بازاریابی اینستاگرام و آنچه نباید انجام داد:اشتباهات بازاریابی اینستاگرام (آپدیت سال 2021)

زمانی که در سال ۲۰۱۰ اینستاگرام پا به عرصه فضای مجازی نهاد، خیلی زود توانست جای خود را در بین فعالان فضای مجازی باز کند. شاید یکی از دلایل اصلی موفقیت اینستاگرام بصری بودن و عکس و فیلم محور بودن این شبکه اجتماعی است. بازاریابی اینستاگرام و آنچه نباید انجام داد یکی از نکات مهمی است که باید در عصر امروز مورد بررسی قرار بگیرد.

کاربران مختلف از بازیگر و ورزش کار گرفته تا صاحبان برندهای معروف و یا کسب و کارهای کوچک هرکدام سعی داشتند تا فالوور بیشتری جذب کنند.

الان دیگر کار به جایی رسیده است که اینستاگرام دیگر فقط وسیله ای برای به اشتراک گذاری لحظات و خاطرات نیست، بلکه بسیاری از افراد به این فکر می کنند که چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنند؟

در واقع بازاریابی اینستاگرام موضوعی است که صاحبان کسب و کارها برای آن برنامه ریزی می کنند. اما اگر قصد دارید روش های مناسبی برای بازاریابی در اینستاگرام پیش بگیرید، باید از برخی اشتباهات رایج دوری کنید.

ما در مقالات زیادی در مورد شیوه ها و روش های بازاریابی در اینستاگرام صحبت کرده ایم، اما این بار قرار است در این مطلب،برخی از اشتباهات رایج بازاریابی اینستاگرام بیان شود. با فالوجت ربات افزایش لایک اینستاگرام همراه باشید.

بازاریابی اینستاگرام

اشتباهات رایج بازاریابی اینستاگرام

نداشتن یک استراتژی هدف-محور

هدف: یکی از کلمات رایج در کسب‌وکار است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. اما، اهداف به پایه و اساس برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌ها فرم می‌دهد.

هنگامی که بحث بازاریابی اینستاگرام به میان می‌آید، نداشتن یک استراتژی هدف محور فرصت‌ها و تلاش‌های شما را از بین خواهد برد. حتی ممکن است تسلیم شوید و یا به این نتیجه برسید که اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی کارگشا نیستند.

اما بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نتیجه‌بخش است. بیشتر برندها از اینستاگرام برای بهبود برندشان استفاده کرده‌اند، اما موضوع فراتر از اینهاست.

در این مورد اشتباه نکنید: موفقیت بازاریابی اینستاگرام شما با استراتژی‌ هدف محور آغاز خواهد شد.

مطمئنا، شما می‌توانید داستان خود را توسط ویدئو کلیپ‌ها و تصاویر بیان کنید، اما کورکورانه این کار را انجام ندهید. بدانید که چه می‌خواهید و استراتژی‌ خود را حول این هدف توسعه دهید.

نداشتن لینک در قسمت بیوگرافی برای افزایش کلیک‌ها و ترافیک

ترافیک برای وبلاگ شما بسیار حیاتی است.سایتی که ترافیکی ندارد دیر یا زود از میان خواهد رفت.

اینستاگرام بیش از ۱.۲ بیلیون لایک در روز و ۱۰۰۰ کامنت در ثانیه از افراد حقیقی دریافت می‌کند؛ تعدادی از آن مردم ممکن است مخاطبان شما باشند.

ممکن است شما متوجه نشوید که نداشتن لینک در بخش بیو، تا چه اندازه می‌تواند مهلک باشد. بیشتر کاربران اینستاگرام به این موضوع حتی فکر نمی‌کنند.

باید بدانید که مخاطبان اینستاگرام به جزئیات کوچک بسیار اهمیت می‌دهند و اگر این کاربران شما و برندتان را دوست داشته باشند، شما را دنبال خواهند کرد.

اگر تازه وارد بازاریابی اینستاگرامی شده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک تصویر پروفایل مناسب و جذاب، هم‌چنین گذاشتن لینک‌تان در قسمت بیو است.

خصوصی سازی حساب کاربری اینستاگرام‌تان

اگر حساب کاربری خود را به حالت خصوصی درآورید ممکن است فالوورهای زیادی را از دست دهید.

شما می‌توانید پروفایل شخصی خود را خصوصی کنید، اما پروفایل کسب‌وکارتان می‌بایست عمومی و در دسترس باشد. با وجود این شما فالوورهای زیادی نیاز دارید که محتوای شما را لایک کنند، مطالب‌تان را به اشتراک گذارند و برند شما را بشناسند.

واقعیت تلخ این است که هنگامی که کاربران اینستاگرام با اکانت خصوصی شما مواجه می‌شوند، ممکن است تا حدودی رانده شوند و از طرفی نمی‌توانند همان لحظه که شما را یافتند به تصاویر محصولات‌تان دست یابند.

گذاشتن عکس‌های تکراری به شکل مستمر

باورکنید که کاربران به محض مشاهده‌ی عکس‌ها و فیلم‌های تکراری پی‌درپی شما را دیگر دنبال نخواهند کرد.

مطمئناً گاهی دلیل خوبی برای تکرار دوباره‌ی یک پست وجود داشته باشد، اما نگذارید این کار تبدیل به عادت شود.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام دوست دارند که خرید کنند.  اگر پست‌های‌تان منحصربفرد و یا جذاب نباشند، بسیاری از مخاطبان خود را از خرید دلسرد خواهید کرد.

کاربران و گوگل، هیچ‌کدام محتوای آنلاین کپی را دوست ندارد.

تنبلی نکنید و به‌جای به اشتراک‌گذاری دوباره‌ی یک پست، عکس‌های جدیدی از محصولات و کسب‌وکارتان به اشتراک‌ بگذارید. هنگامی که کاربران اینستاگرام شما را فالوو می‌کنند دوست دارند که از محتوای شما بهره ببرند و پست دوباره‌ی یک تصویر تکراری برای آن‌ها سودی نخواهد داشت.

پاسخ ندادن به نظرات کاربران

نظرات وسیله‌ای برای تعامل با کاربران هستند و گوگل نیز به دنبال آن است، که منجر به رشد می‌شود.

نداشتن کامنت یک فاکتور منفی نیست، اما هنگامی که یک پست کامنت‌های زیادی تولید می‌کند به گوگل هشدار می‌دهد که کاربران این پست را دوست داشتند.

گوگل نیز مشتاق محتواهایی است که لایک می‌شوند، خوانده‌ می‌شوند، به اشتراک گذاشته ‌می‌شوند و نظرات زیادی دارند.

هنگامی که کاربران به محتوای اینستاگرامی شما نظر دادند، شما می‌بایست به آن‌ها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که اگر پاسخگوی نظرات مخاطبان خود نباشید، به این معنی خواهد بود که به فالوورها و طرفداران خود، اهمیت نمی‌دهید.

همان گونه که برای افزایش فالوور اینستاگرام تلاش می کنید،  همان قدر هم برای راضی نگه داشتن فالوورها تلاش کنید.

تمرکز بر روی تعداد، نه کیفیت

اینستاگرام برنامه‌ی به اشتراک‌گذاری تصاویر منحصربفرد است. با مطالعه در رابطه با برندهای مشهور و چگونگی جذب فالوورهای آن‌ها، می‌توانید ببینید که کیفیت تا چه انداره برای آن‌ها مهم بوده است.

چه بخواهید ویدئو کلیپ پست کنید، چه عکس و تصویر، قبل از همه باید از کیفیت و تاثیرگذاری آن اطمینان حاصل کنید.

به کاربردن اشتباه هشتگ‌ها

ایجاد و ترویج هشتگ‌ها بخشی از استراتژی هدف‌محور است، که می‌تواند به آگاهی از برند شما کمک کند. اما چند قانون ساده را هنگام ایجاد یا استفاده از هشتگ‌ها رعایت کنید.مهم ترین نکات هشتگ که باید بدانید

اینستاگرام به شما اجازه‌ی استفاده‌ی بیش از ۳۰ هشتگ را در هر پست می‌دهد. اما توصیه می‌شود از این هشتگ‌ها بیش از اندازه استفاده نکنید. مهم این است که از هشتگ‌ها به شکل درست و مرتبط با موضوع استفاده کنید تا مخاطبان مناسب خود را پیدا کنید.

انواع مختلف عدم استفاده صحیح از هشتگ ها:

  • استفاده بیش از حد مجاز از هشتگ ها
  • استفاده بسیاز کم از هشتگ ها
  • استفاده از هشتگ های نامرتبط

عدم به کارگیری از استوری

جالب است بدانید که در عصر و دنیای امروز حدود 86 درصد از کاربران اینستاگرام محتوای مد نظر خود را در استوری ها به اشتراک می گذارند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا استوری تا این حد بین کاربران مورد استقبال واقع شده است. دلیل آن بسیار ساده است بارگذاری راحت در کنار بازدید سریع تر. استوری یک مسیر نجات بخش برای برندها و نام های تجاری بزرگ است.

همکاری نکردن با افراد موثر

اینفلوئنسر، نامی که در اینستاگرام نام آن را خیلی شنیده ایم. هر کسب و کاری برای موفقیت در اینستاگرام لازم است تا با این افراد همکاری داشته باشد. همکاری با افراد تاثیر گذار یا موثر باعث می شود تا کسب و کارها بتوانند به راحتی با کاربران خود ارتباط برقرار کنند. توصیه ما به شما برای افزایش فالوور در ابتدای کار، همکاری با اینفلوئسنرهای بومی است.

خطای بسیار بزرگی که ممکن است در آغازین مراحل پیش بیاید، همکاری با فرد تاثیرگذار نامرتبط است. توجه به فعالیت اصلی اینفلوئسنر یکی از مهم ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود.

تبلیغات بیش از حد

یکی از اشتباهات متداول در بازاریابی اینستاگرام، استفاده بیش از اندازه از تبلیغات است.  تبلیغات ابزار و وسیله ای مهم برای معرفی محصولات است، اما اگر در پیج کسب و کار بیشتر از ظرفیت ذهنی مخاطب تبلیغات انجام بگیرد، کاربر را خسته و دلزده می کند.

گاهی صفحاتی دیده می شوند که مطالب و محصولات آن ها در انبوهی از تبلیغات گم شده است. به خاطر داشته باشید که اگر تبلیغات در اینستاگرام به اندازه نباشد نتیجه ای عکس خواهد داد. و به جای افزایش فالوور با آنفالوهای زیادی روبرو خواهید شد.

مخاطبان هدف را اشتباه انتخاب می کنید.

همه ی کسب و کارهای اینستاگرامی بازار و مخاطبان معینی دارد. این جامعه و بازار هدف در یک پیج یا صفحه می تواند فقط صد نفر و در دیگری میلیون ها نفر مخاطب داشته باشد. پس لازم است قبل از هر اقدامی ابتدا یک پرسونا یا اطلاعات کاملی از جامعه هدف مورد نظر، تعریف کنید.

سن، تحصیلات، جنسیت، منطقه، پست های مورد علاقه، بودجه و… مواردی است که گروه بازاریابی باید ماهانه آن را به روز کند. بیشتر پیج های تجاری آن قدر مخاطبان هدف خود را کلی تعریف می کنند که از مخاطبان واقعی خود فاصله می گیرند.

استفاده از محتوای رسانه ای با کیفیت نامناسب

محتواهایی که در اینستاگرام به کار گرفته می شوند باید بسیار با کیفیت باشند تا بتوانند جلب توجه کنند. استفاده از تصاویری با وضوح بالا می تواند مخاطب را جذب کند. به کارگیری تصاویر با کیفیت پایین، استقبال مردم را از دست می دهد.

یک عکس خوب باید بتواند ویژگی های محصول شما را به شکل صحیحی به معرض نمایش بگذارد، تا مردم تشویق به خرید بشوند.

عدم تعامل با کاربر

به خاطر داشته باشید که اینستاگرام یک رسانه اجتماعی است که به واسطه آن می توانید کار خود را بهینه کنید. پس تلاش کنید با افرادی که در این رسان فعالیت می کنند تعامل داشته باشید. برای این امر بهتر است، نظرات خود را پایین پست دیگران به اشتراک بگذارید و یا حتی دیگران را نیز تگ کنید.

در ارتباط بودن با کاربران باعث می شود که نظر آن ها نسبت به شما و محصولاتتان جلب بشود.

کلام آخر

حضور با اقتدار در فضای مجازی، کاری نیست که به سهولت انجام بگیرد. دوری و اجتناب از مواردی که در این مقاله بیان کردیم به راحتی امکان پذیر نیست. اما همین خطاها می توانند سرانجامی غم انگیز را به همراه داشته باشند.

بازاریابی اینستاگرام همواره در حال بروزرسانی و تغییر است. شاید چیزی که امروز موثر به نظر می رسد فردا بر عکس آن اتفاق بیافتد.

منبع: پویانت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

به دلیل محدودیت های اینستاگرام موقتا امکان کاربر جدید برای ربات اینستاگرام وجود ندارد ، پیشنهاد ما استفاده از بسته های فالور و لایک فوری است . برای مشاهده روی دکمه زیر کلیک کنید :

خرید فالوور فوری

برای افزایش سریع فالور واقعی و هدفمند فقط با ۵۰ هزار تومان از شهر و موضوع موردنظرتان اینجا کلیک کنید .