چگونه در بیو اینستاگرام ترجمه بگذاریم؟

چگونه در بیو اینستاگرام ترجمه بگذاریم؟ یکی از سوالات مهم بسیاری از کاربران است. که امروز سعی داریم به آن به طور کامل بپردازیم.

در این مقاله به موارد زیر اشاره خواهد شد:

دیدن ترجمه ( see translation) ، یک ابزار مهم در شبکه جهانی اینستاگرام

امکان خواندن متون به زبان‌های متفاوت، امروزه به یکی از مهم ترین ویژگی های مهم شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. افراد کنجکاوی بیشتری برای آگاهی از فرهنگ های مردم در خارج از مرزهای خود فکر می‌کنند. بنابراین داشتن قابلیت ترجمه متون مختلف، می تواند این رضایت را برای کاربران شبکه های اجتماعی به وجود آورد.

بنابراین، گزینه‌ی دیدن ترجمه ( سی ترنسلیشن ) از جمله گزینه هایی است که برای همه کاربران جالب و تحسین برانگیز می باشد. زیرا تنها این قابلیت به ظاهر کوچک می تواند پُلی بین افراد از نقاط مختلف دنیا باشد.

دیدن ترجمه، یک گام جلوتر در اینستاگرام

اینستاگرام با اضافه کردن قابلیت ترجمه‌ی درون برنامه، امکان ترجمه‌ی کامنت‌ها، کپشن و توضیحات داخل بیو یا شرح‌حال را فراهم کرده است. این شبکه‌ی اجتماعی که زیر نظر فیسبوک قرار دارد به تازگی با اضافه کردن قابلیت ترجمه، امکان برگردان خودکار کامنت‌ها و توضیحات نوشته به زبان مورد نظر کاربران را فراهم کرده است. متن مورد نظر با استفاده از ترجمه‌ی ماشینی، به زبان انتخاب شده توسط کاربران در تنظیمات برنامه ترجمه می‌شود. و برای این کار کافی است روی گزینه‌ی «دیدن ترجمه – see translation » زیر کامنت‌ها یا کپشن‌های تصاویر کلیک کنید. در این صورت متن مورد نظر به راحتی و در چند ثانیه برای شما ترجمه خواهد شد. به نظر می‌رسد اینستاگرام عزم خود را جزم کرده تا با تغییرات جدید، بتواند رقبایی چون توئیتر و فیسبوک را پشت بگذارد.

بیو اینستا یا Bio چیست؟

حتما در حال سر زدن به پیج های مختلف متنی در زیر پروفایل آن ها مشاهده کرده اید . به این از پیج اینستاگرام که برای افراد امکان معرفی خود را بطور محدود می دهد، «Bio یا شرح حال اینستاگرام» گفته می شود.

انتخاب و نگارش متن برای بیو اینستاگرام از اهمیت زیادی برای جذب فالوور برخوردار است. این مساله زمانی که پای حرف کسب و کار شما در میان باشد مهم تر هم می شود. هرچند این مشکل، تنها مسئله شرکت‌ها و تجارت‌ها نیست. بسیاری از اشخاص نیز برای نوشتن متن بیو اینستاگرام خود با مشکل روبرو هستند.

چگونه لایک فیک بگیریم ؟

ویژگی های بیو اینستاگرام

آنچه که شما در بخش بیو اینستاگرام یادداشت می‌کنید، بسته نوع صفحه ی کاربری شما متفاوت است.

اگر صفحه کاربری شخصی دارید، بیو شما می تواند بازتابی از ویژگی ها، اهداف و وضعیت شغلی یا تحصیلی شما باشد. اما در صورت تجاری بودن، فرهنگ سازمانی شرکت می تواند بازتابی خوبی از کار شما به مخاطبین باشد. اگرچه در این مقاله قصدِ معرفی مثال‌های متنوع و خلاقانه، برای شما را نداریم، اما به اختصار به معرفی نحوه نگارش بیو اینستاگرام می‌پردازیم.

چگونه بیو اینستاگرام جذابی داشته باشیم؟

اگر به صفحه شخصی خود بروید و بر روی گزینه «ویرایش نمایه» ضربه بزنید، یکی از قسمت های قابل ویرایش برای شما گزینه «بیوگرافی یا شرح حال» است  که اصطلاحا به «بیو اینستا» معروف است.

گذاشتن ترجمه در بیو اینستاگرام

یک بیوی جذاب اینستاگرام دارای مشخصه‌های نام جذاب، و شرح حال مختصر و مفید همراه با عکس مناسب است. که گاها با هشتگ های جذاب خصوصی و آدرس وبلاگ یا شرکت شما همراه است. همان طور که در تصویر نمایان شده، اطلاعات درج شده در قسمت بیو در ابتدای صفحه شما نمایان خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر برای داشتن یک بیو شخصی موفق، مطلب با این اصول بیوی اینستاگرام جذاب بنویسید را مطالعه کنید.

برای آنکه بتوانید در نگارش متن بیو برای اینستاگرام صفحه تجاری خود به بهترین شکل ممکن عمل کنید، باید اجزای تشکیل دهنده بیو اینستاگرام را بشناسید. و با استفاده از این قابلیت ها، امکان جذب فالوور بیشتر را افزایش دهید.

یک بیو اینستاگرام با قابلیت ترجمه

اما فارغ از اینکه اکانت شما تجاری (Business Account) یا شخصی باشد، موردی که کمتر به آن توجه شده دارا بودن یک بیو با قابلیت ترجمه است. ناگفته پیداست که قابلیت ترجمه به شما امکان معرفی خود یا شرکت خود به سایر نقاط دنیا با زبان متفاوت را می دهد.

گذاشتن ترجمه در بیو اینستاگرام

جذاب تر کردن بیو اینستاگرام با کوتاه کردن لینک ها

علاوه براین، می توانید از امکانات متفاوت گوگل برای خلاصه کردن آدرس وب سایت یا وبلاگ خود استفاده کنید. برای مثال، به وبسایت https://goo.gl مراجعه کنید و آدرس اینترنتی خود را خلاصه کنید. همچنین می توانید عبارت«Google URL Shortener» را جستجو کرده و در صفحه ی مربوطه، لینک‌ها خود را کوتاه‌کنید.

قابلیت دیدن ترجمه اینستاگرام

در همین ماه اخیر، اینستاگرام امکان استفاده از گزینه‌ی ترجمه، توضیحات بیو یا کامنت‌های نوشته شده به زبان‌های مختلف را به زبان مورد نظر خود به خدمات خود اضافه کرده است. جامعه‌ی کاربران اینستاگرام با سرعت در حال پیشرفت است و فراتر از انتظار ما جهانی شده است.

به نقل از اینستاگرام:

«…به زودی شرایطی را فراهم می‌کنیم که بتوانید فارغ از زبان مادری خود، لحظات دیگران را نیز درک کنید…»

چگونه از این قابلیت دیدن ترجمه اینستاگرام در متن استفاده کنیم؟

برای استفاده از این گزینه:

قدم اول: وارد اپ اینستاگرام بر روی گوشی خود شوید.

قدم دوم: به پست مورد نظر خود بروید.

قدم سوم: مطابق شکل زیر در پایین صفحه می‌بینید که گزینه «دیدن ترجمه-See Translation» با متن پدیدار شده است.

قدم چهارم: روی این گزینه ضربه بزنید.

قدم پنجم: حال متن مورد نظر شما به انگلیسی ترجمه می‌شود.

قدم آخر: با ضربه زدن دوباره روی این نوشته متن به زبان پیشی خود بازمی‌گردد.

 • نکته حائز اهمیت این است که در حال حاضر تنها امکان ترجمه‌ی اکثر زبان ها به انگلیسی وجود دارد.
چگونه فالور بگیرم

چگونه در بیو اینستاگرام ترجمه بگذاریم؟

قابلیت ترجمه در بیو اینستا یعنی داشتن یک بیو دو زبانه و قابل ترجمه، به شما امکان ارتباط برقرار کردن با سراسر دنیا را فراهم می آورد. در این صورت بیو شما می تواند به کاربرانی که به صفحه شما کشیده شده اند معرفی مختصر و مفیدی ارائه دهد. و در این صورت امکان افزایش فالوورها و بازدید پست‌های شما چندین برابر می‌شود. اما چگونه می‌توانیم قابلیت ترجمه را در بیو اینستا داشته باشیم. خوشبختانه، شما به راحتی می توانید گزینه ترجمه را در بیو اینستاگرام خود اضافه کنید. برای اضافه کردن این قابلیت تنها کافی است، مراحل زیر را یکی پس از دیگری طی کنید؛

مرحله اول: به نمایه یا پروفایل خود در اینستاگرام بروید؛

مرحله دوم: بر روی گزینه (…..) یا تنظیمات ضربه بزنید؛

گذاشتن ترجمه در بیو اینستاگرام

مرحله سوم: روی گزینه «زبان-language» ضربه بزنید؛

گذاشتن ترجمه در بیو اینستاگرام

مرحله چهارم: زبانی را انتخاب کنید که می‌دانید.

گذاشتن ترجمه در بیو اینستاگرام
 • نکته اساسی در این مرحله، انتخاب حداقل دو زبان برای گزینه ترجمه می‌باشد.

اکنون در اینستاگرام خود، گزینه ترجمه را در بیو خود خواهید دید.

۱۸ دیدگاه دربارهٔ «چگونه در بیو اینستاگرام ترجمه بگذاریم؟»

 1. سلام. من برای قسمت ترجمه در بیو اینستاگرام همین مراحلی که نوشتید رو انجام میدم ولی وقتی میگید زبان رو فارسی کنم کل تنظیمات اینستاگرام فارسی میشه و باز هم گزینه translation فعال نمیشه.

  1. ربات اینستاگرام

   سلام،اگر زبان اینستاگرام شما فارسی باشد، آنگاه اگر کپشن یک پست یا بیوی یک پیج به زبان انگلیسی یا هر زبانی به جز فارسی بود، عبارت “مشاهده ترجمه” در اینستاگرام برای شما نمایش داده می شود.

 2. سلام، ممنون از مقاله مفیدتون، من تا امروز نمی‌دونستم باید این گزینه رو فعال کنم. حالا می‌خوام بدونم چطور پیامها رو که زیر پست من مینویسند میشه ترجمه کرد. مثلاً طرف به زبان ژاپنی پیام گذاشته و قابل کپی نیست

 3. سلام. نمیشه همزمان دو زبان رو انتخاب کرد فقط یک زبان انتخاب میشه و من موفق نشدم گزینه ترجمه رو در بیوپیجم فعال کنم متاسفانه

 4. سلام ببخشید شما گرفتید توی تنظیمات زبان دو زبان انتخاب کنیم که بتونیم گزینه ترجمه رو توی بیو خودمون ببینیم اما من نمیتونم دو زبان انتخاب کنم فقط یک زبان انتخاب میشه ،چیکار کنم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رشد فوری فالوور ها و لایک های پیجتان روی لینک زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .