفرستد. پیامی با مضمون خوش آمد گویی، یا توضیح خلاصه خدمات و محصولات پیج شما. این کار باعث توجه کاربر و همچنین برانگیختگی حس احترام او خواهد شد که بر روی تعامل او با پیج شما تاثیر مثبت می گذارد.

 

ربات ارسال دایرکت

 

دسته ای دیگر از ربات ها به جای تمرکز بر روی انگیجمنت و تعامل با کاربران دیگر، به شما در برنامه ریزی و انتشار محتواها به صورت منظم کمک می کنند که در طولانی مدت باعث رشد برند شما می شود.

 

چگونه ربات اینستاگرام را فعال کنیم؟

ربات های زیادی برای افزایش ایمپرشن یک پیج اینستاگرامی طراحی شده اند. برخی از این ربات ها اختصاصی هستند و از طرف شرکت ارائه دهنده، فقط برای پیج شما تعریف می شوند. برخی دیگر عمومی هستند و برای فعالیت های کلی از قبیل فالو و آنفالو طراحی شده اند. طبیعتا ربات های اختصاصی هزینه بیشتری دارند اما امنیت آن ها بالاتر و بازدهی آن ها بهتر است.

بنابراین بهتر است ربات، خاص اکانت شما باشد. منظور این است که هر ربات، باید با یک اکانت اینستاگرام کار کند. عمده ربات های اینستاگرام این قابلیت را به مشتریان خود می دهند اما با این وجود باید شرکت ارائه دهنده این سرویس قابل اطمینان باشد تا از اکانت شما سو استفاده نشود.

با توجه به اینکه ربات های مختلف کارکرد متفاوتی دارند بنابراین ابتدا باید ربات مد نظر خود را انتخاب کنید و سپس براساس دستورالعمل آن پیش بروید.

 

فعال کردن ربات اینستاگرام

 

برخی از ربات هایی که در بین کاربران ایرانی بیشتر استفاده می شوند عبارتند از:

 1. ربات نینجاگرام: یکی از قوی ترین ربات های اینستاگرام است که در سطح جهانی فعالیت می کند. این ربات تقریبا تمامی قابلیت هایی که قبلا گفتیم را دارد و می تواند باعث رشد پیج شما شود. نسخه کامل این ربات پولی است اما نسخه کرک شده آن را با یک سرچ ساده می توانید در اینترنت پیدا کرده و دانلود کنید. اما مشکلات نسخه کرک شده همواره همراه شما خواهد بود.
 2. ربات اینبو: یکی از پرطرفدارترین ربات های بومی است که رابط کاربری قابل قبولی دارد. اشتراک های متنوعی برای شما تعریف می کند و هزینه آن قابل قبول است. توضیحات داخل سایت اینبو جامع و کامل است. البته برخی از کاربران از پشتیبانی ضعیف این ربات در هنگام بروز مشکلات اساسی شکایت داشته اند.
 3. ربات کاربر مجازی: این ربات دارای پنل مجزا نیست و به صورت یک برنامه جانبی بر روی سیستم شما نصب می شود. پس از وارد شدن به اکانت اینستاگرام تان، ربات را راه اندازی می کنید و ربات شروع به کار می کند. چون این ربات از API اینستاگرام استفاده نمی کند امکان شادوبن یا بلاک شدن بسیار پایین است اما مشکل اصلی این ربات این است که در هنگام فعال شدن، کنترل موس را از دسترس شما خارج می کند و شبیه یک کاربر واقعی از آن استفاده می کند. بنابراین برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید از یک سرور مجازی استفاده کنید.

 

ربات های اینستاگرام

 

حذف ربات اینستاگرام

با وجود تمام مزایایی که ربات اینستاگرامی می تواند برای پیج شما به همراه داشته باشد، استفاده از ربات معایبی هم دارد. اینکه بگوییم استفاده از ربات کار صددرصد درست یا غلطی است دقیق به نظر نمی رسد.

هر کاربر باید با توجه به شرایط پیج و جمع بندی خود تصمیم بگیرد. در ادامه برخی از مشکلاتی که ممکن است با استفاده از ربات برای شما پیش بیاید را بازگو کرده ایم. بهتر است ادامه مطلب را بخوانید و بعد درباره حذف ربات یا استفاده از آن تصمیم بگیرید. خوشحال می شویم اگر تجربه شخصی در این زمینه دارید نیز، در بخش نظرات با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

 

معایب استفاده از ربات اینستاگرام

شاید اولین ایراد استفاده از ربات، غیرقانونی بودن فعالیت اکثر ربات ها از نظر اینستاگرام باشد. بیشتر ربات ها بدون مجوزهای لازم به API اینستاگرام دسترسی دارند و این موضوعی است که از نظر اینستاگرام تخلف محسوب می شود.

 

معایب ربات اینستاگرام
معایب ربات اینستاگرام

 

اینستاگرام همواره در تلاش برای شناسایی اعمال غیرواقعی و مخرب از سوی کاربران است و در صورت شناسایی چنین مواردی، علاوه بر اینکه پیج را از دسترس خارج می کند، ممکن است ایمیل یا شماره همراه شما را نیز برای ساختن اکانت جدید محدود کند.

ربات های زیادی اخیرا توسط هوش مصنوعی اینستاگرام شناسایی و بر روی آن ها و پیج هایی که از آن ها استفاده می کردند اختلال ایجاد شد. مشکل بزرگتر آن جا بود که اکثر سایت های ارائه دهنده این سرویس، از پشتیبانی به مشتریان خود خودداری کردند و صفحات زیادی در این میان از بین رفتند. کاربران ایرانی این ربات ها نیز از این اتفاق ضربه بزرگی خوردند.

یکی دیگر از مهم ترین مخاطرات استفاده از ربات ها، بحث امنیت پیج است. در اکثر موارد، برای اعمال ربات بر روی پیج تان، باید به ربات دسترسی کامل به پیج بدهید. این مساله به هر حال می تواند باعث بروز سوء استفاده از اکانت شما شود.

بیشتر مواقع زمانی متوجه این مساله می شوید که اعتبار اکانت شما خراب شده. یا اینستاگرام پیج شما را محدود نموده و یا از دسترس خارج می شود. برگرداندن آن ممکن است ماه ها طول بکشد. حتی ریسک اینکه پیج را کامل از دست بدهید وجود دارد.

 

امنیت اکانت اینستاگرام

 

بیشتر بخوانید: جلوگیری از هک شدن اینستاگرام (آپدیت سال 2021)

برای اینکه این ریسک را به حداقل برسانید، از بات هایی که از سایت های معتبر دانلود کرده اید استفاده کنید. اگر در سایت یا برنامه ای پیشنهاد تست رایگان یا فالوور رایگان اینستاگرام را مشاهده کردید باید به آن شک کنید. زیرا این پیشنهادهای رایگان دامی است که بدافزارها برای دسترسی به اطلاعات شما پهن کرده اند.

استفاده از ربات ها گاهی مواقع نمی تواند همه نیازهای شما را پوشش دهد. مثلا اگر نیاز به بازدید لایو یا بازدید استوری دارید، بهترین راه، خرید بازدید لایو و استوری از سایت های معتبر است. این بازدیدها قانونی را زیرپا نمی گذارند بنابراین یک روش کاملا ایمن هستند.

اگر الگوریتم های جدید هوشمند اینستاگرام استفاده از ربات را در پیج شما تشخیص دهند حداقل محدودیتی که بر روی پیح شما اعمال می کنند این است که پیج شما شادوبن شود.

 

تنظیمات ربات در اینستا

 

شادوبن در اینستاگرام چیست؟

اصطلاح شادوبن (shadow ban)، به حالتی اشاره دارد که اینستاگرام بدون اینکه به شما اخطار بدهد، پیج شما را از دید دیگران مخفی می کند. یعنی در حالی که شما در حال بارگذاری محتوا و پست های جدید هستید، اینستاگرام آن ها را در سایه (shadow) قرار می دهد و در صفحه اکسپلور یا فید مخاطبان نمایش داده نمی شود. همچنین هشتگ هایی که می گذارید در سرچ کاربران در نظر گرفته نمی شود.

اغلب کاربران خیلی دیر متوجه این مشکل می شوند. زیرا هیچ اخطاری از طرف اینستاگرام دریافت نمی کنند و فقط بعد از کاهش انگیجمنت (تعامل) کاربران که بعد از یکی دو هفته مشخص می شود، متوجه شادوبن شدن صفحه می شوند.

تصور کنید پیج کاری شما به تازگی در مسیر دیده شدن و رشد قرار گرفته و به خوبی در حال رشد است. اما یک اشتباه کوچک از طرف شما، منجر به اعمال محدودیت می شود و برای جبران آن باید هزینه های زمانی و مالی زیادی متحمل شوید تا به مسیر صحیح بازگردید.

 

شادوبن در اینستاگرام

 

تشخیص شادوبن شدن صفحه و رفع آن دردسرهای خود را دارد. بنابراین پیشنهاد می شود برای پیشگیری از ریسک شادوبن شدن، به جای استفاده از ربات ها از روش های دیگر برای بالا رفتن نرخ تعامل و ایمپرشن پیج استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: شادوبن چیست؟ (11 تکنیک رفع شادوبن اینستاگرام)

 

چگونه ربات اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

غیرفعال کردن ربات بستگی به پنل مورد استفاده دارد. برخی از این پنل ها بر روی سیستم دسکتاپ شما باید فعال شوند. در این شرایط در زمانی که سیستم شما روشن است و به اینترنت مناسب دسترسی دارید عملیات مد نظر شما را به صورت اتوماتیک انجام می دهند.

برای غیرفعال کردن آن ها کافی است از طریق دسکتاپ آن ها را ببندید و غیرفعال کنید. و اگر برای همیشه می خواهید ربات را کنار بگذارید کافی است برنامه را از روی سیستم خود آنینستال (Uninstall) کنید.

دسته دیگری از ربات ها به این صورت هستند که شما در یک سایت پنل کاربری تعریف می کنید و از طریق آن اطلاعات اینستاگرام خود را وارد پایگاه داده آن ربات می کنید تا ربات برای شما فعالیت کند. برای غیرفعال کردن آن کافی است به پنل خود در سایت مراجعه کنید و از طریق یوزرنیم و پسوردی که سایت به شما داده، ربات را غیرفعال کنید.

 

حذف ربات اینستاگرام

 

دسته سوم ربات ها، برنامه های موبایلی هستند. این برنامه ها بر روی تلفن همراه یا تبلت شما نصب می شوند و از طریق تنظیمات داخل برنامه می توانید ربات خود را کنترل کنید. برای غیرفعال کردن آن ها نیز باید از طریق خود برنامه اقدام کنید و سپس برنامه را از موبایل تان حذف کنید.

نکته مهم این است که اگر می خواهید ربات خود را به صورت دائمی غیرفعال کنید، حتما بعد از غیرفعال کردن ربات، پسورد اینستاگرام خود را عوض کنید یا از روش های ایمن تر امنیت اینستاگرام استفاده کنید. تا از اکانت شما سو استفاده نشود.

 

سخن آخر

در این مقاله درباره ربات ها و نحوه فعالیت شان در پیج اینستاگرام صحبت کردیم. اگر تا کنون تجربه استفاده از ربات را داشته اید، تجربه خود را با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

 

سوالات متداول

 • بهتر است از ربات ایرانی استفاده کنیم یا خارجی؟
  اگر در ایران هستید، استفاده از ربات ایرانی گزینه بهتری است. چرا که در صورت بروز مشکل، می توانید به پشتیبانی امیدوار باشید. همچنین ربات های ایرانی برای محدودیت های داخل ایران، بهتر برنامه ریزی شده اند.
 • آیا رباتی وجود دارد که بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات محرمانه اینستاگرام، عمل کند؟
  بله. دسته ای از ربات ها، بدون نیاز به اطلاعات کاربری شما، از طریق دسکتاپ کامپیوتر فعالیت می کنند.
 • آیا می توان فعالیت های ربات را به صورت شخصی انجام داد؟
  بله. با اینکه این کار زمان زیادی از شما می گیرد، اما ایمن تر و هوشمندتر است.

 

۷ دیدگاه دربارهٔ «چگونه تنظیمات ربات اینستاگرام را انجام دهیم؟»

  1. سلام همراه گرامی
   خدمات فالوور رایگان را ما به دلیل حفظ حقوق مشتریانمان ارائه نمی کنیم توصیه می کنم شما هم از فالوورهای رایگان استفاده ننمایید چرا که این فالوورها با رباط ایجاد شده اند و امکان بسته شدن پیج شما به دلیل نقض قوانین اینستاگرام وجود دارد.

  1. سلام و عرض ادب
   پسورد اکانت خود را تغییر دهید و اکانت خود را به حالت خصوصی یا همان private‌تغییر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .