تنظیمات اینستاگرام را تا چه حدی بلدی؟ (آموزش کامل و جامع)

اینستاگرام نیز مانند سایر دیگر پلتفرم های شبکه های اجتماعی دارای بخشی به نام تنظیمات یا Setting است. در این بخش از اینستاگرام شما هر آنچه را که نیاز است در دسترس داشته باشید و از آن استفاده کنید را می توانید ببینید و از تک تک آن ها بهره ببرید. بخش تنظیمات اینستاگرام یک بخش بسیار کاربردی در این پلتفرم است، به همین دلیل داشتن اطلاعات از این بخش در استفاده راحت تر از اینستاگرام به شما بسیار کمک می کند.  اکنون برای آشنا شدن با بخش های جذاب و کاربردی اینستاگرام در قسمت تنظیمات به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

با قسمت های مختلف اینستاگرام بیشتر آشنا شوید (تنظیمات اینستاگرام)

برای استفاده از قسمت های مختلف تنظیمات اینستاگرام، ابتدا این پلتفرم بسیار کاربردی را به آخرین ورژن آپدیت شده خودش ارتقا دهید.

 • وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و برای ورود به بخش تنظیمات به صفحه پروفایل شخصی خود مراجعه کنید.
 • از قسمت بالا، سمت راست (اینستاگرام انگلیسی) و قسمت بالا سمت چپ (اینستاگرام فارسی)، آیکون 3 خط را انتخاب کنید.
 • از منو باز شده گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.
 • اکنون شما وارد بخش تنظیمات اینستاگرام خود شده اید که دارای قسمت های مختلفی می باشد.

برای آشنایی با تک تک این قسمت ها مطالعه نکات زیر را از دست ندهید.

بخش Follow and invite friends

۱- Follow and invite friends 

قسمت اولی که پس از ورود به قسمت تنظیمات مشاهده می کنید گزینه Follow and invite friends یا بخش دوستیابی اینستاگرام می باشد.

شما با انتخاب این گزینه و وارد شدن به این بخش می توانید از طریقه های مختلف و با انتخاب گزینه هایی که در این بخش وجود دارد، صفحه شخصی خود را به افراد دیگر معرفی کنید. از جمله گزینه های موجود در این قسمت به شرح زیر می باشد:

بخش invite contacts

 • دعوت از مخاطبین یا invite contacts : با ضربه زدن روی این گزینه شما می توانید مخاطبینی که شماره آن ها در گوشی همراه شما ذخیره است را به پیج خود دعوت کنید.
 • دعوت دوستان از طریق واتساپ یا invite friends by whatsapp : با استفاده از این گزینه شما می توانید پیامی که حاوی لینک پیج شما است را به مخاطبین دلخواه خود داخل واتساپ ارسال کنید و از آن ها برای عضو شدن در پیج خود دعوت به عمل آورید.
 • دعوت دوستان از طریق ایمیل یا  invite friends by email : از این طریق نیز دوباره می توانید لینک آدرس پیج خودتان را از طریق ایمیل برای اشخاص مورد نظرتان که آدرس ایمیل شان را دارید ارسال کنید.
 • دعوت دوستان از طریق پیامک تلفنی یا invite friends by SMS : اگر از این روش نیز خواستید دوستان خود را دعوت کنید، روی این گزینه کلیک کنید و لینک حاوی آدرس پیج خود را برای افراد مورد دلخواهتان ارسال کنید.
 • دعوت دوستان از طریقinvite friends by …. : با کلیک بر روی این گزینه منویی از برنامه هایی که روی تلفن همراه شما نصب هستند در مقابل شما باز می شود، برنامه هایی مثل آی گپ، ایتا، ترلو، شیریت و… که شما با انتخاب هر کدام از این برنامه ها به طور دلخواه می توانید لینک حاوی آدرس لینک پیج تان را برای مخاطب یا مخاطبان مورد نظرتان ارسال کنید.

بخش Notifications

۲- Notifications 

دومین قسمت در بخش تنظیمات اینستاگرام بخش Notifications یا اطلاعیه می باشد. این بخش در مورد نوتیفیکیشن انواع ابزار های اینستاگرام، مثل پست، استوری، کامنت، فالوور ها، فالووینگ ها و … می باشد. که به دلیل حجم زیادی از اطلاعات در این قسمت، تصمیم گرفتیم این گزینه را به صورت محتوایی جداگانه و به طور مختصر برای شما در فالوجت توضیح دهیم. برای آشنا شدن و استفاده از قسمت نوتیفیکیشن اینستاگرام حتما به سایت فالوجت مراجعه کنید.

بخش Privacy

۳- Privacy 

سومین قسمتی که پس از ورود به بخش تنظیمات با آن روبرو می شوید، بخش Privacy یا حریم خصوصی می باشد. این قسمت شامل تمام موارد مربوط به حریم خصوصی حساب کاربری شما می باشد. از جمله موارد زیر در این قسمت وجود دارند:

 • Private account : با استفاده از این گزینه می توانید انتخاب کنید که حساب کاربری شما به صورت عمومی باشد یا خصوصی. اگر دایره کنار این گزینه به رنگ آبی قرار گرفته باشد یعنی حساب کاربری شما پرایوت یا خصوصی است ولی اگر دایره، آبی رنگ نباشد یعنی حساب کاربری شما عمومی است.

نکته: پس از تشکیل یک حساب کاربری جدید در صورتی که می خواهید حساب کاربری شما خصوصی باشد حتما به این قسمت مراجعه کرده و این گزینه را فعال کنید. چون این گزینه به صورت پیش فرض برای تمام پیج های تازه تاسیس شده غیر فعال است.

 • limits : این گزینه برای فیلتر و محدود کردن افراد با اکانت های جدید یا اکانت های فیک مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش اول Privacy تنظیمات اینستا

 • hidden words : این گزینه برای محدود و مخفی سازی عبارات و کلماتی است که شما دوست ندارید آن ها را در کامنت یا دایرکت هایتان مشاهده کنید.
 • comments : از این گزینه می توانید جهت محدود کردن افراد برای کامنت گذاری استفاده کنید. از این طریق می توانید افرادی را که دوست ندارید برایتان کامنت بگذارند را انتخاب و محدود کنید.
 • posts : با استفاده از قابلیت های این گزینه می توانید تعداد لایک ها و ویو پست های خود را مخفی کنید. همچنین از این قسمت می توانید انتخاب کنید که چه کسانی قادر به تگ کردن اکانت شما در زیر پست های دیگران هستند.
 • mentions : در این قسمت می توانید انتخاب کنید کدام اکانت ها می توانند شما را در پست یا استوری های خود منشن کنند.
 • story : تمام تنظیمات مربوط به حریم خصوصی در استوری در این قسمت قرار دارد و شما می توانید با مراجعه به این قسمت اجازه های مربوط به برخی از قابلیت های استوری را فعال یا غیر فعال کنید. قابلیت هایی مثل هاید کردن افراد، کلوز فرند، ریپلای استوری، سیو کردن استوری ها و همچنین شیر کردن استوری.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل ریپلای اینستاگرام (کوییک ریپلای- کامنت – استوری)

 •  Live : با استفاده از این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به ویدیو زنده خود را تغییر دهید. از این قسمت می توانید افرادی را که نمی خواهید لایو شما را تماشا کنند را انتخاب و ذخیره کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که لایو شما در بخش آرشیو پیجتان ذخیره شود یا نه.

بخش دوم Privacy اینستاگرام

 • guides : از طریق این گزینه می توانید اجازه دهید که آیا افراد می توانند از پست های شما با نام اکانت خودتان استفاده کنند یا خیر.
 • activity status : این قسمت برای تنظیم نمایش آنلاین بودن شما است. در صورت فعال کردن این گزینه ساعات آنلاین بودن شما برای مخاطبانتان به نمایش در می آید.
 • messages controls : در این قسمت شما می توانید نحوه دریافت پیام از فالوورها یا دیگر افراد اینستاگرام را مشخص کنید. همچنین می توانید مشخص کنید که چه افرادی می توانند شما را به گروه های اینستاگرامی عضو کنند.
 • restricted accounts : این گزینه نشان دهنده اکانت افرادی است که به هر دلیلی توسط شما محدود شده اند.
 • blocked accounts : در این قسمت می توانید اکانت تمام افرادی را که تا به الان بلاک کرده اید مشاهده کنید.
 • muted accounts : با استفاده از این گزینه می توانید اکانت هایی که تا به الان آن ها را بی صدا کرده اید را مشاهده کنید.
 • accounts you follow : شما در اینجا می توانید اکانت هایی را که فالو کرده اید را مشاهده کنید.

بخش security

۴- security 

این بخش مربوط به تنظیمات امنیتی پیج شما می باشد. این قسمت را به درستی باید تکمیل کنید تا از هک شدن پیجتان و همچنین قرارگیری اطلاعاتتان در دسترس دیگران جلوگیری به عمل آید.

پس از وارد شدن به این قسمت به ترتیب با گزینه های زیر مواجه می شوید:

 • password : با استفاده از این قسمت می توانید، در صورت لزوم و یا در صورت فراموشی، رمز اکانت خود را تغییر دهید.
 • login activity : از این قسمت می توانید دستگاه هایی که به اکانت شما وارد شده اند را مشاهده کنید.
 • saved login info : با توجه به این قسمت می توانید اطلاعات ذخیره شده برای ورود دوباره به حساب کاربری تان را بازیابی کنید
 • two-factor authentication : این قسمت برای فعال کردن گزینه تایید دو مرحله ایی برای ورود به اکانت تان می باشد. فعال کردن این قسمت تاثیر زیادی روی امنیت پیج شما دارد، چون وقتی می خواهید وارد اکانت تان شوید یک کد برای شما ارسال می شود که شما باید این کد را وارد کرده و سپس اجازه ورود به پیج تان را خواهید داشت.

 •  emails from instagram : ایمیل های ارسال شده توسط اینستاگرام به خودتان را با ذکر دقیق تاریخ و ساعت در این قسمت می توانید مشاهده کنید. حتی اگر شما به ایمیل پاسخ داده باشید، پاسخ شما در این قسمت مشخص است.
 • access data : این گزینه یک بخش بسیار جذاب است که شما می توانید در این قسمت تمام اطلاعات پیج خود را از ابتدا راه اندازی تا به الان مشاهده کنید. این اطلاعات شامل همه ی بخش های اینستاگرام می شود و این قسمت شامل این گزینه ها می باشد: Account Info، Profile Info، Connections، Account Activity، Stories Activity و Ads. که خود این قسمت ها هر کدام نیز شامل یک سری موارد می شود.
 •  download data : از این قسمت شما می توانید تمام اطلاعات مربوط به حساب کاربری تان را به صورت یک فایل دانلود کنید و در دسترس داشته باشید.
 • apps and websites : در اینجا لیست تمامی حساب ها، برنامه ها و وب سایت هایی که به اکانت شما دسترسی دارند را می توانید مشاهده کنید.
 • search history : از این قسمت شما می توانید تاریخچه جستجو های خود را مشاهده کنید و با استفاده از علامت ضربدر کنار آن ها یا با فشردن گزینه Clear all تمام نتایج را از جستجو خود حذف کنید.

بخش ads اینستاگرام

۵- بخش ads 

این بخش به قسمت تبلیغات اینستاگرام معروف است و شما در اینجا به تمامی اطلاعات مربوط به تبلیغات اینستاگرام دسترسی دارید. این قسمت نیز شامل بخش هایی می شود که در زیر آن ها را معرفی می کنیم:

 • ad topics : بخش بسیار جالبی که در اینجا وجود دارد امکان محدود کردن یک سری از تبلیغات با موضوعات مشخص شده برای افراد زیر 18 سال است. به طور مثال گزینه هایی که در این قسمت وجود دارد شامل الکل، فرزند پروری و حیوانات خانگی می باشد. شما هر یک از این گزینه ها را که دوست داشتید تیک آبی کنار آن را زده و در نهایت گزینه سیو را در بالا فشار می دهید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.
 • data about your activity from partners : این گزینه انحصارا مربوط به پیج های بیزینسی می باشد. شما می توانید اطلاعات مربوط به شرکا تجاری خود را در این قسمت اینستاگرام مشاهده کنید.
 • ad activity : اگر در اینستاگرام دارای فعالیت های تبلیغاتی باشید تمام داده های مربوط به فعالیت های تبلیغاتی شما در این قسمت مشاهده می شود.
 • about ads : در اینجا شما می توانید راهنمای دقیق مربوط به تبلیغات اینستاگرام را مشاهده و مطالعه کنید.

بخش account اینستاگرام

۶- account 

این بخش نیز یک قسمت هیجان انگیز اینستاگرام است که شامل گزینه های بسیار مختلفی در مورد حساب کاربری شما می باشد. گزینه این بخش را نیز به ترتیب برای شما بررسی می کنیم:

 • personal information : شما در هنگام ورود به اینستاگرام اطلاعاتی از خود را وارد این برنامه می کنید. این بخش شامل همان اطلاعاتی است که در ابتدا به اینستاگرام داده اید. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه، جنسیت و تاریخ تولد شما می باشد. این اطلاعات قابل ویرایش نیز هستند. 
 • your activity : این قسمت خود شامل دو بخش است، LINKS و TIME. شما از قسمت لینک می توانید لینک هایی را که تا به الان روی آن ها کلیک کرده اید و به صفحه وب سایت آن ها رفته اید را مشاهده کنید. با انتخاب گزینه تایم نیز می توانید میزان فعالیت خود را در اینستاگرام، به صورت یک نمودار هفتگی ببینید. با نگه داشتن انگشت خود روی هر کدام از نمودار های مستطیلی شکل که در زیر آن روز های هفته ذکر شده است، می توانید مقدار ساعت استفاده از اینستاگرام را بطور دقیق در آن روز مشاهده کنید.
 • saved : در هنگام وب گردی در اینستاگرام هرگاه پستی را دوست داشتید می توانید آن را ذخیره کنید. این پست های ذخیره شده بعدا در این قسمت قابل مشاهده خواهند بود.
 • close friends : در این قسمت شما می توانید لیستی از افراد مورد علاقه تان که می خواهید تنها این افرادبرخی از استوری های شما را ببینند تهیه کنید.

بخش account قسمت دوم

 • languages : از این قسمت می توانید زبان مد نظر و انتخابی خود را انتخاب کنید.
 • captions : کپشن به معنای نویسه هایی است که شما در زیر پست های خود می نویسید و سپس منتشر می کنید. شما از این قسمت می توانید کپشن پست های خود را تغییر دهید.
 • browser setting : این قسمت مربوط به بخش اکسپلور اینستاگرام می باشد.
 • Sensitive content control : شما از این قسمت می توانید محتوا هایی که برایتان به نمایش در می آید را کنترل کنید. این قسمت دارای دو گزینه است، گزینه اول گزینه کنترل محتوا های حساس به صورت پیش فرض است و گزینه دوم گزینه بیشتر محدود کردن محتوا های حساس است. 
 • Contacts Syncing :  در این بخش امکان همگام سازی مخاطبین تان وجود دارد.
 • Sharing to Other Apps : از این قسمت شما می توانید لینک مربوط به حساب کاربری تان را از طریق شبکه های اجتماعی دیگر با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • Cellular Data Use : این قسمت برای کم کردن و بهینه کردن اینترنت مصرفی اینستاگرام شما می باشد.
 • Original Posts : در اینجا شما می توانید انتخاب کنید عکس ها یا ویدیو هایی که در پیجتان به عنوان پست به اشتراک می گذارید در گالری تان ذخیره شود یا خیر.
 • Request Verification : بخش هیجان انگیزی که مورد استقبال بسیاری از افراد معروف در اینستاگرام است این قسمت می باشد. شاید بپرسید کاربرد این بخش چیست؟ این قسمت مربوط به ارسال درخواست تیک آبی برای تیم اینستاگرام است.

بخش account قسمت سوم

 • Posts You’ve Liked : پست هایی که لایک می کنید را می توانید در این قسمت مشاهده کنید.
 • Recently Deleted : پست ها و استوری هایی که در بازه ی زمانی یک ماه از صفحه خود حذف کرده اید را در این قسمت می توانید ببینید. در صورت اینکه می خواهید آن ها را به صفحه خود بازگردانی کنید با فشردن گزینه More و سپس گزینه Restore برای استوری ها و گزینه Repost برای پست ها، آن ها را به صفحه خود بازگردانید.
 • Review activity : این قسمت برای بررسی فعالیت هایتان می باشد.
 • Branded Content : این قسمت به معنای محتوا مارک دار می باشد. به این معنی که هرگاه یک مبادله پستی، متنی و… در اینستاگرام بین دو نفر اتفاق می افتد یا بطور مثال شما از یک منبع دیگر پستی را در صفحه خود به اشتراک می گذارید باید این قابلیت را از اینجا فعال کنید. این قابلیت فقط برای پیج های بیزینسی قابل استفاده است.
 • Switch to Professional Account: این گزینه برای تغییر دادن قالب پیج تان از شخصی به تجاری و برعکس در اینجا قرار دارد.
 • Add New Professional Account : شما از این گزینه می توانید استفاده کنید و یک حساب دیگر در کنار حساب های فعلی خود ایجاد کنید.

بخش help اینستاگرام

۷- help 

در تمامی برنامه های شبکه های اجتماعی و حتی اکثر برنامه های دیگر بخشی به نام help یا کمک وجود دارد. در این قسمت راهنمای استفاده از برنامه و همچنین یک سری قابلیت های دیگر وجود دارد. همچنین افراد در صورت پیدا کردن مشکل و برای پیگیری کردن درخواست ها و پشتیبانی شدن در زمینه های مختلف باید به این قسمت مراجعه کنند.

این قسمت نیز شامل بخش های زیر می شود:

 • report a problem : این قسمت برای بازگو کردن و ارسال درخواست مشکل شما است.
 • Help Center : با کلیک بر روی این گزینه  شما به قسمت مرکز راهنمایی اینستاگرام متصل می شوید.
 • Support Requests : در این قسمت شما می توانید تاریخچه درخواست هایی که برای پشتیبانی ارسال کرده اید را مشاهده کنید.
 • Privacy and Security Help : در این قسمت راهنمایی هایی برای حریم شخصی و امنیت اکانت شما وجود درد که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

بخش about اینستاگرام

۸- about 

این قسمت برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه اینستاگرام است که کاربران می توانند از این قسمت به بهترین نحو استفاده کنند.

این بخش نیز خود دارای 3 قسمت است:

 • Data Policy : در اینجا تمام سیاست ها و قوانین مربوط به الگوریتم اینستاگرام و همچنین مربوط به تولید محتوا در این برنامه نوشته شده است.
 • Terms of Use : تمام شرایط استفاده از این اپلیکیشن در این قسمت ذکر شده است.
 • Open Source libraries : این قسمت برای استفاده برنامه نویسان می باشد تا بتوانند با استفاده از این قسمت اینستاگرام را توسعه دهند.

بخش theme اینستاگرام

۹- theme 

در کنار سایر قابلیت های بسیار کاربردی اینستاگرام، این پلتفرم امکان این را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید با انتخاب تم مورد علاقه خودتان محیط کاربری راحت تر و دلنشین تری را برای خودتان ایجاد کنید. در این بخش سه گزینه در مقابل شما وجود دارد:

 • تم dark: تیره
 • تم light: روشن
 • تم System Default: پیش فرض برنامه

اینستاگرام account center

۱۰- account center 

این قسمت بیشتر برای کاربران حرفه ایی اینستاگرام کاربرد دارد. افرادی مثل بلاگر ها، اینفلوئنسر ها و… . شما در این قسمت با برقراری ارتباط بین اینستاگرام و فیسبوک می توانید از مزایا زیادی بهره مند شوید. مثلا اگر شما دارای یک پیج فروشگاهی باشید و بخواهید روی پست های خود تگ قیمت قرار دهید فقط از طریق اینستاگرام خود با حساب فیسبوک تان می توانید این کار را انجام دهید.

گزینه های موجود در این بخش عبارتند از:

 • Set Up Accounts Center : این گزینه برای برقرار کردن اتصال بین حساب های اینستاگرام و فیسبوک شماست.
 • Story and Post Sharing : این گزینه برای منتشر کردن همزمان پست یا استوری در هر دو پلتفرم اینستاگرام و فیسبوک است.
 • Logging in Across Accounts : با استفاده از این گزینه شما امکان وارد شدن به حساب کاربری یک برنامه را با وارد کردن اطلاعات برنامه دیگر در اختیار دارید.

بخش log out اینستاگرام

۱۱- log out آخرین مورد در بخش Settings 

شما از این قسمت برای خارج شدن از حساب کاربری فعلی که در آن قرار دارید و یا به کل برای خارج شدن از تمام حساب های کاربری که در اختیار دارید می توانید استفاده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید وقتی که شما قصد بازگشت به حساب کاربری خود را داشته باشید تنها با وارد کردن نام کاربری خود و همچنین پسوردتان مجددا می توانید وارد صفحه خود شید.

آموزش تنظیمات مربوط به حریم خصوصی در اینستاگرام

حفظ حریم شخصی در استفاده از هر برنامه و هر شبکه مجازی یکی از دغدغه های کاربران استفاده کننده از آن برنامه ها و شبکه های اجتماعی می باشد.

اینستاگرام نیز از دیگر برنامه ها مستثنا نیست و برای حفظ حریم خصوصی کاربران خود و همچنین استفاده راحت تر آن ها قابلیت هایی را در این مورد ارائه داده است. امکان خصوصی کردن پیج در اینستاگرام وجود دارد. شما با خصوصی کردن پیج تان اجازه دیدن پست ها و استوری هایتان را به افرادی غیر از فالوور هایتان نمی دهید. همچنین اگر پیج شما خصوصی باشد هر فردی برای ورود به پیج شما باید درخواست فالو به شما بدهد و شما در صورت دلخواه می توانید درخواست ها را قبول کنید یا نکنید.

برای خصوصی کردن اکانت اینستاگرام تان می توانید از روش زیر کمک بگیرید:

 • وارد اینستاگرام خود شوید و به قسمت پروفایل شخصی خود مراجعه کنید.
 • روی آیکون سه خط بالای صفحه ضربه بزنید.
 • از منو باز شده گزینه تنظیمات را انتخاب کرده و وارد تنظیمات شوید.
 • به بخش privacy  بروید.
 • در این قسمت اولین گزینه یعنی private account را می بینید، روی تیک کنار آن کلیک کرده و این گزینه را فعال کنید.

پرایوت کردن اکانت اینستاگرام

 • چه کسانی می توانند photo map  پیج من را مشاهده کنند؟
  اصلا فتومپ اینستاگرام چیست؟ فتومپ قسمتی از اینستاگرام است که تمامی پست های منتشر شده توسط کاربر که دارای ذکر مکان یا همان لوکیشن هستند در آنجا قرار می گیرد.اکنون این سوال پیش می آید که آیا دیگران می توانند فتومپ پیج شما را مشاهده کنند؟ خیر، هیچ کاربری به جز خود شما قابلیت دیدن این قسمت را در اینستاگرام شما ندارد.
 • در یک اکانت خصوصی چه قسمت هایی به افراد غیرفالوورهایتان نشان داده می شود؟
  اگر شما دارای یک صفحه خصوصی هستید و نگران این هستید که دیگر افرادی را که دنبال نمی کنید از صفحه شما چه چیزی را می بینند، در جواب باید به شما بگوییم که افرادی که شما را دنبال نمی کنند از صفحه شخصی شما تنها قادر به دیدن عکس پروفایل، بیو پیج و همچنین تعداد فالوور ها و فالووینگ های شما می باشند. افرادی که شما را دنبال نمی کنند نمی توانند پست ها، استوری، لایک و کامنت های شما را ببینند.
 • اگر یک پیج پرایوت از هشتگ استفاده کند، تکلیف این هشتگ ها چیست؟
  استفاده از هشتگ ها در کپشن پست ها هم برای دیده شدن شدن پیج شما اهمیت دارد و هم برای فهماندن موضوع اصلی پیج یا پست تان به مخاطبین. اگر شما دارای یک پیج عمومی و پابلیک باشید و از هشتگ های مربوط به موضوع پیج تان در کپشن پست هایتان استفاده کنید، در صورت جستجو کردن هشتگ های شما توسط افراد شما نیز در لیست جستجو آن ها قرار می گیرید. ولی اگر دارای یک پیج پرایوت یا خصوصی باشید، حتی در صورت درج کردن هشتگ در کپشن پست هایتان در نتایج جستجو ها قرار نخواهید گرفت.

بیشتر بخوانید: هشتگ در اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

تنظیمات اینستاگرام

 • چه کسانی می توانند در اینستاگرام پست های شما را لایک کنند و کامنت بگذارند؟
  اگر شما دارای یک پیج عمومی باشید، همه ی افرادی که پست شما را مشاهده می کنند می توانند آن را لایک کرده و در صورتی که شما تنظیمات کامنت هایتان را دستکاری و محدود نکرده باشید یا به طور کلی آن را نبسته باشید، می توانند برای شما کامنت نیز بگذارند. اگر دارای یک پیج خصوصی و بسته باشید تنها افرادی که شما را دنبال می کنند می توانند پست هایتان را لایک کنند و نیز دوباره در صورت دستکاری نکردن کامنت ها فقط همان فالوور هایتان می توانند برایتان کامنت بگذارند.
 • چه کسانی می توانند لایک شما را در پایین پست ها مشاهده کنند؟
  وقتی وارد اکسپلورر خود می شوید و در صورت دیدن پست های مختلف آن ها را لایک می کنید، آیدی شما به فهرست لایک کنندگان آن پست اضافه می شود. در صورتی که افرادی که شما را دنبال می کنند با آن پست هایی که شما لایک کرده اید برخورد کنند نام کاربری شما را در زیر آن پست به عنوان لایک کننده می توانند مشاهده کنند.
 • اگر به طور ناخواسته درخواست یک کاربر را قبول کردیم، چگونه می توانیم او را از لیست فالوورهای خود حذف کنیم؟
  به لیست فالوور های خودتان مراجعه کنید، آیدی آن فرد را پیدا کرده و گزینه ریمو کنار آیدی او را کلیک کنید. به همین راحتی آن فرد از لیست فالوور های شما حذف می شود.

ریمو کردن فالوورها در اینستاگرام

سخن پایانی

آشنا شدن و استفاده درست از تمام گزینه های موجود در تنظیمات اینستاگرام یک موضوع بسیار مهم است که گاهی اوقات برای بعضی افراد به یک معضل تبدیل می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تمام قابلیت های تنظیمات اینستاگرام را به ترتیب و تک به تک نام ببریم و از هر کدام از آن ها توضیح مختصری به شما ارائه دهیم. این یک مقاله تمام و کمال در مورد آموزش کامل و جامع تنظیمات اینستاگرام است. امیدواریم با خواندن این مطلب دیگر ابهام و سوالی از تنظیمات اینستاگرام در سر نداشته باشید.

سوالات متداول

 • بخش تنظیمات اینستاگرام شامل چند قسمت می شود ؟
  تنظیمات اینستاگرام شامل 11 قسمت می باشد که هر کدام از این قسمت ها نیز دارای زیر مجموعه هستند. برای آشنایی با تمام این قسمت ها حتما مطلب بالا را از ابتدا تا انتها مطالعه فرمایید.
 • سومین بخش اینستاگرام چه نام دارد و شامل چند قسمت است ؟
  Privacy یا حریم خصوصی اینستاگرام سومین بخش موجود در تنظیمات اینستاگرام می باشد که خود این بخش شامل 15 قسمت مختلف می باشد.
 • مهمترین بخش در اینستاگرام کدام است ؟
  به نظر می آید تمامی بخش های اینستاگرام از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار هستند ولی بخش امنیت اینستاگرام یا  security از اهمیت بالاتری برخوردار است. برای مطالعه این قسمت به مطلب بالا مراجعه فرمایید.

۱۵ دیدگاه دربارهٔ «تنظیمات اینستاگرام را تا چه حدی بلدی؟ (آموزش کامل و جامع)»

 1. سلام دوست عزیز من دایرکت برای مخاطبمام وقتی میرم که با جای عکس پست خودمو بفرستم گزینش پایین صفحه میومد الان رفته

 2. با سپاس و خسته نباشید
  موفق باشید.. بسیار آموزنده بود
  قصد دارم در زمینه فعالیتم بهتر معرفی بشم و از این جهت موضوع شما رو تا انتها خوندم .. خیلی موثر بود ولی به راهنماییهای بیشتر احتیاج دارم ???

  1. ربات اینستاگرام

   سلام وقت بخیر،طبق الگوریتم های اینستاگرام شما فقط قادر به آپلود استوری ۱۵ ثانیه ای هستید و می توانید ویدئو ۵۰ ثانیه ای خودتون را چند قسمتی آپلود کنید.

 3. سلام، ببخشید یه وقتایی چراغ دوستان روشن هست و ما می فهمیم که طرف آنلاین هست و یه وقتایی چراغ طرف به صورت مستقیم روشن نیست ولی روقتی روی اسم طرف درچت کلیک میکنیم کنار اسمش چراغ روشن است و نوشته اکنون فعال. فرق این دو چیست!؟

 4. سلام امکان اینم هست که بخوان شماره پیج اینستاگرام رو عوض کنند از شماره قبل مجوز تعویض رو بگیرن؟
  در اصل تغییر شماره از قسمت ادیت هم دو مرحله ای بشه که تمام تغییرات فقط بایک شماره و از طرف یک شماره اجازه داده بشه که امکان هک درحد صفر بشه

  1. با سلام خدمت شما کاربر گرامی،
   برای رساندن درصد حک به صفر چند راهکار وجود دارد که در صورت انجام همه راهکار ها امکان حک وجود ندارد.
   ۱. رمز اینستاگرام خود را تعویض کنید.( از رمز های طولانی و با اِلمان های مختلف، حروف بزرگ و اعداد استفاده کنید) انجام این کار به صورت ماهانه می تواند امنیت صفحه شما را تضمین کند.
   ۲.ایمیل و شماره همراه را عوض کنید.
   ۳.از تأیید رمز دو مرحله ای استفاده کنید.

 5. سلام وقت بخیر
  من یک مشکلی تو اینستاگرام دارم ، متاسفانه هر چه قدر پیج های مدنظر تو اینستا فالوو میکنم گزینه اش براش فعال میشه یعنی انگار الان عضو فالوور های من هست اما وقتی از اینستاگرام خارج میشم بعد از یک دقیقه دوباره وارد اینستاگرام میشم متاسفانه همان پیجی که از قبل فالوو کردم برام میزنه دنبال کردن درحالی که از قبل فالووش کردم میخواستم ببینم چه طوری باید درستش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مریم میرهاشمی

   سلام همراه گرامی احتمال زیاد هست که اینستاگرام اکانت شما را محدود کرده باشد برای مطمئن شدن از این موضوع موارد فوق را چک کنید: از اپدیت بودن اینستاگرام خود مطمئن شوید – یک بار logout و login کنید- با اینترنتی متفاوت خط یا adsl امتحان کنید و حتما برای تمام موارد فوق بدون فیلترشکن عمل کنید اگر مشکل حل نشد احتمال زیاد اکشن بلاک یا همان شادوبن شده اید اما اگر مطمئن هستید هیچ عملی خلاف قوانین اینستا انجام نداده اید با ایمیل پشتیبانی اینستاگرام برای رفع باگ در تماس باشید

 6. سلام دوست عزیز، من دوتا پیج تجاری دارم وبرای یکی شون در قسمت contact options شماره تلفن و ایمیل و واتساپ بیزینس و آدرس وجود داره اما برای اون یکی پیج فقط شماره تلفن و ایمیل و واتساپ بیزینس وجو دادرد و آدرس نیست و خیلی برام مهمه که آدرس بزنم تو بیو اما اصلا نیست میشه راهنمایی کنید مشکل پیجم چیه

  1. سلام همراه گرامی گزینه های مورد نظر شما در پیج های تجاری با توجه به نوع فعالیت تجاری که در هنگام ثبت نام انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود

 7. سلام ببخشید امروز اینستاگرامم و دوباره نصب کردم و واردش شدم !
  ولی توی قسمت تنظیمات اینستاگرامم که میرم وارد تنظیمات اکانت که میشم
  برای من قسمت پست های لایک شده رو نشون نمیده
  همه ی قسمت های اینستاگرامم و چک کردم چنین گزینه ای موجود نبود
  post your liked
  گزینه ای که میتونم پست هایی که لایک کردم و ببینم الان توی تنظیمات اینستاگرامم نیست
  چیکار کنم؟
  چجوری مشکلم و حل کنم
  یا چجوری مشکلم و به هلپ سنتر اینستاگرام گزارش کنم؟
  اخه برخلاف انجمن اینستاگرام که رفتار نکردم ، نمیدونم مشکلش با من چیه بدون اخطار قبلی این گزینه رو از اکانتم برداشت

  ضمن اون از یکسال پیش تا حالا نمیتونم پست آی جی تی وی بذارم
  و یا پست های آی جی تی وی ام رو لایک کنم و توی قسمت پست های لایک شده اینستاگرام ام به نمایش دربیاد (حالا این گزینه ی ای جی تی وی مشکل خیلی مهمی نیست)
  اما میتونم پست های ای جی تی وی بقیه رو ببینم!😐

  1. سلام . با یک اکانت دیگر در گوشی خودتون امتحان کنید فکر می کنم یک باگ اینستاگرامی باشه مسیر دیدن پست های اینستاگرامی که لایک کردید مسیر setting بعد از اون در نوار بالای صفحه گزینه like را سرچ کنید در برخی از اکانت ها این گزینه به گزینه منیج لایک تغییر نام داده است. برای ارسال گزارش باگ های اینستاگرامی به منو اینستاگرام قسمت setting‌مراجعه نمایید و در اینجا گزینه help ٰا انتخاب نمایید سپس در صفحه باز شده گزینه report a problem را انتخاب نمایید و در اینجا نیز گزینه report a problem را بزنید اکنون به صورت مختصر و به زبان انگلیسی مشکل خود را مطرح نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .