ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از ربات های اینستاگرام امری مرسوم در گذشته بین کاربران اینستاگرام بوده است اما امروز با به روز شدن الگوریتم های اینستاگرام و سختگیرانه تر شدن قوانین آن کمتر کسی به سراغ استفاده از ربات برای خدمات اینستاگرام می رود. اما اینکه ربات اینستاگرام چیست و چه وظایفی دارد و همچنین این موضوع که چرا استفاده از ربات ها کمتر شد موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

 

ربات اینستاگرام چیست؟

با روی کار آمدن ربات های اینستاگرامی روند افزایش فالوور برای افراد بسیار راحت شد در حقیقت یکی از راهکار های بدون دردسر افزایش فالوور در اینستاگرام استفاده از ربات اینستا بود.

ربات ها به شما کمک می کنند بسیاری از فعالیت های خود را در این شبکه اجتماعی بسیار راحت تر و سریع تر انجام دهید. فعالیت هایی همچون فالو آنفالو کردن، لایک و کامنت، ارسال پیام به مخاطبین و… 

در حقیقت با استفاده از این ربات ها می توانید به سفارشات مشتریان پیج های بیزینسی خود رسیدگی کنید و یا حتی تولید محتوا پیج خود را به این ربات ها واگذار کرده و از آن ها کمک بگیرید.

همانطور که استفاده از ربات اینستا در جهت افزایش فالوور و کار های دیگر برای شما مفید و کاربردی است ولی استفاده از آن ها می تواند ضرر و معایبی نیز برای پیج شما داشته باشد. برای فهمیدن فواید و معایب استفاده از این رباط ها ادامه این مطلب را مطالعه فرمایید.

شادوبن اینستاگرام

 

چرا نباید از ربات ها در حال حاضر استفاده کنیم؟

هر چند استفاده از ربات ها موجب افزایش فالوور پیج شما می شود و حتی فالوورهایی که اضافه می شود در اکثر مواقع فالوورهای واقعی و فعال هستند اما نباید منکر این موضوع شد که استفاده از ربات یعنی عملی خلاف الگوریتم های اینستاگرام انجام دادن و دور زدن قوانین اینستاگرام برای رقابت سالم و مساوی بین فعالان این شبکه اجتماعی است. اینستاگرام مخالف سر سخت استفاده از ربات برای فریب کاربران خود است بنابر این جریمه شادوبن را برای آن در نظر گرفته است.

به طور کلی پیشنهاد ما برای شما این است که به هیچ وجه از ربات ها برای افزایش فالوور خود استفاده نکنید چرا که ممکن است به طور کلی پیج خود را از دست دهید اما راهکار چیست؟

بهترین راه تولید محتوای جذاب و تعامل با مخاطبانتان در کنار خرید فالوور واقعی که منطبق با الگوریتم های اینستاگرام است. با این روش شما می توانید ویترینی جذاب برای مخاطبان اینستاگرامی خود ایجاد نمایید تا ضمن دیدن محتوای شما با دیدن تعداد فالوور و لایک پست های شما ترغیب به فالو کردن پیج شما شوند.

شما برای افزایش فالوور در پیج خود می توانید اقدام به خرید فالوور واقعی از سایت فالوجت کنید.

ربات اینستاگرام و کمک به کسب درآمد

معایب ربات اینستاگرام

متاسفانه به دلیل وجود قوانین سختگیرانه اینستاگرام و همچنین الگوریتم های دقیق این پلتفرم استفاده از برنامه های جانبی مثل همین ربات های اینستاگرامی در کنار خود اینستاگرام ایجاد دردسر می کند و گاهی اوقات می تواند برای شما بسیار دردسر ساز باشد. پس می توانیم بگوییم که معایب استفاده از این برنامه ها از مزایا آن بیشتر بوده و بهتر است راه های مطمئن تری در این راستا استفاده کنیم.

حال چند مورد از معایب استفاده از این برنامه ها را نیز در زیر بازگو می کنیم:

۱- تاثیر چندانی بر بهبود عملکرد پیج ندارد

چرا می گوییم تاثیر چندانی بر بهبود عملکرد پیج ندارد؟ چون همانطور که می دانید داشتن فالوور های واقعی و تعامل بین فالوور های واقعی بسیار تاثیر گذار تر از لایک ها کامنت هایی است که توسط یک ربات در پیج شما گذاشته می شود. پس از بهتر است به دنبال افزایش فالوور واقعی با تعامل بالا باشید تا اینستاگرام خود شما را نیز به عنوان یک ربات تشخیص ندهد و شما را از پلتفرم خود حذف کند یا برای شما جریمه ایی قرار داده و شما را اسپم کند. در واقع استفاده از ربات های اینستاگرامی شاید در اوایل کار به شما کمک کند ولی رفته رفته بدون وجود تعامل واقعی در پیجتان اینستاگرام متوجه شده و عملکرد پیج شما رو به کاهش خواهد رفت.

 

۲- تعامل های واقعی کاهش پیدا می کند

داشتن تعداد فالوور بالا به منظور داشتن تعداد تعامل بالا نیست، بلکه اگر شما دارای تعداد فالوور بالایی باشید ولی آن ها حقیقی نباشند و یا فعالیتی در پیج شما نداشته باشند به این منظور تعامل های پیج شما کاهش پیدا می کند و در عوض اینکه شما پیشرفت کنید باعث می شود پیج شما روندی نزولی به خود گرفته و صدر نتایج خارج شود. پس استفاده طولانی مدت از ربات های اینستاگرام برای افزایش و لایک کامنت کار خوبی نیست و فقط در همان ابتدا تا مدت زمان کوتاهی استفاده از این روش جواب می دهد.

۳- ربات ها با ربات ها ارتباط می گیرند

یکی دیگر از بدترین اتفاقاتی که ممکن است در استفاده از ربات های اینستاگرام پیش آید این است که ربات ها می توانند یکدیگر را پیدا کنند و در این صورت به سمت یکدیگر کشیده می شوند، در نتیجه انجام این کار به طور مکرر، به مرور زمان شما دیگر هیچ تعامل انسانی در پیج خود نخواهید داشت و تمام فالوور های حقیقی خود را از دست می دهید. در صورت افتادن این اتفاق پیج شما به راحتی نابود شده و شما کسب و کار خود را از دست می دهید.

معرفی چند ربات اینستا

در واقع ربات های اینستاگرام دارای عملکرد های مشابهی می باشند و فقط در برخی از جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. ما در این قسمت چند ربات اینستاگرام را معرفی کرده و برخی از مزایا و معایب آن ها را برای شما شرح می دهیم تا با چشمی باز بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

فالوجت

ربات اینستا فالوجت

ربات فالوجت یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین ربات ها در ایران بود. این ربات کارایی بالایی در افزایش فالوور به صورت هدفمند داشت اما بعد از آپدیت های اینستا و شناسایی تمامی ربات ها، رویه خود را عوض کرد و به سمت خدماتی پایدارتر و جایگزین رفت. از جمله این خدمات خرید فالوور، خرید کامنت سفارشی، لایک و سایر خدمات شبکه های اجتماعی کاملا منطبق با الگوریتم های جدید اینستاگرام کرد به گونه ای که اصلا احتمال شادوبن شدن پیج شما وجود ندارد.

مزیت های استفاده از خدمات جدید فالوجت عبارتند از:

 1.  جذب و ارائه فالوور های 100 درصد واقعی و حقیقی
 2. ارائه فالوور ها به صورت تدریجی 
 3. ارائه فالوور های ایرانی 
 4. دیگر نیازی به فالو کردن دستی ندارید
 5. شما نیازی به دادن پسوردتان ندارید
 6. بعد از ثبت سفارش خود، سریعا بعد از 10 دقیقه تبادل فالوور برایتان آغاز می شود 
 7. بسیاری از چهره های محبوب برای افزایش فالوور پیج خود از این راهکار استفاده می کنند 
 8. دارای پشتیبانی تلفنی، ایمیلی و وانس آپ.

 

فالوکمپ

وبسایت فالوکمپ با شعار “اعداد در اینستاگرام اعتبار سازند” در مدت حضور خود توانسته است، خدمات زیادی را هم با ربات اینستاگرام و هم پس از آن با ارائه خدمات فروش فالوور و لایک ارائه کند. 

ویژگی های سایت فالوکمپ در ارائه خدمات فالوور و لایک:

 1. واریز فوری سفارش
 2. درگاه های پرداخت مطمئن و امن
 3. پشتیبانی فعال و بیست چهار ساعته
 4. نماد الکترونیکی 
 5. سابقه و تجربه بالا در ارایه خدمات

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینبو

این ربات با IP تلفن همراه شما کار می کند، به همین جهت اینستاگرام آن را به عنوان یک کاربر حقیقی شناسایی کرده و آن را اسپم نمی کند. با توجه به سازگار بودن این ربات با قابلیت رمز دو مرحله ای اینستاگرام، امنیت صفحه شما به خطر نمی افتد. با استفاده از این ربات می توانید یک مدیریت حرفه ایی، بدون هیچ نگرانی را تجربه کنید.

تعدادی از قابلیت های این برنامه به شرح زیر می باشد:

 •  انجام فالو و آنفالو به صورت خودکار 
 • لایک کردن و گذاشتن کامنت به صورت خودکار 
 • ایجاد هدف گذاری با ایجاد تنظیمات دلخواه شما در مورد لایک، کامنت، فالو 
 • تنظیم سرعت انجام وظایف این نرم افزار 
 • محدود کردن وظایف این نرم افزار بر اساس ساعت، تعداد لایک و کامنت 

همچنین امکانات ویژه دیگری که می توانید با نصب کردن این برنامه و با مراجعه به سایت اینبو متوجه آن ها شوید.

ربات نینجاگرام

ربات نینجاگرام

ربات نینجاگرام فقط قابلیت نصب روی ویندوز سیستم های کامپیوتر و لپ تاپ را دارد و بر روی گوشی قابل نصب نیست، به همین دلیل زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. ولی در کل برنامه خوب و بسیار کاربردی می باشد که در این قسمت می خواهیم به شرح برخی از آپشن های آن بپردازیم:

 • انجام فالو و آنفالو به صورت خودکار
 • لایک کردن و گذاشتن کامنت به صورت خودکار 
 • امکان ایجاد چند اکانت همزمان 
 • ایجاد کامنت های آماده
 • محدود کردن وظایف این نرم افزار بر اساس ساعت، تعداد لایک و کامنت و …

از جمله معایب این برنامه می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • اجرا و نصب نشدن روی گوشی 
 • نداشتن گزینه حذف فالوور های فیک 
 • داشتن تنها یک زبان در محیط کاربری ربات
 • نداشتن قابلیت منتشر شدن پست ها به صورت زمانبندی مشخص.

روبوکلیک

ربات روبوکلیک

این ربات به عنوان یکی از سرویس دهنده های اینستاگرام عمل می کند و حفظ و مدیریت پیج های اینستاگرامی را بسیار راحت می کند. از جمله سرویس های اینستاگرامی این ربات عبارتند از:

 • انجام فالو و آنفالو به صورت خودکار
 •  لایک کردن و گذاشتن کامنت به صورت خودکار 
 • افزایش ویو استوری
 • یدا کردن پیج های اسپم
 • جذب و در نتیجه افزایش فالوور با استفاده درست از موقعیت مکانی و قرار دادن هشتگ ها

از جمله معایب این ربات موارد زیر می باشند:

 • داشتن فعالیت تحت وب و نصب نشدن روی گوشی و سیستم کامپیوتری
 • نداشتن قابلیت منتشر شدن پست ها به صورت زمانبندی مشخص
 • نداشتن گزینه حذف فالوور های فیک

اینستاساز

ربات اینستا ساز

این ربات نیز خدماتی مانند سایر ربات های معرفی شده ارائه می دهد و تقریبا قابلیت های مشابهی با دیگر ربات ها دارد. ولی ما باز هم یک سری از مزایا و معایب استفاده از این برنامه را نیز برای شما بررسی می کنیم.

مزایا:

 • جذب و دریافت فالوور های واقعی
 • پاک کردن و بلاک کامنت های توهین آمیز
 • ارسال پست ها با توجه به زمانبندی مشخص شده
 • بدون نیاز به اتصال مداوم به نت
 • نشان دادن میزان باردهی نرم افزار

معایب:

 • داشتن فعالیت تحت وب و نصب نشدن روی گوشی و سیستم کامپیوتری
 • نداشتن گزینه حذف فالوور های فیک 3- داشتن تنها یک زبان در محیط کاربری ربات.

های فالوور

ربات های فالوور

از دیگر ربات های مورد استفاده در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه جذب و افزایش فالوور می توانیم برنامه های فالوور را نام ببریم. قابلیت های مثبت و مزایا این برنامه به شرح زیر می باشد:

 • قابلیت پاسخگویی دایرکت ها به صورت اتوماتیک
 • جذب و دریافت فالوور های واقعی با فالو و آنفالو کردن خودکار
 • ایجاد کامنت های آماده
 • دارای عملکردی بسیار ساده و راحت
 • امکان نصب بر روی تلفن همراه  

از جمله معایب این برنامه:

 • نداشتن گزینه حذف فالوور های فیک
 • جذب نکردن فالوور از طریق موقعیت مکانی و هشتگ

شما با توجه به معرفی این نرم افزار ها در این قسمت و همچنین بازگو کردن تمام معایب و مزایا آن ها، حال با چشمی باز می توانید انتخاب کنید که از کدام یک از اینها در جهت پیشرفت صفحه خود استفاده کنید.

مزایای ربات

مزایای ربات اینستاگرام

در صنعت، هر تکنولوژی و مورد جدیدی که از آن رونمایی و پرده برداری می شود قطعا یک سری مزایا و معایبی در کنار هم دارد، از این رو رویکرد های مثبت و منفی را نیز با خود به همراه دارد. اما اکثر این فناوری ها باعث راحت تر شدن کار انسان ها در مورد موضوعات مختلف می شوند و گاهی اوقات نیز بعضی از آن ها به رشد و پیشرفت کسب و کار ها نیز کمک می کنند.

حال برای برای پی بردن به یک سری از مزایا استفاده از ربات های اینستاگرامی و دلایل استفاده از این رباط ها نکات زیر را به دقت مطالعه کنید:

فالو و آنفالو کردن خودکار

یکی از روش های افزایش فالوور، پیدا کردن افراد علاقه مند به حوزه کاری خودتان و همچنین فالو کردن آن ها می باشد. شما پس از انجام این کار و فالو کردن افراد مختلف، پس از اینکه درخواست فالو شما را پذیرفتند شما می توانید آن ها را آنفالو کنید. اما نکته قابل توجه در اینجا این است که با داشتن یک ربات اینستا دیگر نیاز به فالو و آنفالو کردن دستی وجود ندارد و این ربات ها این کار را برای شما به صورت خودکار انجام خواهند داد.

درست است که این کار بسیار راحت است ولی در مقابل ضرر هایی دارد که در ادامه شرح داده شده و راه های جایگزین آن به شما پیشنهاد می شود.

لایک و کامنت گذاری خودکار

یکی دیگر از مواردی که برای پیج های شما اعتماد و بازدید به همراه می آورد داشتن تعداد بالا لایک و کامنت می باشد. به این منظور نیز با استفاده از ربات اینستا می توانید برای پست های خود لایک و کامنت جور کنید و این کار را به ربات های اینستاگرامی محول کنید.

ساخت تقویم محتوایی

منتشر کردن محتوا در ساعاتی خاص

معمولا برای داشتن تعامل در پیج های بیزینسی نیاز است صاحبان این پیج ها روزانه در ساعات مشخصی پستی را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند. گاهی اوقات پیش می آید که فرد به گوشی موبایل یا سیستم لپ و تاپ و کامپیوتر خود دسترسی ندارد، در این صورت باید چه کاری انجام دهد؟

شما این کار را نیز می توانید به یک ربات اینستاگرامی محول کنید و از این بابت نیز خیال خود را راحت کنید. شما با استفاده از یک ربات اینستا می توانید، عکس یا ویدیو مد نظر خود را با زمانی که می خواهید آن پست منتشر شود تعیین کرده و ربات انتشار این پست را به صورت خودکار انجام می دهد.

حذف فالوور های فیک

وجود فالوور های فیک و بی مصرف در یک پیج بیزینسی اینستاگرامی می تواند برای آن پیج بسیار خطرناک باشد، به صورتی که می تواند نرخ تعامل آن پیج را بسیار کاهش دهد و حتی آن پیج را نابود کند. به همین منظور شما از ربات اینستا می توانید برای شناسایی فالوور های فیک و حذف خودکار آن ها استفاده کنید.

گام هماهنگی با الگوریتم اینستاگرام

آشنایی بیشتر با الگوریتم اینستاگرام

با توجه به اینکه اینستاگرام نیز یک نرم افزار است، ربات های اینستاگرامی توانایی و دقت بیشتری در درک کردن الگوریتم های اینستاگرام دارند. سعی می کنند که با شناسایی جامعه هدف و ایجاد تعامل با آن ها، همچنین با رعایت کردن قوانین اینستاگرام، مشکلی برای پیج شما به وجود نیاورند.

پاسخگویی دایرکت ها

یکی از جذاب ترین مزایا استفاده از ربات اینستا همین پاسخگو بودن دایرکت های مخاطبین است. این ویژگی برای پیج های بیزینسی که همیشه دایرکت آن ها پر از پیام است بسیار مفید می باشد. ربات های اینستا توانایی تشخیص الگوهای مختلف پیامی را دارند و بر همین اساس نیز تشخیص می دهند که چگونه جواب دایرکت ها را بدهند و مخاطب هم متقابلا متوجه این موضوع نمی شود که با یک ربات صحبت می کند.

صرفه جویی در هزینه ها

 یکی از ویژگی های بسیار مثبت این ربات ها مقرون به صرفه بودن آن ها می باشد و نیاز به خرج هزینه های اضافی وجود ندارد. این ربات ها مخصوصا برای کسب و کارهای نوپا بسیار مفید بوده و افراد می توانند از این ربات ها در جهت پیشرفت پیج خود استفاده کنند.

عملکرد مستقل

داشتن عملکرد مستقل یعنی اینکه این ربات ها برای ارائه خدمات خود به شما نیازی به استفاده از اینترنت و روشن نگه داشتن سیستم ندارند. در واقع این ربات ها با توجه به تنظیمات و دستوراتی که شما برای آن ها تنظیم می کنید کار می کنند و نیازی به یادآوری و یا استفاده مداوم از این ربات ها ندارید.

ارائه گزارش توسط ربات اینستاگرام

ارائه گزارش

این گزینه مانند ارائه یک گزارش کار به کارفرما خود می باشد. به این صورت که شما می توانید به صورت روزانه چک کنید که ربات شما چه کار هایی را انجام داده است. به طور مثال چه تعداد افرادی را فالو و آنفالو کرده است، چه تعدا افرادی شما را دنبال کرده اند، چه تعداد کامنت برای شما گذاشته است و…

قابلیت هدف گیری یک محدوده خاص

این گزینه به منظور استفاده پیج های بیزینسی بومی بسیار کاربرد دارد. ربات های اینستاگرامی این قابلیت را دارند که یک محدوده مشخصی را مورد هدف خود قرار دهند و تنها با کاربران و مخاطبان آن محدوده وارد تعامل شوند.

ویژگی بهترین ربات های اینستاگرامی چیست؟

 1. دارای انواع تعامل مثل لایک کردن، کامنت گذاشتن و دیگر تعامل ها باشد.
 2. رباتی را انتخاب کنید که دارای ویژگی هدف گیری خاص در برخی از موارد باشد.
 3. حواستان به سرعت انجام فعالیت های ربات باشد.
 4. ربات باید طبق تنظیماتی که شما به آن محول می کنید دقیقا عمل کند.
 5. ربات باید یک برنامه هدف و هوشمندانه برای فالو کردن افراد داشته باشد.
 6. باید از نظر امنیت کاملا قابل اطمینان باشد.
 7. باید از نظر تعامل با کاربران دارای یک تعامل طبیعی باشد.
 8. باید بتواند از عملکرد خود یک گزارش و کامل و دقیق ارائه دهد.
 9. باید دارای قابلیت پاسخگویی خودکار به دایرکت ها باشد.
 10. باید فالوور های فیک و راکد در پیج را شناسایی کند و آن ها را آنفالو کند.
 11. باید دارای پشتیبانی آنلاین و پاسخگویی آنلاین باشد.

ربات اینستاگرام چیست

سخن پایانی

این مقاله یک مطلب کامل در مورد 0 تا 100 ربات های اینستاگرامی، نحوه کار کردن آن ها، معایب و مزایا آن ها و حتی معرفی چند نمونه از آن ها می باشد. برای اطلاع کامل از ربات های اینستاگرام و آشنا شدن با آن ها حتما از اول این مطلب را مطالعه کنید و از پیشنهادات ارائه شده در آن، در جهت افزایش فالوور پیج خود استفاده کنید.

سوالات متداول

 • ربات های اینستاگرامی چه هستند؟
  ربات های اینستاگرامی، نرم افزار هایی خودکار هستند که کامنت می گذارند، لایک می کنند، افراد را به صورت خودکار فالو و آنفالو می کنند و…
 • چرا نباید از ربات های اینستاگرامی استفاده کنیم؟
  چون معایب اینگونه برنامه ها نسب به مزایا آن ها بیشتر است.
 • به جای استفاده از ربات های اینستاگرامی چه کاری می توانیم انجام دهیم؟
  می توانیم از ربات افزایش فوری فالوور فالوجت استفاده کنیم. در این مورد به طور کامل داخل متن توضیح داده شده است.

۶ دیدگاه دربارهٔ «ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟»

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی
   ربات ها به دلیل اینکه منطبق با الگوریتم های اینستاگرام نیستند دیگر توصیه به استفاده از ان ها نمی شود جایگزین آن خدمات خرید فالوور اینستاگرام است که فالوورها منطبق با الگوریتم های اینستاگرام هستند و به تدریج به پیج شما اضافه می شوند

 1. با اجازه فالو جت۲ نکته مهم از محتوا تون رو برای دوستانم به اشتراگ گذاشم
  تا الان همچین نکات ارزشمندی که ارائه دادین رو ندیده بودم
  خیلی ممنونم 🌹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .